نمایش پست تنها
قدیمی 11-20-2013
kolbeye_shab آواتار ها
kolbeye_shab kolbeye_shab آنلاین نیست.
کاربر عادی

سپاسها: : 394

73 سپاس در 22 نوشته ایشان در یکماه اخیر
kolbeye_shab به Yahoo ارسال پیام

من بازی تخت نرد رو بازی زندگی اجتماعی انسان ها می دونم، بر خلاف شطرنج که بازی جنگ است و همه اتفاقات تحت کنترل و فقط شکست طرف مقابل عامل پیروزی است، این بازی رو میشه فقط با صلح دوستی طرفین!! و براساس استفاده از شانس پیش برد و مث زندگی شانس عامل خیلی مهمیه.
حتی شروع بازی بر خلاف شطرنج که توسط مهره ی سفیده، اینجا براساس شانسه و خب دو طرف نوع شانس رو تعیین می کنن.
فک می کنم که دو تاس، اتقاقات خوب و بد زندگی هستن که باید ازشون نهایت بهره رو برد. فک می کنم به این خاطر دو تاس مورد استفاده س که بتونیم دو مهره رو همزمان حرکت بدیم و خب بهترین تاس، تاس جفت هستش که میشه اون رو دوبرابر بازی کرد و کم خطرترین حرکت، حرکت همزمان دو مهره با مقصده یکسانه.
4 قسمت تخته شاید چهار مرحله ی کودکی، جوانی، میان سالی و پیری باشه.
مهره ها نه نشان گر انسان ها بلکه نشان گر مسائل زندگی است. دو مهره ی آخر، (که تنها مهره های با عدد زوج هستن) اگرچه تعدادشون کمه ولی باید بیشترین مسیر رو طی کنن، این دو مهره در اول بازی بهترین و رو به آخر بازی بدترین مهره ها برای تک شدن (لَت دادن) هستن، به تعویق افتادن حرکتشون و حتی خورده شدنشون هم میتونه مهم ترین عامل باخت باشه هم مهم ترین عامل پیروزی... وجود و باز بودن خانه ی "شش در" (شش درِ بخت) در اول بازی و امکان بسته شدنش توسط شخص مقابل نکات جالبی رو می تونه داشته باشه.
کم ارزش ترین مهره ی هر تاس عدد 1 هستش ولی با دوتاس دوعدد همسان 1 ارزششون بیشتر از یک و دوِ.
برای اعداد 6 و 5 یا اصطلاحا "شش و بش" (نمی دونم چرا فقط عدد دوم به زبانِ ترکیِ!) یک حرکت مشخص شده اگرچه میشه حرکات دیگه ای رو هم انجام داد.
7 کاربر زیر از kolbeye_shab سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید