موضوع: پخشــان...
نمایش پست تنها
قدیمی 04-06-2010
behnam5555 آواتار ها
behnam5555 behnam5555 آنلاین نیست.
مدیر تاریخ و بخش فرهنگ و ادب کردی

سپاسها: : 3,172

3,713 سپاس در 2,008 نوشته ایشان در یکماه اخیر
behnam5555 به Yahoo ارسال پیام

په ری خۆ شه ویستی

ئه ی فریشته یی ئاسمانی

ئه ی کیژه جوانی وڵاته که م
ده رگایی دڵی خۆتم بۆ بکه وه دڵم ته نیا شه یدایی تۆیه نیوه شه وه و له به ر ده رگا چاوه رێتم وه ره و ده ریایی لێوه کانت بکه به باران و به سه ر کێڵگه یی وشک و برینگی لێوه کانیم دایی بارێنه بۆ ده رگام لێ ناکه یته وه حه زم لێ یه له روباری ماچی لێوه کانت دا بخێنکێم هه سته و له م شه وه دا ده نگت تێکه ڵی ده نگم که و، مه رۆره وه و جێم مه هێڵه ده ست له به رۆکی ژینیم به رمه ده ئه گه ر برۆیی غه می رێگا ، ده بێته هاورێی هه میشه یی رێگاکانم ئایی خۆزگه ده ت زانی که چاوه روانی چی لێ کردم کاتێک که بیرت لێ ده که مه وه هه موو جه سته م ده بێته ئاگری خۆ شه ویستی وله ناو تایی هه موو خه ونه پیروزه کانتا راده کشێم و سه رنج ئه ده مه باڵایی ئه و یادگاری یه کورتانه یی من و تۆ یان شاد ده کرد ئه ی گه وره عه شقی هه میشه یم بۆ دیاری یادگاری یه کانت فرمێسکم باراند به ڵام ئه مشه و له م داویین ساته دا بۆم ده رکه وت که له هه موو بێ که سانی دنیا بێ که س تر منم ، من له دوایی ئه تۆ کێ بکه م به سایه و سێبه رم ئازیزه که م زۆر له مێژه چاوه روانم که رۆژێک بێت و بت بینمه وه پر به چاوانم ئازیز گیان ماوه یه که که لێک دابراوین و له چاوه روانیت دا وه ره ز و بێزار بووم ئه مشه و ناخه وم و په نجه ره که ی ژوره که شم داناخه م ، به ڵکو ده بیته په ری یه کی خۆ شه ویستی و له په نجه ره که وه دیته ژووره وه ، ماوه یکی زۆره که من عاشقی تۆم و بۆ بیستن و دیتنی روخساری شیرینی تۆ چاوه روانم پر به چاوه کانم بۆ نیگایی تۆ یی نازدارم ئه ی ئه وین و ئه یی دڵدارم

دل به هیوات لیده دا , لانکی دلی
تو له وه رزی یادی مه ن دا , سه رچلی

خالید حسامی( هیدی )
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید