بازگشت   پی سی سیتی > ادب فرهنگ و تاریخ > شعر و ادبیات

شعر و ادبیات در این قسمت شعر داستان و سایر موارد ادبی دیگر به بحث و گفت و گو گذاشته میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-05-2011
behnam5555 آواتار ها
behnam5555 behnam5555 آنلاین نیست.
مدیر تاریخ و بخش فرهنگ و ادب کردی

سپاسها: : 3,172

3,713 سپاس در 2,008 نوشته ایشان در یکماه اخیر
behnam5555 به Yahoo ارسال پیام

وصیت نامه یک انسان بزرگ

اينك كه من از دنيا مي روم، بيست و پنج كشور جز امپراتوري ايران است و در تمامي اين كشورها پول ايران رواج دارد و ايرانيان درآن كشورها داراي احترام هستند و مردم آن كشورها نيز در ايران داراي احترامند، جانشين من خشايارشا بايد مثل من در حفظ اين كشورها كوشا باشد و راه نگهداري اين كشورها اين است كه در امور داخلي آن ها مداخله نكند و مذهب و شعائر آنان را محترم شمرد .
اكنون كه من از اين دنيا مي روم تو دوازده كرور دريك زر در خزانه داري و اين زر يكي از اركان قدرت تو مي باشد، زيرا قدرت پادشاه فقط به شمشير نيست بلكه به ثروت نيز هست. البته به خاطر داشته باش تو بايد به اين حزانه بيفزايي نه اين كه از آن بكاهي، من نمي گويم كه در مواقع ضروري از آن برداشت نكن، زيرا قاعده اين زر در خزانه آن است كه هنگام ضرورت از آن برداشت كنند، اما در اولين فرصت آن چه برداشتي به خزانه بر گردان
مادرت آتوسا ( دختر كورش كبير ) بر گردن من حق دارد پس پيوسته وسايل رضايت خاطرش را فراهم كن .
ده سال است كه من مشغول ساختن انبارهاي غله در نقاط مختلف كشور هستم و من روش ساختن اين انبارها را كه از سنگ ساخته مي شود و به شكل استوانه هست در مصر آموختم و چون انبارها پيوسته تخليه مي شود حشرات در آن به وجود نمي آيد و غله در اين انبارها چندين سال مي ماند بدون اين كه فاسد شود و تو بايد بعد از من به ساختن انبارهاي غله ادامه بدهي تا اين كه همواره آذوغه دو ياسه سال كشور در آن انبارها موجود باشد و هر سال بعد از اين كه غله جديد بدست آمد از غله موجود در انبارها براي تامين كسري خوار و بار استفاده كن و غله جديد را بعد از اين كه بوجاري شد به انبار منتقل نما و به اين ترتيب تو براي آذوقه در اين مملكت دغدغه نخواهي داشت ولو دو يا سه سال پياپي خشك سالي شود .
هرگز دوستان و نديمان خود را به كارهاي مملكتي نگمار و براي آنها همان مزيت دوست بودن با تو كافيست، چون اگر دوستان و نديمان خود را به كار هاي مملكتي بگماري و آنان به مردم ظلم كنند و استفاده نا مشروع نمايند نخواهي توانست آنها را مجازات كني چون با تو دوست اند و تو ناچاري رعايت دوستي نمايي.
كانالي كه من مي حواستم بين رود نيل و درياي سرخ به وجود آورم ( كانال سوئز ) به اتمام نرسيد و تمام كردن اين كانال از نظر بازرگاني و جنگي خيلي اهميت دارد، تو بايد آن كانال را به اتمام رساني و عوارض عبور كشتي ها از آن كانال نبايد آن قدر سنگين باشد كه ناخدايان كشتي ها ترجيح بدهند كه از آن عبور نكنند .
اكنون من سپاهي به طرف مصر فرستادم تا اين كه در اين قلمرو ، نظم و امنيت برقرار كند، ولي فرصت نكردم سپاهي به طرف يونان بفرستم و تو بايد اين كار را به انجام برساني، با يك ارتش قدرتمند به يونان حمله كن و به يونانيان بفهمان كه پادشاه ايران قادر است مرتكبين فجايع را تنبيه كند .
توصيه ديگر من به تو اين است كه هرگز دروغگو و متملق را به خود راه نده، چون هر دوي آنها آفت سلطنت اند و بدون ترحم دروغگو را از خود بران. هرگز عمال ديوان را بر مردم مسلط مكن و براي اين كه عمال ديوان بر مردم مسلط نشوند، قانون ماليات را وضع كردم كه تماس عمال ديوان با مردم را خيلي كم كرده است و اگر اين قانون را حفظ نمايي عمال حكومت زياد با مردم تماس نخواهند داشت .
افسران و سربازان ارتش را راضي نگاه دار و با آنها بدرفتاري نكن، اگر با آنها بد رفتاري نمايي آن ها نخواهند توانست مقابله به مثل كنند ، اما در ميدان جنگ تلافي خواهند كرد ولو به قيمت كشته شدن خودشان باشد و تلافي آن ها اين طور خواهد بود كه دست روي دست مي گذارند و تسليم مي شوند تا اين كه وسيله شكست خوردن تو را فراهم كنند .
امر آموزش را كه من شروع كردم ادامه بده و بگذار اتباع تو بتوانند بخوانند و بنويسند تا اين كه فهم و عقل آنها بيشتر شود و هر چه فهم و عقل آنها بيشتر شود تو با اطمينان بيشتري حكومت خواهي كرد .
همواره حامي كيش يزدان پرستي باش، اما هيچ قومي را مجبور نكن كه از كيش تو پيروي نمايد و پيوسته و هميشه به خاطر داشته باش كه هر كسي بايد آزاد باشد تا از هر كيشي كه ميل دارد پيروي كند .
بعد از اين كه من زندگي را بدرود گفتم ، بدن من را بشوي و آنگاه كفني را كه من خود فراهم كردم بر من بپيچان و در تابوت سنگي قرار بده و در قبر بگذار ، اما قبرم را مسدود مكن تا هر زماني كه مي تواني وارد قبر بشوي و تابوت سنگي من را آنجا ببيني و بفهمي كه من پدرت پادشاهي مقتدر بودم و بر بيست و پنج كشور سلطنت مي كردم مردم و تو نيز خواهيد مرد زيرا كه سرنوشت آدمي اين است كه بميرد، خواه پادشاه بيست و پنج كشور باشد ، خواه يك خاركن و هيچ كس در اين جهان باقي نخواهد ماند، اگر تو هر زمان كه فرصت بدست مي آوري وارد قبر من بشوي و تابوت مرا ببيني، غرور و خودخواهي بر تو غلبه نخواهد كرد، اما وقتي مرگ خود را نزديك ديدي، بگو قبر مرا مسدود كنند و وصيت كن كه پسرت قبر تو را باز نگه دارد تا اين كه بتواند تابوت حاوي جسدت را ببيند.
زنهار، زنهار، هرگز خودت هم مدعي و هم قاضي نشو، اگر از كسي ادعايي داري موافقت كن يك قاضي بي طرف آن ادعا را مورد رسيدگي قرار دهد و راي صادر كند، زيرا كسي كه مدعيست اگر قضاوت كند ظلم خواهد كرد.
هرگز از آباد كردن دست برندار زيرا كه اگر از آبادكردن دست برداري كشور تو رو به ويراني خواهد گذاشت، زيرا قائده اينست كه وقتي كشوري آباد نمي شود به طرف ويراني مي رود، در آباد كردن ، حفر قنات ، احداث جاده و شهرسازي را در درجه اول قرار بده .
عفو و دوستي را فراموش مكن و بدان بعد از عدالت برجسته ترين صفت پادشاهان عفو است و سخاوت، ولي عفو بايد فقط موقعي باشد كه كسي نسبت به تو خطايي كرده باشد و اگر به ديگري خطايي كرده باشد و تو عفو كني ظلم كرده اي زيرا حق ديگري را پايمال نموده اي .
بيش از اين چيزي نمي گويم، اين اظهارات را با حضور كساني كه غير از تو اينجا حاضراند كردم تا اين كه بدانند قبل از مرگ من اين توصيه ها را كرده ام و اينك برويد و مرا تنها بگذاريد زيرا احساس مي كنم مرگم نزديك شده است .

پاورقي : علامه طباطبايي در تفسير الميزان مي فرمايند كورش همان ذوالقرنين است كه در قرآن از او به نيكي ياد شده است

دل به هیوات لیده دا , لانکی دلی
تو له وه رزی یادی مه ن دا , سه رچلی

خالید حسامی( هیدی )
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 09-05-2011
behnam5555 آواتار ها

اصطلاحات ريز و درشت تلفن همراه

3G :
مخفف عبارت 3rd-generaion (نسل سوم) مي باشد. نسل اول گوشي‌هاي تلفن همراه به صورت آنالوگ در اواخر دهه 80 و اوائل دهه 90 به بازار عرضه شدند. نسل دوم تلفن هاي همراه، با تكنولوژي ديجيتال از اواخر دهه 90 وارد ميدان شدند و اما نسل سوم كه از سال 2003 ميلادي مطرح شد؛ گوشي‌هاي تلفن همراه با قابليت انتقال اطلاعات با سرعت‌هاي بسيار بالا، اتصال دائم به پايگاه‌هاي اطلاعاتي و كيفيت صداي بالاتر را به ارمغان آورد. علاوه بر اين ها در گوشي‌هاي نسل سوم، امكانات پيچيده‌اي چون ارتباط تصويري زنده با طرف مقابل گنجانده شده است. استانداردهاي مختلفي براي تكنولوژي 3G وجود دارد. معروفترين آنها استاندارد UMTS است كه بر پايه ساختار مخابراتي WCDMA بنا نهاده شده است.

Alphanumeric Display :
نوعي از صفحه نمايش در گوشي‌هاي تلفن همراه، كه قابليت نمايش حروف و اعداد را دارند ولي نمي توانند تصاوير گرافيكي را نمايش دهند.
Bluetooth :
نوعي شبكه بي سيم در محدوده شخصي (Wireless Personal Area Network) كه امكان اتصال تلفن‌هاي همراه، كامپيوترها و ساير وسايل الكترونيكي را در فواصل نسبتا كوتاه بدون استفاده از سيم و از طريق فركانس‌هاي راديويي (با توان پايين) ميسر مي سازد. بلوتوث اين امكان را به شما مي دهد كه گوشي خود را در جيبتان قرار دهيد و به راحتي از طريق هدست بي سيم، به مكالمه بپردازيد همچنين از طريق بلوتوث مي توانيد به تبادل اطلاعات و فايلهاي موجود در گوشي تان با گوشي‌هاي نزديك آن بپردازيد.
LCD :
مخفف عبارت Liquid Crystal Display مي باشد. صفحات نمايش LCD از دو صفحه پولاريزه شده تشكيل شده اند كه ميان آنها توسط يك محلول كريستال مايع پر شده است.
تلفن همراه
MMS :
مخفف عبارت Multimedia Messaging System است. MMS در واقع ساختار توسعه يافته SMS و EMS مي باشد. بعد از بوجود آمدن و فعال شدن سيستم هاي مخابراتي چون GPRS ، HSCSD ، EDGE و UMTS به خاطر سرعت بالاي انتقال داده ها در اين سيستم ها، زمينه مناسب براي بوجود آمدن MMS ايجاد گشت. يك پيغام مالتي مديا (MMS) مي تواند حاوي متن، عكس، صوت و يا حتي كليپ هاي كوتاه ويديويي باشد.

CDMA :
مخفف عبارت Code Division Multiple Access مي باشد. نوعي از تكنولوژي ديجيتال بي سيم كه انتقال صوت و ديتا را به طور همزمان بر روي يك فركانس مهيا مي سازد. CDMA در واقع نسل دوم (2G) تلفن هاي همراه است كه در كشورهاي كانادا، آمريكا، آسياي شرقي و آمريكاي لاتين مورد استفاده قرار مي گيرد. امروزه اكثر شركت هاي مخابراتي كه از تكنولوژي CDMA استفاده مي كردند در حال مهاجرت به سمت تكنولوژي جديد انتقال پرسرعت اطلاعات با نام 1xRTT هستند .
EDGE :
مخفف كلمه Enhanced Data rates for Global Evolution مي باشد. اين تكنولوژي به طور مشترك توسط مجامع جهاني GSM و TDMA معرفي شده است و امكان انتقال صوت ، ديتا و تصوير با سرعت 384 كيلوبيت در ثانيه را در تلفن هاي همراه مهيا مي سازد (عملا سريعترين سيستم انتقال داده در سرويس هاي مخابراتي). EDGE بر پايه استاندارد هاي GSM بنا نهاده شده و از شيوه هاي تقسيم بندي پهناي باند در TDMA بهره مي گيرد.
EMS :
مخفف عبارت Enhanced Messaging Service است. ساختاري براي توسعه SMS مي باشد كه ارسال تركيبي از ملودي هاي ساده (مونوفونيك)، تصاوير (به صورت پيكسلي يا همان Picture Message)، اصوات، تصاوير متحرك و متن قالب بندي شده (تغيير سايز حروف، يا ايتاليك و بولد كردن آنها) به گوشي‌هاي ديگري كه داراي قابليت EMS هستند را ممكن مي سازد.
GPRS :
مخفف عبارت General Packet Radio Service مي باشد. نوعي تكنولوژي بي سيم كه امكان ارتباط پرسرعت اينترنتي و انواع ديگري از ارتباطات اطلاعاتي را مهيا مي سازد. در ساختار GPRS اطلاعات به صورت بسته هاي ديتا در آمده و منتقل مي گردند. سيستم GPRS به طور موازي با
GSM كار خواهد كرد بنابراين در حين ارتباط اينترنتي از طريق گوشي تان، به هيچ وجه خط تلفن اشغال نخواهد بود. در اين سيستم هزينه ها بر اساس حجم اطلاعات رد و بدل شده محاسبه مي گردند (بر حسب كيلوبايت) و مدت زمان ارتباط شما هيچ تاثيري بر افزايش هزينه ها ندارد. قبل از بوجود آمدن GPRS، براي ارتباط اينترنتي مي بايست از طريق شبكه GSM با ISP ها تماس گرفته مي شد كه هزينه‌هاي سنگيني براي كاربران در بر داشت و ضمنا حداكثر سرعت ارتباطي 9.6 كيلوبيت در ثانيه ميسر بود. اما GPRS از لحاظ تئوري مي تواند سرعتي معادل 115 كيلوبيت در ثانيه را براي شما مهيا سازد (البته در دنياي واقعي اين سرعت بين 30 تا 40 كيلوبيت در ثانيه خواهد بود). GPRS عملا به عنوان نسل 2.5 يا 2.5G در تلفن هاي همراه شناخته مي شود.
تلفن همراه
GPS :
مخفف عبارت Global Positioning System مي باشد. اين سيستم كه نخستين بار در ارتش آمريكا طراحي و به كار گرفته شد، از طريق 3 ماهواره مخصوص موقعيت شما در كره زمين (طول و عرض جغرافيايي) را مشخص مي كند. چند سال پيش ماهواره چهارمي در مدار زمين قرار گرفت كه امكان تشخيص ارتفاع از سطح دريا را نيز براي گيرنده هاي GPS مهيا مي سازد. هم اكنون دستگاه‌هاي گيرنده GPS قابل حمل (در ابعاد كامپيوترهاي جيبي) در بازار موجودند. شما مي توانيد با اضافه كردن يك كارت مخصوص به اسلات CF در كامپيوتر جيبي (PDA) خود، از GPS استفاده كرده و در هر جا كه هستيد موقعيت خود را بر روي نقشه هاي از پيش آماده بر روي صفحه نمايش PDA بيابيد. به خاطر هزينه بالايي كه افزودن GPS به تلفن هاي همراه در بردارد، تاكنون تنها در چند مدل از گوشي‌هاي رده بالاي شركت موتورولا (مثل A1000 و A925) اين امكان گنجانده شده است.
GSM :
مخفف عبارت Global System for Mobile communications مي باشد. GSM استاندارد بين المللي سيگنال‌هاي راديويي ديجيتال است كه توسط انستيتو استانداردهاي ارتباط از راه دور اروپا، بنيانگذاري شده است. GSM اكنون به عنوان شبكه مخابراتي نسل دوم تلفن هاي همراه در اكثر نقاط جهان از جمله ايران مورد استفاده قرار مي گيرد.
Dual-Band :
گوشي‌هايي كه امكان استفاده از دو باند فركانسي مختلف را مهيا مي سازند. در اروپا و خاورميانه Dual-Band به معناي گوشي‌هايي است كه از فركانس هاي GSM900/GSM1800 پشتيباني مي كنند و در ايالات متحده به معناي گوشي‌هايي است كه از فركانس هاي GSM850/GSM1800 و يا تركيب دو باند فركانسي ديگر پيشتيباني مي كنند .

HSCSD :
مخفف عبارت High Speed Circuit Switched Data است. در واقع HSCSD ساختار بهينه سازي شده‌اي براي شبكه هاي GSM است كه اجازه مي دهد سرعت انتقال داده ها را از 9.6 به 57.6 كيلوبيت در ثانيه تقويت شود.
IMEI:
يك كد منحصر به فرد كه به هر گوشي تلفن همراه تعلق دارد و از آن طريق شناسائي مي شود ، همچنين از طريق اين كد مي توان شركت سازنده و مدل دستگاه را مشخص نموده . شما مي توانيد با وارد كردن #06#* كد IMEI گوشي خود را مشاهده نمائيد.

SIM:
مخفف عبارت Subscriber Identity Module مي‌باشد. آنچه تحت عنوان سيم كارت مي شناسيد، كارت هوشمندي است كه حاوي اطلاعات لازم براي شناسايي و دسترسي گوشي شما به امكانات شبكه مخابراتي مي‌باشد. علاوه بر اين سيم كارت ها قابليت ذخيره اطلاعات شخصي مثل دفترچه تلفن و يا ذخيره پيغام هاي كوتاه را دارا هستند.

SMS:
مخفف عبارت Short Message Service است. امكاني كه به كاربران اجازه فرستادن و دريافت پيغام‌هاي كوتاه متني را مي دهد.

Infrared Port يا IrDA:
قابليت تبادل اطلاعات به طريقه بيسيم به وسيله ي نور نامرئي مادون قرمز. شما مي توانيد به وسيله اين قابليت اطلاعات ، عكس‌ها و فيلم‌ها و يا ديگر موارد را به گوشي‌هاي ديگر و يا كاميپوتر خود ارسال نمائيد ، البته بايد توجه داشته باشيد ؛ سرعت انتقال اطلاعات با مادون قرمز بسيار پائين مي‌باشد و براي انتقال فايل ها با حجم بالا زياد مناسب نيست.
گوشي موبايل
Java يا J2ME:

J2ME مخفف عبارت Java 2 Micro Edition است. امكاني است كه اجازه مي دهد تلفن‌هاي همراه، برنامه خاص نوشته شده توسط زبان برنامه‌نويسي جاوا را اجرا كنند. يك برنامه جاوا مي تواند در قالب يك برنامه ماشين حساب، بازي‌هاي گوناگون، برنامه‌هاي ساده اداري و ... طراحي شود. بعضي گوشي‌ها به شما اجازه مي دهند به طور مستقيم برنامه‌هاي Java را از طريق اينترنت درون گوشي دانلود كنيد‌، در بعضي مدل‌هاي ديگر تنها مي توانيد برنامه‌هاي Java را از كامپيوتر توسط يك كابل رابط به گوشي منتقل كنيد.

Li-Ion battery:
باتري از نوع يون ليتيوم مي‌باشد كه معمولا براي تامين نيروي لازم در دستگاههاي ارتباطي بي سيم مورد استفاده قرار مي گيرند. در مقايسه به نسل هاي قديمي تر باتري ها يعني NiCd (نيكل - كادميوم) و NiMH (نيكل - موليبدن)، باتري هاي Li-Ion وزن سبك تري دارند و علاوه بر اين از دوره ماندگاري بيشتري در هر بار شارژ بهره مي برند. در باتري‌ها اصطلاحي وجود دارد كه به Memory Effect مشهور است، كه خصوصا در باتري هاي NiCd به شدت ديده مي شد، به اينصورت كه پس از هر بار شارژ ظرفيت باتري به اندازه بسيار كمي كاهش مي يافت. به همين دليل در گوشي هاي قديمي كه از باتري ها NiCd استفاده مي كردند، بعد از دو يا سه سال عملا نياز به عوض كردن باتري داشتيم. اما در باتري هاي Li-Ion اين مسئله به طور كامل حل شده است.

Li-Po battery:
باتري از نوع پليمر ليتيوم مي‌باشد كه از نظر ظرفيت و ماندگاري بعد از هر بار شارژ، مشابه باتري ها Li-Ion عمل مي كند. اين نوع باتري داراي وزن كمتري نسبت به مدل‌هاي ديگر است. اما ويژگي منحصر به فردي كه سازندگان گوشي هاي موبايل را به سمت استفاده از اين نوع باتري مي كشاند اين است كه اين باتري ها را مي توان به هر شكل هندسي كه در طراحي مورد نياز باشد در آورد. اين ويژگي باعث از ميان رفتن محدوديت‌هاي زيادي مي گردد كه باتري‌ها مكعب مستطيلي قديمي تر در طراحي گوشي‌ها ايجاد مي كردند.

OLED:
مخفف عبارت Organic Light-Emitting Diode مي‌باشد. OLED در حقيقت نسل آينده صفحات نمايش خواهد بود. اين صفحات شامل مجموعه اي از نقاط كوچك از جنس پليمر ارگانيك خاصي هستند كه بنا به ميزان ولتاژي كه به آنها داده مي شود، رنگ‌هاي مختلف را به نمايش مي گذارند. ويژگي منحصر به فرد صفحات نمايش OLED اين است كه با هر زاويه اي به اين صفحات بنگريد، تصوير را با وضوح كامل خواهيد ديد. صفحات نمايش OLED داراي وزن كمتر، ضخامت كمتر، نور روشن تر، قيمت پايين تر و مصرف انرژي بسيار پايين تر از ساير انواع صفحه نمايش مي باشند.
گوشي موبايل
Predictive Text Input:

نوعي تكنولوژي در نوشتن متن در تلفن‌هاي همراه كه به وسيله آن براي نوشتن هر حرف كافيست دكمه‌ اي كه حرف مورد نظر در آن قرار دارد، فشرده شود و گوشي به طور لحظه به لحظه تمام تركيبات ممكن از كاراكترهاي وارد شده را با ديكشنري خود مقايسه كرده و كلمه اي را كه مورد نظر شماست حدس خواهد زد. اين تكنولوژي در سه قالب T9 ، iTAP و eZiText در گوشي‌هاي تلفن همراه استفاده مي گردد.

T9:
حالت T9 حالتي در نوشتار است كه توسط آن گوشي بطور خودكار كلماتي كه در حال تايپ است را تشخيص مي‌دهد و آنها را چاپ مي‌كند. بطور كلي اين حالت به عنوان غلط ياب نيز معروف است. يعني در موقع تايپ حالت درست كلمات را حدس ميزند و تايپ مي‌كند.

Speakerphone:
از آن تحت عنوان Built-in Handsfree (هندزفري داخلي) نيز ياد مي شود و اين قابليت را به كاربر مي‌دهد تا بدون نگه داشتن گوشي در نزديك گوش خود بتواند صداي مكالمه را بشنود.

VMS:
VMS مخفف عبارت Voice Message System مي‌باشد و مي توان توسط آن پيغام را بصورت صوتي براي فرد مشخصي فرستاد تا براي او پيغام با صداي خود فرستنده پخش شود.

Symbian OS:
Symbian يك نوع سيستم عامل براي گوشي‌هاي موبايل است كه توسط آن مي توان به گوشي موبايل امكان نصب برنامه‌ها را داد.

WAP:
Wirless Application Protocol يا پروتكل اپليكيشن هاي بي سيم، همانگونه كه از نامش پيداست بستري براي فراهم آوردن ارتباطات سيار تحت شبكه مي‌باشد. زبان متناظر Wap اختصارا WML يا Wireless Mark Up Language ناميده مي شود. اين امكانات براي اتصال به اينترنت از طريق گوشي موبايل را فراهم مي‌كند.

TFT:
مخفف عبارت Thin Film Transistor است. TFT تكنولوژي شناخته شده اي در صفحات نمايش است. اكثر تلفن‌هاي همراه امروزي از اين نوع صفحه نمايش بهره مي گيرند. در مقايسه با ساير انواع صفحه نمايش TFT تصاوير با كيفيت بسيار بالا و همچنين نرخ بالاي بازخواني صفحه (High Refresh-rate) را به ارمغان مي آورد اما در مقابل مصرف انرژي و همچنين هزينه ساخت بالايي را مي طلبد.
UMTS:

مخفف عبارت Universal Mobile Telecommunications System مي‌باشد. در حقيقت UMTS نسل جديد سيستم مخابراتي GSM است كه امكانات لازم براي نسل سوم تلفن‌هاي همراه (3G) را فراهم مي آورد. UMTS استانداردي است كه توسط "اتحاديه بين المللي ارتباطات راه دور" براي ايجاد ارتباطات بي سيم پيشرفته بنيان گذاشته شده است. شبكه هاي UMTS از تكنولوژي WCDMA بهره مي برند. در ميان عموم، گاهي عبارات UMTS و WCDMA به جاي يكديگر مورد استفاده قرار مي گيرند.

Voice Dial:
امكاني در گوشي هاي تلفن همراه كه به شما اجازه شماره گيري توسط دستورات صوتي را مي دهد.

PIN:
PIN يك شماره 4 رقمي است كه به منظور قفل نمودن گوشي تلفن همراه به كار مي رود و همانند يك كلمه رمز (Password) عمل مي كند تا از دسترسي افراد ديگر به تلفن همراه جلوگيري كند.

PUK:
اگر در هنگام فعال بودن PIN سه بار آن را اشتباه وارد نماييد، سيم كارت قفل شده و درخواست PUK مي نمايد.اگر PUK نيز 10 بار اشتباه وارد شود سيم كارت باطل شده است. پس از صحيح وارد نمودن PUK، گوشي منتظر دريافت شماره PIN جديد مي ماند كه با 2 بار وارد نمودن آن، شماره PIN قبلي از حافظه پاك شده و شماره جديد جايگزين آن مي گردد.

PIN2:
PIN2 به مانند PIN، ولي با اين تفاوت كه براي تنظيم جزئيات اضافي بر روي سيم كارت مي‌باشد. PIN2 براي سيم كارت‌هاي مخصوص مورد استفاده قرار مي‌گيرد. و البته مانند PIN از 4 تا 8 رقم است.

PUK2:
PUK2 هم مانند PUK براي باز كردن قفل PIN2 كه با 3 بار اشتباه دادن قفل كرده است. و مانند PUK اگر 10 بار اشتباه داده شود موجب باطل شدن سيم كارت مي‌شود.

Security Code:
اين كد بر خلاف كدهاي Pin و Puk كه براي سيم كارت است مربوط به كد گوشي مي‌شود و با دادن اين كد گوشي خود را مي‌توانيد قفل نماييد. اين كد دقيقا 5 كاركتري مي‌باشد و حالت پيش فرض آن بطور عمده 12345 مي‌باشد. با 3 بار اشتباه دادن اين كد گوشي قفل خواهد شد و براي بازكردن آن بايد كد ديگري كه توسط شركت ارائه مي‌شود را وارد كرد.

خالید حسامی( هیدی )
قدیمی 09-05-2011
behnam5555 آواتار ها

قوی ترین و احمقانه ترین سلاح های شکاری

از دیرباز بشر شکار را به عنوان یک راه تامین غذا و پوشاک یاد گرفته و در آن تبحر پیدا کرده است. اما با گذشت زمان این کار اهمیت حیاتی و غذایی خود را از دست داده و تبدیل به یک سرگرمی برای عده ای شده است. ولی باعث تاسف است که برخی این تفریح را تبدیل به رفتارهایی دیوانه وار کرده اند و با ساخت سلاح ها و روش های جدید، به شکل وحشیانه ای به کشتار حیوانات می پردازند. در اینجا نگاهی به ۳ مورد از قویترین ابزارهای شکار خواهیم داشت.

اگر شما هم به این موضوع علاقه مند هستید در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

گلوله تیرانوزوروس ۵۷۷

اول از همه به گلوله فوق قوی T-Rex می پردازیم. بهتر است قبل از صحبت درباره قدرت آن نگاهی به قیافه اش بیاندازیم. در عکس زیر، اولین گلوله از سمت چپ همان تیرانوزوروس ۵۷۷ خودمان است و اولین گلوله از سمت راست، مربوط به تفنگهای شکاری معمولی است.

در حقیقت این گلوله اینقدر بزرگ است که شما نمی توانید از آن استفاده کنید، در این کلیپ افرادی را که از آن استفاده کرده اند می توانید ببینید.

مسئله این نیست که گلوله می تواند فیل، بوفالو یا کرگدن را از پای در آورد، بلکه این نکته مهم است که آیا بعد از استفاده از این سلاح دست شما سالم باقی خواهد ماند!

نارنجک Barnes Varmint

این گلوله در حقیقت یک نارنجک نیست. تنها یکی از انواع گلوله های hollow-point است. گلوله hollow-point به شکلی طراحی می شود که قدرت نفوذ کمی داشته باشد و معمولا پس از نفوذ در بدن هدف از ان خارج نمی شود. یکی از مهمترین استفاده های این گلوله در سلاح های نیروی امنیت پرواز است تا به بدنه هواپیما آسیبی نرسد.

این گلوله ها معمولا از نوع معمولی خود کشنده تر هستند، اما گلوله های Barnes Varmint نسل جدیدی از این تکنولوژی هستند. بهتر است نگاهی به این کلیپ بیاندازید. این گلوله حقیقتا مانند یک نارنجک سنجاب و کایوت را پودر کرده و تبدیل به بخار می کند!

دلیل اصلی ساخت این گلوله شکار حیوانات بزرگ جثه با پوست گران قیمت است، زیرا فقط یک سوراخ بر روی پوست ایجاد خواهد شد و چیزی از طرف دیگر بدن حیوان خارج نخواهد شد. نتیجه یک شلیک خوب با این اسلحه یک کیسه از پوست است که درونش از سوپ حیوان پر شده است!

جالب اینکه استفاده از گلوله های hollow-point در جنگ بر علیه انسان طبق معاهده های بین المللی ممنوع شده است، اما حیوانات زبان بسته باید آن را تحمل کنند.

The Punt Gun

به عکس بالا کمی دقت کنید. به نظر یک اسلحه دکوری می آید؟ فکر می کنید اصلا قابلیت استفاده و شلیک را دارد؟ یا فقط به درد عکس گرفتن می خورد؟

در حقیقت این یک تفنگ واقعی است که می تواند شلیک کنید و بسیار هم کشنده و قوی است. به این نوع از سلاح ها اصطلاحا The Punt Gun یا تفنگ توپ زنی می گویند. یک تفنگ شکاری که با هر بار شلیک نزدیک به نیم کیلو مواد انفجاری را پرتاب می کند. این تفنگ ها معمولا بین دو تا سه متر طول دارند.

خب فکر می کنید با چنین سلاحی چه شکاری می توان زد؟ یک لشکر خرس یا کرگدن؟ خیر اشتباه می کنید. این سلاح در قرن ۱۸ و ۱۹ برای شکار مرغابی طراحی شده بود. بله، اشتباه نشنیده اید، مرغابی! با هر بار شلیک این اسلحه به سمت یک گله مرغابی می توان تا ۵۰ پرنده را به صورت همزمان شکار کرد

یعنی استفاده از این:

برای شکار این:

منبع : دانستنیها

خالید حسامی( هیدی )
قدیمی 09-05-2011
behnam5555 آواتار ها

خالید حسامی( هیدی )
قدیمی 09-05-2011
behnam5555 آواتار ها

آرامش داشته باشید و ساکت بنشینید.
۱- در متن زیر C را پیدا کنید. از مکان نمای ماوس استفاده نکنید.
OOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOO
OOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOO COOOOOOOOOOOOOOO

۲- اگر درمتن بالا C را پیدا کردید، حالا 6 را پیدا کنید.
9999999999999999999 9999999999999999 9999999999999999 9999999999999999
9999699999999999999 9999999999999999 9999999999999999 9999999999999999

۳- حالا حرف N رابیابید. کمی مشکل‌تر از قسمت‌های بالا می‌باشد.
MMMMMMMMMMMMMMMMMMM MMMMMMMMMMMMMMMM MNMMMM
MMMMMMMMMMMMMMMMMMM MMMMMMMMMMMMMMMM MMMMMM
این یک شوخی نیست.
اگر قادر بودید که این سه تست را پشت سر بگذارید، شما دیگر هیچ وقت نیاز به دکتر اعصاب و روان نخواهید داشت.
مغز شما عملکرد خوبی دارد و ازبیماری آلزایمر در امان خواهید بود.

خالید حسامی( هیدی )
قدیمی 09-05-2011
behnam5555 آواتار ها

عجيب‌ترين تولدها در جهان

نشريه‌اي‌ در اروپا اقدام به انتشار 10 تولد عجيب و جالب توجه در جهان كرده است.
به گزارش ایسنا، اولين و جالب‌ترين اين تولدها مربوط به خانواده‌اي به نام ميشيگان در کشور آمريکاست. اين زن سه فرزند خود را به ترتيب در روزهاي 08/08/2008، 09/09/2009 و 10/10/2010 به دنيا آورده است. اين اتفاق ممکن است هر 50 ميليون سال فقط براي يک نفر رخ دهد.
دومين تولد عجيب دنيا هم مربوط به زني در کشور آمريکاست، به طوري که وي نوزاد خود را دقيقا در ساعت 11 و يک دقيقه سال 11/01/2011 به دنيا آورده است.
سومين تولد جالب مربوط به دو خواهر دوقلو است که در يک روز و تنها با اختلاف 14 دقيقه با يکديگر صاحب فرزند شدند.
چهارمين تولد عجيب در اين ليست متعلق به خانواده‌اي است که پنج عضو آن در يک تاريخ به دنيا آمده‌اند. کوچکترين عضو اين خانواده که هم اکنون ميلا نام دارد در تاريخ 29 مارچ همچون ساير اعضاي خانواده‌اش به دنيا آمده است.
پنجمين تولد جالب نيز مربوط به زني با نام راميز است. اين زن که به علت فقر و مسير بسيار دورش به درمانگاه، به تنهايي توانسته بود شخصا اقدام به سزارين کرده و نوزاد خود را به دنيا بياورد. نکته جالب‌تر اين است که وي اين کار را در تاريکي شب و تنها با نور مهتاب انجام داده است.

ششمين تولد عجيب مربوط به زني به نام بليندا است. اين زن تنها سه ساعت مانده به تولد نوزادش به بارداري خويش پي برده است.
هفتمين تولد مربوط به يک زوج آمريکايي است که دو فرزند دو قلوي خود را تنها با فاصله يک دقيقه و در دو سال متفاوت به دنيا آوردند. بدين صورت که فرزند اول در روز آخر سال 2010 و در ساعت 11 و 59 دقيقه به دنيا آمد و فرزند دوم در ساعت 12 نيمه شب يعني شروع سال 2011 به دنيا آمد.
هشتمين تولد جالب مربوط به زني است که در به دنيا آوردن فرزندان خود حالت توالي داشت، به طوري که در زايمان اول صاحب يک فرزند، در زايمان دوم دو قلو و در آخرين زايمان خود صاحب سه قلو شد.
نهمين تولد در اين ليست مربوط به يک زوج انگليسي است، اين زوج دو بار صاحب فرزندان دو قلو، آن هم دوقلوهاي سياه و سفيد پوست شدند. به طوري که در هر دو بار تولد فرزندانشان اين دوقلوها بدون کوچکترين تفاوتي شبيه يکديگر بودند.
و آخرين تولد نيز مربوط به زني به نام هرالد است، وي با وجود بيماري کوتولگي، فرزندي سالم به دنيا آورد که اندازه‌اي به قد خودش دارد.

خالید حسامی( هیدی )
قدیمی 09-06-2011
behnam5555 آواتار ها

خالید حسامی( هیدی )
قدیمی 09-06-2011
behnam5555 آواتار ها

آرزوهای محال....

رفتی و خاطـره های تو نشسته تو خیالم
بی تو من اسیر دسـت آرزوهای محالم
یاد من نبـودی اما ، من به یاد تو شکستم
غیرتوکه دوری ازمن دل به هیچ کسی نبستم
هم ترانه یاد من باش
بی بهانه یاد من باش
وقت بیداری مهتاب
عاشقانه یاد من باش

خالید حسامی( هیدی )
قدیمی 09-07-2011
behnam5555 آواتار ها

طراحی مبتکرانه عکسهای منزل

خالید حسامی( هیدی )
قدیمی 09-07-2011
behnam5555 آواتار ها

میوه‌ها و سبزی های دوستدار قلب

از دیرباز تا كنون، انواع سبزی و میوه‏ها ارزش و اهمیت زیادی در پیشگیری و درمان بیماری‏ها داشته و دارند. در طول تاریخ هیچ‏گاه ارتباط گیاهان چه به عنوان ماده غذایی و چه به عنوان ماده دارویی با بشر قطع نشده است و شاید بتوان گفت قسمت عمده‏ای از فرهنگ تغذیه‏ای جوامع را تشكیل داده‏اند.
میوه ها و سبزی هایی که دوستدار قلب هستند عبارتند از:

زغال اخته

زغال اخته در جلوگیری از بیماری‏های قلبی سودمند است.
زغال اخته حاوی آنتی‌اکسیدان‏ها، فلاوونوییدها و پلی‌فنول‏ها است که عملکرد عروق را بهبود می‏بخشند.
محققان می‏گویند این ویژگی‏ها حایز اهمیت است، زیرا به اتساع عروق خونی در افرادی که کلسترول بالا و گرفتگی عروق دارند، کمک می‏کند.
همچنین مشخص شده زغال اخته در جلوگیری از عفونت‌های دستگاه ادراری موثر بوده و در بیماری‏های لثه، زخم‏ها و حتی سرطان نقش مفیدی دارد.

طالبی

طالبی یكی از بهترین میوه‌ها برای حفظ سلامت قلب است. از آنجا كه كمبود پتاسیم در بدن می‏تواند با حملات قلبی همراه باشد، خوردن مواد غذایی غنی از پتاسیم مثل طالبی ، پرتقال و موز، بسیار ضروری است.
كلسترول، فشار خون و هموسیستین بالا، زمینه‌ساز بروز بیماری‌های قلبی هستند و مصرف طالبی با کاهش این سه عامل، در حفظ سلامت قلب موثر شناخته شده است.
مطالعات نشان داده است مصرف یك لیوان آب طالبی در روز به میزان 25 درصد احتمال بروز فشار خون را كاهش می‌دهد.
گفتنی است ویتامین C بالایی كه در طالبی وجود دارد به همراه بتاكاروتن، احتمال بروز سرطان‌هایی نظیر سرطان ریه، پستان ، مثانه ، روده بزرگ ، معده و لوزالمعده را در افراد مستعد كاهش می‌دهد. این دو ماده مغذی (ویتامین C و بتاكاروتن) با فعالیت آنتی‌اكسیدانی كه دارند، از فعالیت تخریبی رادیكال‌های آزاد جلوگیری كرده و مانع تشكیل غدد سرطانی می‌شوند.

زالزالک

خوردن زالزالك براى تقویت قلب و معده مفید است و برای رفع كم خونی توصیه شده است. مهم‌ترین فایده زالزالك برای قلب، تنظیم كردن حركات نامنظم آن است و از تپش قلب و ضربان شدید آن جلوگیری می‏كند. در اروپا به ویژه در کشور آلمان برای درمان بی‌نظمی ضربان قلب (آریتمی) از گیاه زالزالک استفاده می‏شود. زالزالک در درمان آنژین، تصلب شرایین (سفت شدن دیواره رگ‏ها) نیز مؤثر است. انجمن فرآورده‌های گیاهان دارویی آمریکا، زالزالک را از نظر بی‌خطر بودن "درجه یک" ارزیابی کرده است.
زیتون

به گزارش رویترز، محققان اروپایی می‌گویند روغن زیتون خالص و فرآیند نشده به لحاظ محتوای بالای آنتی‌اكسیدانی‌اش عملا در كاهش خطر بیماری‌های قلبی موثر است. روغن زیتون خالص غنی از آنتی‌اكسیدان‌هایی به نام پلی فنول است و اثرات سودمند آن از روغن زیتون فرآیند شده (refined olive oil) بسیار بیشتر است.

انواع روغن‌های گیاهی به جز روغن زیتون خالص (virgin olive oil)، تحت فرآیندی قرار می‌گیرند كه طی آن بخشی از تركیبات فنولی خود را از دست می‌دهند، در واقع روغن زیتون خالص، تنها روغن گیاهی است كه سرشار از تركیبات پلی‌فنولی است.
در این مطالعه محققان دریافتند مردانی كه مدت سه هفته روغن زیتون اصل مصرف كرده بودند، كلسترول خوب خونشان (HDL) افزایش یافته بود. همچنین این افراد كاهش بیشتری در شاخص‌های استرس اكسیداتیو (فرآیندی كه به رسوب ذرات كلسترول بد (LDL) در دیواره عروق كمك می‌كند و می‌تواند به سخت شدن عروق منجر شود)، نشان داده بودند.
فواید پلی‌فنول‌ها، روغن زیتون را به یك منبع سالم چربی تبدیل كرده است.

سیر
مصرف سیر به علت خاصیتی كه در كاهش چربی خون دارد، برای جلوگیری از تنگ شدن عروق قلبی و پیشگیری از بیماری‏های قلبی عروقی و سکته‏های قلبی توصیه می‏شود.
هر چند مصرف سیر موجب كاهش فشار خون بالا نمی‏شود، اما مصرف مداوم آن در پیشگیری از این بیماری مؤثر است.
در این میان نباید خاصیت مهم سیر در جلوگیری از چسبندگی پلاكت‏ها را نادیده گرفت.
استفاده از سیر در تقویت سیستم ایمنی بدن و از بین بردن میكروب‌ها مؤثر است.
فلفل قرمز

فلفل، از هزاران سال پیش، چاشنی غذای بسیاری از انسان‏ها بوده است. این گیاه منبع مهمی از ویتامین محسوب می‏شود و به همین دلیل اثرات مفیدی روی قلب دارد. فلفل‏ با افزایش جریان خون، افزایش اشتها و رفع سوء‌هاضمه برای سلامتی انسان بسیار مؤثر است. هر چند فلفل انواع و اقسام مختلفی دارد، اما بهترین آنها برای قلب و دستگاه گردش خون، فلفل قرمز و فلفل تند است.

آنچه موجب تندی فلفل می‏شود، ماده‌ای به نام "كاپسایسین" است. این ماده بر خلاف این که تصور می شود، فلفل موجب بالارفتن دمای بدن و عرق كردن می‌شود، "كاپسایسین" بعد از مدتی دمای بدن را پایین می‌آورد و به همین علت مصرف فلفل در مناطق آب و هوایی گرم مانند هندوستان، طرفداران زیادی دارد.
اما كاپسایسین خواص مهم دیگری نیز دارد و آن كاهش میزان كلسترول خون و همچنین كاهش علایم درد در برخی بیماری‌هاست. كاپسایسین خاصیت آنتی‌اكسیدانی بسیار خوبی دارد و برای پیشگیری از سرطان مفید است. از دیگر خواص این ماده می‌توان به خاصیت ضد باكتریایی و میكروب‌كشی آن اشاره كرد. در حقیقت فلفل با تحریک ترشح آنزیم‌های گوارشی در معده و نابودی باکتری‌هایی که می‌توانند عامل عفونت باشند، قدرت هضم را تقویت می‌کند. مهم ترین اثر كاپسایسین تحریك سیستم قلبی عروقی و كمك به بهبود كار این دستگاه است. همچنین دستگاه گوارش را تقویت می‏كند و موجب تسكین دردهای مفصلی می‏شود. فلفل میزان کلسترول خون را پایین می‏آورد که این امر باعث کاهش فشار خون نیز می‏شود. این گیاه همچنین از انعقاد خون در رگ‏ها جلوگیری می‏کند. این خواص فلفل به پیشگیری از بیماری‏های قلبی نظیر آرترواسکلروز (سخت شدن رگ‏ها) کمک فراوانی می‏كند.
فلفل قرمز منبعی غنی بتاکاروتن است. بتا كاروتن پیش ساز ویتامین A در بدن است که برای حفظ سلامت تمامی بافت‌های مخاطی بدن از جمله بافت‏های پوشاننده دستگاه تنفسی، دستگاه گوارشی و نیز دستگاه تولیدمثلی لازم است. به همین دلیل نیز، استفاده از بتاكاروتن می‌تواند در كاهش و نیز بهبود علایم ناشی از بیماری‏های آسم، اوستئوآرتروز و نیز آرتریت روماتیسمی مفید باشد. هر چند مصرف فلفل قرمز دارای اثرات مفیدی روی سلامتی است، اما نباید در مصرف آن زیاده‌روی كرد.
به تازگی محققان اورولوژی در ایتالیا از احتمال مضر بودن مصرف زیاد فلفل قرمز برای پروستات در مردان خبر داده‌اند.

محمدرضا میرغلامی

خالید حسامی( هیدی )

ویرایش توسط behnam5555 : 09-07-2011 در ساعت 09:57 AM
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)