بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > مطالب آزاد

مطالب آزاد در این تالار مطالبی که موضوعات آزاد و متفرقه دارند وجود دارد بدیهیست که کنترل بر روی محتوای این تالار بیشتر خواهد بود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 07-24-2010
Setare آواتار ها
Setare Setare آنلاین نیست.
کاربر خيلی فعال

سپاسها: : 926

875 سپاس در 242 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض پيرترين دانشجوي ايران !

قابل توجه جماعت دانشجویي !

مير قنبر حيدري شيشوان، پيرترين دانشجوي كشور و كارمند بازنشسته 77 ساله وزارت كشور از شيشوان عجب شير، دانشجوي دانشگاه آزاد اسلامي تبريز در دانشكده علوم انساني مشغول به تحصيل مي باشد.

شاه بیت غزل زندگیم...
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 07-25-2010
امیر عباس انصاری آواتار ها
امیر عباس انصاری امیر عباس انصاری آنلاین نیست.
مسئول ارشد سایت ناظر و مدیر بخش موبایل

سپاسها: : 8,720

6,357 سپاس در 1,362 نوشته ایشان در یکماه اخیر

تاییدش کردم آستیره خانم
فقط یه نکته ای
مصاحبه ای با ایشون نشده؟؟
و یا اطلاعاتی دیگه
موضوع فوق العاده جالب و زیباییه
قدیمی 07-25-2010
Setare آواتار ها
Setare Setare آنلاین نیست.
کاربر خيلی فعال

سپاسها: : 926

875 سپاس در 242 نوشته ایشان در یکماه اخیر

من این رو به صورت ایمیل دریافت کردم...فردا یه سرچی میکنم اگه بود میزارم دنباله ی همین مطلب
شاه بیت غزل زندگیم...
قدیمی 07-25-2010
behnam3638 آواتار ها
behnam3638 behnam3638 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 228

83 سپاس در 24 نوشته ایشان در یکماه اخیر

مسن‌ترین دانشجوی کشور و آرزوهایی که باقی مانده است مسن‌ترین دانشجوی کشور و آرزوهایی که باقی مانده است
خبرگزاری فارس: "میر قنبر حیدری شیشوانی" پیرترین دانشجوی کشور، و کارمند بازنشسته 77 ساله وزارت کشور از « شیشوان» عجبشیر با دنیایی از آرزوها و حرف‌های نگفته است که تنها گوشه‌ای از آن را با فارس در میان گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، "میر قنبر حیدری شیشوانی" دیپلم خود را 31 سال پیش و در سال 1355 گرفته است.
وی که در سال 1309 متولد شده و در دبیرخانه فرمانداری عجب شیر کار می کرد و مسئولیت شورای آرد و نان کمیته ایثارگران را بر عهده داشت و در سال 1360 با حقوق 4460 تومان بازنشسته شده، هم اکنون 237 هزار تومان حقوق دریافت می کند.

براساس این گزارش، حیدری شیشوانی دانشجوی ورودی سال 80 رشته امور اجتماعی و برنامه ریزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز است و با معدل 12 امروز به انتخاب رشته برای ترم آخر خود پرداخته که متاسفانه با کم لطفی مسئولان این دانشگاه روبه رو شد.

"میر قنبر حیدری شیشوانی" امروز در دفتر خبرگزاری فارس در تبریز در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: برغم اینکه در اسفند 85 در کارشناسی ارشد قبول نشدم ولی اصلاً ناامید نیستم و تا سطح دکتری ادامه خواهم داد.

وی می گوید: با دختر دایی خودش که سه سال از خودش بزرگ است ازدواج کرده و دو دختر و دو پسرش به علت ازدواج فامیلی فوت کرده‌اند و اکنون فقط یک دختر دارد و دامادش در اداره اوقاف و امور خیریه عجب شیر کارمند است.
این پیرمرد خوش سیما و زنده دل در طول هفته سه بار از روستای شیشوان به عجب شیر و از عجب شیر به تبریز رفت و آمد می کند تا در دانشگاهی که می گوید شهریه اش بسیار سنگین است و دانشجویان پسرش بعضی وقت ها با دید تحقیر آمیز به وی نگاه می کنند ولی اساتید و دانشجویان دختر بسیار مودب و محترمانه با وی رفتار دارند، تحصیل کند.
میر قنبر علت این که در این سن و سال فاصله نزدیک 200 کیلومتری شیشوان تا تبریز را طی می کند تا درس بخواند توصیه دین و تعلیمات اسلامی برای تحصیل و دانش اندوزی و علاقه به درس خواندن ذکر می کند و می گوید: اولین سوره ای هم که به رسول خدواند (ص) نازل شد، فراخوان به علم بود.

