بازگشت   پی سی سیتی > هنر > موسيقی Music > اخبار موسیقی

اخبار موسیقی در این بخش تازه ترین اخبار موسیقی ایران و جهان گذاشته خواهند شد

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 07-08-2008
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض نشست خبری شجریان با خبرنگاران در پی مسائل پیش آمده پیرامون برگزاری کنسرت گروه شهناز

نشست خبری استاد محمد رضا شجریان با خبرنگاران در پی مسائل پیش آمده پیرامون برگزاری کنسرت گروه شهناز

در پی مسائل پیش آمده پیرامون برگزاری کنسرت گروه شهناز و گلایه رسانه ها ظهر امروز نشست استاد شجریان با خبرنگاران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در این جلسه که تحت عنوان "نشست صمیمانه خبرنگاران با استاد" در مجموعه فرهنگی آسمان برگزار شد محمد رضا شجریان از خبرنگاران خواست تا موضوع عدم ارائه بلیت به خبرنگاران و مسائل پیش آمده را تمام شده تلقی کرده و از طرح مجدد این موضوع که امروز مطرح شده است در رسانه ها بپرهیزند.
وی سپس درباره مشکلات پیش آمده در خصوص فروش بلیت به صورت اینترنتی گفت : توزیع عادلانه بلیت از دغدغه های همیشگی من بوده است ولی هر بار به هر روشی که این بلیتها توزیع شده باز با نارضایتی عده ای از مردم مواجه بوده ایم .
استاد شجریان در ادامه افزود : شاید هیچکس به اندازه من توجه وحساسیت مرا در توزیع بلیت نداشته باشد چون من از سال 1350 که برگزاری کنسرتهایم آغاز شد تا همین امروز با مشکل توزیع بلیت مواجه بوده ام. خوب به یاد دارم زمانی که کنسرتهایی را در تالار وحدت برگزار می کردیم حدود نیمی از بلیتها به دست مردم نمی رسید و بعدها متوجه می شدم که این بلیتها به طور رایگان دراختیار ارگانهای مختلف قرار می گرفته است و من هم همیشه به این شیوه ارائه بلیت معترض بودم و همواره دغدغه این را داشتم که بلیتها خیلی محترمانه به دست مردم برسد.
وی در ادامه افزود : ماجرای توزیع نامناسب بلیت ادامه داشت تا اینکه رسیدیم به سایت و متوجه شدیم که از طریق اینترنت بلیتها راحت تر و همچنین محترمانه تر به دست مخاطب می رسد اما به هر حال هر تجربه جدید مشکلات و معایب بسیار دارد و این شیوه هم قطعا عاری از مشکل نبوده و نیست و از سوی دیگر تحت هر شرایطی بازار سیاه به وجود می آید. به عنوان مثال، در دوره گذشته گروهی با نام "دل آواز 2" بلیتهای 15 هزار تومانی کنسرت را جلوی در تالار 200 هزار تومان به فروش می رساندند و دست ما هم به جایی بند نبود و متاسفانه اگر کسی اشتباه می کند به حساب "دل آواز " می گذارند که این دور از انصاف است.
استاد شجریان در ادامه به کم و کیف همکاری با گروه "شهناز" اشاره کرد و گفت : به آینده نوازنده های جوان این گروه به شدت اعتقاد دارم چرا که در شیوه نوازندگی خود بسیار تبحر دارند و خیلی خوب با یکدیگر کار می کنند و از همکاری با آنها بسیار راضی هستم، اما مشکل صدابرداری در تالار بزرگ کشور باعث شد تا کار گروه در سالن خوب شنیده نشود. به عنوان مثال، وقتی نوار کاست کنسرت شب چهارم را گوش می دادم متوجه شدم که اصلا صدای تار و سه تار شنیده نمی شود و این مشکلی است که در سیستم صدابرداری سالن وجود دارد چرا که هیچیک از این دستگاهها مطابق با استانداردهای روز نیستند و همه این مسائل موجب شده تا آنگونه که مورد نظر گروه بود از سیستم صدابرداری در سالن بهره نبریم، اما به هر حال کار با گروه موسیقی بسیار خوب و دوست داشتنی است و به آینده این گروه امیدوار هستم.
این استاد آواز درباره چگونگی همگاری با گروه "آوا" گفت : فعالیت گروه موسیقی "آوا" همچنان به قوت خود باقی است و کنسرتهای خارج از کشور را همراه با این گروه ارائه می کنم.
وی با بیان اینکه قرار نیست ما برای بازسازی آرامگاه شمس کمک مالی داشته باشیم، اظهار داشت : تنها هدف ما یادآوری بنیاد شمس تبریزی است. چرا که دلمان می‌خواهد مردم با این مرد با اندیشه و عرفان بیشتر آشنا شوند و ما نیز بتوانیم نام بزرگانمان را گرامی بداریم.
در این نشست رسانه‌ای که با حضور یونس شکرخواه مشاور مطبوعاتی شجریان، محمدعلی رفیعی مسؤول برگزاری کنسرت شجریان و مژگان شجریان برگزار شد از خبرنگاران دعوت شد تا در دو روز باقیمانده کنسرت استاد که روزهای شنبه و یکشنبه آینده در تالار کشور خواهد بود شرکت کنند.
منبع : خبرگزاری مهر

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)