نمایش پست تنها
قدیمی 06-02-2010
GolBarg GolBarg آنلاین نیست.
مدیر روانشناسی

سپاسها: : 1,221

2,009 سپاس در 660 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Unhappy

به دنبال سایه

سایه چهره های گوناگونی دارد:ترسو ، زیاد خواه ، خشمگین ، کینه توز ، پلید ، خود خواه ، زشت ، نالایق ، بی ارزش ، عیبجو ، بد بین

این فهرست پایانی ندارد.نیمه تاریک وجود ما انسانها مجموعه ای از جنبه هایی هست که ما احساس خوبی نسبت به آنها نداریم.

یکایک ویژگی را در خود نفی می کنیم.از آنها بدمان می آید و یا در برابرشان مقاومت می کنیم، در ما جان می گیرند و از احساس ارزشمند بودنمان می کاهند.
بیشتر افراد از رو به رو شدن با تاریکی وجود خود و در آغوش کشیدن آن می ترسند اما شادمانی و رضایتی که فرد آرزو دارد در همین تاریکی یافت می شود.

یکی از عمده تریم مشکلات عصر اطلاعات بیماری " من می دانم" است.

بیشتر اوقات همین دانستن مانع از تجربه و درک درون می شود.

کار کردن روی سایه کار فکری نیست ، بلکه سفری از ذهن بسوی قلب می باشد.

دبی مینویسد:شب ها اغلب بیدار می مانم و از خود می پرسیدم چرا آن قدر بد هستم و چرا این همه خصوصیات زشت به من عطا شده است؟ این میان نگران خواهر و براردم نیز بودم آنها هم کاستی های بسایری داشتند که باید بر آنها چیره می شدند.

به من می گفتند:عصبانی نباش ، بد جنس نباش ،و ... به این ترتیب پیام نباش در اعماق وجودم نقش بست.به تدریج بر این باور رسیدم که شخص بدی هستم.
زیرا گاهی اوقات بدجنس بودم ..گاهی اوقات خشمگین بودم...

بنابراین برای خلاص شدن از شر این وسوسه ها این ویژگی ها را به دست فراموشی می سپاریم...این ویژگی های بد به سایه تبدیل می شوند.

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید