نمایش پست تنها
قدیمی 10-13-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض Chrome در رقابت مرورگرها بر safari غلبه کرد

Chrome در رقابت مرورگرها بر safari غلبه کرد

مرورگر chromeشرکت گوگل، مرورگر safariاپل را پشت سر گذاشت تا -بر اساس گزارش تحلیل اینترنت، شرکت -Net Applications به مقام سوم در بین محبوب‌ترین مرورگرها در سراسر دنیا دست یابد.
Chrome گوگل تازه پانزده ماه است که به بازار ارایه شده است و بر اساس تحلیل‌های آماری در ماه نوامبر 93/3% از کاربران از این مرورگر استفاده می‌کردند که در ماه دسامبر به 63/4% رشد پیدا کرد و safari که در ماه نوامبر 36/4% بود به عدد 46/4% در ماه دسامبر دست یافت و مقام سوم خود را به chrome واگذار كرد.
IE مایکروسافت با در دست داشتن سهم 69/62% غول این رقابت به شمار می‌آید که فاصله زیادی را با رقیبان خود حفظ کرده است. هرچند بر اساس آمارها مقداری کاهش از ماه نوامبر که این عدد 62/63% بوده است شاهد هستیم.
در مقام دوم Fire fox شرکت موزیلا با در دست داشتن 61/24% قرار دارد که این مرورگر نیز کاهشی بسیار جزیی را نسبت به آمار ماه نوامبر -که عدد72/24% بوده است- شاهد بوده است و با این حال این رقم نیز برای یک مرورگر open source رقمی قابل قبول محسوب می‌شود.
در رده پنجم نیز opera با داشتن 40/2% قرار دارد و در ادامه پس از این پنج مرورگر تعداد زیادی مرورگر قرار دارند که آمارشان کمتر از 1% هستند قرار دارد.
Net Applications این آمارها را از 160 میلیون بازدید کننده شبکه وب سایت‌های اینترنتی که با این شرکت همکاری می‌کنند به دست آورده است.
منبع: Channel Web
مترجم: شاتل

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید