بازگشت   پی سی سیتی > هنر > موسيقی Music > موسیقی ایرانی

موسیقی ایرانی در این بخش به شناساندن بزرگان موسیقی ایران میپردازیم بیوگرافی ها عکس ها خاطرات و خدمات ... و همچنین اخبار و مسائل مربوط به موسیقی ایران در این بخش گنجانده میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 11-13-2010
marykhosh آواتار ها
marykhosh marykhosh آنلاین نیست.
کاربر علاقمند

سپاسها: : 48

40 سپاس در 17 نوشته ایشان در یکماه اخیر
جدید گزارش تصویری کنسرت محسن یگانه در برج میلاد

عکس ها در حال لود شدن میباشند... شکیبا باشید!

کنسرت محسن یگانه توسط موسسه آوای هنر پنجشنبه ۱۵ مهرماه در برج میلاد در حالی برگزار شد که این سالن مملوء از علاقه مندان این خواننده بود.به گزارش خبرنگار موسیقی ما کنسرت محسن یگانه در حالی آغاز شد که هنوز بسیاری از مردم دنبال صندلی های خود می گشتند، یگانه با آمدن روی سن قطعه «نباشی» را از آلبوم «رگ خواب» خواند و بعد از خواندن این قطعه گفت: «سانس قبل افرادی که در سالن بودند همکاری بسیار خوبی داشتند و اجرای خوبی با آنها داشتم امیدوارم با شما هم لحظات خاطره انگیزی را سپری کنم. طبق عادت همه کنسرت هایم در ابتدا “ماه عسل” را می خوانم.»
بعد از اجرای این قطعه محسن یگانه ترانه «عذاب» را از آلبوم «رگ خواب» خواند و خطاب به حاضران گفت: «نو که میاد به بازار کهنه می شه دل آزار، اما من می خواهم با قطعاتی از آلبوم “نفس های بی هدف” بخشی از خاطرات را زیر و رو کنم.» وی سپس ترانه «چشم های خیس من» را از این آلبوم خواند و حضار استقبال بسیاری از این ترانه کردند.
همراهی پرشور مردم با محسن یگانه
نکته قابل توجه در کنسرت محسن یگانه همراهی مردم بود که تقریبا همه اشعار را به صورت کامل حفظ بودند و با او همراهی می کردند. گرچه اجرای زنده قطعات کیفیت و ویژگی های ضبط استودیویی را ندارد، اما حال و هوای خاص خودش را دارد و همین مرور خاطرات و ایجاد ارتباط صمیمانه مخاطب با خواننده از نکات قابل توجه کنسرت های یگانه است و قطعا برای خواننده همین مسئله بسیار مهم و مسرت بخش است.
محسن یگانه بارو بندیل و بست و …
محسن یگانه همچنین «سر از کار چشمات کسی درنیاورد» و «گناهی ندارم» را از آلبوم «نفس های بی هدف» خواند. جمعیت حاضر در سالن با هیجان بسیاری این خواننده را همراهی می کردند و گاهی هم برای ابراز احساسات ازصندلی های خود بلند می شدند و ایستاده به تشویق وی می پرداختند که همین موضوع باعث گلایه هایی مداوم از سوی یگانه می شد و می گفت: «از همین حالا تا پایان کنسرت نشسته دست بزنید و روی من را زمین نندازید دیگر چه می شود کرد جز اینکه بار و بندیل و بست و بعد از گفتن این جمله ترانه “بار و بندیل و ببند”را خواند.»
رگ خواب محسن یگانه در برج میلاد
یگانه ترانه «رگ خواب» را خواند و بعد از اجرای این قطعه گفت: «من برای آلبوم “رگ خواب” وسواس بسیاری به خرج دادم، همه لحظاتی که برای این آلبوم کار می کردم به عشق این صحنه ها و شادی شماست که امروز جلوی چشمانم می بینم. تمام تلاشم ادای دینی به شماست تا این جمع ها وجود دارد، تا شما هستید و هوایم را دارید هر سال آلبومی را منتشر می کنم و به شما ارائه خواهم کرد.» وی در ادامه ترانه «آی خدا» را خواند و گفت: امیدوارم ترانه هایی که امروز می نویسم و حرف دلم را که روی کاغذ می آورم را روزی در آلبوم بعدی ام منتشر و در حضور شما اجرا کنم.
یگانه قطعه ترانه «حافظه ضعیف» و«آخه دل من»را اجرا کرد و بعد از آن نیز ترانه «سکوت» را خواند که این قطعه با استقبال بسیار حضار مواجه شد .با اینکه از ورود آلبوم «رگ خواب» به بازار موسیقی حدود دو ماه می گذرد اما عده کثیری از حاضران در سالن اشعار این آلبوم را حفظ بودند. محسن یگانه گفت: «من ترانه ای ساختم که بسیار دوست اش دارم، اما آنطور که فکر می کردم جواب نداد … اما برای من “دوراهی”، دوراهی است.» وی سپس این قطعه را خواند.
محسن یگانه بدون طرفدارانش وجود ندارد !
محسن یگانه اعضای گروه را نیز معرفی کرد. وی در کنسرت خود یادی از محسن چاوشی کرد و ترانه «آهای خبرنداری» را خواند که این قطعه مورد استقبال حاضران در سالن قرار گفت. وی در ادامه گفت: «محسن یگانه چیزی نبود. وقتی محسن یگانه شد که طرفدارانش خواستند و هروقت آنها نخواهند محسن یگانه ای هم نیست. همه موفقیتم از سوی خداوند و بعد از صدقه سری شماست.» مردم محسن یگانه را مورد تشویق قرار دادند و او با یادی دوباره از محسن چاوشی قطعه «نشکن دلمو» را خواند.
کنسرت این خواننده جوان با اجرای دوباره «نباشی »به پایان رسید. وی از دفتر موسیقی ارشاد، کارکنان برج میلاد ، نیروی انتظامی، اداره اماکن، و مسئولان صدا و نور قدردانی کرد.
در حاشیه:
• در شروع و پایان کنسرت اگر گذرتان به پارکینگ برج میلاد می خورد صدای رگ خواب محسن یگانه را از ضبط ماشین ها می شنیدید که فضای جالبی را ایجاد کرده بود.
• ۲هزار تومان هزینه پارکینگ هر خودرو در برج میلاد؛ در گذشته و در اجراهای قبلی برج میلاد این اتفاق نیفتاده بود اما در این اجرا از هر خودرو ۲ هزار تومان هزینه پارک می گرفتند
• بسیاری از حاضران در کنسرت محسن یگانه ایستاده او را تشویق کردند که او بارها از آنها خواست که روی صندلی هایشان بنشینند.
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش