نمایش پست تنها
قدیمی 01-16-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض جایزه بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان گلدن گلوب به "جدایی نادر از سیمین" تعلق گرفت+تصاویر

جایزه بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان گلدن گلوب به "جدایی نادر از سیمین" تعلق گرفت+تصاویر

در مراسم شصت و نهمین دوره اهدای جوایز گلدن گلوب، فیلم ایرانی “جدایی نادر از سیمین” ساخته اصغر فرهادی به عنوان بهترین فیلم خارجی حاضر در این مراسم انتخاب شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
اصغر فرهادی با فیلم جدایی نادر از سیمین در بخش بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان گلدن گلوب موفق بود و جایزه این بخش را به خود اختصاص داد.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر انتخاب ، فرهادی پس از دریافت جایزه اش گفت : قبل از اینکه بر روی صحنه بیایم، داشتم فکر می کردم چه بگویم، در مورد مادرم بگویم، در مورد پدرم بگویم ، در مورد همسر مهربانم بگویم ، در مورد دخترم بگویم. اما آنچه که باید بگویم : " مردم سرزمینم انسانهای دوست داشتنی، بزرگ و عاشق صلح هستند."

حضور مارتین اسکورسیزی، استیون اسپیلبرگ، وودی الن، پدرو المادوار و برادران داردان در کنار اصغر فرهادی از ایران از مهم ترین اتفاقات گلدن گلوب شصت و نهم بود.

جایزه گلدن گلوب نام مجموعه جوایزی است که هرساله در ایالات متحده آمریکا توسط اتحادیه مطبوعات خارجی هالیوود به بهترین تولیدات سینمایی و تلویزیونی اهدا میگردد.

اصغر فرهادي متولد 1351 بوشهر، فارغ التحصيل رشته تئاتر از دانشكده هنرهاي زيبا و كارشناسي ارشد دانشگاه تربيت مدرس است. وي فعاليت در سينما را از سال 1365 با فعاليت در انجمن سينماي جوان اصفهان آغاز كرد.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
5 کاربر زیر از رزیتا سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید