بازگشت   پی سی سیتی > ادب فرهنگ و تاریخ > فرهنگ و تاریخ > ایران ما > استان کرمانشاه

استان کرمانشاه در این تالار به بحث و بررسی مطالب مرتبط به استان کرمانشاه میپردازیم.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 02-01-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض اخلال گران اقتصادی منتظر برخورد قانونی باشند

معاون فرماندار قصرشیرین:
اخلال گران اقتصادی منتظر برخورد قانونی باشند

قصرشیرین - معاون برنامه ریزی و امورعمرانی فرماندار قصرشیرین گفت: ستاد تنظیم بازار با فروشندگان واحدهای صنفی متخلف و كسانی كه اقدام به افزایش كاذب قیمت كالاهای اساسی مورد نیاز مردم در این شهرستان كرده اند، برخورد می كند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، 'هرمز حیدری ' عصر روز سه شنبه در جلسه تنظیم بازار شهرستان قصرشیرین افزود: نظارت جدی و مستمر بازرسان و ناظرین اداره صنعت، مدن و تجارت شهرستان با همكاری شورای اصناف و نیروی انتظامی روند تثبیت قیمت ها در بازار انجام شده و امنیت و آرامش در بازار حاكم است و فضا برای سودجویان و متخلفان اقتصادی تنگ و ناامن شده است.

وی تصریح كرد: در یك ماه گذشته اداره صنعت، معدن و تجارت 308 مورد بازرسی از واحد صنفی داشته و 26 مورد گزارش تخلفات واحدهای صنفی گزارش شده كه برای 18 واحد صنفی متخلف پرونده تشكیل شده و در این راستا متخلفان به پرداخت 38 میلیون و 413 هزار ریال جریمه نقدی محكوم شده اند.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت قصرشیرین نیز در این جلسه از افزایش گشت های نظارتی این اداره برای كنترل قیمت كالاهای اساسی مورد نیاز مردم خبر داد و گفت: اجازه نمی دهیم برخی ها به قصد سودجویی از فرصت استفاده كرده و نظم بازار را بر هم بزنند و مردم را دچار سردرگمی كنند.

'منصور كاكایی' همچنین از برگزاری نمایشگاه فروش بهاره كالاهای مورد نیاز مردم خبر داد و افزود: این نمایشگاه در 50 غرفه اقلام و كالاهایی مورد نیاز و پر مصرف مردم شهرستان را در آستانه سال نو از اول تا دهم اسفند عرضه خواهد كرد.

وی گفت: خوشبختانه هم اكنون مشكلی در خصوص عرضه كالاهای اساسی مردم با قیمت های مصوب در سطح شهر وجود ندارد و امنیت در بازار حاكم است و بازرسانان این اداره نیز نظارت دقیق و كافی بر بازار و عرضه كالاها را به طور جدی در دستور كار خود قرار داده اند.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
کاربران زیر از رزیتا به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 02-01-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض بمناسبت ایام الله دهه فجر/ بیماران مناطق محروم استان كرمانشاه بصورت رایگان ویزیت می شوند

بمناسبت ایام الله دهه فجر/
بیماران مناطق محروم استان كرمانشاه بصورت رایگان ویزیت می شوند

كرمانشاه - 12 و 14 بهمن ماه جاری و همزمان با ایام الله دهه فجر، بیماران مناطق روستایی و عشایری استان كرمانشاه بصورت رایگان ویزیت می شوند.

گزارش ایرنا، پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه روز چهارشنبه اعلام كرد: به مناسبت سالگرد ورود حضرت امام خمینی (ره) به كشور (12 بهمن )، كلیه بیماران سرپایی در مراكز بهداشتی، درمانی روستایی و مناطق عشایری به صورت رایگان ویزیت می شوند.

بنا بر این گزارش، همچنین به مناسبت دهه مبارك فجر، پزشكان متخصص برای ویزیت بیماران مناطق محروم ثلاث باباجانی عازم این شهرستان می شوند.

سازمان نظام پزشكی با همكاری دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه روز جمعه 14 بهمن ماه این طرح را اجرا می كنند.

این گروه شامل متخصصان چشم، زنان و زایمان ، گوش و حلق و بینی ، اطفال، جراحی عمومی، ارتوپدی و قلب و عروق در این روز با استقرار در مركز درمان بستر تازه آباد ثلاث نسبت به ویزیت بیماران اقدام می نمایند.

استاد فاضل نظری
2 کاربر زیر از رزیتا سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 02-01-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض تغذیه مناسب عاملی مهم در پیشگیری از ابتلا به انواع سرطان است

مسوول برنامه سرطان دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه:

تغذیه مناسب عاملی مهم در پیشگیری از ابتلا به انواع سرطان است

كرمانشاه - كارشناس مسوول برنامه سرطان دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه تغذیه مناسب را عاملی مهم در پیشگیری از ابتلا به انواع مختلف سرطان در افراد عنوان كرد.

' كیوان خاصی ' روز چهارشنبه در آستانه روز جهانی سرطان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: محدود كردن استفاده از گوشت قرمز به كمتر از 80 گرم در روز، پرهیز از مصرف چربیها بویژه چربیهای حیوانی، مصرف گوشت سفید مانند مرغ و ماهی بجای گوشت قرمز و افزایش مصرف روزانه میوه ها و سبزیها تا حدود زیادی ابتلا به انواع سرطان را در افراد كاهش می دهند.

وی خودداری از مصرف مواد غذایی آماده مانند سوسیس و كالباس، خودداری از مصرف غذاهای كپك زده ، دود اندود و پرنمك، استفاده از نانهای سبوس دار مانند سنگك و جو و كاهش مصرف غذاهای صنعتی و فرآوری شده همچون كنسروها از دیگر عوامل تاثیر گذار در پیگشری از ابتلا به انواع سرطان عنوان كرد.

خاصی با تاكید بر اینكه برای پیشگیری از سرطان باید از حرارت دادن روغن به دفعات خودداری كرد، افزود: مصرف روغن مخصوص سرخ كردن تا حدود زیادی ابنلا به انواع این بیماری مهلك را در افراد كاهش می دهد، ضمن آنكه استفاده از غذاهای بخارپز شده بجای غذاهای سرخ شده نیز تا حدود زیادی از ابتلا به سرطران پیشگیری می كند.

وی ادامه داد: همچنین علاوه بر تغذیه مناسب، عواملی همچون پرهیز از مصرف دخانیات بویژه سیگار، خودداری از تماس زیاد با نور خورشید و انجام ورزش بصورت منظم (30دقیقه در روز و حداقل سه بار در هفته) از ابتلا به انواع سرطان در افراد پیشگیری می كنند.

خاصی در ادامه با بیان ایننكه سرطان به رشد و تكثیر بی رویه تعدادی از سلولهای بدن اطلاق می شود، گفت: برخی از انواع سرطانها با تشخیص زودرس در زمانی كه هنوز علامت دار نشده اند ، قابل درمان هستند.

وی در پایان اظهار داشت: سرطانهای روده بزرگ ، پستان ، پروستات و گردن رحم را با انجام غربالگری می توان در مراحل اولیه تشخصی داد و درمان نمود

استاد فاضل نظری
قدیمی 02-01-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض میزان ابتلا به سرطان دهان در میان ساكنان غرب كشور بالاست

رییس دانشكده دندانپزشكی كرمانشاه:

میزان ابتلا به سرطان دهان در میان ساكنان غرب كشور بالاست

كرمانشاه - رییس دانشكده دندانپزشكی كرمانشاه گفت: میزان ابتلا به سرطان دهان در میان ساكنان غرب كشور بالاست.

به گزارش ایرنا، پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه روز چهارشنبه به نقل از دكتر 'حمیدرضا مظفری ' افزود: مردم باید هوشیار باشند و از عواملی كه زمینه ساز بروز سرطان دهان هستند همچون مصرف سیگار، قلیان و الكل اجتناب كنند.

وی گفت: امروزه مردم از سرطانهای دهان غافل هستند در صورتیكه طبق بررسی های صورت گرفته میزان ابتلا به سرطان دهان در میان ساكنان غرب كشور بالاست.

این متخصص بیماریهای دهان فك و صورت با تاكید بر پرهیز مردم از مصرف ادویه جات تند، استفاده بی رویه از ترشی و یا هر خوراكی دیگری كه در دهان تولید حرارت می كند، در خصوص قلیان گفت: هر پك قلیان برابر 10 تا 20 نخ سیگار به بدن آسیب می رساند، بنا بر این به طور جدی از مردم می خواهم از استفاده از قلیان خودداری كنند.

رییس دانشكده دندانپزشكی كرمانشاه تاكید كرد: ممكن است موارد پیش گفته در حال حاضر و به فوریت ایجاد سرطان نكنند، اما ریسك ابتلای فرد را در آینده بسیار بالا می برند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه از مردم خواست به صورت دوره ای حداقل یك سال یكبار به متخصص بیماریهای دهان و دندان مراجعه كنند و نیز با مشاهده هرگونه لكه یا ضایعه سفید، قرمز و قهوه ای یا سیاه در حفره دهان به پزشك خود اطلاع دهند.

وی گفت: این نوع سرطان با تشكیل پلاك های سفید شبیه قارچ در دهان بروز می كند و پس از سال ها تبدیل به سرطان شده و سایر اندام ها و اعضای بدن را نیز درگیر می كند.

دكتر مظفری با اشاره به هزینه های سرسام آور بیماری سرطان دهان از مردم خواست با رعایت این موارد خود را در برابر سرطان دهان مصون نمایند.

استاد فاضل نظری
قدیمی 02-01-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض كنگره علمی و فرهنگی امام رضا (ع) در كرمانشاه آغاز به كار كرد

كنگره علمی و فرهنگی امام رضا (ع) در كرمانشاه آغاز به كار كرد

كرماشناه - كنگره علمی و فرهنگی امام رضا (ع) همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی روز چهارشنبه با حضور مسوولان كشوی و استانی در تالار انتطار كرمانشاه آغاز به كار كرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام ' اسماعیل حسینی مقدم' مدیركل اوقاف و امور خیریه استان كرمانشاه در این مراسم، ضمن گرامیداشت دهه فجر و ورود امام خمینی (ره) به میهن و تشكیل نظام جمهوری اسلامی با محوریت ولایت از حضور علما، فرهیختگان و اندیشمندان و آیت الله سید احمد خاتمی، عضو هیات رییسه مجلس خبرگان و امام جمعه موقت تهران در این مراسم قدردانی كرد.

نماینده ولی فقیه در استان با یادآوری مناسبتهای امروز یعنی ورود امام خمینی (ره) به كشور و تسلیت شهادت امام حسن عسكری (ع) هفته وحدت را یادآور و برگزاری چنین آیینی را به بركت وقوع انقلاب اسلامی دانست.

آیت الله مصطفی علما، توجه به اسلام و قرآن را از بركات نظام مقدس جمهوری اسلامی برشمرد.

'سید احمد خاتمی' به عنوان سخنران ویژه مراسم ضمن تقدیر از برگزاری این مراسم در كرمانشاه ، این استان را سرزمین عاشقان دین و مكتب رسول الله و همزیستی انسانی و الهی شیعه و سنی را در استان از بركات نظام دانست.

وی در ادامه به بیان حدیث سسله الذهب امام رضا و تفسیر آن پرداخت و این حدیث را مفسر اصلی حكومت دینی دانست

وی در ادامه گفت: امام رضا (ع) با بیان این حدیث شالوده حكومت دینی را براساس توحید فراهم كرد.

وی سخنان رهبری در خصوص انتخابات را نیز یادآور شد و گفت: مردم ایران در 12 اسفند حماسه دیگری خواهند آفرید.

در ادامه ابن مراسم، ماموستا ملاقادر قادری سخنانی در باب وحدت شیعه و سنی و ارادت كردان اهل سنت به ائمه اطهار بیان كرد.

این مراسم با تجلیل از منتخبان و برگزیدگان ادامه دارد.

استاد فاضل نظری
قدیمی 02-01-2012
kiana آواتار ها
kiana kiana آنلاین نیست.
کاربر بسیار فعال

سپاسها: : 843

1,438 سپاس در 268 نوشته ایشان در یکماه اخیر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط رزیتا نمایش پست ها

بمناسبت ایام الله دهه فجر/

بیماران مناطق محروم استان كرمانشاه بصورت رایگان ویزیت می شوند

كرمانشاه - 12 و 14 بهمن ماه جاری و همزمان با ایام الله دهه فجر، بیماران مناطق روستایی و عشایری استان كرمانشاه بصورت رایگان ویزیت می شوند.

گزارش ایرنا، پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه روز چهارشنبه اعلام كرد: به مناسبت سالگرد ورود حضرت امام خمینی (ره) به كشور (12 بهمن )، كلیه بیماران سرپایی در مراكز بهداشتی، درمانی روستایی و مناطق عشایری به صورت رایگان ویزیت می شوند.

بنا بر این گزارش، همچنین به مناسبت دهه مبارك فجر، پزشكان متخصص برای ویزیت بیماران مناطق محروم ثلاث باباجانی عازم این شهرستان می شوند.

سازمان نظام پزشكی با همكاری دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه روز جمعه 14 بهمن ماه این طرح را اجرا می كنند.

این گروه شامل متخصصان چشم، زنان و زایمان ، گوش و حلق و بینی ، اطفال، جراحی عمومی، ارتوپدی و قلب و عروق در این روز با استقرار در مركز درمان بستر تازه آباد ثلاث نسبت به ویزیت بیماران اقدام می نمایند.

اقا یعنی اگر ما بیاییم کرمانشاه شفا پیدا میکنیم.پس اماده باشید ما داریم میاییم......!!!!!کربلا کربلا ما را دارن میارن.!!!!!هه هه هه هه
از خودم میپرسم : ارزش قلب من از شیشه ی یک پنجره هم کمتر بود ؟

2 کاربر زیر از kiana سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 02-01-2012
sharareh1 آواتار ها
sharareh1 sharareh1 آنلاین نیست.
کاربر خيلی فعال

سپاسها: : 1,827

1,432 سپاس در 313 نوشته ایشان در یکماه اخیر

چقدر خوبه که همچین حرکتهای تو کرمانشاه دیده میشه همونه میگن ادمای خوبیند
مشهد ازین خبرا نیست یه دونه شیرنی هم نمیدن واسه دهه فجر
قدیمی 02-02-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض بزرگترین نمایندگی توزیع داروی غرب كشور در كرمانشاه راه اندازی می شود

مدیرعامل جمعیت هلال احمر كرمانشاه:
بزرگترین نمایندگی توزیع داروی غرب كشور در كرمانشاه راه اندازی می شود

كرمانشاه - مدیرعامل جمعیت هلال احمر كرمانشاه گفت: نمایندگی سها هلال به عنوان بزرگترین نمایندگی توزیع داروی غرب كشور با 800 نوع دارو توسط جمعیت هلال احمر استان 16 بهمن ماه جاری در كرمانشاه راه اندازی می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، افشین یگانه روز چهارشنبه در نشستی خبری با خبرنگاران رسانه های استان افزود: با راه اندازی این نمایندگی، هموطنانمان در منطقه غرب كشور برای تهیه داروهای تخصصی و نایاب دغدغه عزیمت به تهران و دیگر نقاط كشور را نخواهند داشت.

وی با بیان اینكه در این راستا به ارزش 10 میلیارد ریال دارو وارد استان شده، گفت: مسوولیت توزیع داروهای نایاب بر عهده داروخانه سها هلال احمر می باشد كه در برنامه ای ویژه این داروخانه افتتاح خواهد شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان كرمانشاه در ادامه از افتتاح درمانگاه شبانه روزی سنقر و سها هلال دالاهو در دهه فجر خبر داد.

یگانه همچنین از راه اندازی اولین مركز كلینیك فوق تخصصی جمعیت هلال احمر استان در اوایل اسفند ماه سال جاری خبر داد و گفت: در این مركز بیماران با تعرفه دولتی پذیرش و درمان خواهند شد.

استاد فاضل نظری
قدیمی 02-02-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض حكم شهردار كرمانشاه از سوی وزارت كشور تایید شد

حكم شهردار كرمانشاه از سوی وزارت كشور تایید شد

كرمانشاه - حكم پیمان قربانی شهردار منتخب شورای شهر كرمانشاه، بالاخر پس از كش و قوسهای فراوان از سوی وزارت كشور تایید شد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر كرمانشاه روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با تایید حكم شهردار كرمانشاه گفت: حكم تایید شده آقای قربانی هم اكنون در اختیار استانداری است و تاكنون رسما به شورای شهر اعلام نشده است.

'مازیار رضایی ' افزود: 29 آذر ماه امسال به دنبال صدور حكم عدم تایید صلاحیت مهندس آرش رضایی شهردار منتخب كرمانشاه از سوی وزارت كشور، مهندس پیمان قربانی از سوی شورای شهر بعنوان دومین شهردار منتخب كرمانشاه در سالجاری معرفی شد.

پس از استعفای منوچهر فخری شهردار سابق كرمانشاه، امیر رحیمی از هفتم تیر ماه سال جاری، سرپرستی شهرداری كرمانشاه را عهده دار شد.

استاد فاضل نظری
قدیمی 02-02-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض بارش برف راه ارتباطی یكصد روستای سنقروكلیایی را مسدود كرد

بارش برف راه ارتباطی یكصد روستای سنقروكلیایی را مسدود كرد

كرمانشاه - فرماندار سنقروكلیایی گفت: بارش شدید برف موجب مسدود شدن راه ارتباطی یكصد روستای این شهرستان شده كه با تلاش عوامل راهداری عملیات برف روبی و نمك پاشی این راهها هم اكنون در حال انجام است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، غلامرضا حیدری صبح روز پنجشنبه با حضور در محل بازگشایی یكی از راههای روستایی گفت: خوشبختانه تاكنون هیچ گونه حادثه و تصادف ترافیكی در محورهای شهرستان سنقروكلیایی رخ نداده است.

وی، با قدردانی از تلاش پرسنل اداره راه و ترابری، از بازگشایی كلیه راههای ارتباطی تا پایان روز جاری خبر داد.

حیدری افزود: 35 دستگاه انواع ماشین آلات راهداری در قالب 18 اكیپ برف روبی هم اكنون در راههای حوزه استحفاظی فرعی و اصلی سنقروكلیایی فعالیت می كنند.

استاد فاضل نظری
پاسخ

برچسب ها
قصرشيرين, قطار شهری, كرمانشاه, منو ریل, منوریل, نوروز, هفت سین, هواشناسی, اخبار کرمانشاه, اشتغالزایی, بیستون, دانشگاه رازی, عراق

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)