بازگشت   پی سی سیتی > ادب فرهنگ و تاریخ > شعر و ادبیات > رمان - دانلود و خواندن

رمان - دانلود و خواندن در این بخش رمانهای با ارزش برای خواندن یا دانلود قرار میگیرند

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 10-08-2009
SonBol آواتار ها
SonBol SonBol آنلاین نیست.
معاونت

سپاسها: : 521

1,688 سپاس در 686 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض دانلود دوره پنج جلدي زرسالاران

نمي دونم تا چقدر �عبدالله شهبازي� را مي شناسيد. ايشان جزو مورخان خوب کشورمان هستند، هر چند انتقادات بعضا جدي به ايشان وارد است (مخصوصا اين اواخر).
يکي از تاليفات ارزشمند ايشان �زرسالاران� مي باشد که تاکنون 5 جلد آن منتشر گرديده است. اخيرا ايشان نسخه pdf اين دوره پنج جلدي را منتشر کردند که من هم تصميم گرفتم در شماره امروز روزانه براي دانلود قرار دهم.
عبدالله شهبازي خود در مورد �زرسالاران� مي گويد:

"زرسالاران، ثمره دو دهه تلاش پژوهشي من و حاصل بهترين سال‌هاي زندگي‌ام است. کار بر روي اين کتاب را از سال 1370 آغاز کردم زماني که 36 ساله بودم و از توان جسمي فراوان برخوردار. انگيزه، و در واقع عشق، پايان‌ناپذير به تحقيق داشتم. سال‌ها به تهيه منابع و يادداشت‌برداري گذشت. از اوايل سال 1376 تدوين متن نهايي را آغاز کردم. ابتدا مي‌خواستم کتاب را در دو جلد منتشر کنم ولي در کوران کار با حجمي عظيم از يافته‌هاي بکر مواجه شدم که طرح کتاب را به پنج جلد ‌رسانيد. جلدهاي اوّل و دوّم در اواسط سال 1377 منتشر شد. پس از انتشار اين دو جلد، طرح کتاب را به هفت جلد افزايش دادم؛ جلدهاي سوّم و چهارم در اواخر سال 1379 و جلد پنجم در سال 1383 انتشار يافت. اکنون، شهريور 1388، پنج سال از انتشار جلد پنجم مي‌گذرد ولي هنوز جلدهاي ششم و هفتم منتشرنشده.
در جلد ششم بايد به معرفي پارسيان هند بپردازم. مباحث مهم ديگري نيز ناگفته مانده است: تجارت جهاني ترياک سده نوزدهم ميلادي و جايگاه آن در تکوين اليگارشي جديد غرب، تطور اقتدار و سيطره اليگارشي زرسالار از دوران ديزرائيلي تا ماجراي دريفوس، معرفي کمپاني‌هاي بزرگ دنياي امروز و خاندان‌هايي که گردانندگان واقعي اين کمپاني‌ها به‌شمار مي‌روند و پيشينه و پيوندهاي آنان، يهوديان بغدادي و خاندان زرسالار يهودي ساسون، ادامه تاريخ خاندان روچيلد تا زمان حاضر و غيره. در جلد هفتم بايد به ايران بپردازم و نقش کانون‌هاي زرسالار در تحولات معاصر ايران را بررسي کنم.
"

نسخه pdf دوره پنج جلدي �زرسالاران� را مي توانيد از طريق لينک زير دانلود کنيد. مطالعه اين کتاب را به همه دوستان اهل علم و تحقيق بشدت توصيه مي کنم.

لينک دانلود مستقيم (حجم فايل حدود 21 مگابايت مي باشد)
رمز فايل: ندارد

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)