نمایش پست تنها
قدیمی 05-20-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض همبرگر و سوسیس رژیمی با استفاده از یك تركیب جدید تولید شد

همبرگر و سوسیس رژیمی با استفاده از یك تركیب جدید تولید شد

تهران - همبرگر و سوسیس رژیمی با استفاده از یك تركیب جدید در جهاددانشگاهی واحد خراسان رضوی تولید شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی ، 'فرشته حسینی'، 'الناز میلانی' و' شادی بلوریان' اعضای هیأت علمی پژوهشگاه علوم و فناوری جهاددانشگاهی خراسان رضوی با انجام یك پژوهش علمی همبرگر و سوسیس رژیمی را با استفاده از یك تركیب جدید تولید كردند .

درحال حاضر سوسیس و همبرگر محصولات گوشتی محبوبی هستند كه توسط میلیون ها مصرف كننده در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرند.

در ایران جمعیت هدف این محصولات اغلب نوجوانان و جوانان هستند كه سلامت تغذیه و جلوگیری از افزایش وزن ، چاقی و در نتیجه آسیب‌های رشدی در آنها امری ضروری است.

نگرانی های روزافزون در مورد خطرات بالقوه مرتبط با مصرف غذاهایی با چربی زیاد سبب شده است تا صنعت غذا به اصلاح محصولات غذایی سنتی و تولید فرآورده هایی با چربی كمتر روی آورد.

رویكرد اصلی این طرح ، تولید همبرگر و سوسیس كوكتل كم چرب با جایگزینی بخشی از چربی متداول آن بوده است. در این مطالعه در ساختار محصولات گوشتی به جای بخشی از چربی، تركیبی جایگزین شده است كه منجر به تولید محصول رژیمی كم چرب می‌شود.

ایجاد یك بافت منسجم و خوب در محصول، ایجاد طعم و مزه مورد نظر مصرف كننده و تطابق محصول نهایی با استانداردهای موجود از ویژگی های این همبرگز و سوسیس تولیدی است .

بهبود كیفیت و بافت فرآورده های گوشتی، كاهش هزینه های تولید، عرضه محصول جدید كم چرب و رژیمی با محتوی چربی و كلسترول پایین تر و ارتقای سطح سلامت عمومی جامعه نیز از مهمترین اهداف این طرح بوده است .

نتایج این مطالعه در بهمن ماه سال 90 در قالب یك طرح ارایه و موفق به دریافت گواهی ثبت اختراع از سوی سازمان ثبت اسناد و املاك كشور شده است.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید