نمایش پست تنها
قدیمی 10-07-2009
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض اطلاعات بیماریها(علل بیماری- علائم بیماری_ درمان بیماری)

انسداد کبد

علت بیماری : این بیماری یا از ورم کبد است که علل و علامات آن ذکر شد و یا خلط غلیظی است که در دهانه رگهای کبد یعنی در محل مستقیم رگ بورید باب (Vein porte) (رگی که از کبد به ریه میرود)است یا در عروقی که در برآمدگی کبد است پیدا میشود.

علائم بیماری : علامت این بیماری این است که درد و سنگینی و کشش در سمت راست و زیر دنده ها حس میشود اشتها کم میشود ولی تبی در کار نیست اگر بیماری در رویه کبد باشد پیشاب رقیق و آبکی است و اگر در فرورفتگی آن باشد مدفوع نمناک است و درمان آن استفاده از باز کننده هاست مانند شربت ریوند همراه با عرقیات مناسب بیمار و نوع بیماری . باید از بکار بردن مسهلها پرهیز کرد. حب الشفا و آب انار و نیز روغن کرچک ، سکنجبین عنصلی و تریاق الاربعة نیز برای درمان مفید است

نام دارو : شربت راوند (شربت تصفیه خون)
خواص دارو : امراضی که مصرف شربت راوند برای درمان آنها بسیار مفید میباشد : برای درمان بسیاری از بیماریهای مربوط به کبد خواب رقتن دستها و پاها در اثر نشستن زیاد احساس حرارت زیاد در سر و دیگر قسمتهای بدن مورمور کردن دستها و پاها کبودی رنگ چهره و یا لبها رنگ چشمها، از سفیدی نرمال خود به زردی یا مایل به زردی و قهوه ای تغییر رنگ داده است. جوش و لکهای ایجاد شده بر روی صورت و بدن در اثر ضعف سیستم تصفیه خون و کبد تقویت کبد و تصفیه خون درمان قند خون (دیابت) داروی شراب الصحه مخصوص درمان قند خون چربی خون فشار خون .;کبد چرب برای درمان بیماریهای صفراوی بسیار موثر میباشد یرقان و زردی در بزرگسالان و کودکان در نوزادان علاوه بر درمان زردی، خونی که از شکم مادر در معده آنها مانده است را بیرون میکند. مکمل داروهای تقویت معده همچنین این شربت سرشار از ویتامینهای A , B , C میباشد.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید