نمایش پست تنها
قدیمی 07-04-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض گرد و غبار همچنان فضاي شهر قصرشيرين فرا گرفته است

گرد و غبار همچنان فضاي شهر قصرشيرين فرا گرفته است
قصرشيرين - پديده گرد و غبار كه مدتها است شهرستان مرزي قصرشيرين را فرا گرفته طي دو روز آينده نيز همچنان در آسمان اين شهرستان مرزي ادامه دارد و هم اكنون موجب كاهش ديد افقي به ميزان هشت كيلومتر شده است.

بنا بر گزارش ايستگاه هواشناسي قصرشيرين، از ابتداي سال جاري تاكنون قصرشيرين به مدت 56 روز درگير پديده گرد و غبار بوده است.

اين گزارش مي افزايد؛ كمترين ميزان ديد در سال جاري بر اثر گرد و غباردر اين شهرستان 50 متر بود ه و اين پديده سلامت و حيات ساكنان منطقه، نباتات و جانداران را به مخاطره انداخته است.

بنا بر اين گزارش هم اكنون ديد افقي در اين شهر با ديد افقي يك هواي سالم دو هزار متر فاصله دارد.

بنا به گفته ديده بان اداره هواشناسي قصرشيرين، حداكثر دماي هواي امروز قصرشيرين در گرمترين ساعت با 40 درجه بالاي صفر خواهد رسيد و ميزان رطوبت موجود در هوا نيز در اين ساعت 26 درصد مي باشد.

پديده غبار ناشي از طوفانهاي شن عربستان سعودي و عراق مي باشد كه از طريق كشورعراق با توجه به از بين رفتن پوشش گياهي ، خشكسالي و كاهش نزولات آسماني وارد ايران مي شود و بيشترين شدت آن براي شهرستانهاي مرزي كشور مي باشد.

شبكه بهداشت و درمان قصرشيرين نيز در همين رابطه از شهروندان درخواست كرد كه حتي المقدور از منازل خود خارج نشده و در صورت لزوم از ماسك و يا دستمال مرطوب استفاده كنند.
اين اطلاعيه مي افزايد: ذرات گرد و غبار موجود در هوا براي بيماران قلبي، ريوي و آسمي و افراد سالخورده و كودكان بيش از سايرين خطر دارد.

قصرشيرين در غرب استان كرمانشاه ، 25 هزار نفر جمعيت دارد.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری

ویرایش توسط رزیتا : 07-08-2011 در ساعت 09:55 PM
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید