نمایش پست تنها
قدیمی 05-28-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض واكسن مننژیت باكتریایی ارایه می شود

واكسن مننژیت باكتریایی ارایه می شود

تهران- محققان، پروتئین مسئول بروز مننژیت باكتریایی را شناسایی كردند و با این كشف، راه برای ارایه واكسن این بیماری هموار می شود.

به گزارش دیلی میل، مننژیت باكتریایی، عفونت مننژ یا همان غشای محافظتی مغز و نخاع است. كودكان ، بیماران مسن و افراد دچار نقص ایمنی در خطر ابتلا به مننژیت باكتریایی شدید هستند.

گروهی از محققان دانشگاه آدلاید در استرالیا به تازگی مطالعاتی را با هدف یافتن واكسنی جدید برای بیماری مننژیت باكتریایی آغاز كردند.

' پنومونی استرپتوكوك ' مهمترین عامل بروز بیماری مننژیت باكتریایی در بدن انسان است .
محققان در این مطالعه ، شیوه جدیدی را برای غربالگری ژنهای باكتریهایی ابداع كردند كه در زمان بیماری مننژیت در بافت مغز یافت می شوند.

دانش پژوهان با استفاده از سیستم مدل موش ، میزان عفونت در بدن این حیوان را با دو گونه مختلف پنومونی استرپتوكوك بررسی كردند.

آنها پروتئینی موسوم به 'گلیسروفسفات اكسیداس' شناسایی كردند و نشان دادند این پروتئین برای حركت باكتری از خون به مغز در موش ها ضروری است.

دانشمندان نشان دادند واكسنی علیه گلیسروفسفات اكسیداس، موش ها را از این بیماری عفونی خطرناك محافظت می كند.

نتایج تحقیقات این گروه حاكی از ارایه یك راهبرد جدید برای ایمنی سازی بدن علیه پنومونی استرپتوكوك است .

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید