بازگشت   پی سی سیتی > کامپیوتر اینترنت و شبکه Computer internet > سیستم عامل > ویندوز windows > سوالات و رفع اشکال

سوالات و رفع اشکال در این بخش سوالات و مشکلات کامپیوتری کاربران در زمینه ویندوز مطرح میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 04-25-2012
bigbang آواتار ها
bigbang bigbang آنلاین نیست.
مدیر بخش مکانیک - ویندوز و رفع اشکال

سپاسها: : 5,427

6,159 سپاس در 1,794 نوشته ایشان در یکماه اخیر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط rezajan نمایش پست ها
سلام
سیستم من قبلا ویروس داشت ومن هم کاسپر رو با اپدیتش نصب کردم و کاملا ویروس کشی شد اما حالا وقتی درایوها رو باز میکنم هشدار میده و باز نمی شه ویندوز رو دوباره هم عوض کردم ولی نشد .
نوع پیغامش این توریه
this file kdoes not have a ptogram associated .
what it for performing this action.
creat an association in the folde option control panel.
لطفا منو کمک کنید خیلی ممنون.
به خاطر این هست که سیستم کامل هیل یا درمان نشده !
اول باید گزینه چک دیسک رو برای همه درایو اجرا کنی بعد همه درایو ها به جز سی رو دفرگ کنی
بعد با یک سیدی بوت ایبل آنتی ویروس سیستم رو اسکن کنی
روش رایت زدن سیدی آنتی ویروس یا ایجاد فلش بوت ایبل آنتی ویروس تو نت های فارسی هست حتی برنامه های کاملش هم هست
اسکنت باید بوت ایبل باشه
چون ممکنه سیستمت دچار کرم باشه
(بدترین کرمی که من دیدم برونتوک بود که تمام فایل اجرایی رو آلوده میکرد فقط کافی بود ویندوز دوباره بوت بشه و خود فایلهای ویندوز اجرا بشن تا پدر سیستم در بیاد این فایل ها اگر محافظت شده باشن و قابلیت پاک شدن نداشته باشن سیدی ها بوت ایبل آنتی ویروس اونها رو رینیم میکنن تا شما حالا به صورت دستی اونها رو پاک کنی !)
کارهایی که شما باید بکنی
1- اسکن سیستم با حداقل دو سیدی یا فلش بوت ایبل از دو آنتی ویروس آپدیت شده متفاوت

2- نصب برنامه های ترمیم ویندوز و ریجستری برای ترمیم خسارت های وارد شده
3- اجرای دستور sfc/ scannow با استفاده از سیدی ویندوز
4- نصب یک آنتی ویروس آپدیت شده
اگر سیتستمت به سلامت برگشت که هیچی اگر برنگشت میریم به فاز دوم !×
1- مشاهده تمام فایلهای هیدن (گزینه تو فولدر آپشن هست همه رو فعال کن تا حتی پروتکت شده ها رو هم ببینی)
یک پوشه ای هست به نام (system volume information ) که این پوشه محل ذخیره فایلهای ریستور ویندوز هست که معمولاً ویروس از این پوشه و پوشه هایی که مربوطه به volume درایو هات هستند برای پنهان شدن خوب استفاده میکنن حتی در صورت پاک شدن ویندوز و فرمت به حیات خودشون ادامه میدن این پوشه ها رو از حالت محافظت شده در بیار ( تو نت سرچ کنی به راحتی راهنماهاش قابل دسترسی هست ) برو تمام فایلهاشون رو پاک کن
و رو مای کامپیوتر کلیک راست کن و برو در بخش ریستور و ریستور تمام درایوها رو غیر فعال کن
2- استارت آپ رو چک کن
3- اگر از نرم افزار محافظتی برای درایو ها استفاده کردی اون رو دوباره نصب کن و درایو ها رو از قفل در بیار
4- ریجستری خودت رو با برنامه های بهینه ساز ریجستری چک کن و ریستارت کن
اگر این هم نشد
فرمت کردن تمام درایو ها و پاک کردن ویندوز تنها راه پیش روی شما خواهد بود متاسفانه که این خودش پاک کردن صورت مسئله هست !

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

هیچ چیز تجربه نمیشه اینو یادت باشه !!
ترفند هایی براي ويندوز 7

عیب یابی سخت افزاری سیستم در کسری از دقیقه

ویرایش توسط bigbang : 04-25-2012 در ساعت 06:35 PM
کاربران زیر از bigbang به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 04-25-2012
bigbang آواتار ها

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Red_storm نمایش پست ها
سلام
من روی لب تابم یه ایکس پی اوریجینال داشتم. چند روز پیش سیستمم ویروسی شد مثل اینکه من هم زدم هرچی فایل ویروسی شده بود رو با آنتی ویروس پاک کردم یعنی دیلیتشون کردم همه رو!!! بعد که سیستم رو ریست کردم و اومد بالا دیدم داره پیغام میده که ویندوزتون باید اکتیو بشه!! و هیچ جوری اجازه نمیده که لاگین بشم به سیستم. حالا باید چیکار کنم. من نمیخوام این ویندوز رو از دست بدم چون برنامه های خاصی روش دارم که بعضیهاشونو با جون کندن به دست آوردم. دوستان راهنماییم کنن اگه باید فایل خاصی جایی کپی بشه یا تغییری توی فایلهای ویندوز ایجاد بشه میتونم این کارو انجام بدم چون روی همین لب تاب لینوکس هم دارم و خوشبختانه به منابع سیستم دسترسی دارم. این Installation ID کامپیوتر منه اگه باهاش بتونین بهتر راهنماییم کنین:
196945
239014
126030
361772
948500
815760
754653
887153
703816
که در حال حاضر Confermation ID رو میخواد. ممنون میشم کمکم کنید
دلیل این اتفاق پاک کردن فایل ها توسط آنتی ویروس یا خود شما نیست
اگر ویندوز شما اورجینال باشه فقط کافی هست به اینترت متصل بشید و مشکل خود به خود حل میشه !
باعث تعجبه که از شما آی دی میخواد !
من اگر بودم با واسط لینوکس ریجستری رو اسکن میکردم و بخش امنیتی رو از کار می انداختم فایلهای دانلودش تو نت هست
ولی اگر دقیقتر توضیح بدید ممنون میشیم ! هر چند این پست خیلی قدیمی هست ! ولی با یک ریستارت معجزه ای اتفاق نمیافته و ویندوزهای اورجینال هم با یک اسکن و پاک کردن 4 تا فعال آن اکتیوت نمیشن !

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

ترفند هایی براي ويندوز 7

قدیمی 04-25-2012
bigbang آواتار ها

پیش فرض Vgn-fz15g

نقل قول:
نوشته اصلی توسط .::reza.com::. نمایش پست ها
بچه ها الان ویستا نصب کردم بازم همون مشکل رو دارم
کسی نفهمید اون ارور ویدیو کارت چیه؟؟

من تصور میکنم شما بلد نیستی درایور نصب کنی چون درایور مدل لپ تاپ شما تو اینترنت ریخته و برای 7 هم آپدیتش تو سایت مایکروسافت هست
این که میگی الان من ویستا رو ریختم و همین مشکل رو دارم نشون میده که اصلاً فایل درست رو نصب نکردی و با طریقه نصب درست درایور آشنا نیستی
ویندوزی مثل هفت اگر کارت گرافیک رو نشناسه در بخش درایور ها یک vga رو خودش به صورت پیشفرض قرار میده تا بتونی به صورت ابتدایی از ویندوز استفاده کنی
پس شما به جای اینکه به بقیه بگی به سوال شما جواب بدن ! برو اول یاد بگیر بعد داد و هوار راه بنداز ! فایل درست رو دانلود و برای کارت گرافیکت نصب کن هر پیغامی که ویندوزت میده اینجا نگو ! دقت کن چی میخوای
اونجا کلی لیست ویندوز هست ویندوز شما 32 هست یا 64
کدوم نسخه ویندوز هفت هست پرمیوم هست یا پروفشنال یا یولتیمت
هر کدوم اینها درایور جداگانه داره

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

ترفند هایی براي ويندوز 7

ویرایش توسط bigbang : 04-25-2012 در ساعت 07:01 PM
قدیمی 04-25-2012
bigbang آواتار ها

نقل قول:
نوشته اصلی توسط RR8 نمایش پست ها
سلام خدمت شما دوست عزیز من حدود 1 سال و نیم پیش یک لپ تاب دل وسترو 1510 خریدم که قدرت کارت گرافیکش 8400 است نمیدونم چه مشکلی پیدا کرده مشکلاتش به صورت زیر است :
1 - هنگام تکان دادن موس رنگ آبی بر جای میماند یعنی اصلا موس رو هم که تکان نمیدهم باز هم خط های آبی بر روی صفحه به جا میماند تمام درایور هایش هم نصب شده به جز کارت گرافیک لطفا سریع به این سوال من پاسخ دهید متشکر میشوم اعصاب منو این لپ تاب ریخته به هم با تشکر
شما باید از این سایت درایور کارت گرافیکتو نصب کنی

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

ترفند هایی براي ويندوز 7

قدیمی 04-25-2012
bigbang آواتار ها

نقل قول:
نوشته اصلی توسط sazo_2004 نمایش پست ها
سلام به همه بچه ها
کسی میتونه بگه چرا در لیست سطل زباله من در ویندوز ایکس پی فقط درایو c و d هستند ؟ بقیه تو لست نیستن و این باعث میشه فقطی میخوام فایلی رو پاک کنم تو سطل آشغال نره. چطوری میتونم بقیه درایوها رو به این لیست اضافه کنم
مسلماً اون درایو ها در مای کامپیوتر دیده میشن که شما این سوال رو میپرسی چون اگر تو مای کامپیوتر هم دیده نشن باید با سیدی ویندوز بوت بشی ببینی درایوها در چه وضعیتی هستند
اما اگر تو مای کامپیوتر دیده میشن باید ریجستری رو اسکن کنی با دو تا بهینه ساز و فایل پنهانی موجود در هر درایو (recycle) رو بگیری پاک کنی و ریستور تمام درایو ها رو غیر فعال کنی یک بار سیستم رو ریستارت کنی و دوباره ریستور رو فعال کنی
درست نشد روی اون درایو های که نشون نمیده تو سطل آشغال چک دیسک رو انجام بدی ( شاید چون حال ایندکس ممکنه سهواً تو این درایو ها غیرفعال شده باشه ویندوز رو گمراه کرده )
یکسری نرم افزارهای دیگه مثل دیسک داکتر اینکارو به شیوه پیشرفته تری انجام میدن
فعلاً همین راهها به ذهنم میرسه !

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

ترفند هایی براي ويندوز 7

قدیمی 07-05-2012
alal alal آنلاین نیست.
تازه کار

سپاسها: : 0

0 سپاس در 0 نوشته ایشان در یکماه اخیر

با سلام اینجانب خواستم برنامه رزیتا استون را نصب کنم از هر راهی که رفتم پیغام زیر را میداد چه کنم؟
There is a problem with this windows installer package, A program run as part of the setup did not finish as expected. Contact your support personnel or package vendor.
قدیمی 07-06-2012
mahmoud2 mahmoud2 آنلاین نیست.
تازه وارد

در ماه گذشته یکبار از ایشان سپاسگزاری شده

در اکسل اگر بخواهیم یک سل را در شیت های متوالی فرموله کنیم بطوریکه اطلاعات را از شیت قبلی بگیرد (مانند گزارش ماهیانه)راخ حلش چیه .؟

لطفا یک برنامه آنتی ویروس قوی و یک ***** شکن خوب وراه دریافت آن را برایم ارسال نمایید متشکرم

ویرایش توسط مهدی : 07-06-2012 در ساعت 04:52 PM
کاربران زیر از mahmoud2 به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
قدیمی 07-06-2012
bigbang آواتار ها

نقل قول:
نوشته اصلی توسط alal نمایش پست ها
با سلام اینجانب خواستم برنامه رزیتا استون را نصب کنم از هر راهی که رفتم پیغام زیر را میداد چه کنم؟
There is a problem with this windows installer package, A program run as part of the setup did not finish as expected. Contact your support personnel or package vendor.
باید پکیج ویندوز اینستالر آخرین نسخه اش رو از اینترنت دانلود کنی و نصب کنی
اما من دو تا لینک در زیر میزارم که مشکل مشابه شما در نصب رو داشتند
که تمیز کردن ریجستری و غیر فعال کردن و دوباره فعال کردن فایروال رو پیشنهاد میدن :

اینجا
و اینجا
البته اگر میگفتید ویندوز شما چی هست خیلی بیشتر کمک میکرد !

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mahmoud2 نمایش پست ها
لطفا یک برنامه آنتی ویروس قوی و یک ***** شکن خوب وراه دریافت آن را برایم ارسال نمایید متشکرم
من خودم از نود 32 استفاده میکنم و پیشنهاد میکنم ازش استفاده کنی چون به شخصه تا به حال آلودگی رو تجربه نکردم
اما در مورد دوم ما نمیتونیم به صورت رسمی روشی رو بگیم
یا برای شما ایمیل کنیم فقط اگر کلمه ساکس رو سرچ کنید شاید به شما کمک کنه !

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

ترفند هایی براي ويندوز 7

قدیمی 07-08-2012
alal alal آنلاین نیست.
تازه کار

0 سپاس در 0 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض جواب

نقل قول:
نوشته اصلی توسط bigbang نمایش پست ها
باید پکیج ویندوز اینستالر آخرین نسخه اش رو از اینترنت دانلود کنی و نصب کنی
اما من دو تا لینک در زیر میزارم که مشکل مشابه شما در نصب رو داشتند
که تمیز کردن ریجستری و غیر فعال کردن و دوباره فعال کردن فایروال رو پیشنهاد میدن :

اینجا
و اینجا
البته اگر میگفتید ویندوز شما چی هست خیلی بیشتر کمک میکرد !
ویندوز سون ولی از هر راهی وارد شده ام باز همین پاسخ را میدهد تشکر میکنم اگر پاسخ فرمایید

من خودم از نود 32 استفاده میکنم و پیشنهاد میکنم ازش استفاده کنی چون به شخصه تا به حال آلودگی رو تجربه نکردم
اما در مورد دوم ما نمیتونیم به صورت رسمی روشی رو بگیم
یا برای شما ایمیل کنیم فقط اگر کلمه ساکس رو سرچ کنید شاید به شما کمک کنه !
قدیمی 07-09-2012
bigbang آواتار ها

پیش فرض در پاسخ شما

سلام ببین من یک آموزش نصب از سایت دریاسافت گرفتم که تصویری هست دقت کن ببین تمام مراحل نصب رو درست رعایت کردی ؟
مثلاً اگر ریجستر رو زده باشی یا حالت آپدیت فعال باشه به مشکل برمیخوری چون ممکنه کرکش از کار بیفته اونوقت حتی اگر ویندوز رو هم عوض کنی باز همین مشکل رو خواهی داشت
1-به احتمال زیاد از روی سی دی نصب میکنی مطمئن بشو که سی دی مشکل نداره تو مراحل نصب هیچ پیغام خطایی نباید بیاد (مال زمانی که مثلاً میگه فایل از روی سی دی نمیتواند نصب شود و گزینه retry و ignore داره که اصلاً نباید این پیغام بیاد . ) اگر فایل دانلودی هست نباید مشکل داشته باشه فایل نصب
2- اول باید نرم افزار اصلی rosseta stone نصب بشه بعد باید مثلاً پکیج زبان انگلیسی روش نصب بشه شما الان نرم افزار اصلی رو نصب کردی یا فقط پکیج انگلیسی رو داری ؟ اگر پکیج خالی باشه که مسلماً نصب نمیکنه یا اگر نصب بشه کار نمیکنه پس اول باید نرم افزار اصلی نصب باشه ( که مطمئن هستم شما نرم افزار اصلی رو نصب کردی )
3- گفتی ویندوزت هفت هست
این لیست ورژن هایی از برنامه rosseta stone هست که خود مایکروسافت رسماً اعلام کرده روی ویندوزهای 7 ( 64 بیت و 32 بیت ) کار میکنند
ورژن 3.2 و ورژن 3.4 رو خود مایکروسافت برای ویندوز هفت تایید کرده
لذا شما این ورژن ها رو بهتر هست که تهیه کنید
4- چیزی که باید دقت کنید هنگام نصب نباید به اینترنت وصل باشید
و این که فایروال باید خاموش باشه و همچنین آنتی ویروس غیر فعال باشه
5- یه چیز مهم دیگه این که از اون جایی که مطمئناً شما نسخه کرک شده این نرم افزار رو تهیه کردید من نکات بالا رو با توجه به این گفتم که شما نرم افزار رو کرک کرده باشید یعنی فایل اجرایی نرم افزار با فایل کرک شده تعویض و پچ شده باشه

در پایین راهنمای نصب رو ضمیمه کردم به اون هم یک نگاهی بندازید .

فایلهای پیوست شده : متاسفانه تمامی فایلهای ضمیمه شده تا مرداد 91 یعنی July, 2012 به خاطر بی دقتی شرکت سرویس دهنده خدمات سرور ما از بین رفته است بنابراین به تاریخ ضمیمه شدن فایلهایی که میخواهید دانلود کنید دقت بفرمایید که ما شرمسار بازدید کنندگان گرامی خود نشویم . فایلهای ضمیمه شده بعد از این تاریخ هیچ گونه مشکلی ندارند .

در فرصت مقتضی سعی خواهد شد فایلهای پرطرفردار تر که توسط خود بازدید کنندگان گرامی درخواست داده میشود به مرور اپلود و جایگزین شود. با تشکر
نوع فایل: rar ins_rossetastone.rar‏ (2.05 مگابایت, 0 نمایش)

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

ترفند هایی براي ويندوز 7

ویرایش توسط bigbang : 07-09-2012 در ساعت 05:46 PM
پاسخ

برچسب ها
ویندوز, windows, رفع اشکال, سوال

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)