نمایش پست تنها
قدیمی 05-18-2008
shabhaye_mahtabi آواتار ها
shabhaye_mahtabi shabhaye_mahtabi آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 8

68 سپاس در 39 نوشته ایشان در یکماه اخیر

نقاشی فروید رکورد جهانی را شکست
با عرض پوزش پرتره مشکل داشت میتوانید در سایت بی بی سی پرشین اثر را مشاهده کنید.

یکی از آثار لوسین فروید، نقاش بریتانیایی، در مرکز حراج کریستیز نیویورک به مبلغ 33 میلیون و ششصد هزار دلار به فروش رسیده و رکورد قیمت اثری هنری از یک هنرمند در قید حیات را شکسته است.
سوژه این نقاشی رنگ روغن، یک زن فربه برهنه است که در اندازه های طبیعی کشیده شده است.
لوسین فروید این پرتره را، با عنوان "مسئول اداره کمک های مالی در حال خواب"، در سال 1995کشیده است.
رکورد قبلی متعلق به اثری از "جف کونز" بود؛ این اثر با عنوان "قلب های به دارآویخته شده"، در ماه نوامبر سال گذشته (2007) به مبلغ 23 و نیم میلیون دلار به فروش رفت.
این اثر فروید که برای اولین بار در یک حراجی به فروش می رفت، پرتره "سو تیلی" است که اکنون 51 سال دارد.
مسئولان کریستیز این نقاشی را اثری "بی پروا و نمونه ای از قدرت شگرف فروید در ترسیم واقعیت" توصیف کرده اند.
سو تیلی، که به "سو گنده" شهرت گرفته، توسط "لی بوری"، که هنرمندی استرالیایی است، به لوسین فروید معرفی شده است.
لوسین فروید، که هم اکنون 85 سال دارد، برای خلق این نقاشی چهار سال صرف کرده است. سو تیلی گفته که "الهامبخش هنری" لوسین فروید بوده است.
خانم تیلی گفت: "فکر کنم او من را به عنوان سوژه انتخاب کرد چون در ازای پولی که من پرداخت می کرد کلی گوشت عایدش می شد."
بالاترین قیمتی که برای اثری از لوسین فروید پرداخت شده در نوامبر سال 1992 و بابت نقاشی "آی بی و شوهرش" بوده است. این تابلو در آن سال به قیمت 19 میلیون و سیصد هزار دلار به فروش رفت.
با تشکر فریبا
تمام رگ هایم از بهشت متنفر می شوند
که زیر پایت را خالی می کنند ...
" هومن شریفی "

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید