نمایش پست تنها
قدیمی 07-18-2010
bigbang آواتار ها
bigbang bigbang آنلاین نیست.
مدیر بخش مکانیک - ویندوز و رفع اشکال

سپاسها: : 5,427

6,159 سپاس در 1,794 نوشته ایشان در یکماه اخیر

اولین قدم برای بهره درست بردن از خیال این هست که بپذیریم که وجود داریم
ما وجود داریم نفس میکشیم و حیات ما واقعی هست نباید از آن فرار کنیم یکی از فلاسفه یک حرف خیلی جالبی زد بود : می گفت من در مرگ قدرت انتخاب دارم ، مختار هستم که بمیرم یا نه ولی در زندگی این طور نیست و من ناگزیرم که زنده بمانم و زندگی کنم پس من زندگی را انتخاب میکنم !!

محور دنیا بر اساس تکامل است هر چیزی در این دنیا وجود دارد رشد میکند و به تکامل میرسد و سپس تباه میشود فرض بکنید شما برگ یک درخت هستید از یک شاخه بیرون آمده اید به پایین خود نگاه میکنید شاخه هایی را میبینید به بالای خود نگاه میکنید شاخه هایی را در بالای خود میبینید اما چیزی که از آن مطمئن هستید این هست که شما متصل به شاخه خود هستید و از جای خود تکان نمیخورید در درختی که شما ساکن هستید بعضی برگها بیمار میشوند ، بعضی برگها خوب رشد نمیکنند "، و البته بعضی برگها به نهایت اندازه شکلی که باید برسند میرسند و در واقع سری در سرها میشوند شما نمیتونید جای خود را در درخت عوض کنید شاخه شما مستقر است و جای خودش را دارد اما میتوانید اگر شرایط مناسب برای شما محیا بود به نهایت رشد و بالندگی برسید سپس پس از مدت سپری شده پژمرده میشوید و رنگتان عوض شده و از درخت می افتید و نابود می شوید
!

آیا یک درخت وقتی پژمرده میشود و لخت و عریان در زمستان سرمای زمستان را تحمل میکند و سختی و رنج و مرارت

زیادی میکشد قهر میکند میگوید سال بعد برگ نمیدهم ! تا به حال دقت کرده اید درختانی که عمر بالایی دارند زیبایی و عزمت وشکوه بیشتری نسبت به بقیه درختان دارند

چرا چون ذاتاً این طور بوده اند؟
.
.
.

البته که نه ، معلوم است چون سرد و گرم بیشتری را چشیده اند . حتی این قانون در میوه ها هم هست به میوه های مناطق معتدل نگاه کنید و به میوه مناطق گرمسیری که در شرایط سخت به بار می آیند کدامشان خوشمزه ترند ؟

در حیوانات هم همین است چرا گربه سانان امثال : ببر ، شیر ، پلنگ یک سر و گردن در حیات وحش از بقیه حیوانات بالاترند؟ اگر به شیوه زندگی آنان و امرار معاش آنها نگاه کنید به راحتی متوجه دلیل این برتری میشوید .

اگر به اطرافتان نگاه کنید تمام طبیعت به همین شکل است حتی اگر به مصنوعات هم توجه کنید به همین شکل هست هر چیزی حداقل برای یک مقطع زمانی کوتاه عمر مفیدی دارد .
حتی سنگهای بزرگتر که خرد میشوند زیباتر میشوند و حتی ماسه ای که شما میبینید بارقه ای از تغییر و فعل و انفعالات زیبای طبیعت است !
همه چیز به سمت بهتر شدن حرکت میکند تا زمانی که به اصطلاح ما بمیرد !

جریان دلفینها را که شنیدید خودشان را از دریا به سمت ساحل می انداختند ،در واقع خودکشی میکردند دانشمندان تحقیقات زیادی کردند تا به یک نتیجه طبیعی یا ژنتیکی برسند که دلفینها به صورت ذاتی یا ارادی دست به این کار میزنند اما هر چه بیشتر جلو رفتند بیشتر به بن بست خوردند ! عاقبت به طوری اتفاقی متوجه دلیل خودکشی دلفین و بعضاً نهنگها شدند و آن چیزی نبود جز امواج رادیویی زیر دریایی ها !! این قضیه برای کسانی که اهل فکر کردن هستند یک پیام داره و اون هم این هست که ما داریم به کجا میریم ؟؟؟ قبل از اینکه طبیعت رو بشناسیم چرا دست به تولید وسایلی میزنیم که به طبیعت آسیب بزنه ؟

ادامه دارد

نویسنده:بیگ بنگ
منبع: بیگ بنگ

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

هیچ چیز تجربه نمیشه اینو یادت باشه !!
ترفند هایی براي ويندوز 7

عیب یابی سخت افزاری سیستم در کسری از دقیقه

ویرایش توسط bigbang : 07-18-2010 در ساعت 11:21 PM
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید