بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > مطالب آزاد > تاپیکهای سریالی

تاپیکهای سریالی در این بخش تاپیکهایی قرار خواهند گرفت که پست های آن شمارش نمیشود . و تاپییک هایی مانند "یک آرزوی خیر برای نفر بعدیت بکن" و ... قرار میگیرد.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-11-2009
آسمانه آسمانه آنلاین نیست.
عضو ثبت نام کرده

سپاسها: : 0

0 سپاس در 0 نوشته ایشان در یکماه اخیر

اونا ظاهرشون با باطنشون فرق میکنه اگه به شوخی می گیرن مطمعنا تو ذهنشون جدی می گیرن ودموردش فکر می کنن
چرا دختر ،پسرا اینقدربی جنبه شدن 0بعضی ها
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 01-11-2009
امیر عباس انصاری آواتار ها
امیر عباس انصاری امیر عباس انصاری آنلاین نیست.
مسئول ارشد سایت ناظر و مدیر بخش موبایل

سپاسها: : 8,720

6,357 سپاس در 1,362 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Arrow سوال قبلی رو پاسخ بده، یه سوال از نفر بعدی بپرس !!

نقل قول:
نوشته اصلی توسط jackal نمایش پست ها
به هم میخورن و میرن قاطی باقالی ها
سوال من:اگه صبح بیدارشی ببینی پیر شدی چیکار میکنی؟؟؟؟؟؟
سلام
احسان جان متاسفانه جوابتون غلطه معلومه فیزیکتون کمی ضعیفه
هر شی یا عنصری به سرعت نور برسه خودش از حالت ماده تبدیل به حالت انرژی میشه و در حقیقت میشه نور E=mc2
جواب درست اینه
دوتا قطار از توی هم رد میشن همانطور که دو شعاع نور با برخورد به هم با کمی درگیری فوتون از توی هم رد میشن
اگه یه کم هم سایز نوشته هات رو کوچکتر کنی به نظر من قشنگت تر میشه
مثل اسم خودت

نقل قول:
نوشته اصلی توسط آسمانه نمایش پست ها
اونا ظاهرشون با باطنشون فرق میکنه اگه به شوخی می گیرن مطمعنا تو ذهنشون جدی می گیرن ودموردش فکر می کنن
چرا دختر ،پسرا اینقدربی جنبه شدن،بعضی ها
سلام دوست عزیز و خوش آمدین
بی جنبه شدن دیگران نظر و دیدگاه فردی ماست
ممکنه از خودشون بپرسی ادعاشون بشه که خیلی هم با جنبه باشند ولی رفتارها و گفتارهای اونا به ما حالت بی جنبگی اونا رو نشون بده
ما انسانها همگی دوتا دیدگاه داریم
دیدگاه فردی و دیدگاه جمعی
در هنگام مواجهه با دیگران و سنجش اونا بهتره از دیدگاه جمعی استفاده کنیم
ضمن اینکه هر سنی مزایا و معایب خودشو داره
دوران نوجوانی و اوایل جوانی انسانها دورانیست پر از فعالیت و جنبش و تحرک و جنب و جوش و خودنمائی و انجام رفتار و گفتارهای بعضا عجیب و غریب و جلب توجه و اعمال عجیب غریب بسیار...
با بالاتر رفتن سن و جابجا شدن کانون جنبش بدن و هسته انرژی و کنش و واکنش بدن از اندام خارجی بدن به سمت مغز و افکار و هسته اندیشه. این ذهن انسانهاست که فعالتر میشه و اصطلاحا رفتار پخته تری دیده میشه و انسان جنبه بالاتری در زندگی و شخصیت پیدا میکنه
البته در مورد گفتار شما فرهنگ خانواده و مخصوصا فرهنگ جوامع خیلی خیلی موثر و تاثیرگذاره.
موفق باشین

سوال من: اولین انسان فضانورد در دنیا کیست و در چه سالی فوت کرد و علت مرگ او چه بود؟؟
قدیمی 01-14-2009
mary.f آواتار ها
mary.f mary.f آنلاین نیست.
مدیر بخش زمین شناسی

سپاسها: : 3,194

2,013 سپاس در 491 نوشته ایشان در یکماه اخیر

جواب: فضانورد روسی "یوری الکسی یویچ گاگارین" به عنوان اولین فضانورد شناخته شده است ولی شاید اینطور بتوان گفت اولین فضانوردی بوده که زنده از فضا به زمین بازگشته!
گاگارین پس از ۱۰۸ دقیقه پرواز و یک دور گردش کامل در مدار زمین،فرود آمد.
در روز ۷ فروردین۱۳۴۷ (۲۷ مارس سال ۱۹۶۸)، هواپیمای میگ-۱۵ یوری گاگارین و مربی پروازش طی یک پرواز تمرینی دچار سانحه شد و سقوط کرد و هردو سرنشین آن کشته شدند. علت دقیق سانحه روشن نیست، اما بر اساس نتایج پژوهشی که انجام گرفت، تلاطم ناشی از پس‌سوز موتور جت یک فروند هواپیمای سوخو-11 احتمالا باعث شده که گاگارین و مربی‌اش کنترل هواپیمایشان را بطور مرگباری از دست بدهند. بدی هوا در روز سانحه نیز مطمئنا در این سقوط بی‌تاثیر نبوده‌است.

سوال: اسم چند تا از معلمهای دبستانت یادته؟ اگه ببینیشون می شناسی؟

ویرایش توسط mary.f : 01-14-2009 در ساعت 04:45 PM
قدیمی 01-14-2009

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mary.f نمایش پست ها
جواب: فضانورد روسی "یوری الکسی یویچ گاگارین" به عنوان اولین فضانورد شناخته شده است ولی شاید اینطور بتوان گفت اولین فضانوردی بوده که زنده از فضا به زمین بازگشته!

سوال: اسم چند تا از معلمهای دبستانت یادته؟ اگه ببینیشون می شناسی؟
سلام
جواب عالی بود.... عالی... احسنت خانم ماری اف احسنت....
یه رگه الماس شیش هزار قیراطی جایزه تونه ... که بعدا ادمین فروم بهتون تحویل میده.

جواب شما: بله همه شونو یادمه ولی نمی دونم اگه ببینمشون میشناسمشون یا خیر چون گذر زمان چهره انسانها رو بدجوری عوض میکنه...
[IMG]****************************/37.gif[/IMG] مخصوصا معلمها رو و زنان شاغل رو....[IMG]****************************/37.gif[/IMG]
کلاس اول خانم عقیلی کلاس دوم خانم مقدم کلاس سوم خانم حاجی زاده کلاس چهارم خانم تاجداری کلاس پنجم آقای حسن سلیمی که مرد بزرگ و بسیار معلم عالی و درجه یکی بود و با اخلاق و وارسته بود. البته معلمهای قبلی هم هرکدام برای من مانند مادر مقدس و قابل احترام بوده و هستند.
تمام معلمهایم همیشه برایم مهم هستند... همیشه....
یه دوست دارم به نام سهیل تنگستانی که بعدا فهمیدیم در زمان کودکی ما پدر ایشون جناب عبدالعلی تنگستانی هم در همون مدرسه ما معلم بوده و ایشون من و شیطون بازیهای کودکی من رو کمی یادش بود ولی من چون کلاس ایشون نبودم و شیفت جدا بودم زیاد ایشونو یادم نبود.
[IMG]****************************/60.gif[/IMG]
از کلاس اول تا سوم مدرسه عدل بزرگ تو 204 غربی تهرانپارس رفتم و کلاسهای چهارم و پنج هم مدرسه عدل کوچیک واقع در خیابون زرین شمالی تهرانپارس می رفتم.[IMG]****************************/87.gif[/IMG]
تمام مدت مدرسه و دبستان من جنگ بود و بمبارون و موشکبارون و جنگ و جنگ و صدای هر روزه آژیر قرمز و آژیر سفید.[IMG]****************************/52.gif[/IMG]
چقدر روزگار زود میگذره[IMG]****************************/301.gif[/IMG]

سوال من: برای راه اندازی و ثبت قانونی یک شرکت "با مسئولیت محدود" با هر عنوان خدماتی (هر عنوان) حدقل وجود چند نفر عضو یا اعضا لازم هست و این افراد باید چه سمتها و پستهایی رو در شرکت به عهده بگیرند؟
قدیمی 01-24-2009
mary.f آواتار ها
مدیر بخش زمین شناسی

جواب: زیاد مطمئن نیستم ولی فکر کنم برای راه اندازی و ثبت قانونی یک شرکت "با مسئولیت محدود" با هر عنوان خدماتی (هر عنوان) حدقل وجود 2 نفر الزامی است که فکر می کنم یکی سمت رئیس هیأت مدیره و دیگری سمت مدیرعامل رو دارا می باشد. انتخاب بازرس در شرکت با مسئولیت محدود اختیاری است.

سوال: از لحاظ علمی و اعتبار مدرک، دانشگاه هاروارد بهتره یا استنفورد؟؟!!!
قدیمی 01-24-2009

نقل قول:
جواب: زیاد مطمئن نیستم ولی فکر کنم برای راه اندازی و ثبت قانونی یک شرکت "با مسئولیت محدود" با هر عنوان خدماتی (هر عنوان) حدقل وجود 2 نفر الزامی است که فکر می کنم یکی سمت رئیس هیأت مدیره و دیگری سمت مدیرعامل رو دارا می باشد. انتخاب بازرس در شرکت با مسئولیت محدود اختیاری است.

سوال: از لحاظ علمی و اعتبار مدرک، دانشگاه هاروارد بهتره یا استنفورد؟؟!!!

سلام
خوبه زیاد مطمئن نبودین والا لابد شصت تا شرکت سهامی خاص و سهامی عام هم توسط شما ثبت و مدیریت میشده یا می شود یا خواهد شد!!!
دقیقا پاسخ درسته دونفر کافیه با همان عناوین سمت کاری و اداری در شرکت.

جواب سوال شما:
من هم زیاد مطمئن نیستم اما...
[IMG]****************************/73.gif[/IMG]

دانشگاه هاروارد (به انگلیسی: Harvard University)، قدیمی‌ترین مؤسسهٔ فرهنگی آمریکاست که در کمبریج در ایالت ماساچوست واقع است. در سال ۱۶۳۶، دادگاه یکی از تحت‌الحمایه‌ها برای ایجاد یک کالج، چهارصد پاوند اختصاص داد. در سال بعد قرار شد به‌یادبود دانشگاه انگلیسی که بیش از هفتاد تن از افراد برجستهٔ این تحت‌الحمایه از آنجا فارغ‌التحصیل شده‌بودند این کالج را در ناحیه نیوتون تأسیس نمایند.

دانشگاه استنفورد (به انگلیسی: Stanford University) دانشگاهی است در حومه سانفرانسیسکو، در ایالت کالیفرنیا، آمریکا.

فکر کنم از لحاظ علمی و اعتبار مدرک کالج هاروارد برتر باشه.
و لطفا اگه پاسخ من غلط بود توضیحات درست رو خودتون بدین که اعتبار تاپیک بالا بره.
ممنون

سوال من:
منبع و ریشه و ماخذ واژه "الگوریتم" از کجا بوده و به چه صورت بدین شکل درآمده و اینگونه تلفظ می گردد؟؟
قدیمی 01-24-2009
mary.f آواتار ها
مدیر بخش زمین شناسی

جواب سوال خودم!!: به گفته تعدادی از اساتید محترم دانشگاه صنعتی امیرکبیر (دانشگاه خودم!) دانشگاه استفورد در زمینه رشته های مهندسی بسیار قوی تر از دانشگاه هاروارد است ولی شاید بشه گفت در زمینه علوم پایه دانشگاه هاروارد بهتره. بازم کاملاً مطمئن نیستم.
جواب سوال شما: کتاب جبر و مقابله خوارزمی که به عنوان آلجبرا به زبان لاتینی ترجمه گردید باعث شد که همین کلمه در زبانهای اروپایی به معنای جبر به کار رود. نام خوارزمی هم در ترجمه به جای الخوارزمی به صورت الگوریتمی تغییر کرد و الفاظ آلگوریسم و نظایر آنها در زبان‌های اروپایی که به معنی فن محاسبه ارقام یا علامات دیگر است مشتق از آن می‌باشد.
سوال خودم: ترجمه کلمه "ماست" در زبان انگلیسی چیست و از کجا نشأت گرفته است؟
قدیمی 01-24-2009

نقل قول:
جواب سوال شما: کتاب جبر و مقابله خوارزمی که به عنوان آلجبرا به زبان لاتینی ترجمه گردید باعث شد که همین کلمه در زبانهای اروپایی به معنای جبر به کار رود. نام خوارزمی هم در ترجمه به جای الخوارزمی به صورت الگوریتمی تغییر کرد و الفاظ آلگوریسم و نظایر آنها در زبان‌های اروپایی که به معنی فن محاسبه ارقام یا علامات دیگر است مشتق از آن می‌باشد.
سوال خودم: ترجمه کلمه "ماست" در زبان انگلیسی چیست و از کجا نشأت گرفته است؟
جوابتان عالی و درست بود
جواب شما فکر کنم Yoghurt معنای ماست باشه
و ریشه اش هم فکر کنم در زبان آذری باشه چون آذری زبانها به ماست میگن یوقورت

سوال من:
بزرگترین اثر هنری میکل آنژ کدامیک از آثار خلق شده به دست اوست؟
قدیمی 01-24-2009
SonBol آواتار ها
SonBol SonBol آنلاین نیست.
معاونت

سپاسها: : 521

1,688 سپاس در 686 نوشته ایشان در یکماه اخیر

سلام
به نظر من موسی یکی کارهای معروف اونه که درکلیسای سن پیترو در ونیکولی در رم قرار داره
تموم کاراش به نوعی قابل تقدیره اما این بیشتر مورد سلیقه من بوده
البته شاعر هم بوده که شعر در سبک غزل چند تایی داشته

سوال:
زیباترین غار جهان کدومه ؟

امیر:
با اجازه مینا خانم جهت تکمیل شدن توضیحاتشون:

