بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > اخبار فوتبال داخلی و خارجی

اخبار فوتبال داخلی و خارجی در این تالار به اخبار فوتبال داخل و خارج از کشور پرداخته میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 04-15-2012
SOHRAB_HAZHII آواتار ها
SOHRAB_HAZHII SOHRAB_HAZHII آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 1,057

1,792 سپاس در 899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض درخواست فدراسیون فوتبال ایران از فیفا

فوتبال ملی - لغو بازی دوستانه ایران – امارات، نمونه بارز دخالت دولت امارات در فوتبال است.

به گزارش خبرآنلاین؛ وزارت ورزش قصد داشت علی کفاشیان را برکنار کند. بعد از انتخابات اسفندماه نیز این عزم جزم شد. فیفا به محض اینکه چنین بویی استشمام کرد، سریعا به فدراسیون فوتبال ایران نامه ای نوشت که اگر خبری است، تعلیق در راه است. کفاشیان هم در سفر به مالزی مجبور شد به طور مفصل به سرپرست کنفدراسیون فوتبال آسیا و کمیته حقوقی توضیحاتی بدهد. ایران، در آن مدت تا مرز تعلیق رفت و برگشت ولی حالا اتفاقی رخ داده که ایران، مدعی تعلیق است. ماجرا هم از سه روز پیش آغاز شد؛ وقتی فدراسیون فوتبال امارات به صورت یکطرفه بازی دوستانه با ایران را لغو کرد.
شواهد جای هیچ تردیدی را باقی نمی گذارد که لغو این مسابقه به دلیل دخالت سیاست در فوتبال است. موضوعی که باعث شد تا فدراسیون فوتبال ایران نامه ای تنظیم کند که خطاب آن فیفا باشد و کشور مورد نظر نیز امارات. دولت امارات، به دلیل سفر رئیس جمهور ایران به ابوموسی مسابقه دوستانه 29 فروردین را لغو کرده، در حالیکه طبق اساسنامه فیفا، به هیچ وجه دولت اجازه دخالت در امور فوتبال را ندارد. خود فیفا تلاش کرده همواره به این قانون پایبند باشد و این پایبندی در جام جهانی 2006 نیز اثبات شد؛ وقتی قدرت های سیاسی دنیا هم خواهان حذف ایران از جام جهانی شدند. ولی سپ پلاتر در همان زمان اعلام کرد فوتبال و سیاست دو مقوله جدا هستند.
اما اماراتی ها با لغو سیاسی بازی روز 29 فروردین ثابت کردند چقدر سیاست در فوتبال شان نقش دارد. این موضوع از بابت دیگری نیز برای فدراسیون قابل اثبات و آن به اتفاقات آینده فوتبال قاره مربوط می شود. با این حال کفاشیان و فدراسیونش، به دلیل سلسله مراتبی که وجود دارد، هنوز نامه اعتراض آمیز خود را به فیفا ارسال نکرده اند. رابطه ایران و امارات در ماههای اخیر رابطه ای سینوسی بوده. به همین دلیل بعد از تنظیم نامه فدراسیون فوتبال مبنی بر برخورد فیفا با امارات به دلیل دخالت سیاست در فوتبالش، ابتدا این نامه به وزارت خارجه ارسال شد. هنوز این وزارتخانه پاسخی به فدراسیون فوتبال نداده است ولی ظرف یک دو روز آینده قرار است این اتفاق رخ دهد. اگر به سابقه باشد، بی شک وزارت خارجه مانع از ارسال این نامه خواهد شد چرا که ممکن است به زودی دوباره این ارتباط برقرار شود. محمد مهدی نبی دبیر کل فدراسیون که این نامه را به وزارت خارجه ارسال کرده، در این باره توضیح زیادی نمی دهد و در گفت و گو با خبرورزشی تاکید می کند، علاقه ای ندارند این موضوع رسانه ای شود. اما آنچه که پیداست، فدراسیون در نامه خود از فیفا درخواست کرده به یک شکل به کشورها نگاه کند و اگر قرار به اجرای قانون باشد، فوتبال امارات به دلیل دخالت شخص ثالث، باید تعلیق شود.

مدتهاست دلم هوای تورا داردوبی هوا نفس میکشم
کاربران زیر از SOHRAB_HAZHII به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 04-16-2012
mohammad.90 آواتار ها
mohammad.90 mohammad.90 آنلاین نیست.
مدیر بخش ورزش

سپاسها: : 7,242

6,424 سپاس در 3,063 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض کي‌روش: اجازه دهيد به حريفان تيم ملي فکر کنم

دوشنبه 28/01/1391 17:28

افرادي در کار هستند که اهميت جام جهاني را نمي‌دانند
کي‌روش: اجازه دهيد به حريفان تيم ملي فکر کنم

سرمربي تيم ملي ايران در پاسخ به اين سوال که گفته شده سرمربي چلسي از او براي شکست دادن بارسا کمک خواسته‌، گفت: به جاي اين حرف‌ها اجازه دهيد به حريفان تيم ملي فکر کنم.

به گزارش خبرگزاری فارس، کارلوس کی‌روش پیش از آغاز تمرین عصر تیم ملی فوتبال در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شایعات زیادی مطرح می‌شود، اما به آنها توجه نکنید. شما می‌توانید با من حرف بزنید و تمام مسایل را از من بپرسید. مهمترین مسئله این است که جام جهانی 30 روز دیگر برای ایران شروع می‌شود و همه باید بیدار و هوشیار باشیم و سعی و تلاش کنیم تا به مشکلی نخوریم.
کی‌روش در مورد اینکه او ترجیح می‌داده مارکار آقاجانیان سرمربی تیم زیر 22 سال باشد یا علیرضا منصوریان اظهار داشت: این سوال اشتباهی است، دلیلش را هم می‌گویم. سوال درست و اصلی فوتبال ایران است اینکه چرا ما 6 ماه زمان را در آن از دست دادیم؛ این باید سوال اصلی باشد نه اینکه منصوریان سرمربی باشد یا مارکار! مهم این نیست، مهم این است که یک سال پیش که ما کار را تعیین و کار را آغاز کردیم آن کار باید ادامه پیدا می‌کرد ولی اتفاقی که رخ داد این بود که 6 ماه را از دست دادیم و باید کار را جلو ببریم.
اکنون هم باید همین کار را کنیم، مهم این نیست که ماکار آقاجانیان یا منصوریان سرمربی باشند. ماکار آقاجانیان اکنون در تیم بزرگسالان است و علیرضا منصوریان در تیم زیر 22 سال و برنامه‌ها در حال اجرا است. باید کاری را که شروع کرده‌ایم با قدرت ادامه دهیم.
وی در مورد اینکه مسئولان فدراسیون فوتبال هم مثل او دغدغه صعود به جام جهانی را دارند یا نه گفت: بله آنها هم دغدغه دارند و کار در مسیر درست در حال پیشرفت است.
کی‌روش در مورد اینکه به غیر از دژاگه افراد بازیکنان دیگری هم در خارج از ایران برای دعوت به تیم ملی زیرنظر دارد یا نه گفت: من ترجیح می‌دهم در این مورد کمتر صحبت و بیشتر عمل کنم. بازیکنانی موردنظر من هستند اما تا زمانی که کار را با آنها تمام نکنیم مسائل را بیان نمی‌کنم. البته چیزی برای پنهان کردن نداریم اما باید مسائل را در زمان مناسبی مطرح کرد. ما پس از آنکه کارمان با آن بازیکنان قطعی شد آنها را می‌گوییم.
کی‌روش در مورد لغو بازی با امارات اظهار داشت: من در این مورد نظری ندارم. تمام مسئولان فدراسیون تلاش خود را انجام می‌دهند و گاهی اوقات مسائل غیرقابل پیش‌بینی به وجود می‌آید. بهتر است ساده فکر کنیم و مسائل را پیچیده نگاه نکنیم. ما یک ماه دیگر باید برای جام جهانی تلاشمان را آغاز کنیم و جام جهانی 2014 برای ایران 28 روز دیگر و قبل از 2 بازی در خرداد ماه آغاز می‌شود.
وی ادامه داد: 15 می 2012 آغاز جام جهانی برای ایران است اما متاسفانه کسانی که در کار هستند متوجه این مسئله نیستند. 2 بازی اول ما خیلی مهم است و کادر فنی و بازیکنان قبل از این مسابقات می‌خواهیم به یک اردو برویم اردویی که احتمالا در ترکیه برگزار خواهد شد تا خود را برای مسابقات جام جهانی آماده کنیم تا آن زمان فقط 3 هفته دیگر وقت است و باید بازیکنان را آماده کنیم و زمانی را از دست ندهیم.
وی با اشاره به اردوی برگزار شده تیم ملی عنوان کرد: اردویی هم که اکنون برگزار شده با همین هدف است اینکه بازیکنانی که می‌توانند به تیم ملی کمک کنند را زیرنظر بگیریم و برای فهرست نهایی آنها را انتخاب کنیم. بازیکنانی که امروز در اردو هستند می‌توانند خودشان را نشان دهند تا حرفی برای لیست نهایی داشته باشند.
کی‌روش تصریح کرد: البته به غیر از انتخاب لیست نهایی تیم ملی مسایل مهم دیگری هم هست. مسایلی مانند برنامه‌ریزی‌های مختلف، انتخاب هتل، محل برگزاری اردو، زمان پروازها و ...
با توافقی که با فدراسیون داشته‌ایم 15 می‌ماه با تمام بازیکنان تیم ملی در ترکیه اردو خواهیم زد. همچنین هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال موافقت کرده که ملی‌پوشان از نظر برنامه پزشکی و درمانی زیرنظر کادر پزشکی تیم ملی باشند.
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در مورد اینکه او در جلسه‌ای به کفاشیان به خاطر لغو بازی با امارات اعتراض کرده گفت: باید بابت پرسیدن این سوال تشکر کنم و خیلی خوشحال هستم که این سوال را می‌پرسید چون فرصتی برای خندیدن با هم پیدا می‌کنیم. این حرف‌ها و این داستان بیشتر برای یک شوی کمدی است و من با وجود آنکه سایت فدراسیون هم به آن جواب داده به این سوال جواب دادم تا با هم بخندیم.
سرمربی تیم ملی ایران درباره حضور عبدالله ویسی در تمرین امروز تیم ملی گفت: نه تنها از ویسی که از همه مربیان دیگر تشکر می‌کنم. تمام مربیان تیم‌های باشگاهی با ما همکاری خوبی داشته‌اند و قدم همه آنها بر روی چشم ما هم مربیان لیگ برتری و هم مربیان سایر باشگاه‌ها حمایت خوبی از تیم ملی داشتند و آنها باید خودشان را در موفقیت تیم ملی شریک بدانند.
وی در پاسخ به این سوال خبرنگاری که پرسید به سرمربی چلسی توصیه شده برای شکست بارسا از شما مشورت بگیرد گفت: اجازه بدهید تمرکز من بر روی ازبکستان و قطر باشد و مشکلات خودم را حل کنم و به مشکلات دیگران کاری نداشته باشم.
کارلوس کی‌روش در پاسخ به این سوال خبرنگار فارس که پرسید شما به آندرانیک تیموریان برنامه تمرینی دادید و این مسئله باعث دلخوری باشگاه استقلال از شما شد گفت: این سوال خیلی مهم است اما اجازه دهید آن را به طور کلی پاسخ دهم. ما با هیچ باشگاه یا تیمی مشکل نداریم، نمی‌خواهیم مشکل هم داشته باشیم. یک چیز را روشن و شفاف بگویم اینکه من هیچ تصمیمی را بدون موافقت فدراسیون دبیرکل، هیئت رئیسه فدراسیون و مسئولان لیگ تصمیمی را نهایی نمی‌کنم و طبق تائید هیئت رئیسه فدراسیون اولویت و ارجحیت با تیم ملی است. این مسئله از روز اولی که من آمدم مطرح شد که اولویت تیم ملی است.
وی ادامه داد: وقتی 3 دکتر و جراح در ایران نظر می‌دهند که یک بازیکن نباید بازی کند بعد می‌بینم آن بازیکن یک هفته بعد 90 دقیقه بازی تیم باشگاهی‌اش بازی کرده در حالی که من به خاطر نظر پزشکان او را به تیم ملی دعوت نکرده‌ایم این مسئله را به رئیس فدراسیون می‌گویم تا عملی انجام دهم.
سرمربی تیم ملی تصریح کرد: به خاطر همین مسئله توافق کردیم که کادر پزشکی باشگاه‌ها با کادر پزشکی تیم ملی تعامل داشته باشد و ملی پوشان اصلی زیرنظر کادر پزشکی تیم ملی باشند. این همکاری و تعامل معنایش آن نیست که ما زور بگوییم یا بخواهیم نظر خود را تحمیل کنیم بلکه ما باید به دنبال راه‌حل باشیم تا مشکلات را برطرف کنیم.
سرمربی تیم ملی ایران تاکید کرد: وقتی من تجربه 32 ساله خود را از فوتبال بین‌المللی به یک بازیکن می‌گویم و نظر شخصی‌ام را به او می‌گویم این بازیکن است که برنامه من را اجرا می‌کند و دیگر تقصیر من نیست.
وی افزود: باید به فکر سلامتی بازیکنان باشیم، در این زمینه مسئله‌ای مطرح شده اینکه بهتر است من بین‌المللی‌تر رفتار کنم باید بگویم از دنیایی که من از آن می‌آیم که یک دنیای بین‌المللی است وقتی 3 پزشک به یک بازیکن می‌گویند بازی نکند در عرصه بین‌المللی آن بازیکن را بازی نمی‌دهند و من به این مسئله افتخار می‌کنم که نظر 3 دکتر را در مورد بازیکن مصدوم اجرا کنم و به این نظر پزشکان احترام می‌گذارم.

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
یاغی شوی و دگر نیایی . . .
ای بنده تو سخت بیوفایی ...

ویرایش توسط mohammad.90 : 04-16-2012 در ساعت 07:15 PM
قدیمی 04-16-2012
mohammad.90 آواتار ها
مدیر بخش ورزش

کد خبر : 70398 زمان ارسال : دوشنبه 28/01/1391 13:33

13 ارديبهشت بازي تدارکاتي ايران با موزامبيک

مدير رسانه‌اي تيم ملي گفت: بازي ايران و موزامبيک شايد در شهرستان برگزار شود.

خسرو والی زاده در مورد تمرین صبح تیم ملی و اینکه کی‌روش بار دیگر خبرنگاران را به محل تمرین راه نداده است، عنوان کرد: این مسئله ربطی به من پیدا نمی کند و خود کی‌روش چنین تصمیمی گرفت. تمرین صبح در سالن آمادگی جسمانی آکادمی فوتبال بود و مربیان می خواستند که وضعیت بدنی بازیکنان را بدانند.
وی در مورد اینکه گفته می شود بازی تیم ملی با موزامبیک شاید در ورزشگاه آزادی برگزار نشود، گفت: با توجه به حضور تیم های استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا شاید این بازی را نتوانیم در ورزشگاه آزادی برگزار کنیم و کی‌روش به فدراسیون پیشنهاد داده که بازی در شهرستان برگزار شود. بازی در ورزشگاه انقلاب کرج یکی از این پیشنهادها بوده اما هنوز چیزی قطعی نیست.
قرار است تیم ملی 13 اردیبهشت بازی تدارکاتی با موزامبیک داشته باشد.
تمرین عصر تیم ملی نیز ساعت 16 در کمپ تیم های ملی برگزار می شود.

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
قدیمی 04-18-2012
SOHRAB_HAZHII آواتار ها
کاربر فعال

پیش فرض پیروزی تیم ملی

پیروزی تیم ملی مقابل تیم دویست و دوم جهان / ۱۰ نفره شدن ایران به خاطر نداشتن بازیکن تعویضی!

پیروزی تیم ملی مقابل تیم دویست و دوم جهان / ۱۰ نفره شدن ایران به خاطر نداشتن بازیکن تعویضی!

فوتبال ملی - ایسنا نوشت:

تيم ملي فوتبال ايران موفق شد تيم ملي موريتاني را با نتيجه 2 بر صفر شكست دهد و اين در حالي بود كه بارش شديد باران باعث شد معدود تماشاگران حاضر در ورزشگاه آزادي، اين محل را ترك كنند و در جشن پيروزي ملي‌پوشان غايب باشند.
ديدار دوستانه تيم‌هاي ملي فوتبال ايران و موريتاني در حضور حدود 200 تماشاگر در ورزشگاه آزادي برگزار شد و ايران با گلهاي قاسم دهنوي و كريم انصاري‌فرد تيم 202 جهان را شكست داد.
ايران بازي را با محسن فروزان (دروازه‌‌بان)، احسان حاج صفي(كاپيتان)، اميرحسين صادقي، شجاع خليل‌زاده، حسين ماهيني، قاسم حدادي‌فر، قاسم دهنوي، ميلاد زنيدپور، كريم انصاري فرد، يعقوب ابراهيمي و محمد غلامي شروع كرد.
در تنها صحنه 20 دقيقه ابتدايي اين بازي كه بسيار كسل كننده بود محمد غلامي يك موقعيت تك به تك را به راحتي از دست داد.
دقيقه 21 بار ديگر غلامي روي سانتر كريم انصاري فرد صاحب موقعيت شد اما ضربه سر خود را به زمين كوبيد و خود نيز نقش بر زمين شد.
دقيقه 27 قاسم دهنوي داخل محوطه جريمه صاحب موقعيت بسيار خوبي شد كه مي‌توانست با يك پاس عرضي كريم انصاري فرد يا احسان حاج صفي را در موقعيت گلزني قرار دهد اما با بي‌دقتي توپ را به آسمان فرستاد.
دقيقه 31 بار ديگر قاسم دهنوي اين بار روي سانتر احسان حاج صفي صاحب فرصت گلزني شد و توانست اولين گل بازي را به سود ايران به ثمر برساند.
دقيقه 33 انصاري فرد و حاج صفي با چند پاس سريع و تك ضرب توپ را به داخل محوطه جريمه حريف رساندند كه در نهايت انصاري فرد با يك بغل پا گل دوم ايران را به ثمر رساند.
دقيقه 37 بازيكنان موريتاني در تنها فرصت حساس خود صاحب يك ضربه كرنر شدند ولي اين ضربه هيچ حاصلي برايشان نداشت.
پيش از به ثمر رسيدن گل دوم ايران احمد جبريل از موريتاني مصدوم شد تا كادر فني به اجبار او را از زمين خارج كنند. اين در حالي بود كه نام اين بازيكن كه شماره 13 را پوشيده بود، در فهرست اطلاعات بازي در جمع نيمكت‌نشينان درج شده بود.
نيمه دوم
با آغاز نيمه دوم كارلوس كي‌روش هر 11 بازيكن حاضر در نيمه نخست را با 11 بازيكن ديگر جايگزين كرد و به اين ترتيب تركيب تيم ملي ايران را در نيمه دوم اين بازيكنان تشكيل مي‌دادند: شهاب گردان، پژمان نوري، احمد حسن‌زاده، محمد قاضي، محسن مسلمان، سيامك كورشي، ابراهيم كريمي، رضا حقيقي، اكبر صادقي، ميلاد فخرالديني و پيام صادقيان.
دقيقه 54 پيام صادقيان سانتر پژمان نوري را در فاصله 5 و نيم متري دروازه با ضربه سر قطع كرد اما ضربه او با اختلاف كمي راهي بيرون زمين شد.
دقيقه 57 يوسف سي‌ سي‌دي محمد با گردان تك به تك شد اما ضربه زميني و محكم او را دروازه‌بان ايران با پا دفع كرد و مورد تشويق معدود تماشاگران حاضر در ورزشگاه قرار گرفت.
دقيقه 60 محمد قاضي روي ارسال ضربه كرنر از سمت چپ دروازه موريتاني در موقعيت ضربه سر قرار گرفت و به خوبي توپ را به سمت دروازه حريف فرستاد اما دروازه‌بان موريتاني توپ را بار ديگر به كرنر تبديل كرد.
دقيقه 64 محسن مسلمان روي مهاجم موريتاني مرتكب خطا شد تا داور نقطه پنالتي را نشان دهد. بازيكن موريتاني ضربه پنالتي را به دستان گردان كوبيد تا بهترين شانس حريف آفريقايي تيم ملي براي باز كردن دروازه ايران از دست برود.
دقيقه 79 پنالتي ديگري اين بار به سود ايران اعلام شد. در اين صحنه مدافع موريتاني با خطا بر روي پيام صادقيان لطف چند دقيقه پيش مسلمان را جبران كرد و در عوض محمد قاضي هم با زدن توپ به تير دروازه پاسخ محبت بازيكن موريتاني را داد!
از نكات جالب توجه نيمه دوم مي‌توان به اين نكته اشاره كرد كه از حدود دقيقه 75 تيم ملي ايران به دليل مصدوميت احمد حسن‌زاده و خروج اجباري او از بازي 10 نفره به بازي ادامه مي‌داد چون به جز حامد لك هيچ بازيكن ديگري روي نيمكت تيم ملي حضور نداشت.
بدين ترتيب تيم ملي فوتبال ايران موفق شد در ديداري دوستانه با حضور نفرات ذخيره تيم ملي، تيم ملي موريتاني را كه بر اساس آخرين رنكينگ فيفا در جمع تيم‌هاي آفريقايي در رتبه آخر قرار دارد و 202 جهان است را با دو گل شكست دهد.

قدیمی 04-20-2012
SOHRAB_HAZHII آواتار ها
کاربر فعال

پیش فرض امین نظری

بازیکن ۵۰۰ هزار یورویی در بازی با ازبکستان پیراهن ایران را می‌پوشد؟

کارلوس کروش می‌خواهد امین نظری را برای بازی با ازبکستان به اردوی تیم ملی ببرد.

به گزارش خبرآنلاین؛ کارلوس کروش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران اخیرا سفری به سوئد داشته و امیدوار است بتواند برای بازی با ازبکستان امین نظری را به اردوی تیم ملی ببرد.
امین نظری پدر و مادری ایرانی دارد و در سوئد متولد شده است. او در سال2009 برای تیم زیر 17 سال سوئد بازی کرده و در 12 بازی سه گل زده است. بعد به تیم زیر 19 سال این کشور رفت و به عنوان هافبک میانی بازی کرد. نظری در سن 18 سالگی 11 بار برای مالمو بازی کرده. او با اکسپرسن مصاحبه کرده و گفته من دوست دارم برای تیم ملی سوئد بازی کنم ولی هنوز این نوبت به من نرسیده است.
نظری با قد 180 سانتی‌متر، متولد سال 1993 است. باشگاه مالمو برای فروش او به باشگاه هایی که خواهان به خدمت گرفتنش هستند ، قیمت 500 هزار یورو را اعلام کرده است.
امین یک برادر بزرگتر هم دارد به اسم امید که 20 ساله است و در تیم جوانان مالمو بازی می‌کرد. او الان به لیگ دسته دوم سوئد رفته و در تیم آنگرهوس بازی می‌کند.

قدیمی 04-28-2012
mohammad.90 آواتار ها
مدیر بخش ورزش

پیش فرض 18بازيکن به اردوي تيم ملي دعوت شدند

18بازيکن به اردوي تيم ملي دعوت شدند

مدير رسانه اي تيم ملي فوتبال ايران از دعوت 18 بازيکن به اردوي تيم ملي براي برگزاري يک اردوي چهار روزه و ديدار دوستانه با تيم ملي موزامبيک خبر داد.

خسرو والي‌زاده در اين باره به سايت فدراسيون فوتبال گفت: بازيکنان دعوت شده بايد ساعت 13 روز يکشنبه 10 ارديبهشت ماه جاري خود را در محل هتل آزادي تهران به کادر فني معرفي کنند.

اسامي بازيکنان دعوت شده به اردو:

شهاب گردان، محسن فروزان، حسين ماهيني، شجاع خليل آزاد، سيامک کوروشي، ابراهيم کريمي، احسان حاج صفي، پژمان نوري، رضا حقيقي، قاسم حدادي فر، قاسم دهنوي، اکبر صادقي، ميلاد زنيدپور، آرش افشين، پيام صادقيان، محمد قاضي، رضا نوروزي، محمد غلامي.

نخستين جلسه تمرين اين تيم ساعت 16:30 روز يکشنبه در محل زمين چمن کمپ تيم‌هاي ملي برگزار خواهد شد. ديدار تيم‌هاي ملي ايران و موزامبيک ساعت 15:30 روز چهارشنبه 13 ارديبهشت ماه در ورزشگاه انقلاب کرج برگزار خواهد شد.

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
قدیمی 04-28-2012
SOHRAB_HAZHII آواتار ها
کاربر فعال

پیش فرض 18بازيکن به اردوي تيم ملي دعوت شدند

مدير رسانه اي تيم ملي فوتبال ايران از دعوت 18 بازيکن به اردوي تيم ملي براي برگزاري يک اردوي چهار روزه و ديدار دوستانه با تيم ملي موزامبيک خبر داد.

خسرو والي‌زاده در اين باره به سايت فدراسيون فوتبال گفت: بازيکنان دعوت شده بايد ساعت 13 روز يکشنبه 10 ارديبهشت ماه جاري خود را در محل هتل آزادي تهران به کادر فني معرفي کنند.

اسامي بازيکنان دعوت شده به اردو:

شهاب گردان، محسن فروزان، حسين ماهيني، شجاع خليل آزاد، سيامک کوروشي، ابراهيم کريمي، احسان حاج صفي، پژمان نوري، رضا حقيقي، قاسم حدادي فر، قاسم دهنوي، اکبر صادقي، ميلاد زنيدپور، آرش افشين، پيام صادقيان، محمد قاضي، رضا نوروزي، محمد غلامي.

نخستين جلسه تمرين اين تيم ساعت 16:30 روز يکشنبه در محل زمين چمن کمپ تيم‌هاي ملي برگزار خواهد شد. ديدار تيم‌هاي ملي ايران و موزامبيک ساعت 15:30 روز چهارشنبه 13 ارديبهشت ماه در ورزشگاه انقلاب کرج برگزار خواهد شد.

قدیمی 04-29-2012
mohammad.90 آواتار ها
مدیر بخش ورزش

پیش فرض کی‌روش در نشست خبری

باید تمرکزمان روی موفقیت تیم ملی باشد/اکنون وقت صحبت درباره نکات مثبت است
خبرگزاری فارس: سرمربی تیم ملی فوتبال ایران تاکید کرد که اکنون باید تمرکز همه روی موفقیت تیم ملی باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس، کارلوس کی‌روش در نشست خبری پیش از تمرین تیم ملی که امروز در کمپ تیم‌های ملی برگزار شد در مورد انتخابات موزامبیک به عنوان حریف تدارکاتی ایران و اینکه این تیم بر چه اساسی انتخاب شده گفت: برنامه‌ای برای تیم ملی تنظیم کردیم و بر اساس آن رو به جلو حرکت می‌کنیم. بخشی از این برنامه در مورد این اردو بوده که در آن نمی‌توانیم بازیکنان ملی پوش برخی از باشگاه‌ها را در اختیار داشته باشیم و از موقعیت پیش آمده استفاده کنیم تا بازیکنان باشگاه‌هایی که در آسیا حضور ندارند را در تیم ملی به کار بگیریم.
وی ادامه داد: انتخاب موزامبیک دو دلیل دارد، اول اینکه موزامبیک یکی از حریفانی بود که می‌توانستیم انتخاب کنیم و آمادگی برگزاری مسابقه با ما را داشت و دوم حریفی می‌خواستیم که در حد وسط آماده سازی خودمان باشد. می‌خواستیم به بازیکنانی که درگیر مسابقات آسیایی نیستند و بازیکنان جوان فرصت بدهیم.
کی‌روش در مورد اینکه موزامبیک به خاطر در دسترس بودن انتخاب شده است عنوان کرد: ما به منافع‌مان خودمان نگاه می‌کنیم و بر اساس منافع خود موزامبیک را انتخاب کردیم. موزامبیک یکی از دو سه تیمی بود که می‌توانستیم با آنها بازی کنیم. کادر تیم ملی و فدراسیون تلاش زیادی کرد تا تیمی را انتخاب کنیم که منافع مشترک داشته باشیم و در حد آماده سازی خودمان باشد. دعوت‌های دیگری هم داشتیم که آنها را رد کردیم.
سرمربی تیم ملی در مورد اینکه آیا می‌خواهد یک تیم جوان آماده کند و به همین خاطر ممکن است به بازیکنان جوان فرصت بیشتری بدهد گفت: وظیفه من این نیست، وظیفه من ساخت یک تیم ملی و مقتدر است و باید بهترین بازیکنان ایرانی را به تیم ملی بیاورند تا موفق تر عمل کنیم. باید بهترین بازیکنان ایرانی چه در داخل و چه خارج از کشور را دعوت کنیم تا تیم ملی مقتدر داشته باشیم.
کی‌روش اظهار داشت: در حال حاضر تمرکز ما روی بازی روز چهارشنبه با موزامبیک است. اردوی بعدی ما در ترکیه است که این اردو آخرین اردوی تیم ملی قبل از بازی‌های ژوئن خواهد بود و بازی با موزامبیک هم مهم است. بعد از بازی با موریتانی و موزامبیک شناخت و قدرت تصمیم گیری بهتری خواهم داشتم. و چهره‌های جدیدی بعد از این دو اردو مشخص می‌شوند به همین خاطر این اردو مهم است.
وی ادامه داد: اردوی بعدی ما 14 می شروع می‌شود که آخرین اردوی تیم ملی است و ما به دنبال این هستیم که در 19 و 20 می یک بازی دوستانه داشته باشیم. اردوی آینده ما 14 می در تهران شروع می‌شود و تا 20 می ادامه پیدا می‌کند و 21 می به ترکیه می‌رویم و بعد از اردوی ترکیه به ازبکستان خواهیم رفت.
سرمربی پرتغالی تیم ملی گفت: برنامه ریزی که انجام داده‌ایم این است که تا 27 می در استانبول باشیم و به طور حتم یک بازی با عراق در استانبول داریم و 2 روز بعد از آن هم از استانبول به تاشکند می‌روی.م این برنامه و اردوها از خیلی وقت پیش هماهنگ شده بود و امیدوارم 14 می بتوانم از تمام بازیکنانی که می‌خواهم استفاده کنم.
کی‌روش در پاسخ به خبرنگار فارس مبنی بر اینکه در سفرش به ازبکستان شرایط این کشور را چگونه دید و شایعه شده بود که او از برخی مسائل رضایت ندارد خاطرنشان کرد: من خوشحالم که این سؤال را مطرح کردید. شما حتی می‌توانید خارج از کنفرانس هم به طور سیستماتیک با والی زاده تماس بگیرد و سؤالات خود را از او بپرسید زیرا در چند هفته اخیر مطالبی که نوشته می‌شود درست نبوده و اشتباه‌های زیادی در مطالب رسانه‌ها دیده شده است. سفرم به ازبکستان خوب بود و امکانات خوبی در آنجا هست. من حتی از زمین بازی هم بازدید کردم و زمین در حال ترمیم و بهتر شدن است.
سرمربی تیم ملی در مورد اینکه نظرش در مورد لیگ برتر ایران چیست گفت: می‌توانم به این سؤال جواب بدهم ولی در حال حاضر این کار را نمی‌کنم چون هنوز لیگ برتر تمام نشده است. دو هفته از مهمترین بخش مسابقات باقی مانده است. بعد از لیگ در مورد مسابقات مطالبم را می‌گویم و بیشتر صحبت می‌کنم. با عرض معذرت اکنون به این سؤال جواب نمی‌دهم چون نمی‌خواهم کلمه‌ای بگویم و اشخاصی از آن کلمات استفاده‌ای که نشود را بکنند.
وی ادامه داد: آنچه می‌توانم بگویم این است که افراد زیادی برای موفقیت تیم ملی تلاش می‌کنند. حس می‌کنم و مطمئنم که اکثریت باشگاه‌ها و دست اندرکاران فوتبال تیم ملی را حمایت کرده‌اند و آن چه از دستشان برآمده انجام داده‌اند. بازیکنان هم تلاش زیادی کرده‌اند و تمام تلاش‌شان را می‌کنند تا به جام جهانی برویم.
کی‌روش یادآور شد: فکر می‌کنم بهتر است تمرکز‌مان روی این مسائل باشد تا نکاتی که اهمیت زیادی ندارد. من خیلی وقت است که این حرف را می‌زنم. از 6 ماه پیش هم گفته‌ام که جام جهانی برای ایران از 14 می شروع می‌شود و این را دوباره تکرار می‌کنم که از 14 روز دیگر جام جهانی شروع می‌شود.
کی‌روش تصریح کرد: اکنون زمانی است که باید در مورد نکات مثبت صحبت کنیم و با افرادی صحبت کنیم که دوست دارند قلبا به تیم ملی کمک کنند. همانطور که گفتم جام جهانی 14 روز دیگر شروع می‌شود و جام جهانی برای ایران در سال 2014 برزیل نیست. 6،5،4 ماه قبل هم آن را گفته‌ام و باز هم آن را تکرار می‌کنم. الان زمانی است که باید دست به دست هم بدهیم و زمانی است که منافع تیم ملی بر همه چیز ارجحیت دارد.

به گزارش فارس کی‌روش با تاکید منافع تیم ملی ایران عنوان کرد: الان باید منافع تیم ملی بالاتر از هر منافع دیگری در فوتبال ایران باشد و من شخصی نیستیم که این تصمیم را بگیرم. وظیفه من این نیست که این کار را انجام بدهم. من به شما و همه می‌گویم که منافع تیم ملی باید به همه چیز ارجح باشد. چیزهای زیادی در زندگی‌ام یاد می‌گیرم و چیزهای زیادی در مورد ایران یاد می‌گیرم ولی یک چیز را یاد گرفته‌ام و آن این است که مطمئنا هواداران فوتبال ایران می‌خواهند دست به دست هم بدهیم تا تیم ملی به جام جهانی برود و آنها این حق را دارند. جام جهانی 14 روز دیگر برای ایران شروع می‌شود و من نمی‌توانم به تنهایی در این مورد تصمیم بگیرم.

سرمربی تیم ملی در مورد اینکه امکان دارد 3 تیم استقلال، سپاهان و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا به مرحله بعدی صعود کنند و در آن صورت ممکن است بازی‌های آنها در مرحله حذفی آسیا با بازی‌های تیم ملی در مقدماتی جام جهانی همزمان شود و دراین صورت شما چه تصمیمی می‌گیرد. گفت: من نمی‌توانم به این سؤال جواب بدهم. وظیفه من نیست این سؤال نباید از سرمربی تیم ملی پرسید شود.

وی در مورد اینکه غیبت ملی پوشان این 3 باشگاه می‌تواند به تیم ملی ضربه بزند، گفت: آنچه که می‌دانم این است مشکلی که به وجود آمده هیچ ارتباطی به لیگ باشگاه‌های ایران، خود من و یا فدراسیون فوتبال ایران ندارد. این تصمیم ای اف سی است که باعث شده ایران، ازبکستان و قطر همه با هم این مشکل را داشته باشیم. ما یک صندلی داریم و 2 نفر می‌خواهند روی آن بنشیند. این وظیفه من نیست که تصمیم گیری کنم که چه کسی روی صندلی بنشیند. این مسئله از قدرت من خارج است.

کی‌روش اظهار داشت: متاسفانه ای اف سی مشکل را درست کرده و این مشکل هم فقط برای ایران نیست و سایر کشورها هم با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. آن چیزی که می‌توانم بگویم این است که یک برنامه داریم و تمام سعی و تلاشمان را می‌کنیم که به نتیجه مورد نظرمان برسیم.

سرمربی تیم ملی در مورد اینکه اگر بازیکنان ملی پوش باشگاه‌های پرسپولیس و سپاهان را در اختیار نداشته باشد چه می‌کند گفت: بهترین پیغامی که من می‌توانم به شما بدهم این است که ما باید دنبال راه حل خوبی باشیم. تیم ملی و باشگاه‌ها باید با یک رابطه خوب و گفت و گوی سازنده بهترین تصمیم ممکن را بگیرند. وظیفه من در حال حاضر این است که با این مشکل با ذهنیتی راهگشا برخورد کنم تا این مشکل حل شود نه اینکه ذهنیتی منفی داشته باشم.

وی ادامه داد: تلاش کردیم راند شانزدهم را جا به جا کنیم. بقیه کشورها هم همین کار را کرده‌اند اما ای اف سی قبول نکرد. بهترین راه حل این است که با باشگاه‌ها ارتباط خوبی داشته باشیم و در گفت و گوی سازنده به یک راه حل مفید برسیم.

کی‌روش در مورد مصدومیت اشکان دژاگه گفت: مصدومیت او با یکی دو هفته استراحت برطرف می‌شود.

سرمربی تیم ملی در مورد احتمال دعوت از قوچان‌نژاد (گوچی) بازیکن ایرانی خارج از کشور گفت: من در مورد بازیکن خاصی صحبت نمی‌کنم و در آینده اگر مسئله‌ای بود آن را اعلام می‌کنیم. در آینده خبرهای خوبی داریم.

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
قدیمی 05-05-2012
mohammad.90 آواتار ها
مدیر بخش ورزش

پیش فرض تاریخ و ساعت دیدارهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴

تاریخ و ساعت دیدارهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل در منطقه آسیا اعلام شد.

به گزارش افکارنیوز به نقل از سایت فدراسیون فوتبال،سایت رسمی فیفا ساعت ۱۰ دیدار از رقابت های گروه اول و دوم مقدماتی جام جهانی برزیل در ‌آسیا را اعلام کرد.

ساعت دیدارهای اعلام شده توسط فیفا به شرح زیر است:

۱۴ خرداد ۹۱

ازبکستان-ایران –ساعت ۱۸:۳۰ به وقت ایران

لبنان-قطر ساعت ۲۲ به وقت ایران

اردن-عراق ساعت ۲۰:۳۰ به وقت ایران

ژاپن-عمان ساعت ۱۵ به وقت ایران

۱۹ خرداد ۹۱

ژاپن-اردن ساعت ۱۵ به وقت ایران

قطر –کره جنوبی ۲۰:۴۵ به وقت ایران

لبنان-ازبکستان ۱۷:۳۰ به وقت ایران

۲۳ خرداد ۹۱

استرالیا-ژاپن ۱۴:۳۰ به وقت ایران

ایران-قطر ساعت ۲۰ به وقت ایران

کره جنوبی –لبنان ۱۵:۳۰ به وقت ایران

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
قدیمی 05-08-2012
mohammad.90 آواتار ها
مدیر بخش ورزش

پیش فرض لیست 33 نفره کی روش برای بازی ازبکستان

در لیست کی روش از بازیکنان دو رگه ایرانی که پیش از آن صحبت حضورشان در تیم ملی مطرح بود، خبری نیست
تیم ملی فوتبال ایران در حالی روز ۱۴ خرداد در نخستین دیدار مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل به مصاف تیم ملی ازبکستان می رود که فدراسیون فوتبال اسامی ۳۳ بازیکن را برای دریافت ویزا به کشور میزبان معرفی کرده است.
چندی پیش فدراسیون فوتبال ایران برای دریافت ویزای بازیکنان و اعضای تیم ملی اقدام کرد. در لیست ارسالی فدراسیون فوتبال به ازبکستان نام ۳۳ بازیکن از جمله اشکان دژآگه و علیرضا حقیقی هم به چشم می خورد، در حالی که گفته می شود دژآگه به خاطر مصدومیت به بازی ایران و ازبکستان نمی‌رسد. تیم ملی فوتبال ایران پیش از دیدار با ازبکستان به ترکیه می رود و قرار است دو دیدار دوستانه در این کشور برگزار کند. کاروان تیم ملی سپس از ترکیه راهی تاشکند می شود تا در اولین دیدار خود در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی مقابل ازبکستان قرار بگیرد. کی‌روش در مسابقه برابر ازبکستان تمامی لژیونرهای خود را در اختیار خواهد داشت. او البته نام دژآگه را هم در لیست خود قرار داده است تا در صورت بهبود احتمالی بتواند از او استفاده کند. ضمن اینکه در لیست کی روش از بازیکنان دو رگه ایرانی که پیش از آن صحبت حضورشان در تیم ملی مطرح بود، خبری نیست.

اسامی ۳۳ بازیکنی که فدراسیون فوتبال برای آنها درخواست ویزا کرده، به شرح زیر است:
سید مهدی رحمتی، شهاب گردان، علیرضا حقیقی، محسن فروزان، سید جلال حسینی، هادی عقیلی، شجاع خلیل زاده، پژمان منتظری، خسرو حیدری، حسین ماهینی، احسان حاج صفی، مهرداد پولادی، مازیار زارع، رضا حقیقی، آندرانیک تیموریان، مجتبی جباری، پژمان نوری، محمد نوری، علی کریمی، قاسم حدادی فر، جواد نکونام، اشکان دژآگه، فریدون زندی، محسن مسلمان، احمد حسن زاده، کریم انصاری فرد، هادی نوروزی، محمد قاضی، آرش افشین، میلاد میداوودی، محمد غلامی، محمدرضا خلعتبری و غلامرضا رضایی.
بازیکنان خط خورده از اردوی ترکیه به تهران بر می گردند و ۲۳ بازیکن اصلی به ازبکستان می‌روند.
نکته: مازیار زارع ، غلامرضا رضایی و هادی نوروزی هم در فهرست کی روش هستند. ظاهرا فقط جای میثاق معمارزاده خالی است!

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
پاسخ

برچسب ها
تيم ملي

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)