بازگشت   پی سی سیتی > ادب فرهنگ و تاریخ > فرهنگ و تاریخ > ایران ما > استان کرمانشاه

استان کرمانشاه در این تالار به بحث و بررسی مطالب مرتبط به استان کرمانشاه میپردازیم.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 02-29-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض در 24 ساعت گذشته/ حوادث رانندگی در استان كرمانشاه یك كشته و 11 زخمی بر جاگذاشت

در 24 ساعت گذشته/

حوادث رانندگی در استان كرمانشاه یك كشته و 11 زخمی بر جاگذاشت

كرمانشاه - حوادث رانندگی رخ داده در محورهای مواصلاتی استان كرمانشاه، طی 24 ساعت گذشته یك كشته و 11 زخمی بر جا گذاشت.

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری پلیس روز چهارشنبه گزارش داد، با اعلام مركز فوریتهای پلیسی 110 مبنی بر وقوع یك فقره تصادف منجر به جرح در یكی از روستاهای حومه شهرستان گیلانغرب بلافاصله ماموران پاسگاه 'چله' برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

بنا براین گزارش، با حضور ماموران مشاهده شد، یك دستگاه پژو 405 به دلایلی با یك عابر پیاده برخورد كرده و او را بشدت مجروح كرده است.

این گزارش می افزاید، فرد حادثه دیده كه پسری 14 ساله است، توسط تیم فوریتهای پزشكی به مراكز درمانی اعزام شد اما پیگیریهای بعدی ماموران حاكی از آن بود، وی به علت شدت جراحات وارده در بیمارستان فوت كرده است.

این گزارش حاكی از آن است، طی 24 ساعت گذشته و در سایر حوادث رانندگی رخ داده در محورهای مواصلاتی استان كرمانشاه، 11 نفر نیز زخمی شده و روانه بیمارستان شدند.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری

ویرایش توسط رزیتا : 02-29-2012 در ساعت 08:57 PM
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 03-01-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض كرمانشاه جزء سه استان برتر كشور در عرصه ووشو است

رییس فدراسیون ووشو:

كرمانشاه جزء سه استان برتر كشور در عرصه ووشو است

كرمانشاه - رییس فدراسیون ووشو كرمانشاه گفت: هیات ووشو كرمانشاه در سال 90 جزء سه هیات برتر كشور یوده است.

به گزارش ایرنا، هیات ووشو روز چهارشنبه به نقل از كتر علی نژاد افزود: كرمانشاه در سال 89 به عنوان چهارمین هیات برتر شناخته شد و به احتمال قریب به یقین جز سه هیات برتر در سال 90 خواهد بود كه این خود نشان دهنده زحماتی است كه موذنی رییس هیات استان كشیده تا شرایط امروز را بوجود آورده است.

وی خاطرنشان كرد: در كرمانشاه جای خانه ووشو خالی است، اما خوشحالیم مسوولین استان از تكمیل این خانه در سال آینده خبر داده اند.

وی گفت: اتفاقات مثبت بسیاری از چند سال پیش در ووشو روی داده و روند رضایت بخش بوده است، اگر بخواهیم این روند ادامه پیدا كند در ابتدا باید از لحاظ كمی تعداد ووشو كاران را افزایش دهیم و در درجه دوم به روش علمی استعداد یابی را در دستور كار قرار دهیم.

علی نژاد در ادامه بر توسعه كیفی ووشو و داشتن برنامه ریزی مشخص تاكید كرد تا شاهد موفقیت ووشو در مسابقات آسیایی اینچون باشیم.

وی با اشاره به قهرمانی خانم هاشمی سانداكار 60 كیلو گرم كرمانشاهی در مسابقات جهانی گفت: كرمانشاه باید در اینچون نماینده داشته باشد كه بتواند مدال بگیرد، مثلا هاشمی می تواند نماینده خوبی باشد هر چند در وزن وی رقبای سرسختی مشغول تمرین هستند.

وی در خاتمه بر محو و برطرف كردن پدیده دوپینگ تاكید كرد و گفت: دوپینگ پدیده ای كاملا ضد اخلاقی و ضد انسانی است و به هیچ عنوان قهرمان دوپینگی نمی خواهیم.

در پایان این جلسه دكتر مهدی علی نژاد به پاس تقدیر از هیئت های شهرستانی تابع استان كرمانشاه به هر یك از هیئت ها مبلغ 10 میلیون ریال كمك مالی كرد.

استاد فاضل نظری
قدیمی 03-01-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض در هفته درختكاری/ سه ایستگاه توزیع و آموزش كاشت نهال در شهر كرمانشاه دایر می شود

در هفته درختكاری/

سه ایستگاه توزیع و آموزش كاشت نهال در شهر كرمانشاه دایر می شود

كرمانشاه - همزمان با آغاز هفته درختكاری، از سوی جنبش علفزار سبز 'هیلو ' در شهر كرمانشاه سه ایستگاه توزیع و آموزش كاشت نهال در شهر كرمانشاه مستقر می شود.

مسوول هماهنگ كننده این برنامه در این خصوص روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا، گفت: ایستگاههای مذكور از روز دوشنبه 15 اسفند ماه به مدت یك هفته در سه منطقه از شهر كرمانشاه دایر خواهند بود كه علاوه بر توزیع نهال، امسال برای اولین بار روش كاشت و نگهد‌اری نهال نیز توسط كارشناسان باغبانی به علاقه‌مندن آموزش داده می‌شود.

سعید سلیمانی، محل استقرار این ایستگاه‌ها را به ترتیب خیابانهای نوبهار، فردوسی و شهرك الهیه (ابتدای شهرك دادگستری) اعلام كرد و افزود: همزمان با این اقدام در ایستگاه مركزی واقع در خیابان نوبهار نیز طبق روال هر سال كارگاه نقاشی كودك دایر می‌شود.

سلیمانی ادامه داد: در ایستگاههای مذكور، نهالهایی مانند سیب، هلو، شلیل، گوجه سبز، آلو، گیلاس، آلبالو، انگور، گلابی، به، بادام، گردو (بذری و پیوندی)، بیدمشك، خرمالو و گل محمدی توزیع خواهد شد.

استان كرمانشاه دارای اقلیمهای متنوع آب و هوایی و اراضی مساعد برای توسعه كشت محصولات زراعی و باغی محسوب می شود ولی آنچه مهم است، نهادینه شدن مشاركت مردمی و هم افزایی عمومی در این خصوص است كه به نظر می رسد با اقدام سازمان غیر دولتی هیلو جنبش علفزار سبز، این مهم در حال تبدیل شدن به یك باور و فرهنگ عمومی در سطح جامعه كرمانشاه می باشد.

استاد فاضل نظری
قدیمی 03-01-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض گرد و غبار دید افقی در قصرشیرین را به 500 متر كاهش داد

گرد و غبار دید افقی در قصرشیرین را به 500 متر كاهش داد

قصرشیرین - ورود یك جبهه گرد و غبار كه از عصر دیروز شهرستان مرزی قصرشیرین را فرا گرفته صبح امروز پنجشنبه علیرغم بارش باران، موجب كاهش دید افقی در این شهرستان به 500 متر شده است.

دیده بان اداره هواشناسی قصرشیرین گفت: هم اكنون دید افقی در این شهر با دید افقی در یك هوای سالم كه 10 هزار متر است، 9 هزار و 500 هزار متر فاصله دارد و این نشان از آلودگی شدید این منطقه مرزی و تهدیدی برای سلامت مردم منطقه است.

'امیر پرویز نجفی' روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینكه پدیده گرد و غبار تا اوایل هفته آینده در هوای این شهرستان باقی می ماند، افزود: هم اكنون رطوبت موجود در هوا 91 درصد و دمای فعلی هوا هشت درجه بالای صفر است.

وی تصریح كرد: این غبار ناشی از تشكیل یك توده هوای غبارآلود در شمال كشور همسایه عراق است كه وارد مناطق مرزی كشورمان شده و بیشترین آلودگی آن برای شهرستان های مرزی بخصوص قصرشیرین است.

قصرشیرین در غرب استان كرمانشاه دارای بیش از 186 كیلومتر مرز مشترك با كشور عراق و بیش از 24 هزار نفر جمعیت است، در سالهای اخیر این منطقه مرزی بشدت تحت تاثیر پدیده گرد و غبار بوده است.

استاد فاضل نظری
قدیمی 03-01-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض مرزهای خسروی و پرویزخان روزهای 11 و 12 اسفند تعطیل است

فرماندار قصرشیرین:

مرزهای خسروی و پرویزخان روزهای 11 و 12 اسفند تعطیل است

قصرشیرین - فرماندار قصرشیرین از بسته شدن موقت مرزهای خسروی و پرویزخان این شهرستان در روزهای پنجشنبه و جمعه 11 و 12 اسفند (امروز و فردا) به دلیل تسهیل در امر برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی خبر داد.

'حسین پروین' روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تعطیلی 48 ساعته مرزهای خسروی و پرویزخان با هدف تسهیل در امر مهم برگزاری انتخابات و جلوگیری از ترافیك معابر جاده ای و شهری شهرهای سرپل ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب صورت گرفته است و در این ایام هیچ فعالیتی در این مرزها صورت نخواهد گرفت.

وی اظهار داشت: در این مدت تردد مسافر و صدور كالا به كشور عراق در مرزهای بین‌المللی خسروی و پرویزخان بطور موقت تعطیل است و محموله های صادراتی در این ایام وارد شهرستان نخواهد شد.

پروین گفت: با توجه به فعالیت 24 ساعته در این مرزها، تعطیلی موقت مرز خسروی و پرویزخان از صبح امروز تا صبح روز شنبه 13 اسفند خواهد بود.

شهرستان قصرشیرین دارای دو مرز رسمی و فعال خسروی و پرویزخان است كه روزانه 800 كامیون و تریلر انواع كالا، از مرز پرویزخان به شهرهای اقلیم كردستان عراق صادر می شود و حدود هفت هزار تاجر، پیله ور، كوله بر، كارگر، راننده و نیروی خدماتی و انتظامی در این مرز فعالیت می كنند.

مرز خسروی نزدیكترین نقطه به كربلای معلا در مسافت 20 كیلومتری شهر قصرشیرین با داشتن بزرگترین پایانه بین المللی زمینی خاورمیانه روزانه گنجایش جابجایی 10 هزار زایر را دارد، در این پایانه هم اكنون دو لاین مخصوص صادرات كالا و دو لاین مخصوص تردد زایر و مسافر فعال است.

انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز جمعه فردا 12 اسفند برگزار می شود و شهرستانهای قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب با 166 هزار نفر جمعیت به صورت مشترك یك كرسی نمایندگی در مجلس دارند.

استاد فاضل نظری
کاربران زیر از رزیتا به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
قدیمی 03-04-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض كلیه مدارس استان كرمانشاه به علت بارش برف و برودت هوا تعطیل شد

كلیه مدارس استان كرمانشاه به علت بارش برف و برودت هوا تعطیل شد

كرمانشاه - روابط عمومی سازمان آموزش و پرورش جمعه شب در اطلاعیه ای مدارس كلیه مقاطع استان كرمانشاه را به علت بارش برف و برودت هوا فردا ( شنبه 13 اسفند ماه ) تعطیل اعلام كرد.

به گزارش ایرنا، براساس این اطلاعیه مدارس مقاطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان كلیه شهرستانهای استان كرمانشاه در دو نوبت صبح و عصر روز شنبه تعطیل است.

امروز همزمان با برگزاری نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، اكثر نقاط استان كرمانشاه همراه با بارش برف و باران بود.

استاد فاضل نظری

ویرایش توسط رزیتا : 03-04-2012 در ساعت 12:04 AM
کاربران زیر از رزیتا به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
قدیمی 03-04-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض علی جلیلیان از حوزه انتخابیه اسلام ابادغرب و دالاهو روانه مجلس شد

علی جلیلیان از حوزه انتخابیه اسلام ابادغرب و دالاهو روانه مجلس شد

كرمانشاه - فرماندار شهرستان اسلام آباد غرب از راهیابی 'علی جلیلیان' به مجلس نهم شورای اسلامی در حوزه انتخابیه اسلام آباد غرب و دالاهو خبر داد.

'صدر الله بابلی' صبح شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، به تشریح آخرین وضعیت انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه اسلام آبادغرب و دالاهو پرداخت و گفت: پس از پایان كار شمارش آرا از میان 9 داوطلب نمایندگی مجلس، علی جلیلیان با 43 هزار و 647 رای ماخوذه نماینده مردم این دو شهرستان در مجلس شورای اسلامی شد.

وی با بیان اینكه مشاركت مردم اسلام آبادغرب و دالاهو در انتخابات مجلس بی نظیر بود، افزود: 115 هزار و 536 نفر از واجدین شرایط رای دادن در انتخابات روز گذشته شركت كردند كه مشاركت 90 درصدی این حوزه انتاخبیه را رقم زد.

بابلی همچنین در خصوص تعداد آراء سایر داوطلبین نمایندگی مجلس نهم در حوزه اسلام ابادغرب و دلاهو نیز اظهار داشت: پس از جلیلیان كه راهی خانه ملت شد، 'حشمت الله فلاحت پیشه' موفق به اخذ 39 هزار و 198 رای، 'نادر نادری' 16 هزار و 553 رای، 'اكبر جوهری' پنج هزار و 677 رای و 'علی محمد آزادی' سه هزار و 508 رای كسب كردند.

وی افزود: 'جبار شرفی' با دو هزار و 575 رای، 'صفدر منوچهری' با دو هزار و 123 رای، 'احد رضایی' با یك هزار و 179 رای و 'امیر فرخی' با یك هزار و 76 رای در همین حوزه انتخابیه كسب كردند.

بابلی در پایان، از حضور بسیار پرشور و حماسی مردم در انتخابات مجلس نهم قدردانی كرد.

استاد فاضل نظری
قدیمی 03-04-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض محمد ابراهیم محبی از حوزه سنقروكلیایی به مجلس راه یافت

محمد ابراهیم محبی از حوزه سنقروكلیایی به مجلس راه یافت

كرمانشاه - ستاد انتخابات وزارت كشور اعلام كرد: محمد ابراهیم محبی از حوزه انتخابیه سنقروكلیایی با كسب اكثریت آرا به مجلس نهم راه یافته است.

به گزارش ایرنا، از حوزه انتخابیه اسلام آباد غرب و دالاهو نیز علی جلیلیان با كسب اكثریت آرا راهی مجلس شورای اسلامی شده است.

نتایج چهار حوزه انتخابه دیگر استان كرمانشاه نیز قرار است تا ساعتی دیگر اعلام شود.

استاد فاضل نظری
قدیمی 03-04-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض فتح اله حسینی نماینده حوزه انتخابیه قصرشیرین در مجلس نهم شد

فتح اله حسینی نماینده حوزه انتخابیه قصرشیرین در مجلس نهم شد

قصرشیرین - رییس حوزه انتخابیه قصرشیرین، گیلانغرب و سرپلذهاب گفت: با اتمام كار شمارش آرا، 'فتح اله حسینی' موفق شد با كسب بیش از 25 هزار رای در مجموع ضمن كسب حداكثر آرای مردم، به عنوان نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی این حوزه انتخابیه از سوی مردم برگزیده شود.

'حسین پروین' روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در 189 شعب اخذ رای این حوزه انتخابیه در مجموع حدود 104 هزار و 520 نفر شركت كرده و آرای خود را به صندوق ها ریخته اند كه براین اساس میزان مشاركت آنها نسبت به دوره قبل افزایش خوبی داشته است.

وی تاكید كرد: از مجموع 100 هزار و 773 آرای ماخوذه صحیح 'فتح اله حسینی 'با مجموع 25 هزار و 310 رای به عنوان نماینده مردم این حوزه انتخابیه در مجلس نهم انتخاب شد.

پروین اظهار داشت: آقایان فرهاد تجری با 19 هزار و 924 رای، رسول پروین با 18 هزار و 356 رای، محمدرسول محنت فر با 16 هزار و 534 رای، بهرام تیموری با 10 هزار و 291 رای، علی میركرمی با چهار هزار و 335 رای، كاوه شیرزادیان گیلان با 2 هزار و 833 رای، مراد عزیزی با یك هزار و 831 رای و علی مرادی هم با یك هزار و 359 رای دوم تا نهم شدند.

وی اضافه كرد: از مجموع 104 هزار و 520 رای ریخته شده در صندوق ها، سه هزار و 735 رای ماخوذه باطله و سه رای غیر ماخوذه بوده است.

فرماندار قصرشیرین گفت: میزان مشاركت مردم این حوزه انتخابیه در این دوره از انتخابات نسبت به انتخابات دوره گذشته مجلس افزایش چشمگیری داشته است.

وی افزود: انتخابات در این حوزه انتخابیه بدون هیچ مشكلی در فضایی امن و آرام برگزار شد.

استاد فاضل نظری
قدیمی 03-04-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض پلیس راه: تردد در محور كرند به سرپل ذهاب فقط با زنجیر چزخ امكان پذیر است

پلیس راه: تردد در محور كرند به سرپل ذهاب فقط با زنجیر چزخ امكان پذیر است

قصرشیرین - پلیس راه انتظامی سرپلذهاب اعلام كرد: با توجه به بارش سنگین برف شب گذشته برغم بروف روبی انجام شده، تردد وسایل نقلیه در محور ارتباطی كرند غرب به سرپلذهاب در استان كرمانشاه فقط با زنجیر چرخ امكان پذیر است.

ستوان دوم 'فرشاد كریمی' روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: بارش سنگین برف در این محور موجب بسته شدن موقت این جاده ارتباطی شده بود ولی با تلاش عوامل راهداری، عملیات برف روبی در این محور انجام شده است اما تردد خودروها بدون زنجیر چرخ در این محور امكان پذیر نیست.

وی با بیان اینكه عوامل پلیس راه در طول این محور مستقر هستند، تاكید كرد: ماموران پلیس فقط به خودروهایی كه مجهز به تجهیزات ایمنی و زنجیر چرخ باشند اجازه ترد در این محور را می دهند و باقی خودروها اجازه تردد در این محور برف گیر را ندارند.

ستوان كریمی اظهار داشت: هم اكنون عوامل راهداری و پلیس راه مشغول برف روبی و نمك پاشی این محور هستند ولی از رانندگانی كه قصد عبور از این محور به سمت سرپلذهاب و یا كرند غرب را دارند تقاضا می كنیم با عوامل پلیس راه و راهداری همكاری كنند.

معاون راهداری اداره راه و ترابری شهرستان دالاهو نیز در این خصوص گفت: بدلیل بارش سنگین برف، تردد در محور ارتباطی سرپلذهاب دالاهو و اسلام آباد غرب به دالاهو از شب گذشته تاكنون با كندی انجام می شود.

'محمد فروزش' روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: حجم بارش برف از خسروآباد تا كرند و از كرند به اسلام آباد زیاد بوده و موجب بسته شدن موقت محور شده بود ولی با تلاش عوامل راهداری هم اكنون نمك پاشی و برف روبی این محور انجام شده و تردد در آن جریان دارد.

وی تاكید كرد: مهمترین مشكل این مسیر كندی تردد است كه بواسطه عدم استفاده برخی خودروها از جمله تریلرهای عراقی از زنجیر چرخ و ناتوانی رانندگان در كنترل وسایل نقلیه، مشكلاتی ایجاد شده كه با حضور عوامل راهداری و پلیس راه ضمن هدایت این خودروها به حاشیه جاده عملیات برف روبی انجام و جاده هم اكنون باز است هر چند بدلیل حجم بالای تردد خودرو، محور با ترافیك نیمه سنگین مواجه است.

استاد فاضل نظری
پاسخ

برچسب ها
قصرشيرين, قطار شهری, كرمانشاه, منو ریل, منوریل, نوروز, هفت سین, هواشناسی, اخبار کرمانشاه, اشتغالزایی, بیستون, دانشگاه رازی, عراق

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)