نمایش پست تنها
قدیمی 12-06-2012
مهرگان آواتار ها
مهرگان مهرگان آنلاین نیست.
مدیر تالار انگلیسی

سپاسها: : 3,750

4,670 سپاس در 1,282 نوشته ایشان در یکماه اخیر
مهرگان به Yahoo ارسال پیام
Lightbulb بحث درمورد روش های آموزش زبان انگلیسی - معرفی روش های آموزش زبان انگلیسی

بحث درمورد روش های آموزش زبان انگلیسی - معرفی روش های آموزش زبان انگلیسی
راستش روشی که میخوام بگم رو یادم نیست اسمش چی بود! اما استفاده ش اینطور بود:

ترم 7 و 8 کلاس زبان بودم، یکی از کارهایی که همیشه بعد از خوندن reading جدید توی کلاس باید انجام میدادیم به درخواست استد، این بود که با هم Pair Work کنیم، یعنی هرکسی یه Partner داشت که باهاش تمرین میکرد از همدیگه سوال میپرسیدیم و ... یه دوست پرانرژی داشتیم! این همه ش دنبال این بود که سوال بپرسه، اون موقع هنوز زمان حال کامل رو بلد نبودیم درست یادمه، پرسی که: خانوم، چه جوری میتوینم بگیم: من تا حالا دوبار ازدواج کردم! معلممون هم جوابشو داد، و دوستم عینا تکرار کرد درحالیکه هیچی از زمان استفاده شده در جمله نمیدونست، فقط تکرار کرد.

وقتی که وقتش شد و به ما زمان حال کامل درس دادن، یادمه دقیق، یاد همین اتفاق افتادم و اون جمله دوباره بران تداعی شد و این خیلی برام جالب بود.

بعد ها، یکی دیگه از معلم های عزیزم، بهمون گفت که این یک روش در آموزش زبان انگلیسیه، که مثلا دانش آموز به زبان خودش از معلم بپرسه که فلان جمله به زبان مقصه چی میشه؟ و معلم بهش میگه.

اگه یه روز یه موسسه آموزش زبان تاسیس کردم، این روش رو به طور آزمایشی انجام میدم! فکر کنم نتیجه ی خوبی خواهد داشت1