ميكل آنجلو بوئوناروتي مشهور به «ميكل آنژ»، نقاش، مجسمه ساز، آرشيتكت، مهندس و شاعر؛ برجسته ترين هنرمند دوره رنسانس در 5 مارس (15 اسفند)سال 1475 میلادی در كاپرزه در نزديكي آرزو ايتاليا به دنیا آمد. میکل آنژ از نوابغ عصر رنسانس به شمار می رود كه در طول حيات خود، زندگي پرافتخاري را سپري كرد. وي با تمام پاپ هاي دوره رنسانس همكاري داشت. وی زمانی در نزد «لوران دو مدیسی» به سر می برد و ژول دوم و لئون دهم پاپ های معاصر به او کارهای صنعتی و هنری محول می کردند.
دو اثر برجسته خود را يعني «مريم مادر عيسي» و «داوود» را قبل از رسيدن به سن سي سالگي تراشيد. نقاشي سقف كليساي سيكستين، طراحي ميدان كاپيتول مقر سناي شهر رم، احداث كليساي سن پيترو كه عمليات اجرايي آن 32 سال پيش از آن با مرگ برامانته آرشيتكت اوليه آن متوقف شده بود و طراحي گنبد فوق العاده اين بناي قديمي به ارتفاع 136 متر از شاهكارهاي ميكل آنژ بشمار مي رود.
«مجسمه حضرت موسی »، « رب النوع سپیده دم»، « روز »، «شفق »، «شب در فلورانس»، «تصویر های پیامبران» و «زنان غیب گو» و «تصویر روز محشر» از جمله ديگر آثار بر جسته اوست.
او در18 فوريه سال 1564 ميلادي در سن 89 سالگي در شهر رم چشم از جهان فروبست. «لئوناردو داوينچي» و «رافائل» دو هنرمند هم عصر وي مي باشند.

میکل آنژ در ویکی پدیای فارسی

تندیس داوود

اجرای کار پر اهمیت «مجسمه داوود» که بیشتر به ‌یک معجزه در قانون تعادل شبیه ‌است، فکر میکل‌آنژ را به‌ خود معطوف داشت. این مجسمه از سنگ ‌مرمر بزرگی ساخته شده که چهل‌سال پیش از میکل‌آنژ، پیکرتراش دیگری به‌نام «آگوستینو دانتونیو» بدون کسب موفقیت، برای ساخت آن اقدام کرده بود. این تخته‌سنگ، همچنان دست نخورده در گوشه‌ای قرار داشت. میکل‌آنژ موفق شد تندیس داوود را بدون در نظر گرفتن سرگذشت تاریخی و سنت نهفته در آن خلق نماید. نتیجه کار میکل‌آنژ تحسین و تعجب همگان را برانگیخت. اجرای این کار هنری پوشیده از چشم همگان و در محیطی دربسته انجام گرفت و پس از پرده‌برداری، عظمت کار این هنرمند نابغه آشکار شد. بهترین هنرمندان فلورانس مأموریت یافتند تا بهترین محل را برای استقرار این مجسمه انتخاب کنند. سرانجام به اتفاق آراء، ایوان کاخ «سینوریا» را برای این کار انتخاب نمودند. مجسمه داوود در سال ۱۸۸۲ به‌یکی از سالن‌های «آکادمی هنر» منتقل شد.

میکل‌آنژ شاعر

در کنار آثار هنر تجسمی میکل‌آنژ، تعدادی غزل که در وصف محبوبه خود «ویتوریا کولونا» و دوست عزیزش «توماسو دی‌کاوالیری» و دانته سروده‌است، به ‌جای مانده که نماینده ذوق لطیف اوست.

ویرایش توسط امیر عباس انصاری : 01-24-2009 در ساعت 07:55 PM دلیل: میکل آنژ در ویکی پدیای فارسی
قدیمی 01-24-2009
behnam3638 آواتار ها
behnam3638 behnam3638 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 228

83 سپاس در 24 نوشته ایشان در یکماه اخیر

غار عظیم و زیبای کتله خور در 165 کیلومتری جنوب باختری استان زنجان قرار گرفته که از طریق جاده آسفالته زنجان-سلطانیه خدابنده-
گرماب و از طریق جاده زنجان-بیجار-گرماب و همچنین از طریق جاده همدان-کبودر آهنگ نیز قابل دسترسی است که این غار از شهر گرماب
.حدود 7 کیلومتر فاصله دارد

فکر می کنم جوابم درست باشه

بلند ترین آبشار دنیا؟

گاهی نباید ناز کشید، انتظار کشید، آه کشید، درد کشید، فریاد کشید…

تنها باید دست کشید و رفت…
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 5 نفر (0 عضو و 5 مهمان)