بازگشت   پی سی سیتی > هنر > فیلم سينما تئاتر و تلویزیون Cinema and The Movie > تلویزیون

تلویزیون در این بخش مباحث مرتبط با تلویزیون قرار خواهند گرفت

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 03-27-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض سریال «24» به آخر خط رسید

تولید مجموعه تلویزیونی «24» با بازی کیفر ساترلند به نقش جک بائر، مامور واحد ضد تروریستی در فصل هشتم متوقف می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین، شبکه فاکس روز جمعه اعلام کرد این سریال 24 مه (سوم خرداد) با پخش آخرین اپیزود فصل هشت به پایان می‌رسد.

ساترلند در بیانیه‌ای اعلام کرد: «بازیگران و دیگر عوامل «24» همیشه می‌خواستند این سریال در اوج به پایان برسد. بنابراین این تصمیم که فصل هشت آخرین کار ما باشد مورد توافق همه بود.»

او همچنین از تولید نسخه سینمایی «24» خبر داد. این مجموعه تلویزیونی اولین بار ششم نوامبر 2001 پخش شد.

«24» تاکنون 68 بار نامزد دریافت جوایز امی، معادل تلویزیونی اسکار بوده و ساترلند سال 2006 برنده جایزه امی بهترین بازیگر مرد شد. این مجموعه همچنین سال 2004 جایزه گلدن گلوب بهترین مجموعه تلویزیونی درام را برد و چهار بار دیگر نیز نامزد دریافت جایزه این بخش بوده است.

ساترلند هم سال 2002 جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر مرد یک مجموعه تلویزیونی درام را دریافت کرد و چهار بار دیگر نیز نامزد دریافت این جایزه بوده است.

داستان «24» در زمان واقعی اتفاق می‌افتد. به این ترتیب که هر دقیقه از سریال یک دقیقه از زندگی شخصیت‌های داستان را شامل می‌شود. مدت زمان پخش آگهی‌های بازرگانی هنگام پخش مجموعه در داستان اصلی لحاظ می‌شود. به این شکل هر اپیزود یک ساعت از داستان را دربرمی‌گیرد.

داستان شش فصل اول «24» در لس آنجلس و حومه آن روی می‌دهد. پس از وقفه یک ساله در تولید سریال که اعتصاب نویسندگان آمریکا عامل آن بود، داستان فصل هفتم به آفریقا و واشینگتن دی. سی. منتقل شد.

اتفاقات فصل هشتم در نیویورک روی می‌دهد و جک بائر باید با یک حمله تروریستی به این شهر مقابله کند. یکی از ویژگی‌های مجموعه تلویزیونی «24» تغییر بازیگران اصلی آن در هر فصل است. تنها استثناء کیفر ساترلند است که در تمام اپیزودهای این سریال نقش‌آفرینی کرده است.

«24» در حال حاضر به لحاظ تعداد اپیزودها پس از سریال «ماموریت: غیر ممکن» طولانی‌ترین سریال جاسوسی آمریکاست و از نظر ادامه‌دار بودن هم پس از مجموعه «انتقامجویان» در رده دوم قرار دارد.

این سریال در پایان فصل هشتم با 194 اپیزود به لحاظ تعداد اپیزود و ادامه‌دار بودن، رکورد دو سریال «ماموریت: غیر ممکن» و «انتقامجویان» را می‌شکند.

اسوشیتدپرس / 26 مارس
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 04-30-2010
ابریشم آواتار ها
ابریشم ابریشم آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 9

155 سپاس در 150 نوشته ایشان در یکماه اخیر

خلاصه داستان سریال 24:

روز انتخابات اولیه ریاست جمهوری آمریکا در ایالت کالیفرنیاست (همان سه شنبه بزرگ) و سناتور پالمر شانس اول پیروزی در انتخابات و اولین سیاه پوستی است که به یک قدمی کاخ سفید رسیده است.(ناخودآگاه ذهن آدم سمت “باراک اوباما” می‌رود) گروهی قصد ترور سناتور را دارند و وظیفه‌ی مبارزه با تروریست‌ها به گروهی با سرکردگی مامور امنیتی “جک باور” (با بازی Kiefer Sutherland) محول شده است. در این سریال به مدت 24 ساعت با جک باور همراه می‌شویم.
سریال 24 داستان مبارزه جک باور (رهبر یکی از گروه های CIA ) با تروریست هایی است که قصد ترور رییس جمهور آمریکا را دارند است . همچنین سریال 24 محبوب ترین سریال در میان مردم اروپا است که به سبک اکشن و ماجرایی است. نقش اول سریال 24 «جک باور» است. او در اداره ی CTU (واحد ضد تروریستی)، شاخه ای خیالی از سازمان CIA مشغول به کار است(که البته شاخه ای شبیه آن با نام دیگر در این سازمان وجود دارد) و هر فصل (Season) یک روز از زندگی او را، در حال مبارزه با یک نقشه ی تروریستی بزرگ و خطرناک نشان می دهد. هر قسمت (Episode) از سریال 24 یک ساعت از روز جک باور را نشان می دهد و در قسمت 24 روز جک باور به پایان می رسد. سریال 24 علاوه بر هواداران ژانر اکشن و تیراندازی، به دلیل داشتن داستان پر هیجان، و نشان دادن زندگی شخصی شخصیت ها، در میان دوستداران سریال های درام و ماجرایی نیز طرفداران بسیاری پیدا کرده است.
برای درک بهتر شاهکار بودن این سریال، یک فیلم سینمایی درام (شما بخوانید اکشن) با استانداردهای هالیوود را در نظر بگیرید که به جای یک دی‌وی‌دی، 6 دی‌وی‌دی است. فیلمنامه طوری طراحی شده که هر لحظه بیننده را غافلگیر کرده و کشش داستان به طور تصاعدی افزایش پیدا می‌کند و این فیلمنامه عالی در کنار یک تیم بازیگری حرفه‌ای کاری می‌کند که چند قسمت را پشت سر هم تماشا کنید.

سریال آمریکایی 24 - سریال بیست و چهار
درباره استقبال از سریال 24

علیرغم چندین بدشانسی بزرگ، استقبال مردم آمریکا از سریال 24 خوب بوده و به مرور زمان افزایش چشمگیری داشته است. با توجه به اینکه پخش فصل اول سریال 24 اندکی پس از حادثه ی 11 سپتامبر آغاز شد و با توجه به محتوای تروریستی فیلم، شبکه ی Fox در ابتدا پخش سریال را برای مدتی به تعویق انداخت. اما با پخش سریال استقبال خوبی از آن به عمل آمد به طوری که «کیفر ساترلند» بازیگر کاراکتر جک باور، برای بازی در تنها 10 قسمت اول سریال 24 برنده ی جایزه ی گوی زرین شد. با فروش DVD فصل اول، سریال 24 رکورد فروش DVD در بریتانیا را، نه فقط در بخش سریال، بلکه در بخش فیلم شکست و ارباب حلقه ها را پشت سر گذاشت. به طوری که خود کیفر ساترلند از این رکورد شکنی اظهار تعجب نمود.
سریال 24 در سایت imdb نمره ی 9.1 از 10 را دارد. لازم به ذکر است که در لیست بهترین فیلم های(فیلم، نه سریال) تاریخ در همین سایت، فیلم پدرخوانده با همین نمره، یعنی 9.1 رتبه ی نخست را در اختیار دارد. در سایت tv.com نیز سریال 24 تنها پس از سریال Heroes که نمره ی 9.4 را دارد، با نمره ی 9.3 به طور مشترک با چند سریال دیگر در رتبه ی دوم قرار دارد.
با توجه به اینکه سریال 24 به دلایل غیر فنی (سیاسی، دینی و پخش صحنه های شکنجه که بسیاری از بانوان و کودکان را از جمع طرفداران حذف می کند) مخالفانی دارد، و با توجه به ادامه دار بودنِ منحصر به فرد داستان سریال، (به طوری که در طول پخش تلویزیونی بینندگان در صورت از دست دادن 1 یا 2 قسمت، روند کلی داستان را از دست می دادند) نمرات ذکر شده در بالا نشانگر زیبایی بی نظیر سریال می باشد.
لازم به ذکر است بزرگانی چون بیل گیتس (ثروتمند ترین فرد دنیا و صاحب شرکت مایکروسافت)، دیک چنی (معاون رییس جمهور آمریکا) و دونالد رامسفلد (وزیر دفاع سابق آمریکا) از طرفداران سریال 24 هستند.

جوایز کسب شده از جشنواره های گوی زرین و امی توسط سریال 24

جوایز گوی زرین (Golden Globe) از معتبر ترین جوایز اعطا شده به سریال ها می باشد، اما این جوایز در محدوده ی کم(فقط خود سریال و بازیگران آن) داده می شوند و ضمنا تمرکز اصلی آن بر روی فیلم ها می باشد. اما امی (Emmy) به طور تخصصی به سریال ها پرداخته و در بخش های مختلف(از جمله کارگردانی، نویسندگی، موسیقی و ...) به سریال ها جوایزی اعطا می کند، به طوری که این مراسم به نوعی همتای اسکار در تلویزیون به حساب می آید.
سریال 24 و کیفر ساترلند از زمان آغاز پخش سریال 24 به مدت پنج سال متوالی، به ترتیب کاندید بهترین سریال درام(غیر کمدی) و بهترین بازیگر نقش اول مرد در یک سریال درام شدند و بالاخره در سال ششم در هر دو بخش جایزه را مال خود کردند.

ضمنا در سال 2002 «رابرت کوشران» برنده ی جایزه ی امی بهترین نویسندگی در سریال درام برای سریال 24 شد. در سال 2003 «یان توینتون» کاندید دریافت جایزه ی امی برای بهترین کارگردانی در سریال درام شد و شان کالری جایزه ی بهترین موسیقی را مال خود کرد. و در سال 2006 «گریگوری ایتزین» کاندید بهترین بازیگر نقش دوم مرد در سریال درام 24 شد. و «جین اسمارت» هم کاندید بهترین بازیگر نقش دوم زن در یک سریال درام گردید. در همان سال «جان کسار» هم جایزه ی بهترین کارگردانی را در یک سریال درام مال خود کرد.

در مراسم گوی زرین سال 2001، کیفر ساترلند تنها برای بازی در 10 قسمت اول سریال، جایزه ی گوی زرین را در بخش بهترین بازیگر نقش اول مرد در سریال درام(غیر کمدی) برد، در همان سال سریال 24 کاندید دریافت جایزه ی بهترین سریال درام(غیر کمدی) بود. در سال 2002، سریال 24 در بخش بهترین سریال درام، کیفر ساترلند در بخش بهترین بازیگر نقش اول مرد در سریال درام و «دنیس هیسبرت» در بخش بهترین بازیگر نقش دوم مرد کاندید دریافت گوی زرین بودند. در سال 2003 بالاخره خود سریال نیز جایزه ی بهترین سریال درام را در جشنواره ی گوی زرین مال خود کرد، در همان سال، کیفر ساترلند مجددا کاندید دریافت جایزه ی گوی زرین بود. در سال 2004 باز هم سریال 24 کاندید دریافت جایزه ی بهترین سریال درام بود. در سال 2005 کیفر ساترلند مجددا کاندید دریافت گوی زرین شد. و در سال 2006 باز هم سریال 24 و کیفر ساترلند کاندید دریافت گوی زرین گردیدند.
ضمنا کیفر ساترلند در سالهای 2004 و 2006 برنده ی بهترین بازیگر نقش اول مرد یک سریال تلویزیونی از جشنواره ی انجمن بازیگران شد.
سریال 24 در دیگر رسانه ها

سازندگان سریال 24 تصمیم گرفته اند که فیلمی 2 ساعته ای از این سریال بسازند و بر پرده ی سینما ها نمایش دهند. پیش از این قرار بود فیلمبرداری این فیلم سینمایی در سال 2007 آغاز شود، اما به دلیل فشردگی کار روی سریال (به گفته ی کیفر ساترلند، 12 تا 15 ساعت در روز، شش روز در هفته) فیلمبرداری فیلم سینمایی به تعویق افتاده است.
رسانه های آنلاین 24: توطئه 24 قسمت یک دقیقه ای از اتفاقات فصل 4 که مخصوص موبایل هستند و در DVD کامل فصل 4 موجود می باشند.
24: تازه کار سی تی یو قسمت های کوتاهی که توسط دست اندرکاران سریال، با شخصیت های متفاوت، اما با شباهت های فراوان ساخته می شوند. این قسمت ها مخصوص پخش در اینترنت تهیه می گردند
24: روز صفر یک سری انیمیشن که قبل از اتفاقات فصل اول روی می دهند و از صدای واقعی بازیگران در آنها استفاده شده است. این سری اتفاقات 18 ماه اول جک باور در CTU را نشان می دهند.
24: بازجویی یک سری قسمت های دو دقیقه ای اینترنتی، با بازیگری کیفر ساترلند، که اتفاقات 35 ساعت پس از پایان سری 6 را نشان می دهند و ناگفته های ان سری را توضیح می دهند
کتابها: علاوه بر کتابهای راهنمایی که برای هر فصل چاپ شده اند. کتابی شامل عکس ها و تصاویر پشت صحنه و همچنین شش رمان، شامل اتفاقات دیگر زندگی جک باور در CTU به چاپ رسیده اند.
کمیک: 5 کتاب کمیک نیز در رابطه با سریال 24 به چاپ رسیده اند.
بازی: داستان بازی 24 بین فصل 3 و 4 اتفاق می افتد و تمام شخصیت ها صدای خود را در بازی به کار برده اند. این بازی از لحاظ گرافیکی بسیار جالب می باشد. البته این بازی تنها برای PS2 عرضه شده است بازی دیگری نیز برای این سریال عرضه شده که به شکل فکری و چند نفره انجام می شود.
عروسک ها: چندین عروسک با حالت های اکشن نیز از جک باور تا به حال به بازار عرضه شده، یا عرضه خواهند شد.
در حاشیه سریال 24:

سریال 24 یکی از معدود سریال‌های تلویزیونی در آمریکا است که جسورانه به موضوع روز یعنی نبرد با تروریسم پرداخته است. قهرمان این سریال، جک باوئر با بازی کیفرساترلند، یک مامور واحد ضدتروریستی دولت آمریکا است که ظرف 24 ساعت که نمایش آن 24 قسمت یا یک فصل تلویزیونی به طول می‌انجامد، یک حمله تروریستی یا توطئه برای نابودی میلیون‌ها نفر را خنثی می‌کند.
در قسمت جدید این سریال که نمایش آن از یکشنبه شروع می‌شود، جک باوئر با یک خانواده تروریستی به اصطلاح خوابنده یا sleeper cell روبرو است که کارشناسان امنیتی هشدار داده بودند ممکن است در گوشه‌هائی از آمریکا منتظر دستور برای اجرای عملیات تروریستی سالها مخفی بمانند.
بعد از یک انفجار قطار و فرار یک تروریست تحت تعقیب، وزیر دفاع ربوده می‌شود، و تهدید یک انفجار مرگبار مطرح است. خانم آغداشلو نقش همسر این خانواده را بازی می کند که ظاهرا مسئولیت عملیات را برعهده دارد، اما در آغاز، آنها را یک خانواده عادی طبقه متوسط آمریکا می‌بینیم. نقش بهروز پسر خانواده را جاناتان عبدوت بازی می‌کند که در فیلم خانه شن و مه هم نقش پسر خانم آغداشلو را ایفا می کرد.
مصاحبه خانم شهره آغداشلو با رادیو

شهره آغداشلو: (بازیگر سریال 24 شبکه فاکس، نیویورک) از من سئوال می‌کنند، می‌پرسند شما وارد action هم می‌شوید، مثلا دعوا و کتک‌کاری دیگر، بالاخره، action، و می‌گویم که بله، خیلی هم زیاد. مردها را هم می‌زنم. ولی خیلی جالبه که این نقش به من محول شده برای اینکه من تا حالا تو عمرم کسی را کتک نزدم. ولی ناچار شدم سه چهارنفر را حسابی بزنم.
ب.ن.: چی شد که برای این سریال شما انتخاب شدید؟
شهره آغداشلو: سال گذشته من برای ABC یک pilot یا نمونه سریال بازی کردم که در آن نقش رئیس پلیس امنیتی آمریکا را بازی می‌کردم که متاسفانه به خاطر بودجه بالای سریال، مورد توافق ABC قرار نگرفت. بلافاصله بعدش، Fox به agent من زنگ زده بود و سئوال کرده بود که اگر بازی نمی‌کند آن تو، ما دعوش کنیم که در سریال 24 بازی بکند. جول سرنا Joel Surnow و Robert Cochron که دو تهیه‌کننده مالی این سریال هستند، با من صحبت کردند، داستان را برام تعریف کردند. من یک دفعه متوجه شدم که چه نقش گردن کلفت پیچیده‌ای است. من یک دفعه متوجه شدم که چه نقش گردن کلفت پیچیده‌ای است ووقتی احساس کردم که این یک نقش اساسی است و ادامه پیدا خواهد کرد و ما به ابعاد وجود این زن و آنچه در ذهنش می‌گذرد پی خواهیم برد، قبول کردم.
ب.ن.: این نقش تازه شما در سریال 24 باعث سروصدای مطبوعاتی شده. اتهامی که زدند این است که ممکن است تماشاگرها فکرکنند همه مسلمان‌هائی که در آمریکا زندگی می‌کنند تروریست هستند.
شهره آغداشلو: بله متاسفانه من هم این خبر را شنیدم ولی چیزی که برای من خیلی عجیب بود این است که چرا باید یک فیلم با واقعیت مقایسه بشود. سریال تلویزیونی 24 یکی از مهم‌ترین سریال‌ها یا TV Drama های آمریکا است و تماما fictional یا داستانی است و همه‌اش نوشته شده و فقط یک فیلم است و ربطی به واقعیت ندارد یعنی ما اینجا یک قهرمان داریم که بیست و چهارساعته جهان را نجات می‌دهد و هیچ اتفاقی هم برایش نمی‌افتد و 100 تا تیر هم بهش بخورد باز راه می‌افتد و حرکت می‌کند یعنی خیلی شکل جیمزباندی و کارتونی دارد تا حقیقت یا واقعیت.
ب.ن.: خانم شهره آغداشلو در سریال 24 شبکه فاکس، نقش سرپرست یک خانواده تروریستی را بازی می‌کند که معلوم می‌شود وزیر دفاع آمریکا را ربوده‌اند تا او را روی شبکه اینترنت سر ببرند. خانم آغداشلو می‌گوید در سریال تروریست ها نماینده هیچ قوم و مذهبی نشان داده نمی‌شوند و حتی ملیت‌شان هم معلوم نیست، و این تماشاگران هستند که آنها را مسلمان تصور می‌کنند.
شهره آغداشلو: ما می‌دانیم که تعدادی تروریست در جهان وجود دارند و می‌خواهند ما را از بین ببرند. ولی ما نمی‌دانیم که چنین خانواده‌ای وجود دارد. این یک خانواده ایرانی نیست، عرب هم نیست، خاورمیانه‌ای هم نیست. ولی ضمنا فراموش نکنیم که درست است که همه مسلمانان تروریست نیستند، اما متاسفانه، همه تروریست‌ها مسلمان بودند. و باز هم من نمی‌توانم درک کنم که چطور کسانی که شاکی هستند متوجه نیستند که طبیعتا اینگونه سریال‌ها مثل 24 که بعد از 11 سپتامبر آمد، اینها محصولات بعد از 11 سپتامبر هستند، همانطور که جیمزباند محصول جنگ سرد بود.
ب.ن.: بعد از اینکه برای فیلم خانه شن و مه نامزد شده بودید، گفتید که من 20 سال در هالیوود بازی نکردم به خاطر اینکه نقش‌هائی که به من می‌دادند، تروریست بود، ولی حالا خودتان نقش یک خانم تروریست را بازی می‌کنید.
شهره آغداشلو: مشکل من با نقش‌های تروریستی که پیش از این پیشنهاد می‌شد به من این بود که نقش‌های بسیار سطحی، دو سه خطه و یک برداشت عجولانه از شخصیت و character یک تروریست بود. این برای اولین بار بود که من می‌دیدم پرداخت شده به این نقش و این نقش دارای ابعاد کافی برای به تصویر کشیدن است. برای اولین بار است که من شخصیت منفی بازی می‌کنم. من به قدری از این نقش یاد گرفتم و آموختم که حد ندارد. هیچوقت فکر نمی‌کردم که اگر نقش منفی بازی کنم، ازش چیز یاد بگیرم.
ب.ن.: مثلا چی؟
شهره آغداشلو: یکی از چیزهائی که یاد گرفتم، perseverance یا استفامت بود. مهم نیست که در چه موقعیتی هستی، مهم نیست که از چند طرف دارد بهت حمله می‌شود، مهم نیست که دشمن کجای خانه تو قرار گرفته، اگر استقامت داشته باشی می‌توانی با آن موقعیت کنار بیائی.
ب.ن.: خانم شهره آغداشلو، که نقش رئیس یک سلول تروریستی را در سریال 24 بازی می‌کند، در مصاحبه با رادیوفردا می‌گوید چهارنویسنده سریال 24 بدون نوشته قبلی شروع می‌کنند و آن را در حال فیلمبرداری می‌نویسند، که به او امکان داد شخصیت را در طول فیلمبرداری تکمیل‌تر کند.
شهره آغداشلو: قرار بود که در تمام سزون باقی بمانم اما فکر نمی‌کردم که نقشم این قدر بزرگ بشود. اولی را که بازی کردم دومی آمد دیدم دو صفحه اضافه شده. سومی آمد دیدم دو صفحه دیگر اضافه شده و شده حالا شش صفحه، و خیلی جالب بود. سر چهارمی یک ملاقات داشتم با نویسنده ها و همه به من گفتند که ما وقتی این نوشته را فرستادی و تو زنده‌اش کردی، باورمان نمی‌شد که همچنین زنی را خلق کردیم. تو ما را بر انگیختی که برات بیشتر بنویسیم و شخصیت این زن را بهش تکامل ببخشیم.
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)