نمایش پست تنها
قدیمی 11-18-2009
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض راه های افقی شما را لاغرتر نشان می دهد

راه های افقی شما را لاغرتر نشان می دهد

همیشه به افرادی که چاق هستند و اضافه وزن دارند توصیه می شود که از پوشیدن لباس هایی که راه های افقی دارد خودداری کنند، چون آنها را چاق تر نشان می دهد.
اما تیم تحقیقاتی که پیتر تامپسون آن را رهبری می کند، اخیرا ثابت کرده است که این نظریه غلط است. دکتر پیتر تامپسون روانشناس دانشگاه شهر یورک انگلستان است که حاصل تحقیقات خود را اخیرا در فستیوال علوم انجمن پیشرفت علوم انگلستان در لیورپول ارائه کرد.

به نقل از فایبرفشن، تامپسون این تحقیق را سال گذشته آغاز کرد و در کار خود از پروفسور هرمن ون هلمهولتز الهام گرفته است؛ این پروفسور در قرن نوزدهم دو مربع کاملا یکسان رسم کرد و درون یکی نوارهای افقی و درون دیگری راه های عمودی قرار داد.
آن آزمایش نشان داد که مربعی که راه های افقی دارد، نسبت به مربعی که راه های عمودی دارد، افراد را بلندتر و لاغرتر نشان می دهد. تامپسون گفت:« تئوری پروفسور هرمن درست است. او ادعا کرد که ما می توانیم تفاوتها را در زندگی روزمره خود به درستی تشخیص بدهیم.»
در تحقیقات تامپسون هم آزمایشاتی با مربع، مستطیل و همچنین با تصاویر خانم هایی که راههای عمودی و افقی پوشیده بودند، انجام شد.

از گروهی از مردم خواسته شد که بیش از 200 جفت از تصاویر این زنان را که انواع مختلف ترکیبات راه دار را به تن داشتند، بایکدیگر مقایسه کنند. در نهایت مشخص شد که راه های افقی آنها را لاغرتر نشان می دهد.
تامپسون گفت:« باعث شگفتی بود که زنانی که راه های افقی به تن داشتند، 6 درصد لاغرتر از سایرین به نظر رسیدند.»
این آزمایش در مورد دو زنی که کاملا هم اندازه بودند، نشان داد که زنی که لباسی با راه های افقی پوشیده است، لاغرتر دیده می شود.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید