نمایش پست تنها
قدیمی 03-15-2011
مهرگان آواتار ها
مهرگان مهرگان آنلاین نیست.
مدیر تالار انگلیسی

سپاسها: : 3,750

4,670 سپاس در 1,282 نوشته ایشان در یکماه اخیر
مهرگان به Yahoo ارسال پیام

قسمت چهارم: سوالات مربوط به دایره لغت:
به تجربه ثابت شده است که در میان دو مقوله structure و vocabulary برای صحبت کردن به زبان انگلیسی، structure اهمیت کمتری نسبت به لغت دارد. برخلاف عقیده رایج، این لغت است که باید بیشتر به آن توجه کنیم. چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی همگی به طرز عجیبی به هم وابسته هستند شما نمیتوانید ابتدا و انتهایی برای آنها متصور شوید، باید همه را با هم یاد بگیرید این نظر شخصی خود من است. درنتیجه برای اینکه خواننده خوبی باشید باید گوینده خوبی هم باشید و برای اینکار باید داره لغت خود را افزایش دهید. عکس این مسیر هم برقرار است! تا جاییکه میتوانید روی فراگیری لغات جدید کار کنید. و با اعتماد بنفس کامل به سراغ سوالات reading بروید. و آنجا که معنی کلمه ای را ندانستید، باید بتوانید به درستی با راه حل هایی که پیشنهاد میکنم معنی آنها را حدس بزنید. فراموش نکنید که کلمات مهانی بسیار متفاوت و نامربوطی میتوانند داشته باشند. سوالات مربوط به لغت در یکی از سه حالت زیر میگنجند: 1-از روی سرنخ هایی که ساختار متن به شما میدهد، تعریف کلمه مورد نظر را بیابید. 2-از روی مشتقات کلمه، معنی آن را پیدا کنید و 3-از روی بافت متن به معنی پی ببرید.

مهارت هشت: پی بردن به معنی کلمه از روی ساختار متن:
نویسندگان متون امتحانی آنقدرهاهم سخت گیر نیستند بلکه در مورد کلمات نا آشنا حتما یرنخ هایی به شما میدهند. شما با استفاده از قواعد گرامری میتوانید به سادگی و با دقت معنی یک کلمه را بدست آورده و به دایره لغات خود بیفزایید. مثلا جملات معترضه که بعد از _ میآیند، خود توضیحی برای کلمه ماقبلشان هستند. سوالات این قسمت عموما به این حالت پرسیده میشوند: the word in line …. Id closet in meaning to… و یا what is the meaning of …. In line … ? و یا the word … in line … could best be replaced by….
اگر موارد زیر را در نظر داشته باشید، به راحتی جواب را میابید: 1-دقت به نشانه گذاری های متن (مثل محل کاما، جمله های معترضه و پرانتزها) 2-دقت به restatement (یعنی گفتن معنی کلمه مورد نظر به یک بیان دیگر، با کلمات هم معنی و ... ) 3-دقت به عباراتی مثل: for example (e.g.) یا that is (i.s.) یا such as و...
مهارت نه: توجه به قسمت های تشکیل دهنده کلمه:
برای یادگرفتن این مبحث لازم است که به خوبی روی پیشوند ها و پسوند ها تسلط داشته باشید. اپر معنی آنها و کاربردهایشان را بدانید، قضیه حل است! برای این مبحث مطالعه کتاب بینهایت مفید vocabulary for college bound student رو پیشنهاد میکنم. خیلی عالیه. سعی میکنم در این مورد توی تاپیک آموزش گرامر، مطالب مفیدی بذارم.
اما غیر از مبحث پیشوند ها و پسوندها، بعضی کلمات هستن که کلمات دیگه از اونا مشتق میشن و شما باید با مطالعه و تمرین زیاد، کاربرد و معنی اونا رو بدونید، بازهم کتاب بالا رو معرفی میکنم، مطمئن باشید از خوندنش پشیمون نمیشید. این جدول خیلی مختصر و مفید برخی از این کلمات رو معرفی میکنه:

[IMG]http://*****************/images/sli1jp1r0wqtecjovgi.png[/IMG]

مهارت ده: استفاده از بافت متن:
Context clues یا سرنخ های متن شامل: استفاده از تصاویر موجود در متن، کلمات قبل و بعد از کلمه مورد نظر، نشانه گذاریهای متن و همچنین زبان مادری(چون زبان ها کلا به نوعی با هم ارتباط نزدیکی دارند).

ویرایش توسط مهرگان : 03-15-2011 در ساعت 11:23 PM
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید