بازگشت   پی سی سیتی > خودرو > خودروهای خارجی > اخبار خودروهای خارجی

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 12-28-2009
fardin_fani آواتار ها
fardin_fani fardin_fani آنلاین نیست.
کاربر کارآمد

سپاسها: : 0

11 سپاس در 8 نوشته ایشان در یکماه اخیر
fardin_fani به Yahoo ارسال پیام
جدید پورشه اتومبيل افسانه ای

سلام
اول از همه بگم كه پورشه برترين سوپر اسپرت دنيا است. حالا شايد بگيد كه بهتر از اون زياده اما تا حالا يه ماشين با اين امكانات و با اين قيمت ديده ايد؟؟؟ نه خدايي. آدم با 100 ميليون مي تونه پا به پاي لامبورگيني مورسيه لگو 180 ميليوني بره و حتي از اون جلو بزنه.

حالا فرض مي كنيم يه دونه پورشه به شما مي دن (هر مدلي به جز كاين) بعد مي گن كه اين يه روز دست شما باشه!!! باهاش چي كار مي كنيد. من كه تو يه روز 4 تا لاستيك رو تموم مي كنم. خوب اگر سوييچ ماشين رو بگيريد اول دور ماشين رو نگاه مي كنيم. بدنه اي هماهنگ و خوشگل. حتي فكر كردن به اون هم آدرنالين خون رو مي ره بالا. با چشمهايي ورقلبيده مثل وزغ و يا در مدلهاي جديد مثل چشمهايي قشنگ. رينگهاي زيبا و متناسب؛سقف كوتاه؛ اگزوز هاي استيل كه صداش خواب رو از آدم مي گيره. ديسك عهاي ترمز اونم به چه گندگي(همين ديسك ها باعث مي‌شه كه آدم از تند رفتن با اون نترسه.) بدنه اي با آيروديناميك فوق العاده. سپري با 3 مجراي ورودي براي هوا كه موتور و ديسك هاي ترمز رو خنك مي كنه. بدنه اي ظريف اما محكم كه در مدلهاي جديد از مواد كامپوزيتي و در بعضي جاها آلمينيوم.

بعد بايد بشينيم توش.در رو باز مي كنيم. دري سبك و ظريف. بايد خودمون رو به زور اون تو جا بديم. صندلي ها پايين(من مي ميرم براي صندلي هاش) سقف كوتاه. فرمون روبروت طوري كه براي گرفتن اون دست بر بدن عمود مي شه. فرموني كوچك و خوشدست.جلوت 5 تا دايره وجود داره. توي مدل هاي جديد اين 5 تا به هم چسبيدن. حالا بايد استارت بزنيم. يه 5 دقيقه دنبال جاي استارت مي گرديم. اخه اون به جاي راست سمت چپه. بعد كه پيدا مي كني سوييچ رو جا مي زني و دستتر و روي اون مي ذاري. روشن ردن اين هيولا جرعت مي خواد. اما عشق اين جور چيزا نمي شناسه. سويچ رو مي چرخني. ماشين مي لرزه ؛ موتور به غرش مي افته؛ لرزش موتور پشت سرت رو حس مي كني. يك كم گاز مي دي. موتور مثل برق دور مي گيره. قلبت مي ياد تو دهنت. ادرنالين خونت ديگه جا نداره بالاتر بره. تو دلت يه احساس غريب داري. دور . برت رو نگاه مي كني. داشبورد زيبا؛ ارگونومي عالي اتاق؛ دسته دنده خوشدست؛ پدال هايي باحال اما شايد يك كم صفت باشند. ترمز كه خيلي كن حركت مي كنه.

هنوز موتور داره مي لرزه اما الان ديگه گرم شده. حالا بايد حركت كني. اما مگه مي شه. اين كار خيلي جرعت مي خواد(اگر اين ماشين رو به من بدن همون لحظه تخته گاز راه مي افتم) گاز رو اروم فشار مي ديو كلاج رو رها مي كني.(تو 911 توربو 2002 به بالا اگر نخواهيد خيلي تند بريد ماشين با دنده 2 راه مي افته). يك كم رانندگي مي كنيد. فرمون صفت و دقيق و تيزه. قفل تا قفل فقط يك و نيم دور. ترمز رو امتحان مي كين. خيلي عالي كار مي كنه.حالا جرعت پيدا مي كني. يه معكوس ميكشي. ماشين مثل گلوله پرتاب مي شه. ترمز مي كني و مي ايستي. دنده يك رو جا مي زني. گاز مي دي. دور كه از 3500 رد نمي شه موتور غرش مي كنه. ته دلت مي ترسي اما….نفست رو تو سينه حبس مي كني. كلاج رو ول مي كني. مي چسبي تو صندلي ماشين داره مثل جت مي ره.دور رو تا 6500 مي بري بالاو دنده دو رو جا مي زني. تو بعضي از مدل ها موتور 8500 تا دور مي گيره. مثل كاررا جي تي 2005. با عوض كردن دنده 3 چيز رو متوجه مي شي. اول حركت بسيار كم دنده. دوم صداي جيغ تاير ها ئو بعد از اون شتاب سرسام اور دوباره به سراغت مي ياد. دوباره مي ري تو صندلي. به نظر من اين صندلي ها رو بايد از تفلون بسازن كه ادم بهش نچسبه.قابت مثل گنجشك مي زنه. تو 3.9 ثانيه 100 كيلومتر؛6 ثانيه بعد از اون 200 كيلومتر رو حس مي كني.2 ثانيه بعد (مجموعا 30 ثانيه) مي توني طول يه زمين فوتبال رو تو يك ثانيه طي كني!!!

پا ها رو مي ذاري رو كلاج و ترمز. ديگه اصلا وقت نمي كني كه معكوس بدي. احساس مي كني كه تموم خونت توي سرت جمع شده. دوباره راه مي افتي . قدرت مانور ماشين فوق العاده است. تو اين مدلهاي جديد ماشين كاملا پايداره. تو مدلهاي قديمي و همچنين مدا GT3 بيچاره مي شي. ماشين همش منحرف مي شهو تموم حواست بايد به ماشين باشه. وقتي كه مانور تموم شد تازه مي فهمي از چه جايي با چه سرعتي رد شدي.دوباره راه مي افتي. حالا بايد يه دور خيلي تند بزني. كلاج رو ميگيري؛ پات رو مي ذاري رو ترمز و فرمون رو مي چرخوني. هنوز پنجاه شصت متري با پيچ فاصله داري. اما ته ماشين چرخيدا. يه معكوس مي دي. فرمون رو بر مي گردوني و گاز رو تخته مي كني. از 4 تا چرخ داره دود بلند مي شه. دور موتور داره تو قرمز مي لرزه. وقتي به دور مي رسه دور تا ته رفته بالا. راحت مي پيچي. دوباره اون شتاب فوق العاده رو حس مي كني.
اما بايد ديد چه موتوري اين قدرت رو به اين ماشين بخشيده. مي ري پشت ماشين و درپوش موتور رو مي زني بالا. يه موتور توربو. دوتا توربوي خوشگل.تنها چيزي كه تو ذهنته اينه كه چطوري از اين ماشين زنده اومدي بيرون.البته پورشه هم فكرهايي براي زنده موندن شما كرده. علاوه بر سيستم هايي مثل ABS وEBD سيستم هايي ديگري مثل PMS از جان محافظت مي كند. اين سيستم در زماني كه به سرعت خيلي زياد وارد پيچ مي شويد خود به خود اگر لازم باشد گاز را قطع كرده و ترمز مي كند و مانع از اين مي شود كه چپ كنيد يا به دور خود بچرخيد يا اتومبيلتان منحرف شود.البته من خودم اين سيستم رو دوست ندارم. من اتومبيلهاي سركش و وحشي رو دوست دارم. دوست دارم من ماشين رو برونم نه اينكه اون خود سر عمل كنه. به همين دليل از بين محصولات پورشه 911 كاررا مدل 1994 و از بين محصولات جديد مدل هاي GT2 و GT3 رو خيلي دوست دارم. مخصوصا GT3 چون هيچ سيستم الكتريكي براي محافظت از شما نداره. حتي يه ABS ناقابل هم نداره!!!!!!!!!

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)