نمایش پست تنها
قدیمی 02-14-2012
amir ahmadi آواتار ها
amir ahmadi amir ahmadi آنلاین نیست.
کاربر عالی

سپاسها: : 267

508 سپاس در 332 نوشته ایشان در یکماه اخیر
amir ahmadi به Yahoo ارسال پیام

اسم من نسترن است
است . از رقت خون جلوگیرى مى کنم . ورمهاى کلیوى را -ث- قسمت گوشتدار و میوه سان من داراى مقدار زیادى ویتامین
رفع مى کنم . خوردن تارهاى من کرم معده را دفع مى کند. اگر از جوشانده ریشه من استفاده کنید رفع کننده مرض هارى هستم
. اثرى آرامبخش دارم .
نسترن لولو بیضا دارد اندر مرسله
ارغوان لعل بدخشان دارد اندر گوشوار
فارسى من نسترن است ، به من نستر، نسترون و گاهى به غلط نسرین گویند. عربى من وردبرى است . به من گلاسکانه ، بنگل ،
شجره العلیق ، آیت مورنى و گلبک هم مى گویند. من یکى از انواع بیابانى گل سرخ مى باشم که معمولا مرا پایه پیوند براى
انواع گل سرخ قرار مى دهند. من انواع و اقسام رنگهاى سفید، زرد، قرمز پرپر و کم پر دارم . گلهاى من به صورت منفرد و
مجتمع هر دو دیده مى شود، میوه من کوزه اى است که پس از خشک شدن سخت شدن مى شود، و رنگ آن قهوه اى یا سرخ
مى گردد. بوى آن ضعیف و طعم آن کمى شیرین است . قسمت گوشتدار میوه من داراى ترشیهاى مختلف ، نظیر ترشى سیب و
جوهر لیمو است . مقدارى قند، مقدارى تانن و به مقدار زیاد ویتامین ث دارد و به همین جهت ضد رقت خون ، قابض و پیشاب
آور است و بیشتر براى معالجه اسهال مسلولین تجویز مى شود و براى مبتلایان به اخلاط خونى - ورم کلیه و دردهاى کلیوى که
نتیجه سنگ باشد توصیه شده است . جوشانده میوه من به شرط آنکه بیشتر از ده دقیقه نجوشیده باشد، براى عوارض کمبود
به کار مى رود، و با قسمتهاى گوشت دار میوه من کمپوت - مارمالاد و شیرینى درست مى کنند، تارهاى درون- ث-ویتامین
کوزه گل من مانند تارهاى کل سرخ عطسه آور بوده و خوردن آنها دافع کرم معده است . بر روى شاخه هاى بعضى از انواع من
بر اثر گزش حشره اى مخصوص ، برجستگیهایى پیدا مى شود. این برجستگیها مقوى بوده براى رفع عرق کردن مسلولین به کار
مى رود و خوردن آنها باعث کم شدن آلبومین ادرار مى گردد. اثر آرامبخش نیز دارد. از جوشانده ریشه من سابقا براى معالجه
مرض هارى استفاده مى شد، تارهاى گلبن من التیام دهنده جراحات است . اگر مقدارى براده آهن یا زاج سبز یا املاح دیگر
آهن در پاى درخت من به عنوان کود بریزند، گلهاى من بیشتر و با دوام تر مى شوند و همچنین موقعى که انواع رز را روى پایه
من پیوند مى زنند براى آنها ترکیبات آهن لازم است ، ولى گاهى در اثر دادن آهن ساقه هاى خود من هم رشد مى کنداینجا با باغبانان آن را که معمولا تیغ مى گویند مى چینند تا گل پیوندى را ضعیف ننمایم .
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید