بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > مطالب آزاد

مطالب آزاد در این تالار مطالبی که موضوعات آزاد و متفرقه دارند وجود دارد بدیهیست که کنترل بر روی محتوای این تالار بیشتر خواهد بود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-24-2009
تاري تاري آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 0

33 سپاس در 31 نوشته ایشان در یکماه اخیر
جدید زنان خوش اندام ، باهوشتر هستند

زنان خوش اندام ، باهوشتر هستند ...
زنانی که دارای قوس ها و انحناهای ظریف زنانه هستند، باهوش تر هستند و فرزندان تیزهوشتری نیز دارند.

طبق یک تحقیق جدید زنان دارای اندامی مناسب و انحناهای ظریف زنانه باهوش تر هستند و فرزندان تیزهوش تری نیز به دنیا می آورند.

دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا، دانشگاه پيتسبورگ و سانتا باربارا دریافتند که زنانی که رانهای بزرگتر و کمر باریکتری دارند، از کسانی که اندامی خطی یا چاق و سیبی شکل دارند، باهوش تر هستند.

این تحقیق همچنین کشف کرد که این زنان فرزندان باهوشتری را متولد می کنند، زیرا چربی ران دارای اسیدهای چرب اشباع نشده ای است که برای رشد هوش و مغز جنین حیاتی است.

به عقیده این محققان این نتایج نشان می دهد که چرا مردان این گونه زنان را فریبنده تر می دانند.

این تیم برای مطالعات خود از اطلاعات یک تحقیق مربوط به شانزده هزار زن و دختر که جزئیات اندازه های بدن آنها و امتیاز آنها را در تست های هوش جمع آوری کرده بود، استفاده کرد.

آنها دریافتند که زنانی که تفاوت بین کمر و ران آنها بیشتر است، و همینطور فرزندان آنها به طور قابل ملاحظه ای امتیاز بیشتری در این تستها کسب کرده اند.

این تحقیقات بیان کرد که بهترین نسبت بین ران و کمر برای یک زن باهوش بین 0.6 تا 0.7 است.

آنها اشاره کردند که چربی اطراف بالای ران حاوی سطح بالایی از امگا 3 اسیدهای چرب است که برای رشد و افزایش مغز کودک در دوران بارداری ضروری است.

همچنین این تیم تحقیقاتی اظهار داشت که شاید به همین دلیل کودکان متولد شده از مادران زیر 18 سال، بدترین امتیاز را در تستهای هوش به دست می آورند، زیرا این مادران ممکن است دارای کمبود ذخیره های غذایی از بهترین اسیدهای چرب باشند.

رويايم را ببين
خداوند در آن گوشه زيز سايه سار درخت لطف خويش
با لبخند
نفسهايت را سپاس ميگويد
پس بر تو چه گذشته كه اينچنين
آرزوي مرگ ميكني ......

ببين فرصت نيست
فرصت براي بودن نيست
پس سعي كن
تا درخت را احساس كني
سبزه رابشنوي
و بوسه دادن را از گل سرخ بياموزي
تا روزي
شايد
درخت را تا مرز انار
تعقيب كني
(تاري)

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 09-24-2009
deltang deltang آنلاین نیست.
کاربر عالی

200 سپاس در 186 نوشته ایشان در یکماه اخیر
deltang به Yahoo ارسال پیام
جدید اولین خودکشی از بالای برج میلاد

اولین خودکشی از بالای برج میلاد

البته از نوع کنترل شدش!!!ولی خیلی دل داره!!!!

فرمانده چتربازای تیپ 65 ارتشه ها!!!
قدیمی 09-24-2009
کاربر عالی

جدید ابتکار هواپیمایی ایرلند در سوار کردن مسافر( عكس)

ابتکار هواپیمایی ایرلند در سوار کردن مسافر( عكس)

شرکت Ryanair نوعی صندلی ایستاده طراحی کرده است که مسافران مسیرهای کوتاه می توانند با تکیه دادن بر آنها در هواپیما جای گیرند.
این کار باعث افزایش ظرفیت هواپیما و کمتر شدن قیمت بلیط می شود.

در آخرین نظرسنجی بعمل آمده در همین رابطه، دو سوم شرکت کنندگان گفته بودند، حاضرند در یک پرواز یک ساعته سر پا بایستند اگر بلیط رایگان به آنها تعلق گیرد! 42 درصد هم حاضر بودند با نصف قیمت سرپا بایستند.

هم اکنون بسیاری از مسافران اتوبوس و مترو در اروپا، مسیر یک ساعته را بصورت سرپا طی می‌کنند

قدیمی 09-25-2009
کاربر عالی

جدید تولد بزرگ ترین نوزاد (بگو ماشاالله)

تولد بزرگ ترین نوزاد

بزرگ ترین نوزاد جهان با وزن 9 كیلوگرم، در یکی از شهرهای اندونزی پا به جهان گذاشت.

به گزارش شبكه خبر به نوشته روزنامه اینترنتی روسی ایزوستیا، این نوزاد 62 سانتی متری در زمان تولد هشت کیلو و 700 گرم وزن داشت، به همین علت پزشکان مجبور شده اند مادر 41 ساله وی را سزارین كنند.

با این که نوزاد در پنج دقیقه ابتدای تولدش با کمک دستگاه تنفس مصنوعی نفس می کشید، اكنون حالش بسیار خوب است.

به گفته پزشکان شهر "کیساران" این کودک، غیر معمول ، و صدای گریه اش هم از نوزادان دیگر بلندتر است و دائم احساس گرسنگی می کند.

به گفته پزشکان، مبتلا بودن مادر این كودك به بیماری دیابت می تواند یکی از علل درشت بودن وی باشد، اما وزن این نوزاد هنوز 5/1 کیلوگرم از کودکی که در سال 1995 در ایتالیا به دنیا آمد و نامش در کتاب گینس ثبت شد، کمتر است.
قدیمی 09-25-2009
کاربر عالی

جدید بیوگرافی شیطان...مصاحبه ای با شیطان ... خیلی جالبه!!!

بیوگرافی شیطان...مصاحبه ای با شیطان ... خیلی جالبه!!!

مصاحبه اي با شيطان
روزي كه شيطان تلفني تماس گرفت و بي مقدمه گفت: "حاضرم رؤياي تو را تبديل به واقعيت كنم"، به ناگاه شوكه شدم! باورم نمي شد! تنم خيس عرق شده بود! وحشت و ترس سرا پاي وجودم را فرا گرفته بود! به هر زحمتي كه بود خودم را جمع كردم و بالاخره قراري براي مصاحبه گذاشتم.

روز مصاحبه:

جناب شيطان با دو ساعت تاخير حاضر شد. وقتي هم كه رسيد عذرخواهي كرد و گفت:
مأموريت خطيري پيش اومد كه از دوستان ساخته نبود و مي بايست خودم انجام مي دادم.
پيش از انجام مصاحبه گفتم:
با چه تضميني باور كنم كه در جريان مصاحبه بر مبناي صداقت در گفتار سخن خواهي گفت؟
خنديد و گفت: دليلي ندارد دروغ بگويم. چون من به حربه اي مجهزم كه اگر پرده از تمام اسرار من برداشته شود باز هم مي توانم به خواسته هاي خود دست يابم.
گفتم: چه حربه اي؟
جواب داد: غفلت؛ انسانها را به خواب نوشين غفلت مي برم و آن وقت نقشه هايم را عملي مي كنم.
سوگند ياد مي كنم كه تا انتقامم را باز نستانم شما آدميان را لحظه اي آسوده نخواهم گذاشت، پيوسته بر سر راهتان در كمين مي نشينم و راهزن راهتان مي شوم. اكنون ببينيد چگونه راه نجات را بر شما خواهم بست.

متن مصاحبه:

عبدالله: خودتان را معرفي كنيد.
شيطان: فردي هستم از طايفه جن. مسمي به اسم خاص "ابليس" و مشهور به اسم عام "شيطان"؛ البته اسامي و اوصاف ديگري هم دارم كه چندان معروف نيستند نظير وسواس، خنّاس، عزازيل، عفريت، شيصبان، حارث، مارد، غوي، رجيم، ابو مره، ابولبين، مذموم، مريد و…(1)
عبدالله: پيشه و شغل شما چيست؟
شيطان: مشاغل فراواني دارم؛ گاهي مسافر كشم؛ سر دو راهي حق و باطل مي ايستم و مسافران را در جاده گمراهي در بست به سفر جهنم مي برم. گاهي كشاورزم و بذر كينه و نفاق را در زمين دلها مي افشانم. گاهي نقاشم؛ رنگ بطلان به چهره حقيقت مي زنم و جامه كژي برقامت راستي مي پوشانم. گاهي هم خلبانم؛ با بالهاي وسوسه و القاء آنقدر بر فراز قلب آدمي چرخ مي زنم تا باند مناسب براي فرود بيابم.(2)
عبدالله: دشمني ديرينه ات با آدمي زاد از كجا سرچشمه مي گيرد؟
شيطان: ماجرا از آن روزي شروع شد كه صحنه آراي خلقت، دست به كار آفرينش آدم شد.(3) ملائك نه از روي اعتراض كه از روي كنجكاوي گفتند: اين موجود خاكي كه مي آفريني بر روي زمين فسادها خواهد انگيخت و خونهاي بسيارخواهد ريخت.اگر قصد تو طاعت بردن است كه ما در فرمانبري مطاعيم. واگر مقصود تو تسبيح و تقديس است كه ما پيوسته در اين كاريم.(4)
با ما بگوحكمت اين كار در چيست؟ او در جواب فرمود:
در اين كار رازهاييست سر به مهر؛ من آنچه را كه در خشت خام مي بينم شما در آينه هم نخواهيد ديد.(5)
اينچنين بود كه خالق به واسطه اين مخلوق نوپاي دو پا به خود باليد و بر ما فخر فروخت؛ آنگاه فرمانمان داد كه: "در مقابل اين مخلوق خاكي به خاك سجده فرو افتيد!"
تمامي فرشتگان بي درنگ برآدم سجده بردند.
اين فرمان اما بر من بسيار گران آمد؛ چه آنكه من سوابقي درخشان داشتم، تنها 6000هزار سال(6)(با حساب شما البته صد و نه ميليارد و پانصد ميليون سال دنيا(7))، خالصانه خداي را در آسمانها دوشادوش فرشتگان پرستيده بودم، آنقدر مستغرق در عبادت بودم كه فرشتگان گمان مي كردند كه من نيز چون آنها فرشته ام، من نتوانستم بار اين خفت را به دوش كشم. هر چه باشد آفرينش من از آتش بود وخلقت او از خاك، برتري من بر او چون آفتاب روز، روشن بود، من كجا مي توانستم بر انساني خاكزاد سجده برم.
آري، آن روز گستاخانه در برابر خالق ايستادم و متكبرانه از اين فرمان سر باز زدم.
اين شد كه از درگاه ربوبي اش رانده شدم. از آن زمان به بعد كينه آدم را سخت به دل گرفتم و هر روز آتش اين كينه در دلم شعله ورتر مي شود.
عبدالله: اين عبادتهاي خالصانه كه گفتي چگونه ترا از اين تكبرورزي بازنداشت؟
شيطان: من به زعم خود از روي خلوص خداي را مي پرستيدم حال اينكه از ابتدا شائبه شرك و نفاق در خداپرستي ام راه داشت و اين امتحان، شرك و نفاقم را آفتابي كرد.
عبدالله: با چه شيوه و شگردي انسانها را به دام مي افكني؟
شيطان: با روش منحصر به فرد " گام به گام". (8) من به طور معمول كارم را در چند مرحله انجام مي دهم؛ نخست از طريق وسوسه هاي تحريك آميزخود، افكاري پليد را بر قلب انسان القا مي كنم، آنگاه آن انديشه زشت را نيك جلوه مي دهم، سپس در مرحله عمل با تزيينات گوناگون، اشتياق فرد را براي ارتكاب گناه برمي انگيزم.
اين را هم اضافه مي كنم كه در مقام روش اساساً با حصر گرايي مخالفم؛ بر اين باورم كه هميشه نمي توان با روشي واحد به صيد شكار رفت. وسوسه، تزيين و حتي تسويل، شايد براي اغلب انسانها سودمند افتد، اما حريم دفاعي برخي انسانها گاهي نفوذ ناپذير است؛ اينجاست كه ناگزيرم به حربه هاي ديگري چون وحي، نسيان و ايجاد فراموشي متوسل شوم.(9) البته هنرمنديهاي ديگري هم دارم؛ مثلا در هيئت و قالب اجسام، تمثل و تجسم مي يابم و از اين رهگذر، ابناي آدم را به سراشيبي سقوط در پرتگاه تباهي و عصيان، سوق، كه چه عرض كنم، هل مي دهم.(10)
عبدالله: بزرگترين آرزوي شيطان چيست؟
شيطان: گفتن ندارد اما اغواي تمامي آدمييان در همه ادوار و اعصار تنها آرزوييست كه در سر مي پرورانم.
عجبا! من فقط شما را سوي گناه خواندم؛ شما اما به سوي گناه دويديد، اگرطعم گناه در ذائقه شما شيرين افتاد ديگر چرا مرا مقصر و مسوول اين تباهي و گمراهي مي انگاريد؟

عبدالله: كدام عمل انسانها بيش از همه تو را خشمگين مي كند؟
شيطان: هر چند خوش ندارم از ابرازش اما برخي انسانها برحسب عادت، با سجده هاي طولاني، مدام مرا آزار مي دهند و بيني مرا به خاك مذلت مي مالند.
عبدالله: كدام عملشان تو را بيشتر خوشحال مي كند؟
شيطان: براي من بسي مسرت بخش است اينكه آدمي پشت سر هم گناه كند و توبه را مدام به تاخير بياندازد.
عبدالله: عجيبترين عمل انسانها كدام است؟
شيطان: برسر سفره گناه مي نشينند و از هر گناهي لقمه اي بر مي گيرند، آنگاه معترضانه برمن خشم مي آورند كه سفره گناه را تو گستردي.
عجبا! من فقط شما را سوي گناه خواندم؛ شما اما به سوي گناه دويديد، اگر طعم گناه در ذائقه شما شيرين افتاد ديگر چرا مرا مقصر و مسوول اين تباهي و گمراهي مي انگاريد؟!(11)
عبدالله: شايد انسانها پر بيراهه نمي روند كه تو را مقصر مي دانند؟
شيطان: چنين نيست. رسالت اغواگري را خداوند خود بر دوش من نهاده است؛ پست تبهكاري و اضلال از ناحيه خداوند به من اعطا شده است. او خود فرموده كه هر كه را از فرزندان آدم مي توانم بلغزانم؛ با سواره نظام و پياده نظام بر آنها بتازم؛ در ثروت و فرزند شريكشان گردم والبته من جز فريب و دروغ نويدشان نخواهم داد.(12)
عبدالله: چه اموري زمينه هاي نفوذ تو را بيش از پيش فراهم مي كنند؟
شيطان: زمينه هاي نفوذ من البته بي شمارند اما نقطه ضعفها، حساسيت ها، حقارت ها، حسادت ها، رقابت ها، محروميت ها، عقده ها، شهرت طلبي ها، شهوتراني ها، افزون خواهي ها و... مناسبترين زمينه هايي(بخوانيد زمين هايي) هستند كه درخت دشمني و بستر نفوذ مرا بارور مي كنند.
عبدالله: اگر اجازه بفرماييد سوال را قدري خصوصي تر كنيم. شما آيا ازدواج هم كرده ايد؟
شيطان: آري، من در اوان جواني با دختري به نام"لهبا" فرزند"روحا" از طائفه جن ازدواج كردم.(13)
عبدالله: اين ازدواج ثمره اي هم داشت؟
شيطان: البته كه داشت. حاصل اين ازدواج فرزندان بي شماري بودند كه در وجود آمدند.(14)
عبدالله: سرنوشت آنها چه شد؟
شيطان: در زمانهاي كهن پيش از خلقت انسانها، ميان طوايفي از جن و نسناس(طايفه اي به جاي انسانهاي فعلي) جنگ و خونريزي بالا گرفت و خداوند فرشتگان را فرمود كه به زمين هبوط كنند، آنها هر دو طائفه از جمله فرزندان مرا به هلاكت رساندند و من از آنجا كه خداپرست بودم از اين معركه جان سالم به در بردم.(15) آنگاه فرشتگان مرا به آسمان بردند و من در كنار ايشان، خداي را به جد مي پرستيدم تا اينكه سخن از خلقت و خلافت آدم به ميان آمد و در پي نافرماني ام از آن جمع رانده شدم.
عبدالله: آيا در ميان طائفه خود هواخواه و طرفدار هم داري؟
شيطان: نه تنها در ميان قبيله خود كه در ميان انسانها نيز.
عبدالله: متوجه منظور شما نشدم يعني مي فرماييد انسانها هم به سوي تو دست دوستي دراز مي كنند؟
شيطان: تعجب كرديد؟! آري! عده اي هستند كه مرا ارباب و سرپرست خود مي انگارند، كارگزاران وخدمتگزاراني وفادار كه اهداف شوم و توطئه هاي پليد مرا به خوبي جامه عمل مي پوشانند.(16)
برسر سفره گناه مي نشينند و از هر گناهي لقمه اي بر مي گيرند، آنگاه معترضانه برمن خشم مي آورند كه سفره گناه را تو گستردي.

عبدالله: قلمرو فعاليتهاي شما تا چه اندازه مي تواند باشد؟

شيطان:امور تكويني از قلمرو نفوذ و سلطه من بيرون است؛ تنها در حوزه امور تشريعي مجال جولان دارم، يعني اعمالي كه بشر از روي اختيار و تكليف ملزم به انجام آنهاست؛ چه مي گويم؛ بايد اعتراف كنم كه در حوزه تشريع نيزدست من بسته است چرا كه فعاليتم منحصر به انديشه و روان(و نه جسم) آدمي است؛ آن هم در حدود دعوت واجابت؛ همين وبس.
عبدالله: حرف آخر؟
شيطان(در حاليكه چهره اش از شدت خشم برافروخته بود): سوگند ياد مي كنم كه تا انتقامم را باز نستانم شما آدميان را لحظه اي آسوده نخواهم گذاشت، پيوسته بر سر راهتان در كمين مي نشينم و راهزن راهتان مي شوم. اكنون ببينيد چگونه راه نجات را بر شما خواهم بست.(17)

تهيه و تنظيم: ابوالقاسم شكوري، كارشناس دين و انديشه

پي نوشت ها:

1- صالحي حاجي آبادي، نعمت الله، شيطان در كمينگاه
2- در سوره اعراف آيه 201 مي خوانيم: "ان الذين اتقوا اذا مسهم طائف من الشيطان تذكروا فاذا هم مبصرون" ترجمه: هنگامي كه اهل تقوي دچار وسوسه هاي شيطان مي شوند به ياد خدا مي افتند و ناگهان بينا مي گردند. طائف يعني طواف كننده؛ گويا شيطان همچون طواف كننده‏اى پيرامون فكر و روح انسان پيوسته گردش مى‏كند تا راهى براى نفوذ بيابد؛ وياد خدا اكسيري است كه ابرهاي تيره و تار وسوسه ها ي شيطان را كنار مي زند.
3- بقره/30
4- پيشين
5- پيشين
6- نهج البلاغه، خطبه 192، حضرت در اين خطبه كه به خطبه "قاصعه" مشهور است مي فرمايند: شيطان 6000 سال خدا را عبادت كرد كه معلوم نيست از سالهاي دنيوي است يا اخروي.
7- از نظر قرآن، هر روز آخرت به اندازه پنجاه هزار سال دنياست(معارج/3) بنابراين چنانچه سالهاي عبادت شيطان اخروي باشد از حاصل ضرب اين دو، عدد ياد شده به دست مي آيد.
8- نور/21
9- انعام/121 ونيز بنگريد : كهف/63
10- در تفسير آيه 48 از سوره انفال برخي از مفسران قائلند به اينكه شيطان درقادر است درقالب اجسام نيز تمثل يابد؛ ر.ك: مطهري، مرتضي، آشنايي با قرآن3، صص 109-108
11- ابراهيم/22
12- اسراء/24
13- تفسير برهان جلد 2 ذيل آيات سوره حجر در داستان خلقت آدم .
14- پيشين
15- پيشين
16- نحل/100ونيزناس/5
17- اعراف/16

بيوگرافي شيطان

شيطان، نخستين كسى بود كه بعضى كارها را مرتكب شد و پيش از او كسى آنها را انجام نداده

بود. و آنها از اين قرارند

:

- اولين كسى كه قياس نمود و خود را از حضرت آدم عليه السلام برتر و بالاتر دانست و گفت : من از آتشم و او از خاك در حالى كه آتش از خاك بالاتر است .(1)
- اولين كسى كه در پيشگاه با عظمت الهى تكبر نمود و به دستور خالق خود عمل نكرد.(2)
- اولين كسى كه كه معصيت و نافرمانى خدا را كرد و آشكارا با او مخالفت نمود.(3)
- اولين كسى كه به دروغ گفت : خدا گفته از اين درخت نخوريد، چون درخت جاويد است و اگر كسى از آن بخورد تا ابد زنده مى ماند و با خدا شريك مى شود.(4)
- اولين كسى كه كه قسم به دروغ خورد و گفت : من شما را نصيحت مى كنم .(5)
شيطان اولين كسى است كه صورت هاى مجسمه و بت را ساخت

- اولين كسى كه نماز خواند و يك ركعت آن چهار هزار سال طول كشيد.(6)
- اولين كسى كه كه غنا و آواز خواند، همان زمانى كه آدم عليه السلام از درخت نهى شده خورد.(7)
- اولين كسى كه نوحه خواند و گريست ؛ چون او را به زمين فرستادند، به ياد بهشت و نعمتهاى آن نوحه و گريه كرد.
- اولين كسى كه لواط كرد آنگاه كه به ميان قوم لوط آمد.(8)
- اولين كسى كه دستور ساختن منجنيق را داد تا حضرت ابراهيم عليه السلام را با آن در آتش اندازند.
- اولين كسى كه دستور ساختن نوره را در زمان حضرت سليمان داد، براى اين كه موهاى اضافى پاى بلقيس پادشاه سبا را از بين ببرند.(8)
- اولين كسى كه دستور ساختن شيشه را داد تا حضرت سليمان عليه السلام آن را روى خندق گذارد و بلقيس را آزمايش كند.(9)
- اولين كسى كه عبادت و بندگى او، فرشتگان را به تعجب در آورد!
- اولين كسى كه به خداى خود اعتراض كرد.(10)
- اولين كسى كه شبيه شدن به ديگران را مطرح و مردم را به آن تشويق كرد.(11)
- اولين كسى كه كه سحر و جادو كرد و آن دو را به مردم ياد داد.(12)
- اولين كسى كه براى زيبايى ، زلف گذاشت .(13)
اولين كسى كه شبيه شدن به ديگران را مطرح و مردم را به آن تشويق كرد.

- اولين كسى كه نقاشى كرد و چهره كشيد.(14)
- اولين كسى كه آتش حسدش شعله ور شد.(15)
- اولين كسى كه به ناحق مخاصمه و جدال كرد.
- اولين كسى كه خداى تعالى به او لعنت نمود( و از ناراحتى فرياد كشيد.(16)
- اولين كسى كه به خدا كفر ورزيد.(17)
- اولين كسى كه گريه دروغى نمود.(18)
- اولين كسى كه عبادت و خلقت خود را ستود.
- اولين كسى كه صورت هاى مجسمه و بت را ساخت .(19)
قدیمی 09-25-2009
کاربر عالی

جدید گنجي به نام زباله‌

گنجي به نام زباله‌

جام جم آنلاين: بعضي از گنج‌ها رنگ و لعاب چشمگيري دارند و مي‌درخشند؛ مثل طلا و جواهرات. بعضي‌هاي ديگر بدون اين‌كه رنگ خيره‌كننده داشته باشند و برق و جلايي كه چشم كسي را بگيرد، مي‌توانند در تمام دنيا بدرخشند، آن هم به دليل ارزش دلاري كه دارند؛ مثل نفت و گاز، اما همه گنج‌ها كه طلا و جواهر و نفت خام نيستند. همه گنج‌ها را كه از اعماق زمين بيرون نمي‌كشند.

جاي همه گنج‌ها كه گاوصندوق و بانك نيست. گنج‌هايي هم پيدا مي‌شود كه نه شكل درست و حسابي دارند و نه حتي بوي قابل تحمل. تهوع آورند و حال انسان را به هم مي‌زنند. گنج‌هايي كه خيلي جدي گرفته نمي‌شوند و كمتر كسي سراغشان مي‌رود؛ گنجي به نام زباله!
كساني كه مي‌خواهند از مسير نيشابور وارد مشهد شوند، بوي تند و زننده زباله‌هاي دفن شده در آن حوالي را مي‌شناسند. زميني به وسعت 22 هكتار كه از سال‌ها پيش سايت دفن زباله‌هاي شهري مشهد بوده و اين روزها با تلاش پژوهشگران كشورمان در گروه پيشگامان صنعت و نيرو به نيروگاه توليد برق تبديل شده است؛ نيروگاهي كه نخستين نيروگاه توليد برق از بيوگاز در خاورميانه است. اهميت برق در زندگي امروز بر كسي پوشيده نيست و درست به همين دليل اصطلاح گنج را براي اين زباله‌ها انتخاب كرده‌ايم. گنجي كه نه مثل طلا و جواهرات ناياب است و نه مثل نفت خام براي تشكيل به ميليون‌ها سال وقت نياز دارد.
بخشي از زباله‌هاي شهري كه خشك و به صورت چوب، پلاستيك، شيشه و فلزات هستند قابل بازيافت و استفاده مجدد است ولي هميشه بخش مهمي از زباله‌هاي شهري را زباله‌هاي تر تشكيل مي‌دهد. گرچه قسمتي از اين زباله‌هاي‌تر كه معمولا زائدات ميوه و غذا هستند، مي‌تواند به كود آلي تبديل شود ولي باز هم مقدار زيادي از اين زباله‌ها باقي مي‌ماند كه تنها راه چاره، دفن كردن آنهاست. زبالههاي تر دفن شده در زير زمين با گذشت زمان به وسيله باكتري‌ها پوسانده و تجزيه مي‌شوند و از فرآيند تجزيه آنها گازهايي مثل متان، سولفيد هيدروژن، دي‌اكسيدكربن و اكسيدهاي مختلف نيتروژن به وجود مي‌آيد كه به طبيعت آسيب مي‌رسانند و موجب آلودگي محيط زيست مي‌شوند. در برابر گازهاي توليد شده 2 راه وجود دارد؛ يكي اين كه آنها را بسوزانيم تا وارد طبيعت نشوند و دوم اين كه به انرژي مورد نياز تبديل كنيم. مهم‌ترين فرآورده جانبي در فرآيند پوسيدن زباله‌ها گاز متان است كه به گاز مرداب شهرت دارد و بوي بد آن را همه مي‌شناسند. در پروژه نيروگاه زباله سوز مشهد تلاش پژوهشگران روي اين گاز متمركز شده است. اين روزها ديگر در سايت دفن زباله‌هاي شهري مشهد اثري از بوي بد نيست و ديگر هيچ شباهتي به قبرستان زباله‌ها ندارد.

از زباله تا برق
گام اول لوله‌كشي ميان زباله‌هاست. در حقيقت در اين پروژه يك شبكه لوله‌كشي مشبك در محل دفن زباله‌ها ايجاد شده كه اين لوله‌هاي مشبك از لابه‌لاي زباله‌هاي دفن شده مي‌گذرد. مهندس شهرام رحيم اقلي، مدير اين پروژه مي‌گويد: حدود 1700 متر لوله در اين شبكه به كار رفته است و همه لوله‌ها مشبك‌اند تا امكان نفوذ گازهاي حاصل از پوسيدن زباله‌ها به درون شبكه لوله‌كشي وجود داشته باشد. لوله‌گذاري در اين محل از حدود 4 سال پيش همراه با دفن زباله‌ها آغاز شده است. لوله‌ها در برخي قسمت‌ها به صورت افقي نصب مي‌شوند و در برخي قسمت‌هاي ديگر چاه‌هاي عمودي هستند تا امكان دسترسي به همه گازي كه توسط زباله‌ها توليد مي‌شود وجود داشته باشد.
در انتهاي انشعابات لوله‌ها يك دستگاه مكنده داخل يك واحد تصفيه گاز قرار دارد كه گازها را درون كانتينر مي‌كشد تا توسط دستگاه رطوبت‌گير، رطوبت گاز حذف شود. در طرف ديگر كانتينر گازي كه با مكش از شبكه لوله‌كشي گرفته شده و رطوبت آن از بين رفته با فشار از واحد تصفيه گاز بيرون مي‌رود؛ در واقع كانتينر گاز را جمع‌آوري و سپس فشاردار مي‌كند. چون گازي كه در محل دفن زباله توليد مي‌شود فشار ندارد و بايد فشار لازم به آن داده شود.
كانتينري كه مجاور محل دفن زباله‌ها نصب شده، اتاقكي است كه در فرآيند توليد برق از زباله‌ها سه مسووليت به عهده دارد؛ حذف رطوبت از گاز، فشاردار كردن آن و اندازه‌گيري ميزان اكسيژن و متان در مخلوط گازهاي حاصل. گاز اكسيژن نبايد در تركيب ما وجود داشته باشد، چون خطرناك است. بنابراين پيش از آن كه گاز به نيروگاه پمپ شود، بايد مطمئن شويم كه در آن اكسيژن وجود ندارد. اگر دستگاه اندازه‌گيري اكسيژن نشان دهد، بايد عيب‌يابي كنيم. مهندس رحيم اقلي در ادامه صحبت‌هايش دلايل احتمالي نفوذ اكسيژن به شبكه را ‌اين‌طور توضيح مي‌دهد : در فرآيند پوسيدن زباله‌ها توسط باكتري‌ها، اكسيژن توليد نمي‌شود ولي ممكن است اين گاز از بيرون به داخل شبكه نفوذ كند. در واقع اگر پوشش روي لوله‌ها مناسب نباشد، به محض مكش توسط دستگاه مكنده اكسيژن موجود در محيط وارد سيستم مي‌شود. براي جلوگيري از بروز چنين مشكلي بايد سطح پوشش روي محل دفن و لوله‌گذاري فشرده و بدون نفوذ باشد. پوشش مورد استفاده خاك رس به قطر يك متر است.
تفاوت‌هايي كه الگوي مصرف جامعه ما نسبت به بسياري جوامع ديگر دارد باعث شده از نظر توليد بيوگاز زباله مرغوبي داشته باشيم
در مرحله بعد، گاز فشاردار به سوله مجاور واحد تصفيه گاز كه همان نيروگاه كوچك توليد برق است انتقال مي‌يابد و وارد مولد مي‌شود. از سوختن گاز، برق به دست مي‌آيد و وارد شبكه توزيع مي‌شود؛ برقي كه حاصل احتراق گاز است و براي توليد آن، نيازي به سوخت‌هاي فسيلي نيست.
مدير پروژه نيروگاه بيوگاز مشهد در پاسخ به اين سوال كه آيا ميزان گاز توليدي زباله‌ها و تركيب درصد گازها قابل محاسبه و پيش‌بيني است، مي‌گويد: نمي‌شود محاسبه كرد. تركيب گازها بستگي به تركيب زباله‌ها دارد و تركيب زباله‌ها هم ثابت نيست چون با نوع مصرف شهروندان تغيير مي‌كند. در حقيقت فرهنگ مصرفي مردم، تعيينكننده نوع زباله است و تركيب زباله، تعيينكننده تركيب گازهاي حاصل.
پيش از اجراي اين طرح، زباله‌هاي‌تر شهروندان مشهدي پس از حمل به خارج شهر در فضاي سايت دفن مي‌شد و در شرايط غيرهوازي پس از فرآيند تخمير گازهاي متان سولفيد هيدروژن را توليد مي‌كرد. گاز متان گازي است كه 24 برابر دي‌اكسيدكربن پديده گلخانه‌اي را تشديد مي‌كند و مهم‌ترين توليد گازي زباله‌هاي‌تر است. سولفيد هيدروژن هم گاز مهم ديگري است كه در دفنگاه‌هاي زباله بالاي 200 پي پي ام آلودگي دارد و عامل بوي مشمئز كننده در سايت دفن زباله است. تاكنون در سايت دفن زباله مشهد گازهاي حاصل در 24 چاهك جمع‌آوري و بدون استفاده سوزانده مي‌شد ولي الان با لوله گذاري‌هايي كه انجام گرفته و نصب تجهيزات لازم گاز حاصل قابل جمع‌آوري است و مي‌تواند به توليد برق كمك كند. هر متر مكعب گاز زباله مي‌تواند يك كيلووات برق توليد كند.

يك طرح و اين همه مزايا
دفع زباله و مواد زايد همواره يكي از دغدغه‌هاي اصلي جوامع بشري بوده و اين موضوع با توجه به افزايش جمعيت و گسترش روزافزون شهرنشيني اهميت بيشتري پيدا مي‌كند. قديمي‌ترين و مرسوم‌ترين روش دفع زباله، دفن آن زير خاك است و امروزه باتوجه به تحقيقات وسيعي كه روي محل‌هاي دفن زباله و تاثير آنها بر محيط زيست، خاك و آب‌هاي زيرزميني انجام گرفته، مشخص شده است اين روش، روش مناسبي براي دفع زباله بخصوص زباله‌هاي جامد شهري نيست.
بنابر آمار موجود به ازاي هر تن زباله دفن شده 3/1 تن آلاينده‌هاي گازهاي گلخانه‌اي آزاد و منتشر مي‌شود. به اين ترتيب مهم‌ترين مزيت اين طرح از بين بردن گازهاي مضر براي طبيعت و حفظ محيط زيست است ضمن اين‌كه در كنار آن، امكان توليد برق، اين انرژي مفيد و پرمصرف نيز وجود دارد. به طور طبيعي از زمان دفن زباله بايد حدود 3 سال گذشته باشد تا سرعت و مقدار توليد گاز براي چنين كاري مناسب باشد ولي در روش‌هاي روز دنيا با استفاده از روش همزدن زباله توليد گاز را سرعت مي‌بخشند. موضوع ديگري كه امروزه در كشورهاي پيشرفته مورد توجه قرار گرفته فضولات دامي و فاضلاب‌هاي شهري است. چون فرآيند پوسيدن اين زائدات هم گاز متان توليد مي‌كند. با گسترش چنين طرح‌هايي شايد اين امكان فراهم شود كه در روستاها و مناطق دورافتاده كه بايد به سختي و با هزينه بسيار شبكه انتقال نيرو كشيده شود از فاضلاب‌هاي انساني و فضولات دامي براي توليد برق در محل استفاده شود.

زباله مرغوب
بسياري از كارشناسان معتقدند، زباله‌هاي ما براي توليد برق بسيار مناسب است و در مقايسه با كشورهاي اروپايي زباله بهتري داريم. تفاوت‌هايي كه الگوي مصرف جامعه ما نسبت به بسياري جوامع ديگر دارد، باعث شده از نظر توليد بيوگاز زباله مرغوبي داشته باشيم. در كشورهاي اروپايي بيشتر مصرف مردم مواد غذايي آماده است و حجم عمده زباله‌هاي خانگي را ظروف كاغذي و پلاستيكي بسته‌بندي تشكيل مي‌دهد. خريد ميوه و سبزيجات بيش از حد نياز كه متاسفانه در بسياري از خانواده‌ها مرسوم است و روش‌هاي سنتي تهيه و طبخ غذا باعث مي‌شود زباله تر در تركيب زباله شهري ما درصد بالايي را تشكيل دهد و زباله‌تر بيشتر برابر است با بيوگاز بيشتر و در نتيجه، امكان بهتر براي توليد برق از زباله.
قدیمی 09-25-2009
کاربر عالی

جدید دلیل نامگذاری کمپانی های بزرگ

دلیل نامگذاری کمپانی های بزرگ

تاکنون نام چند کمپاني به گوش شما خورده است؟ شايد برايتان جالب باشد که بدانيد اسامي کمپاني هاي بزرگ از کجا آمده و چه ريشه يي دارد. در اين ستون ريشه تعدادي از اين اسامي را که از اينترنت گردآوري شده است برايتان به نگارش درآورده ايم، پس با ما همراه باشيد.

به گزارش روزنامه اعتماد، Yahoo؛ در کتابي که Jerry Yang و David Filo موسسان ياهو خوانده بودند (کتاب سفرهاي گاليور نوشته Jonathan Swift) انسان هاي عريان اوليه و زشت را «ياهو» معرفي کرده بود و موسسان ياهو نيز چون خود را همانند ياهوهاي ياد شده در آن کتاب مي دانستند اين اسم را انتخاب کردند.

:Google گوگل در رياضي نام عدد بزرگي است، به معني عدد 1 که 100صفر جلوي آن باشد. موسسان گوگل به خاطر نشان دادن گستردگي صفحاتي که گوگل آنها را جست وجو مي کند اين نام را انتخاب کردند.

Hotmail؛ اين سايت يکي از سرويس دهندگان پست الکترونيکي به وسيله صفحات وب است. هنگامي که مدير پروژه برنامه مي خواست نامي براي اين سايت انتخاب کند، علاقه مند بود نام انتخاب شده اولاً مانند ساير سرويس دهندگان پست الکترونيک به mail ختم شده و دوماً روي وبي بودن آن نيز تاکيد شود. بنابراين نام Hotmail را انتخاب کرد. در کلمه Hotmail حروف Html به ترتيب پشت سرهم قرار گرفته اند. گاهي اوقات اسم اين سايت را به صورت HotMail نيز مي نويسند.

:CocaCola براي طعم دادن به نوشيدني هاي اين شرکت از برگ هايي به نامcoca و ميوه يي به نام Kola استفاده مي شود که موسس آن Kola را بهCola تغيير داد تا شکل نوشتاري نام شرکتش زيبا تر باشد.

DAEWOO؛ به معني «جهان بي همتا» در زبان کره يي.

:Hp شرکت HP توسط دو نفر به نام هاي بيل هيولت و ديو پاکارد تاسيس شد. اين دو نفر براي اينکه شرکت هيولت پاکارد يا پاکارد هيولت ناميده شود، مجبور به استفاده از روش قديمي شير يا خط شدند و نتيجه هيولت پاکارد از آب در آمد.

:Microsoft برگرفته از اول دو کلمه Microcomputer Software که ابتدا

Micro-Soft بود و خط فاصله آن بعداً حذف شد.

SAMSUNG ؛ سامسونگ در زبان کره يي به معني «3 ستاره» است.

:SONY از لغت لاتين Sonus به معني صدا گرفته شده وSonny يک اصطلاح خياباني امريکايي به معني «جوان باهوش» است. شرکت سوني اين کلمه را به Sony تغيير داد تا راحت تر و زيباتر تلفظ شود.

SUN؛ اين شرکت بزرگ توسط چهار تن از فارغ التحصيلان دانشگاه استنفورد تاسيس شد.

Sun مخفف عبارت Standford Univercity Network است.

:RedHat پدربزرگ Marc Ewing موسس RedHat يک کلاه قرمز با خط هاي سفيد به او يادگاري داده بود ولي او گمش کرد و هر چقدر هم گشت پيدا نشد. به همين دليل اسم اين پروژه را RedHat گذاشت و در قسمتي از راهنماي آن نيز از کاربرانش خواسته اگر کلاه قرمز او را پيدا کردند به او برگردانند.

:Adidas برگرفته از نام موسس آن Adolf(Adi)Dassler

:Adobe اسم رودخانه يي که از پشت منزل موسس آن جان وارناک عبور مي کند.

Altavista ؛ در اسپانيايي به معني «ديد وسيع» است.

:AMD نام AMD به عنوان يکي از توليدکنندگان پردازنده براي کامپيوترهاي شخصي، از عبارت Advanced Micro Devices به معناي «ريز تجهيزات پيشرفته» گرفته شده است.

:Apple ميوه مورد علاقه استيو جابز موسس و بنيانگذار شرکت اپل سيب بود و بنابراين اسم شرکتش را نيز اپل (به معني سيب) گذاشت.

BenQ؛ برگرفته از عبارت Bringing ENjoyment and Quality to life به معني «آوردن شادي و کيفيت در زندگي».

:Motorola شرکت موتورولا با هدف درست کردن بي سيم و راديوي خودرو کار خود را آغاز کرد. از آنجايي که مشهورترين سازنده بي سيم و راديو هاي اتومبيل در آن زمان شرکت Victrola بود، موسس اين شرکت يعني آقاي پال کالوين نيز اسم شرکتش را موتورولا گذاشت تا علاوه بر داشتن مشابهت اسمي کلمه موتور نيز به نوعي در اسم شرکتش وجود داشته باشد.

NIKE؛ خداي پيروزي يونانيان باستان.

:Oracle موسس شرکت اوراکل يعني لري اليسون و باب اوتس قبل از تاسيس شرکت روي پروژه يي براي CIA کار مي کردند. اين پروژه که اوراکل نام داشت بنا بود با داشتن مقادير زيادي اطلاعات بتواند جواب تمام سوال هاي پرسيده شده توسط اپراتور را با مراجعه به مخزن اطلاعات بدهد (اوراکل در اساطير يوناني الهه الهام است). اين دو نفر پس از پايان اين پروژه شرکتي تاسيس کرده و آن را به همين اسم نامگذاري کردند.

:XEROX کلمه Xer در زبان يوناني به معناي خشک است و اين براي تکنولوژي کپي کردن خشک در زماني که اکثراً کپي کردن به روش هاي فتوشيميايي انجام مي گرفت فوق العاده حائز اهميت بود.
قدیمی 09-26-2009
تاري تاري آنلاین نیست.
کاربر فعال

33 سپاس در 31 نوشته ایشان در یکماه اخیر
جدید چگونه يك مرد و چگونه يك زن را خوشحال كنيم

براي خوشحال كردن يك زن ...
يك مرد فقط نياز دارد كه اين موارد باشد :

1. يك دوست

2. يك همدم

3. يك عاشق

4. يك برادر

5. يك پدر

6. يك استاد

7. يك سرآشپز

8. يك الكتريسين

9. يك نجار

10. يك لوله كش

11. يك مكانيك

12. يك متخصص چيدمان داخلي منزل

13. يك متخصص مد

14. يك متخصص علوم حححح

15. يك متخصص بيماري هاي زنان

16. يك روانشناس

17. يك دافع آفات

18. يك روانپزشك

19. يك شفا دهنده

20. يك شنونده خوب

21. يك سازمان دهنده

22. يك پدر خوب

23. خيلي تميز

24. دلسوز

25. ورزشكار

26. گرم

27. مواظب

28. شجاع

29. باهوش

30. بانمك

31. خلاق

32. مهربان

33. قوي

34. فهميده

35. بردبار

36. محتاط

37. بلند همت

38. با استعداد

39. پر جرأت

40. مصمم

41. صادق

42. قابل اعتماد

43. پر حرارت

بدون فراموش كردن :

44. تعريف كردن مرتب از او

45. عشق ورزيدن به خريد

46. درستكار بودن

47. بسيار پولدار بودن

48. تنش ايجاد نكردن براي او

49. نگاه نكردن به بقيه دختران

و در همان حال، شما بايد :

50. توجه زيادي به او بكنيد، و انتظار كمتري براي خود داشته باشيد

51. زمان زيادي به او بدهيد، مخصوصاً زمان براي خودش

52. اجازه رفتن به مكانهاي زيادي را به او بدهيد، هيچگاه نگران نباشيد او كجا مي رود .

بسيار مهم است :

53. هيچگاه فراموش نكنيد :

* سالروز تولد
* سالروز ازدواج
* قرارهايي كه او مي گذارد

چگونه يك مرد را خوشحال كنيم :

1. تنهاش بذاريد !

رويايم را ببين
خداوند در آن گوشه زيز سايه سار درخت لطف خويش
با لبخند
نفسهايت را سپاس ميگويد
پس بر تو چه گذشته كه اينچنين
آرزوي مرگ ميكني ......

ببين فرصت نيست
فرصت براي بودن نيست
پس سعي كن
تا درخت را احساس كني
سبزه رابشنوي
و بوسه دادن را از گل سرخ بياموزي
تا روزي
شايد
درخت را تا مرز انار
تعقيب كني
(تاري)

قدیمی 09-26-2009
فريما آواتار ها
فريما فريما آنلاین نیست.
کاربر عادی

در ماه گذشته یکبار از ایشان سپاسگزاری شده
پیش فرض جملات عاشقانه

جملات عاشقانه
عاشق شدن یعنی وقتی که اون .... [ September 25, 2009 ]
عاشق شدن یعنی وقتی که اون توی آغوشت خوابش میبره و بعد توی رویاهات بیدار میشه.... چشامو وقتی تو بهشون نگاه میکنی دوست دارم، اسممو وقتی دوست دارم که تو صداش میکنی، قلبمو وقتی دوست دارم که تو دوسش داشته...

عشق یه طرفه ممنوع!!! [ September 25, 2009 ]
بهم گفت :دوست داری عاشق کسی بشی که عاشقت نیست؟ گفتم: نه گفت :دوست داری کسیا تو قلبت جا بدی که تو واسش مهم نیستی؟ گفتم: نه گفت:دوست داری واسه کسی بمیری که جون تو واسش مهم نیست؟ گفتم :...

گفتمش : دل میخری؟ [ September 25, 2009 ]
گفتمش : دل میخری؟ گفتا چند؟ گفتمش دل مال تو تنها بخند! خنده کرد و دل ز دستانم ربود تا به خود باز آمدم او رفته بود دل ز دستانش بر زمین افتاده بود جای پایش روی دل جا مانده...

گفتم نرو پرپر میشم [ September 25, 2009 ]
گفتم نرو پرپر میشمoo گفتی: میخوام رها باشمoo گفتم: آخه عاشق شدمoo گفتی:میخوام تنها باشم گفتم: دلمoo گفتی: بسوزoo گفتی: یه عمری باز هنوزoo گفتم: پس عمرم چی میشهoo گفتی:...
قلبمو هدیه می دم بهت . مواظبش باش [ September 25, 2009 ]
امشب خدا تو آسمون یه مهمونی بزرگ ترتیب داده اما هنوز جشن شروع نشده چون یکی از فرشته ها اوون پایین داره این مطلب میخونه رو می خونه! اگه دوست داری عمیق ترین ، طولانی ترین و محکم ترین...

ازم پرسید منو بیشتر دوست داری یا زندگی تو؟ [ September 25, 2009 ]
ازم پرسید منو بیشتر دوست داری یا زندگی تو؟ خوب منم راستش رو گفتم، گفنم زندگیمو! ازم نپرسید چرا؛ گریه کرد و رفت اما نمی دونست که اون خودش زندگیمه! www.lovelyme. blogfa.com. ..

و شاید نامش این بود : عشق [ September 25, 2009 ]
خدا بود و زمین بود و عشق . . . حوا آمد و آدم آمد و عشق . . . حوا بود و آدم بود و عشق . . . درخت بود و سیب بود و عشق . ....

زیباترین اس ام اس های عاشقانه [ September 25, 2009 ]
عاشقان هرچند مشتاق حال دلبرند / دلبران در عاشقی از عاشقان عاشقترند . . . ------------ ------- در این شب ها اگر باران چشمانت فرو ریخت / کویر قلب ما را هم دعا کن . . . ------------ ------- تو طراوت...

خوش تر از ايان عشق، ايام نيست [ September 20, 2009 ]
به نام حق به نام آنكه دوستي را آفريد، عشق را ، رنگ را به نام آنکه کلمه را آفريد و كلمه چه بزرگ بود در كلام او و چه كوچك شد آن زمان كه ميخواستم از او بگويم...

اي کاش تنها يکنفر هم در اين دنيا مرا ياري کند [ September 20, 2009 ]
خنده ات رو به همه بده، ولي لبخندت را به يه نفر، عشقت را به همه بده،ولي وجودت را به يه نفر، بذار همه عاشقت باشن، ولي خودت عاشق يه نفر باش من آموخته ام به خود گوش فرا...

کاش اينجا بودي [ September 20, 2009 ]
کاش اينجا بودي/کاش در باغچه سبز دلم مي ماندي/کاش شعر غم من را/ز افق هاي غريب نگهم مي خواندي/کاش اينجا بودي/کاش گلهاي فراق تو گهي مي پژمرد/کاش گنجشک دلت/در غم من مي آزرد/و جدايي مي مرد/... ادامه ...

شانه ام را تكيه گاه گريه مي كنم ! [ September 20, 2009 ]
-+-+-+-+-+-+ -+-+-+- همه انسانها ميبايست کشف کنند که "عشق" نيز همانند جاذبه زمين واقعي است و اينکه هر روز و هر ساعت و هر دقيقه و هر لحظه عاشق شدن ، خيالي شاعرانه نيست ! بلکه حالتي طبيعي است. -+-+-+-+-+-+ -+-+-+-.. .

به عشق گفتم : تا تو رو دارم [ September 20, 2009 ]
ندگي سخت نيست ما سختش ميکنيم – عشق قشنگ نيست ما قشنگش ميکنيم-دل ما تنگ نيست ما تنگش ميکنيم – دل هيچ کس از سنگ نيست ما سنگش ميکنيم -+-+-+-+-+-+ -+-+-+- به عشق گفتم : تا تو رو دارم تنها...

بوي نفسات هنوز مستم ميکنه [ September 20, 2009 ]
بوي نفسات هنوز مستم ميکنه کنارم نيستي ولي با نفسهات گرم ميشم زيبايي چشمانت هنوز افسونم ميکنه کنارم نيستي ولي چشمانت در چشمانم نقش بسته صدايت هنوز از خود بي خودم ميکنه کنارم نيستي ولي جز صدات نميشنوم تو کنارم...

يادته بهم گفتي دوسم داري؟ [ September 20, 2009 ]
يادته بهم گفتي دوسم داري؟ يادته گفتي عاشق مني؟ يادته گفتم آخر تنها ميشم؟ يادته گفتي تنهات نميذارم؟ يادته گفتي هميشه با مني؟ يادته گفتم ازياد آخر ميرم؟ يادته گفتي دلت پيش منه؟ يادته گفتم اينا حرفه همه؟ يادته گفتي...

نهایت عشق ... خودتون بخونین [ September 20, 2009 ]
۱۰۰۰ مرتبه ۹۰۰ جمله ی عاشقانه را روی۸۰۰ جای مختلف به۷۰۰ زبان و پیش ۶۰۰ نفر فریاد زدم! ۵۰۰ تای آن رادر۴۰۰ جمله گنجاندم و به ۳۰۰زبان در۲۰۰برگ ترجمه کردم. ۱۰۰تای آن را۹۰روز... روزی۸۰ مرتبه برای تو خواندم! ۷۰...

تو دريايي و من موجي اسيرم [ September 20, 2009 ]
هميشه در زندگي لحظاتي هست که در عين روشنايي ؛ آميخته با شب ؛سياهي وظلمت است.در هنگام غم ودرد و آه لحظاتي آميخته با زيبايي ولبخند است ودر هنگام سکوت لحظاتي سرشار از هيجان و التهاب و در نااميدي بسي...

گفتم نرو پرپر میشم [ September 20, 2009 ]
گفتم نرو پرپر میشم گفتی: میخوام رها باشم گفتم: آخه عاشق شدم گفتی:میخوام تنها باشم گفتم: دلم گفتی: بسوز گفتی: یه عمری باز هنوز گفتم: پس عمرم چی میشه گفتی: هدر شد شب و روز گفتم: آخه داغون میشم گفتی:...

مسافرم [ September 20, 2009 ]
مسافرم پشت سرم، گریه نکن؛ مسافرم مسافرم اشکاتو هی، هدر نده؛ باید برم باید برم ********* جلوی راهمو نگیر، نزار منم گریه کنم صلاحمون، اینه عزیز؛ باید برم سفر کنم ********* طاقت اشکاتو ندارم تو رو خدا، نزار ببارم خدا...

برایت دعا می کنم ... [ September 10, 2009 ]
دعا می کنم که هیچگاه چشمهای زیبای تو را در انحصار قطره های اشک نبینم و تو برایم دعا کن ابر چشم هایم همیشه برای تو ببارد دعا می کنم که لبانت را فقط در غنچه های لبخند ببینم و...

خداحافظ گل لادن [ September 10, 2009 ]
خداحافظ گل لادن .تموم عاشقا باختن ببین هم گریه هام از عشق .چه زندونی برام ساختن خداحافظ گل پونه .گل تنهای بی خونه لالایی ها دیگه خوابی به چشمونم نمی شونه...

پیامک عشقولانه [ September 10, 2009 ]
عشق بها دارد ... من و تو بودیم و یک دریا عشق ، حالا من هستم یک دنیا اشک ... آری ... عشق بها دارد !!! آره زندگيم همينه !ديگه چاره ای ندارم !صبح تا شب اين شده کارم...

عشق يعنی انتظار و انتظار [ September 10, 2009 ]
عشق يعنی انتظار و انتظار عشق يعنی هرچه بينی عکس يار عشق يعنی ديده بر در دوختن عشق يعنی در فراقش سوختن عشق يعنی شعله بر خرمن زدن عشق يعنی رسم دل بر هم زدن عشق يعنی لحظه های التهاب...

ای همراه من [ September 10, 2009 ]
تنــــــها با تو تا اوج عشـــــــق هـم پـــــــــــــروازم با قلب تودلدارمن هم آوازم توهمپـــــــــای من، تنـــها با من هـــــــــــــــــــم آوائـــــــــــــــــــی با درد مــــــــــــــــن، آشنـــــــــــــــائی تکیـــــــــــــــــــه گاهی ، همصــــــــــدائی ما فریاد عشـــــــــــــــــــق، در قلب شــــــــب دلگرمی عاشــــــــــقای بیصــــــــــــدائیــــــــــم ما، دل...

شعر عاشقانه عشق يعني [ September 10, 2009 ]
عشق يعني مستي و ديوانگي عشق يعني با جهان بيگانگي عشق يعني شب نخفتن تا سحر عشق يعني سجده ها با چشم تر عشق يعني سر به دار آويختن عشق يعني اشک حسرت ريختن عشق يعني در جهان رسوا...

قدیمی 09-27-2009
فرگل آواتار ها
فرگل فرگل آنلاین نیست.
کاربر خيلی فعال

سپاسها: : 2,541

1,575 سپاس در 776 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض چه ماركي رو براي لباس به بقيه پيشنهاد ميديد ؟.

چه ماركي رو براي لباس به بقيه پيشنهاد ميديد ؟.
پاسخ

برچسب ها
giorgio armani, جورجیو آرمانی

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)