بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > اخبار گوناگون > اخبار فرهنگی هنری

اخبار فرهنگی هنری در این بخش اخبار و موضوعات مرتبط با فرهنگ و هنر نمایشگاهها سمینارها همایشهاو.... بحث خواهند شد...

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-05-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
جدید بیست و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران (ویژه نامه)

پوستر نمایشگاه 23 کتاب تهران

به گزارش خبرنگار ادبیات برنا به نقل از ستاد خبری بیست و سومین نمایشگاه بین‏المللی کتاب تهران، طراح پوستر بیست و سومین نمایشگاه بین‏المللی کتاب تهران از آماده شدن پوستر نمایشگاه کتاب برای چاپ خبرداد و گفت: در پوستر امسال یک کتاب باز که ورق‏هایش رو به بالا کشیده شده، در پس زمینه‏ای آبی طراحی شده ‏است.
وحید توکلی گفت: قلمی میان این کتاب طراحی شده که نماد نویسنده است ولی در نگاه اول جلب توجه نمی کند.
طراح پوستر بیست وسومین نمایشگاه کتاب تهران، فاصله گذاشتن بین ورق‏های کتاب را تداعی‏کننده ریه انسان برای زندگی دانست که معنای تبلور سلامت روح و فکر جامعه اهل مطالعه را می‏رساند.
طراح پوستر بیست وسومین نمایشگاه کتاب تهران، فاصله گذاشتن بین ورق‏های کتاب را تداعی‏کننده ریه انسان برای زندگی دانست که معنای تبلور سلامت روح و فکر جامعه اهل مطالعه را می‏رساند.

در این پوستر علاوه بر شعار سال 89 که از سوی مقام معظم رهبری "همت مضاعف، کار مضاعف" نام‏گذاری شده‏است، عبارت "کتاب برای همه" به عنوان شعار این دوره نمایشگاه بین‏المللی کتاب تهران هم نوشته شده‎‏است.
بیست و سومین نمایشگاه بین‏المللی کتاب تهران 15 تا 25 اردیبهشت ماه سال جاری در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری

ویرایش توسط رزیتا : 05-05-2010 در ساعت 01:09 AM
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 05-05-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض نقشه نمایشگاه + توصیه هایی برای بازدید كنندگان

نقشه نمایشگاه + توصیه هایی برای بازدید كنندگان

1- برای بازدید از نمایشگاه حتی الامكان از مترو و اتوبوس های ویژه نمایشگاه استفاده نمائید.
2-اگر بنا دارید مدت طولانی در نمایشگاه بمانید مواد غذایی و خوراكی مناسب به همراه خود بیاورید
3- به محض ورود به نمایشگاه مسیر خود را مشخص و اطلاعات لازم مانند ناشر،عنوان كتاب،سالن و نقشه نمایشگاه را از ایستگاههای اطلاع رسانی اخذ نمائید.
4- اگر وسایل زیادی به همراه خود به نمایشگاه آورده اید می توانید به كیوسكهای تحویل امانات در سطح نمایشگاه مراجعه نمائید.
5- تمام غرفه های نمایشگاه به دستگاه کارت خوان مجهز شده است. از کارتهای شبکه شتاب برای خرید استفاده کنید.
6- به علایم و تابلوهای اطلاع رسانی نصب شده در سطح نمایشگاه توجه نمائید.
7- از خرید نوشیدنیها و مواد غذایی غیر بسته بندی شده و غیر بهداشتی خودداری كنید.
8- به علت ازدحام بیش از حد در بعضی از سالنها هرگونه موارد مشكوك و مزاحمت از سوی افراد را به انتظامات سالن ها اطلاع دهید.
9- از ریختن زباله و كاغذ در سالنها و محوطه نمایشگاه خودداری كنید.
10- كفش راحت و مناسب بپوشید.

نقشه نمایشگاه:

استاد فاضل نظری
قدیمی 05-05-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض سایت نمایشگاه کتاب تهران

سایت نمایشگاه کتاب تهران

در آستانه گشایش نمایشگاه کتاب، سایت نمایشگاه کتاب تهران راه اندازی شد. اطلاعات ناشران، جستجوی کتاب، اخبار، برنامه های روزانه، اطلاعیه ها و گالری تصاویر از بخش های اصلی این سایت می باشد.

اطلاعات ناشران، جستجوی کتاب، اخبار، برنامه های روزانه، اطلاعیه ها و گالری تصاویر از بخش های اصلی این سایت می باشد.

نوجه داشته باشید که این سایت به دو زبان فارسی و انگلیسی برای عموم قابل دسترس می باشد.

برای مشاهده سایت به آدرس www.tibf.irمراجعه کنید.

استاد فاضل نظری
قدیمی 05-05-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض کشورهای شرکت کننده نمایشگاه کتاب تهران

کشورهای شرکت کننده نمایشگاه کتاب تهران

اسامی کشورهایی که در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ثبت نام کرده‌اند یا کتاب هایشان توسط توزیع کنندگان در نمایشگاه عرضه می شود، اعلام شد.

به گزارش خبرگزار کتاب تهران(ایبنا) به نقل از ستاد خبری بیست و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، کتاب‌های ناشرانی از کشورهای اردن، لبنان، سوریه، مصر، عراق، عربستان، امارات، قطر، کویت، عمان، بحرین، انگلیس، آمریکا، آلمان، ایتالیا، بلژیک، اسپانیا، سوییس، اتریش، ترکیه و روسیه در نمایشگاه کتاب عرضه خواهد شد.

همچنین برخی از ناشران کشورهای کره جنوبی، ژاپن، ارمنستان، آذربایجان، قزاقستان، ازبکستان، ترکمنستان، افغانستان، پاکستان، هند، تونس، بوسنی و هرزگوین، یونان، فرانسه، چین، مالزی، اندونزی، لیبی و کردستان عراق کتاب‌هایشان را در نمایشگاه عرضه می کنند.

انتشارات سازمان‌های بین المللی مانند مرکز اطلاعات سازمان ملل، یونسکو و کمیسیون حقوق بشر اسلامی نیز در نمایشگاه کتاب تهران حضور دارند.
بیست و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، پانزدهم تا بیست و پنجم اردیبهشت در مصلای امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.

استاد فاضل نظری
قدیمی 05-05-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض برنامه های ناشر برتر نمایشگاه

برنامه های ناشر برتر نمایشگاه

در بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، انتشارات سوره مهر با 190 عنوان کتاب چاپ اولی، 60 عنوان کتابی که در طول نمایشگاه منتشر می‌شوند و مابقی کتاب‌هایش حضور خواهد داشت.
60 عنوان کتاب سوره مهر در نمایشگاه منتشر می‌شوند

به گفته طباطبایی حدود 60 عنوان کتاب که هنوز منتشر نشده‌اند ولی در نمایشگاه کتاب منتشر و توزیع خواهند شد. برخی از این کتاب‌ها عبارتند از:
«شرحه شرحه صداست در باد» از علی معلم دامغانی،
«آتش سواران» از عباس براتی پور،
«کیمیاگران نقش» از منیژه آرمین،
«مردگان باغ سبز» از محمدرضا بایرامی،
«جنگ پطرس» مجید امینی،
«کوچه نقاش‌ها» از راحله صبوری،
«آنچه اتفاق افتاده است» از مرتضی سرهنگی،
«شاه بی شین» متعلق به محمدکاظم مزینانی،
«سفر به فطرت»، «پیوند زیتون با شاخ ترنج»
، «خواب ارغوانی»، «تا محراب جان آن دو ابرو» علی موسوی گرمارودی
و «نمایش‌های ایرانی» از مجموعه شش جلدی نمایش‌های ایرانی که در این نمایشگاه 4 جلد از آنها را ارائه می‌کنیم.

کتابهای چاپ اولی:

«مجلس حر بن یزید ریاحی» از علی معلم دامغانی با مقدمه محمدرضا تقی‌دخت،
«خاطرات ماشاالله کازرونی» اثر سیدقاسم یاحسینی،
«آغاز روشنایی آینه» از سیدعلی موسوی گرمارودی،
«بابانظر» تالیف حسین بیضایی،
«من سرباز هخامنشی بودم» سیدعلی جعفری،
«از روی دست رمان نویس» از محسن سلیمانی،
«بیدل به انتخاب بیدل» نوشته علیرضا قزوه،
«درباره ادبیات و هنر دینی» از زهرا زواریان،
«سر دلبران» از مرحوم حسین حداد،
«سه پدیده در آینه رمان» از مجتبی رحماندوست،
«شباویز» منیژه آرمین،
«قصه‌های گل بهار» از امیرحسین فردی،
«پرونده کاریکاتور 1 و 2» از محمدرضا رفیعی،
«نظریه در تئاتر» فرزان سجودی،
«نشانه شناسی موسیقی فیلم» نوشته تورج زاهدی، جلد اول و دوم «مبانی عرفانی هنر و معماری اسلامی» از حسن بلخاری قهی، «گزیده تحلیلی و تشریحی شاهنامه فردوسی» از اسدالله بقایی و «ترکش‌ها گرایم را گرفتند» از محمود مهدوی از جمله کتاب‌های چاپ اولی هستند که در نمایشگاه کتاب عرضه می‌شوند.

کتابهای چاپ چندمی:

به گزارش تبیان:
یکصد و دهمین شماره «دا»،
چاپ پانزدهم «شطرنج با ماشین قیامت»،‌
چاپ سیزدهم «سفر به گرای 270 درجه»،
چاپ 15 «داستان‌های شهر جنگی»،
چاپ شانزدهم «خاطرات عزت شاهی»،
چاپ سی‌ویکم «من او» و چاپ 21 «ارمیا» از جمله کتاب‌های چاپ چندمی است که در

نمایشگاه ارائه می‌شوند.

رونمایی از مجموعه آثار موسوی گرمارودی و بایرامی

روابط عمومی انتشارات سوره مهر در مورد برنامه‌های امسال این انتشارات در نمایشگاه کتاب گفت: برنامه‌های جنبی انتشارات سوره مهر در نمایشگاه شامل قرعه‌کشی از مشترکان، ارائه بروشور صوتی معرفی کتاب‌ها، انتشار و توزیع نشریه "مهر" به صورت روزانه، آغاز به کار سایت جدید سوره مهر و دو نشست برای معرفی کتاب «مردگان باغ سبز» نوشته محمدرضا بایرامی و معرفی مجموعه آثار علی موسوی گرمارودی است.

رضا امیرخانی و سیده زهرا حسینی در غرفه سوره مهر

شایان ذکر است که غرفه انتشارات سوره مهر هر روز در نمایشگاه، نشست با نویسندگان برگزار می‌کند که رضا امیرخانی، حبیب احمدزاده، محسن مومنی، محمدرضا بایرامی، علی موسوی گرمارودی، احمد دهقان، هدایت‌الله بهبودی، سیده زهرا حسینی و فاضل نظری از جمله آنها هستند.
گفتنی است انتشارت سوره مهر، سال گذشته در نمایشگاه کتاب به عنوان ناشر برگزیده انتخاب شد

استاد فاضل نظری
قدیمی 05-05-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض مترجم آمریکایی کتاب «دا» در نمایشگاه

مترجم آمریکایی کتاب «دا» در نمایشگاه

پال اسپراکمن؛ مترجم و استاد دانشگاه راتجرز آمریکا برای دیدار و گفت‌وگو با راوی کتاب «دا» در ایام بیست و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به ایران سفر می‌کند.
به گزارش کتاب تبیان این مترجم که در حال حاضر کتاب «دا» را در دست ترجمه دارد، هدف از سفر خود به ایران را دیدار با راوی این کتاب، "سیده زهرا حسینی" عنوان کرده است. اسپراکمن دلیل اصلی سفرش را گفت‌وگوی رو در رو با سیده زهرا حسینی و برطرف شدن برخی ابهامات خود در مسیر ترجمه کتاب «دا» عنوان کرده است.
پال اسپراکمن؛ مترجم و استاد دانشگاه راتجرز آمریکا برای دیدار و گفت‌وگو با راوی کتاب «دا» در ایام بیست و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به ایران سفر می‌کند.

همچنین تشریح روند ترجمه این کتاب از دیگر برنامه‌های وی در این سفر است.
وی پیش از این هم سفرهایی به ایران داشته که هدف اصلی این سفرها دیدار با نویسندگانی بوده که وی ترجمه آثارشان را بر عهده گرفته است. از جمله این سفر و دیدارها می توان به سفرهای قبلی این نویسنده و دیدار با احمد دهقان، حبیب احمدزاده و امیرحسین فردی و گفت و گو با آنها درباره کتاب‌هایشان اشاره کرد.
کتاب‌های «سفر به گرای 270درجه» نوشته احمد دهقان، «شطرنج با ماشین قیامت» و «داستان های شهر جنگی» نوشته حبیب احمد‌زاده و «اسماعیل» اثر امیر حسین فردی از دیگر آثاری است که وی به انگلیسی ترجمه کرده است.

استاد فاضل نظری
قدیمی 05-05-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض معرفی خدمات آنلاین كتابخانه ملی در نمایشگاه23

معرفی خدمات آنلاین كتابخانه ملی در نمایشگاه23

مسوولان كتابخانه ملی قصد دارند در ایام برگزاری نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران خدمات اینترنتی خود را به بازدیدكنندگان از نمایشگاه معرفی كنند. بخش آنلاین ویژه كودكان از جمله این خدمات است.
غرفه سازمان اسناد و كتابخانه ملی در شبستان مصلا قرار دارد و برنامه‌ای‌ برای معرفی خدمات آنلاین این كتابخانه طراحی شده است.

كتابخانه آنلاین سازمان اسناد و كتابخانه ملی كه به‌طور تخصصی برای كودكان و نوجوانان طراحی شده، از 12 اردیبهشت با عرضه 1000 عنوان كتاب كودك به‌طور رسمی آغاز به كار کرده است.
كتابخانه ملی بر روی سامانه اینترنتی خود هم‌اكنون اطلاعاتی درباره تمام كتاب‌های منتشر شده در ایران قرار داده كه علاقه‌مندان با استفاده نام نویسنده و یا نام كتاب می‌توانند از آن استفاده كنند.
كاركنان آموزش‌دیده كتابخانه ملی این خدمات را در نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران به بازدیدكنندگان معرفی می‌كنند.
طبق قوانین كتابخانه ملی، كودكان نمی‌توانند عضو این كتابخانه شوند از این ‌رو مسوولان كتابخانه ملی تصمیم به راه‌اندازی بخش‌های آنلاین برای كودكان و نوجوانان گرفته‌اند.
بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران 15 تا 25 اردیبهشت در مصلای امام خمینی‌(ره) برگزار می‌شود.

استاد فاضل نظری
قدیمی 05-05-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض سروش با 188 عنوان کتاب در نمایشگاه

سروش با 188 عنوان کتاب در نمایشگاه

انتشارات سروش در بیست و سومین نمایشگاه كتاب تهران با 188 عنوان كتاب حضور خواهد داشت كه از این تعداد، 80 عنوان كتاب چاپ نخست و 100 عنوان تجدید چاپی‌اند.
به گزارش خبرگزاری كتاب ایران(ایبنا)، كتاب‌های «فرهنگ املایی خط فارسی» ، «اصول و فن سخنوری» ، «دستنامه مدیریت رسانه»، «صنایع فضایی و ماهواره‌ها»، «كودكان‌ها»، «شعر و آیینه‌ها»، «اندیشه اجتماعی متفكران مسلمان» و «مبانی رسالت انبیا»، برخی از آثاری‌اند كه انتشارات سروش در نمایشگاه كتاب تهران عرضه خواهد كرد.
آثار مرتبط با امام خمینی(ره) نظیر «رساله محبت» و همچنین كتاب‌های «فرهنگ آثار»، «كیمیای وصال» و «ایران در چهار كهكشان ارتباطی»، «کشف المحجوب»، «فرهنگ کهن فارسی»، مجموعه دو جلدی «بوطیقای معماری» ، «رگ در عکاسی» و «ترکیب‌بندی در عکاسی» در این نمایشگاه عرضه خواهند شد.
«در چشم طوفان» یكی از آثار چاپ نخست است كه برای اولین بار در بیست و سومین نمایشگاه كتاب عرضه خواهد شد. این نوشتار كه به بیان خاطرات جرج تنت، رییس سابق سازمان اطلاعات و جاسوسی(سیا) می‌پردازد، در قطع وزیری، 670 صفحه و بهای 100000 ریال از سوی انتشارات سروش منتشر شده است.
همچنین كتاب «گوهرهای پراکنده» نوشته دکتر محمود عابدی شامل سخنان حضرت علی(ع) در ادبیات فارسی است كه در نمایشگاه ارایه خواهد شد.

استاد فاضل نظری
قدیمی 05-05-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض تازه‌های «ایران‌ صدا» در نمایشگاه

تازه‌های «ایران‌ صدا» در نمایشگاه

شبكه رادیو اینترنتی ایران صدا در بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران علاوه بر عرضه جدیدترین كتاب‌های گویا، برنامه‌های زنده رادیویی اجرا می‌كند.
مدیر ارتباطات شبكه «ایران صدا» گفت: این برنامه‌ها به صورت زنده در نوبت صبح از ساعت 10:30 تا 12:30 و عصرها از ساعت 17 الی 19 توسط گروه فرهنگ، ادب و هنر این شبكه پخش خواهد شد.
تبلیغ و معرفی كتاب گویا و كاركردهای آن در جهان امروز، انعكاس اخبار كتابی نمایشگاه و برگزاری مسابقه و اهدای جایزه را نیز می‌توان از دیگر این برنامه‌ها اشاره كرد.

عماد پیران‌عقل افزود: در روزهای نمایشگاه، برنامه‌های متنوع و مختلفی پیش‌بینی شده است كه از آن جمله می‌توان به برگزاری همایش‌های رادیویی به طور عمومی با حضور كارشناسان عرصه كتاب، گزارش و مصاحبه از غرفه‌ها و محیط‌ نمایشگاه، انعكاس خبری و پخش نشست‌های سرای اهل قلم و كارگاه‌ها اشاره كرد.

وی با اشاره به دیگر برنامه‌های این شبكه در روزهای برگزاری نمایشگاه، یادآور شد: تبلیغ و معرفی كتاب گویا و كاركردهای آن در جهان امروز، انعكاس اخبار كتابی نمایشگاه و برگزاری مسابقه و اهدای جایزه را نیز می‌توان از دیگر این برنامه‌ها اشاره كرد.
پیران‌عقل خاطرنشان كرد: كتاب‌های‌ گویا شامل متون كتاب‌ها و قطعه‌های صوتی خوانده شده از مكتوباتند كه به صورت فایل‌های صوتی در سایت این رادیو منتشر می‌شوند.
به گفته مدیر ارتباطات ایران صدا، برنامه نمایشگاه كتاب به تهیه‌كنندگی محسن حكیم‌معانی، سردبیری علی جعفری و گویندگی مریم یگانه اجرا خواهد شد.
سایت ایران صدا به نشانی اینترنتی www.iranseda.irفعالیت می‌كند.

استاد فاضل نظری
قدیمی 05-05-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض برنامه مترو برای اهل کتاب

برنامه مترو برای اهل کتاب

در روزهای برگزاری نمایشگاه كتاب، زمان سرویس‌دهی قطارهای مترو تهران از 7 به 5 دقیقه كاهش می‌یابد.
جعفر ربیعی در گفت‌وگو با ستاد خبری بیست وسومین نمایشگاه بین‏المللی كتاب تهران، گفت: همچنین در زمان برگزاری نمایشگاه چند قطار اضافه در ایستگاه شهید حقانی مستقر خواهند شد تا در ساعت پایانی كار نمایشگاه و ازدحام جمعیت، مسافران را جابه جا كنند.
ربیعی در ادامه، استفاده از بلیط‏های 10 سفره و 7 سفره را برای كاركنان، غرفه داران و مراجعه كنندگان به نمایشگاه پیشنهاد كرد و افزود: استفاده از این نوع بلیط‏ها می تواند علاوه بر صرفه جویی مالی، به مدیریت زمان مسافران هم كمك كند.
مدیرعامل مترو تهران همچنین از خریداران كتاب درخواست كرد تا از حمل اضافه كتاب در مترو خودداری كنند و ماموران مترو در این زمینه نظارت خواهند كرد.
استقرار 5 باجه پستی در محل نمایشگاه كتاب تهران، یكی از مهم‏ترین خدماتی است كه در روزهای برپایی نمایشگاه به بازدیدكنندگان ارائه شود.
بیست‏وسومین نمایشگاه بین‏المللی كتاب تهران 15 تا 25 اردیبهشت ماه سال جاری در مصلای امام‏خمینی (ره) برگزار می شود.

استاد فاضل نظری
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)