*کاندیداتوری برای مجلس و ریاست جمهوری
نکته جالب در زندگی این مرد 77 ساله دانشجو کاندیدا شدن وی برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی از دور اول تا دوره پنجم مجلس از حوزه انتخابیه مراغه و عجب شیر است که خود می گوید: به علت عدم توان مالی، ستاد انتخاباتی نداشتم در مجموع این پنج دوره فقط یک هزار و 406 رای بدست آوردم ولی اکنون اگر مشکل سنی نداشته باشم برای انتخابات جدید مجلس کاندیدا خواهم شد.
حیدری شیشوانی اگر چه احمدی نژاد را دوست دارد، می‌گوید: احمدی نژاد فرد بسیاری با پشتکار، با اراده و عقیده قوی و مردمی است.

وی تصریح کرد: دولت نهم احمدی نژاد نسبت به تمام دولتهای قبل و بعد از انقلاب طول عمر خود در مملکت داری موفق عمل کرده است.

حیدری شیشوانی اضافه می کند: در چهار دوره انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا شده‌ام که در هر یک از دوره‌ها از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شده ام که کم لطفی به پیرمردی مثل من است و البته علت این رد صلاحیتها را نیز اعلام نکرده‌اند و اگر سنم اجازاه بدهد این بار نیز در انتخابات ریاست جمهوری شرکت خواهم کرد.

*دیدگاه‌های سیاسی
وی عملکرد دولت نهم را نسبت به دولتهای قبلی مطلوب اعلام کرد و اظهار داشت: حضور رئیس جمهور در بین مردم و سفرهای ایشان به شهرهای کشور موجب امید و دلگرمی مردم شده و عموم طبقات احمدی نژاد را از خود می دانند و به آن امید بسته اند.
حیدری شیشوانی مشکلات موجود در کشور را طبقه بندی کرده و با تاکید بر لزوم رفع مشکل مسکن و بیکاری جوانان به حمایت از اقدامات دولت احمدی نژاد در ایجاد صندوق مهر امام رضا(ع)، تعاون و بنگاه های زودبازده پرداخت و گفت : دولت احمدی نژاد با این کارها تا حدودی توانسته جلوی پیشرفت این مشکلات را بگیرد.
وی از دیدار خودش با شمقدری مشاور فرهنگی رئیس جمهوری می گوید و می افزاید: اگر با خود آقای رئیس جمهوری دیدار داشته باشم که یکی از آرزوهای من محسوب می شود از ایشان خواهم خواست تا کم لطفی دولت های قبلی به برخی از شهرها را جبران کنند و مشکلات روستایم را نیز حل کند.

شیشوانی که در سال 84 به سفر حج رفته است از احمدی نژاد خواستار کمک برای سفر به نجف و کربلا شد.

وی افزود: آدمهای متقی، مومن و حلال مشکلات مردم دوست داشتنی ترین انسانهای دنیا هستند.
دانشجوی 77 ساله عجب شیری که مقلد مقام معظم رهبری است و در حال حاضر در دفتر امام جمعه شهرش نیز کارهای دفتری می کند، اخبار داخلی و خارجی رسانه ها را با دقت دبنال می کند و به خیر و صلاح و رفتاه مردم بسیار علاقمند است، ولی می‌گوید: من نه چپ هستم و نه راست و برایم قرآن و ولایت فقیه حجت است.

*مستند « رئیس جمهور میر قنبر»
از این پیرمردخوش سیما که کلاه کوچک سبز رنگی نیز پشت سرش می گذارد و بسار مودبانه و شمرده حرف می زند فیلم مستندی نیز توسط « محمد حسین شیروانی» ساخته شده که به نام « رئیس جمهور میر قنبر» و با حضور خودش در لوکارنو سوئیس و یوکوهامای ژاپن اکران شده و در کشور ژاپن حتی جایزه کسب کرده است.
موضوع این فیلم انتخاباتی تلاش و اراده وی برای رئیس جمهور شدن است که سوار بر دوچرخه وارد شهر می شود و ...

*ذوق نویسندگی
حیدری شیشوانی نوسینده هم است و کتابی به نام « فراز و نشیب زندگی من» تالیف کرده که برای دریافت مجوز از وزارت ارشاد از سال 71 تا 75 تلاش کرده و در سال 84 آن را در 1500 نخسه چاپ کرده و هم اکنون سه کتاب در مورد ائمه، قرآن و پیامبران در دست دارد.
وی می گوید: اگر مشکل مالی نباشد و قدرت داشته باشم کتابها را چاپ می کنم.
این پیرمرد خوش سیما که در طول مصاحبه همیشه با خوش روی و حوصله به سئوالات جواب می داد دوباره شهریه های دانشگاه آزاد را کمر شکن اعلام می کند و دیدار با مقام معظم رهبری را از آروزهای خود می داند.
گرفتن عکس یادگاری توسط دانشجویان با پیر ترین دانشجوی ایران توسط موبایل هایشان در دانشگاه و همکاری نکردن مسئولان دانشگاه با وی از نکات جالب توجه دیگر بود که امروز عکاس فارس در دانشگاه هنگام انتخاب واحد توسط حیدری شیشوانی آن را بیان می کند.

گاهی نباید ناز کشید، انتظار کشید، آه کشید، درد کشید، فریاد کشید…

تنها باید دست کشید و رفت…
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)