نمایش پست تنها
قدیمی 04-01-2014
bigbang آواتار ها
bigbang bigbang آنلاین نیست.
مدیر بخش مکانیک - ویندوز و رفع اشکال

سپاسها: : 5,427

6,159 سپاس در 1,794 نوشته ایشان در یکماه اخیر

این رو هم از یک جای دیگه گرفتم »:
با سلام خدمت همه برادران عزیزم
نمیدونم شما دانشجو هستید یا فارغ التحصیل و یا حتی پشت کنکوری ، ولی من یک مهندس مکانیک هستم که حدود 4 ساله مدرک گرفتم
بذارید اینطور بهتون بگم که یک مهندس مکانیک با یک حسابدار فرق داره ، قرار نیست همیشه پشت میز بشینید و قرار هم نیست که همیشه دستاش تو گریس و روغن باشه. شما به عنوان یک مهندس باید (بسته به محیط کاری و منسبتون) گاهی طراحی کنید ، گاهی مدیریت کنید ، گزارش برای رییستون بنویسید ، گاهی به کارگرهای زیر دستتون کار یاد بدین ، بهشون دستور بدین و از کارهاشون ایراد در بیارین و گاهی هم خودتون آچار بدست بشین
در واقع اگر شما طراح خوبی باشید و با کارگر جماعت کار نداشته باشید ،فقط و فقط مدرکتون کفایت میکنه و میشینید پشت میزتون ، ولی آیا واقعا اینطوره ؟؟؟
به نظر من نه
بذارید یک نمونه از خودم بگم
من مدیر فنی یک کارخونه نسبتا بزرگ هستم . دیروز صبح (4شنبه 17آبان) به کارگرهای واحد تعمیرات ، برنامه تعمیرات جرثقیل های واحد فرآوری رو دادم که یکیش جرثقیل دروازه ای و 2 تاش سقفی هستن. اونا رفتن و من ساعت 3 رفتم به کارشون سر بزنم. دیدم واستادن و همدیگرو نگاه میکنن. علت رو جویا شدم ، گفتن وینچ گیر کرده و ما نمیتونیم کاری بکنیم
برگشتم اتاقم و لباس عوض کردم و برگشتم. رفتم بالا ، ارتفاع 14 متری . و تا ساعت 5 کار رو تموم کردم و اومدم پایین. سرتا پام گریس بود و سیاهی . یک حسابدار یا یک مهنس عمران هم از این کارا میکنه ؟
منظورم از گفتن این حرفا اینه که یک مهندس مکانیک خوب باید کاربلد باشه. "نه" تو کارش نباشه. به وقتش همه کار بکنه من هم موافقم که شما یک مهندس هستید یا خواهید شد و کارگر نیستید ، ولی گاهی باید کار یک کارگر رو بکنید و البته بیشتر مواقع هم یک مهندس باشید و مدیریت کنید.
رفته بودیم ایتالیا برای بازدید از یک کارخونه ، من اونجا به این نتیجه رسیدم . اونجا مهندسا به وقتش اپراتور و تکنسین و کارگر میشدن و به وقتش مهندس. اصلا براشون عیب و عار نبود که دستاشون سیاه بشه
من هم اون رویه رو پیش گرفتم و الان تو محل کارم همه میدونن که کار بلدم و به وقتش اگه لازم بشه کت و شلوارمو میکنم و لباس کار میپوشم. اگر اینطور نباشی کارگرهای زیر دستت قبولت نخواهند داشت و به چشم یک مهندس سوسول بهت نگاه خواهند کرد
این تجربه من بود که بهتون گفتم. ممکنه توی کارخونه های دیگه اینطور نباشه ولی خیلی جاها همینه
عزیزان ، خلاصه اینکه مهندسی مکانیک بهترین رشته روی زمینه و در عین حال گاهی سخت ترین هم هست و آدم رو تا حد یک کارگر هم میاره پایین

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

هیچ چیز تجربه نمیشه اینو یادت باشه !!
ترفند هایی براي ويندوز 7

عیب یابی سخت افزاری سیستم در کسری از دقیقه

کاربران زیر از bigbang به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید