نمایش پست تنها
قدیمی 11-22-2007
Hamed آواتار ها
Hamed Hamed آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 314

299 سپاس در 77 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض پروين: استيل آذين نياز به زمان دارد

تهران IranSport.Net - بازيكن و مربي پيشين تيم ملي و پرسپوليس گفت: تيم استيل آذين نياز به زمان دارد و بايد به آن فرصت داد.

"علي پروين"روز سه‌شنبه درگفت وگو باسايت رسمي باشگاه پرسپوليس افزود:
با گذشت زمان بازيكنان بيشتر با هم هماهنگ خواهند شد.

متن كامل مصاحبه به شرح ذير است:
س: به نظر مي‌رسد اين همه تبليغ براي استيل آذين و خرج و مخارج زيادي كه‌براي اين تيم صورت گرفت، نتيجه معكوس داشته و اين تيم تا به اينجاي كار نتوانسته در ليگ آزادگان عملكرد موفق و قابل قبولي را ارائه دهد؟ ج: بارها گفته‌ام، بازهم مي‌گويم كه اين تيم احتياج به زمان دارد. تمام تيم‌هاي حاضر در ليگ از تيم‌هاي سابقه‌دار فوتبال به حساب مي‌آيند.

همين تيم نيروي زميني بيشتر از ‪ ۳۵‬سال است كه در فوتبال ما حاضر بوده و خودم بارها مقابل اين تيم بازي كردم.

داماش هم همان تيم برق است كه با خريد امتياز اين تيم، اسمش عوض شده ولي ما تنها چند ماه است كه دور هم جمع شده‌ايم. بنابر اين طبيعي است كه احتياج به زمان داريم تا بتوانيم بيشتر هماهنگ شويم.

س: اما استيل آذين اولين تيمي‌بود كه‌تمرينات خود را آغاز كرد، برگزاري اردوهاي مختلف داخلي، خارجي و جذب بازيكنان سرشناس براي رفع اين نقصان و هماهنگي بيشتر كافي نبود؟
ج: نبايديك طرفه به قاضي رفت، حضور بازيكنان سرشناس وبرگزاري اردوهاي مختلف همانطور كه براي تيم ضروري بود، همان قدر هم توقعات را از تيم ما بالا برد.

اگر اين اردوها را نمي‌رفتيم و چنين نفراتي را جذب نمي‌كرديم، هيچوقت اين چنين، مورد انتقاد قرار نمي‌گرفتيم.

شك نكنيد علي پروين مي‌داند چه فاكتورهايي به صلاح تيمش است. ما احتياج به زمان داريم و به مرور با هماهنگي بيشتر به همان تيمي تبديل مي‌شويم كه همه توقع دارند.

س: اما بازيكنان استيل آذين همگي تجربه سالها حضور در ليگ را دارند و نبايد تحت تاثير قرار بگيرند؟
ج: چه فرقي مي‌كند، قبول دارم كه بازيكنان با تجربه كمتر تحت تاثير احساسات قرار مي‌گيرند، اما توقعات مردم و رسانه‌ها از تيم ما فوق‌العاده زياد است.

اين‌فشار، هر تيم ليگ برتري را هم از پا در مي‌آورد. در اين رابطه فشار رواني شديدي روي تيم و اكثريت بازيكنان وجود دارد تا جائيكه خيلي‌ها تصور مي‌كنند بازيكنان ما بايد در همان دقايق نخست مسابقه حريف خود را گلباران كنند.

به نظر من بچه‌ها بايد در شرايطي عادي و بدون هيچ استرسي درميدان ظاهر شوند و ذهنيتي خاص نسبت به خواسته‌هاي هواداران نداشته باشند.

س: شما قبل از آغاز رقابتهاي ليگ در مصاحبه‌هاي خود گفتيد كه تيم‌هاي اول دو گروه بايد مستقيما به ليگ برتر صعود كرده و بازيهاي پلي‌آف (حذفي) ملاك درستي براي صعود تيم‌ها محسوب نمي‌شود.

آيا امروز هم با توجه به نتايج ضعيفي كه استيل آذين كسب كرده باز هم اصرار به صعود تيمهاي اول دو گروه داريد؟
ج: ‪ ۱۰۰‬درصد، هنوز هم مي‌گويم كه تيم‌هاي اول بايد مستقيما به ليگ برتر صعود كنند.

شك نكنيد ما از اين وضعيت خارج مي‌شويم وبه‌عنوان تيم اول صعود مي‌كنيم.

ما اگر چند باخت ديگر هم بدهيم باز هم صعود مي‌كنيم، چون تمام تيمها دچار افت مي‌شوند. در فوتبال اين فراز و نشيب‌ها طبيعي است، ما هم اين روزها را كم نديده‌ايم.

البته بدشانس هم بوده‌ايد، پس از مصدوميت "علي انصاريان" و"كوئيكه" در بازي اول، در بازي با داماش هم "محمد محمدي" دچار آسيب ديدگي شد.

س: خيلي‌ها معتقدند كه تهديدهاي علي پروين كه اتفاقا در فوتبال ما نيز مد شده تا حد زيادي ديگر آن جذابيت لازم را براي بازيكنان ندارد.

ج: كدام تهديدها!
س: تهديد به اخراج پنج بازيكن در اين مقطع از مسابقات كمي دور از ذهن به نظر مي‌رسد.

ج: من هيچكس را تهديد به اخراج نكردم، اين كذب محض است. من در رختكن به بچه‌ها گفتم اگر پنج بازيكن اميد را بياورم بهتر از شما كه‌اين همه ادعا مي‌كنيد بازي مي‌كنند.

مگر مي‌شود در اين مقطع ‪ ۵ - ۶‬بازيكن را اخراج كرد! اگر مي‌توانستم پس از گذشت چند بازي، بازيكن جانشين جذب كنم، حتما اين كار را مي‌كردم اما در حال حاضر اين مسئله امكان ناپذير نيست.

س: قضيه‌جريمه‌هاي ميليوني كه از قرارداد بازيكنان كسر كرديد درست است؟ ج: بله. اين كار را كردم. در همان رختكن به آنها گفتم كه نفري ‪ ۵‬تا ‪ ۱۰‬ميليون از قراردادشان را كسر مي‌كنم.

در رختكن را باز كردم تا هركس نمي‌تواند با اين شرايط كناربيايد برود.

من با كسي شوخي ندارم و به بازيكنان امروز هم باج نمي‌دهم.

س: آيا اخراج تئودو يونگ با توجه به مبلغ بالايي كه دريافت كرده بود، در همان بازي اول منطقي بود؟
ج: در اين مورد دوست ندارم صحبت كنم، سوال بعدي!
س: اما طي روزهاي اخير اسامي زيادي را به عنوان سرمربي آينده استيل آذين مي‌شنويم از اكبر ميثاقيان گرفته تا حميد درخشان!
ج: هيچ‌كدام از اين حرفها درست نيست، من هنوز با هيچ كس در اين خصوص صحبت نكرده‌ام.

هر وقت نياز باشد تصميم مي‌گيرم كه چه كسي را بعنوان سرمربي انتخاب كنم.

س: پس كماكان "آرش فرزين" به عنوان مربي‌وظيفه هدايت استيل آذين را بر عهده خواهد داشت؟
ج: فعلا به بهروز رهبري فرد گفته‌ايم روي نيمكت بنشيند. ضمن اينكه يان هم همچنان در كادر فني استيل آذين حضور دارد.

س: براي رويارويي با شيرين فراز به كرمانشاه سفر مي‌كنيد؟
ج: زياد اهل سفر نيستم، اما شايد براي اين بازي به كرمانشاه بروم.

س: حضور علي پروين در بازي اميدهاي استيل آذين مقابل پرسپوليس كمي عجيب بود!
ج: مطمئن بودم كه بچه‌ها در اين بازي پيروز مي‌شوند، "مجيد نائيني" تيم خوبي ساخته و در كنار "مجيد پروين" زوج خوبي را تشكيل داده‌اند.

بازي خوبي كه اميدهاي‌استيل آذين مقابل پرسپوليس كردند سبب شد تا چهار بازيكن اين تيم را به تيم اصلي ببرم.

س: چند سوال در مورد ليگ برتر، بازي سپاهان - برق شيراز را ديديد؟ ج: بله، بهرحال سپاهان بخاطر حضور در رقابتهاي ليگ قهرمانان آسيا در اوج قرار دارد.

برق شيراز نيز چندين هفته خوب نتيجه گرفت و طبيعي بود كه افت مي‌كند.

شايد برق بد موقعي به مصاف سپاهان رفت.

س: بازي پرسپوليس مقابل صنعت نفت را چگونه مي‌بينيد؟
ج: بازي سختي است. اگر چه پرسپوليس در هفته اول موفق به شكست صنعت نفت آبادان شد، اما پس از گذشت ‪ ۱۴‬هفته از ليگ برتر نمي‌توان شرايط امروز تيم صنعت نفت آبادان را با آن ديدار مقايسه كرد.

البته پرسپوليس اگر در آبادان پيروز شود، نسبت به قهرماني در اين جام اميدوار خواهد شد.

س: پرسپوليس همچنان در ليگ برتر نيز صدرنشين است.

ج: از اين موضوع خوشحالم حيف بود مدير توانايي چون حبيب كاشاني از پرسپوليس كناره‌گيري كند.

بلافاصله پس از شنيدن اين خبر با كاشاني تماس گرفتم و گفتم‌كه‌اگر مسائل و مشكلات مالي سبب شده تا چنين تصميمي بگيرد، حاضرم به او كمك كنم، اما كاشاني مسائل ديگري را عنوان كرد.

میانِ غربتِ خاموشِ رهگذر
و تنهای مانده از سفر
یک پنجره

فاصله است...
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید