نمایش پست تنها
قدیمی 01-29-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض یبوست می تواند علت شب ادراری كودكان باشد

یبوست می تواند علت شب ادراری كودكان باشد

تهران- نتایج یك مطالعه كه به تازگی انجام شده است ، نشان می دهد كه شب ادراری همیشه به دلیل مشكلات مرتبط با مثانه نیست بلكه می تواند به دلیل عدم تشخیص یبوست باشد.

به گزارش ساینس دیلی، محققان با مطالعه 30 كودك و نوجوانی كه در پی درمان شب ادراری بودند، متوجه شدند كه تمامی آنها مقدار زیادی مدفوع در راست روده خود داشتند.

پس از درمان این كودكان با ملین محققان متوجه شدند كه شب ادراری 25 نفر از این كودكان در عرض سه ماه درمان شد.

به گفته محققان، وجود مقدار زیادی مدفوع در راست روده موجب كاهش گنجایش مثانه می شود . نتایج تحقیقات نشان می دهد كه شب ادراری درصد زیادی از این كودكان پس از مصرف ملین درمان شده است .بنابراین با این كه والدین روش های مختلفی را برای درمان شب ادراری آزمایش می كنند، اما عامل شب ادراری بیشتر كودكان یبوست است.

ارتباط میان شب ادراری و تجمع مدفوع در راست روده كه پنج تا شش اینچ (12تا 15 سانتی متر) پایین تر از روده قرار دارد برای اولین بار در سال 1986 گزارش شد. ولی این یافته به ایجاد یك تغییر چشمگیر در معاینات بالینی منجر نشد كه شاید علت آن نداشتن درك یكنواختی از مفهود یبوست توسط پزشكان و مردم باشد.

محققان می گویند: مفهوم یبوست گیج كننده است و والدین اغلب از اینكه كودكشان یبوست دارد ، مطلع نیستند.

در این مطالعه دیده شد كه همه كودكان مقدار زیادی مدفوع در راست روده خود داشتند كه این موضوع می تواند در عملكرد طبیعی مثانه اختلال ایجاد كند.

این یافته ها در مجله اینترنتی Urology منتشر شده است.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید