نمایش پست تنها
قدیمی 10-22-2007
SonBol آواتار ها
SonBol SonBol آنلاین نیست.
معاونت

سپاسها: : 521

1,688 سپاس در 686 نوشته ایشان در یکماه اخیر

دکتر ترانه رضوی

ترانه رضوی ، پزشکی در تشکیلات مرکزی گوگل در مانتین ویو Mountain View کالیفرنیا،

جایی که وی مسئولیت حفظ سلامتی کارکنان گوگل را برعهده دارد.

دکتر رضوی در مورد آغاز به کار کردن خود در گوگل می گوید:

سه سال پيش، زمانی که گوگل هنوز شرکت نامدار و بزرگی نبود، بنيانگذارانش، "لری" و "سرگی" تصميم گرفتند که برای کارکنانشان به غير از کارهای شرکتی، خدمات ديگه ای آماده کنند.

اين دو شخص واقعاً ايده های جالبی دارند. به طور مثال اين فکر رو داشتند که يک پزشک بطور مداوم در شرکت باشه و سلامت کارکنان رو زير نظر بگيره. من خيلی جذب ايده های اين دو شخص شدم و تصميم گرفتم به صورت موقتی در اين شرکت کار کنم.
وقتی کارم رو در اين شرکت شروع کردم، به خاطر فضای کوچک شرکت، مطب من در يک کمد بود! اما از ابتدا ديدم که کارم ميتونه خيلی مفيد باشه.
کسانی که با کامپيوتر کار می کنند، معمولاً ناراحتی هايی مثل دست، شانه و مچ پيدا می کنند و خيلی مهمه که از لحاظ فيزيولوژی کامپيوتر درست روی ميز قرار بگيره و فاصله مناسبی هم با شخص داشته باشه. مخصوصاً برای کسانی که در روز ۱۲ تا ۱۳ ساعت با کامپيوتر کار می کنند. البته ما بعد از يک مدت تونستيم اين مشکل رو در شرکت گوگل حل کنيم.
جوانان حدود ۲۰ ساله معمولاً دکتر نميرن. اما چون من اونجا بودم و ديدن من هم براشون راحت بود، پيش من می اومدند و من اونها رو معاينه می کردم. حتی بعضی از اونها يک سری ناراحتی هم داشتند، ناراحتی که شايد با نرفتن دکتر، تا چندين سال تشخيص داده نمیشد.