موضوع: پخشــان...
نمایش پست تنها
قدیمی 04-06-2010
behnam5555 آواتار ها
behnam5555 behnam5555 آنلاین نیست.
مدیر تاریخ و بخش فرهنگ و ادب کردی

سپاسها: : 3,172

3,713 سپاس در 2,008 نوشته ایشان در یکماه اخیر
behnam5555 به Yahoo ارسال پیام

عه شقی ئاسمانی
له ئێواره ماتێکی غه ماوی وڵاتی غوربه ت دا

خۆت کرد به ماڵه وێرانه که ی دڵه ماندوه که م دا سرو پرچێکی ئاڵۆزاو به شنه بایه کی رێگه یه کی دوور به زه رده خه نه یه کی ئه فسوناوی پر گر به تیشکێکی سیحراوی چاوانی مه ست و بێ قه رار و غه مناک به ئه سپا یی په نجه ره یی ته م لێ نیشتوی دڵی منت دوزی یه ه و بویته بزوێنه ری ناخ و ده رونم هه ر له و ئێواره وه تۆ م خۆش ویست له به ر ئه وه یی جوانیم خۆش ویست له به ر ئه وه یی ژیانم خۆش ویست له به ئه وه یی عه شقم خۆش ویست تۆ به شێک بووی له ره مزی پاکی و جوانی و ژیان و عه شق هه موو شه وان به تامه زرویی یه وه وێنه که ت دێنمه به ر چاو و به بیری خۆشه ویستی رابردومانه وه قسه ت له گه ڵ ده که م و که چاویشم چووه خه و خه و به تۆ وه ده بینم خه و ده بینم له گه ڵ مانگ دا ده س له ملانم و تۆش له گه ڵ ئه ستێره کان دا به کراسێکی ته نکی ناسک و پوله که ی سپی به ره و ژوانی ئاسمانیم بانگ ده که یی ده ستم ده گری و لێوه کانم ئاشنای لێوه کانت ده که ی
گوڵه که م ئه ی کارێزه ی رونی پاکیم من له وه زیاتر هیچم ناوێ من له تۆ زیاتر ، له زه رده خه نه یه ک و رویه کی پاک و

عه
شقێکی ئاسمانی زیاترم ناوێ من رۆحی تۆم ده وێ دڵنیا به هه تۆ م ده وێ دڵنیا به تۆم خۆش ده وێ تۆم خۆش ده وێ
هه تا
ماوم

دل به هیوات لیده دا , لانکی دلی
تو له وه رزی یادی مه ن دا , سه رچلی

خالید حسامی( هیدی )
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید