بازگشت   پی سی سیتی > تالار علمی - آموزشی و دانشکده سایت > پزشکی بهداشتی و درمان

پزشکی بهداشتی و درمان در این تالار مطالب پزشکی و آموزشی در مورد بهداشت و سلامتی قرار خواهند گرفت

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 11-09-2009
زکریا فتاحی آواتار ها
زکریا فتاحی زکریا فتاحی آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 20

120 سپاس در 80 نوشته ایشان در یکماه اخیر
زکریا فتاحی به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض دختر 13 ساله هندی که خون می گرید قابل درمان است

دختر 13 ساله هندی که خون می گرید قابل درمان است

دختری که به جای اشک، خون می‌گرید

یك دختر ۱۳ ساله هندی به جای اشك، خون گریه می‌كند. علاوه بر این، از تمامی منافذ بدنش نیز خون می‌چكد.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از گاردین ، «تونیكل دوی ودی»، دختر نوجوان هندی است كه بدون هیچ خراش یا زخمی روی پوست بدنش، خونریزی دارد.
وی هنگامی كه گریه می‌كند، به جای اشك، خون از غدد اشكی چشمانش می‌چكد. علاوه بر این از گردن، بینی و كف پاهایش نیز خون ترشح می‌شود.
روستائیان ساکن اطراف خانه این کودک می گویند او نفرین شده است و او را در خیابان با بدترین الفاظ توهین می کنند . این بدترین شهرتی است که می توانید در هند به دست بیاورید.
این دختر ۱۳ ساله می‌گوید: “این موضوع نخستین بار باعث ترس من شد، اما بعد به آن عادت كردم. خون، كثیف است و تمامی لباس‌های من همیشه خون‌آلوده هستند، در مدرسه هیچ كس به من نزدیك نمی‌شود، تا با هم بازی كنیم. من هیچ وقت نمی‌توانم گریه كنم و همیشه جلوی گریه خودم را می‌گیرم تا خون جاری نشود.”
برای اولین بار در ژوئیه سال ۲۰۰۷ میلادی، دهان این دختر خونریزی کرد و از همان زمان این خونریزی ادامه دارد.
ابتدا پزشكان گمان كردند این خون‌ها از یک زخم ناشی می‌شود، اما چند هفته بعد این خونریزی از منافذ پوست سر وی هم ادامه یافت.
پزشكان انیستیتو تحقیقاتی هند بر این باورند كه این دختر به بیماری كمبود پلاكت خون مبتلاست، یعنی بدنش قادر به تأمین پلاكت به میزان كافی نبوده و به همین دلیل از منافذ بدنش به طور ناخواسته خون خارج می‌شود.
گرچه از نظر خیلی ها این کودک درمانپذیر نیست اما یک پزشک هماتولوژیست انگلیسی عنوان کرده که این دختر قابل درمان است .
«تونیكل» ۱۳ساله همراه با سه خواهر و والدینش در روستای عالم باغ در شهر لاك نو در ایالت اوتارپرادش هند زندگی می‌كند.

درمان غم عشق بگویم که چه باشد
وصل است و بهار است و می بربط و چنگ است
....
زنهار مرو هیچ سوی بیشه ی عشاق
چنگال غمش تیزتر از چنگال پلنگ است

----
ئه و روژه ی "مه جنون" له زوخاو نوشی ...مه ینه ت فه وتانی، کفنیان پوشی
من بومه واریس له قه وم و خویشی . . . سپاردی به من ئازاری و ئیشی

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 11-09-2009
زکریا فتاحی آواتار ها
کاربر فعال

پیش فرض یك زوج بریتانیایی برای دومین بار صاحب دوقلوی سیاه و سفید شدند

یك زوج بریتانیایی برای دومین بار صاحب دوقلوی سیاه و سفید شدن

یك زوج بریتانیایی برای دومین بار صاحب دوقلوی سیاه و سفید شدند كه به علت نادر بودن بیش از حد این پدیده حتی احتمال تخمین احتمال آن نیز وجود ندارد.

* دومین دوقلوی غیر هم نژاد در یک خانواده
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، «دين دورانت» و آليسون اسپونسر براي اولين بار در سال ۲۰۰۱ صاحب يك دوقلوي دختر سياه و سفيد بنام لورن و هيلي شدند كه به طور نادري در علم پزشكي لورن سفيد و بور شبيه مادرش بود و هيلي رنگ پوست و موهايش مانند پدرش بود .
اين زوج امسال نير بعد از ۷ سال صاحب يك دوقلوي دختر دورنگ شدند؛ «ميا» همانند پدرش سياه و «ليا» همانند مادرش سفيد است و موهاي سرخ رنگ و چشمان آبي دارد.

اين در حالي است كه محققان بر اين عقيده‌اند كه اين نوع تولد دوقلوها كه يكي سفيدپوست و ديگري رنگين پوست باشد، بسيار نادر است؛ چرا كه در هر ازدواج مخلوط ميان سفيدپوستان و رنگين پوستان، امكان اين كه يكي از كودكان به ويژه‌ در دوقلوها، سفيد و ديگري رنگين پوست باشد، بسيار كم است.
* تولد دومین دوقلوی غیر هم نژاد در یک خانواده پديده نادري است .

این زوج جوان از علم آمار و قانون احتمالات پیروی نمی کنند . احتمالات می گوید : ” احتمال به دنیا آمدن دوقلوهای با نژاد متفاوت در یک زن و شوهربسیار کم است !
تا اینجای مسئله که مربوط به اولین زایمان این زن می گردد قابل قبول است ، اما آنچه باعث می گردد این زن و شوهر جزء عجایب پزشکی قرار بگیرند تکرار مورد بالا در همین زوج است زیرا آمار می گوید : ” احتمال دو باره به دنیا آمدن دوقلوهای با نژاد متفاوت در یک زن و شوهر بسیار نادر است یعنی دو بار روی دادن چنین اتفاقی یك در یك میلیون زایمان در همین زوج است”.

از دو قلوهای تازه متولد شده دختر با رنگ پوستی تیره همرنگ پوست “دین دورانت” پدر خود بوده و خواهر وی دارای پوستی سفید و چشمانی آبی مانند “الیسون اسپونر” مادر خود است.
برادر و خواهر بزرگتر آنها كه در سال ۲۰۰۱ متولد شده بودند نیز دارای رنگ پوستهای كاملا متفاوت و رنگ چشمانی متفاوت هستند.
دورانت ۳۳ ساله گفت : “توجیه این پدیده چندان ساده نیست من خودم هم شوكه شدم.”
هر دو جفت دوقلوها غیر همسان بوده به این معنی كه از دو تخمك جداگانه بارور شده اند و بنابراین عدم تشابه آنها چیز غیر عادی نیست.

اما دانشمندان معتقدند كه داشتن دو جفت دو قلوی سیاه و سفید برای یك زوج بسیار نادر است.

سارا یارویس از كالج پادشاهی پزشكی عمومی نیز به این شبكه تلویزیونی گفت : “حتی به دنیا آوردن دوقلوهای غیر همسان هم كمی نادر است.
دو قلوی غیر همسان از پدر و مادری از دو نژاد نادرتر و این دو تخمك بارور شده هر كدام با یك رنگ پوست به دنا بیایند نادرتر به این ترتیب دو بار روی دادن چنین اتفاقی یك در یك میلیون زایمان در همین زوج است.”
احتمال وقوع چنین اتفاقی آنچنان نادر است كه هیچ آماری برای بررسی احتمال آن وجود ندارد كه البته انتظار می رود با افزایش تعداد ازدواج‌ها میان نژادهای مختلف زیادتر شود.

....

----

قدیمی 11-09-2009
زکریا فتاحی آواتار ها
کاربر فعال

پیش فرض تمساع آهنی یا روبو کروکودیل ( Robo-Croc ) معجزه دنیای پزشکی است

تمساع آهنی یا روبو کروکودیل ( Robo-Croc ) معجزه دنیای پزشکی است

۴۱ پیچ و مهره آرواره های تمساع آهنی یا ” روبو کروکودیل “ را بهم متصل نگه می دارد . در پی عبور یک ماشین از روی آرواره های یک تمساع ۱۰ فوتی تمساع تقریبا به حالت مرگ افتاد . حیوان قادر نبود آرواره های خود را حرکت دهد . و پزشکان از بهبود او نا امید بودند . آرواره های او خرد شده بود و دیگر موجودی خطرناک نبود زیرا حتی نمی توانست صورت خود را حرکت دهد .
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، این خزنده بزرگ و ترسناک را را به باغ وحش ميامى انتقال دادند تا در آنجا جان دهد . اما دام پزشک باغ وحش آقای داگ ميدر، به جای خشك كردن خزنده قول پیکر سعی کرد زندگی دوباره به او ببخشد .

این دام پزشک در یک معجزه پزشکی زندگی دوباره به این خزنده بخشید . و با یک جراحی فوق العاده و طولانی زندگی را به این حیوان برگرداند .
سخنگوی باغ وحش گفت : ما می توانستیم بگذاریم که او با درد و آرام بمیرد و ما از جنازه او یک کروکودیل خشک شده بسیار زیبا داشته باشیم . اما راه سختر را برگزیدیم و سعی کردیم نسل این خزنده که در حال منقرض شدن هست را حفظ کنیم .

دکتر داگ ميدر ،با استفاده از ۴۱ پیچ و مهره و میله آهنی توانست قسمت های خرد شده آرواره را به جمجمه تمساع اتصال دهد .
اینک سه ماه است که آرواره های این حیوان در پیچ و مهره است و او در این مدت قادر به تکه کردن و بلعیدن از راه دهان خود نبوده است . البته اینک مسئولین باغ وحش منتظر هستند تا او بتواند از راه دهان تغذیه کند . در صورت بهبودی این حیوان این بزرگترین اتفاق در سی سال گذشته در این باغ وحش است .

به احتمال زیاد شما در آینده نزدیک این تمساع آهنی را همراه با پیچ و مهره های اطراف آرواره اش در فیلم های ترسناک و تخیلی خواهید دید . او اینک از یک خزنده مرده به یک هنرپیشه تبدیل خواهد شد .

....

----

قدیمی 11-09-2009
زکریا فتاحی آواتار ها
کاربر فعال

پیش فرض تحمل چهره وحشتناک به دلیل تعصبات و خرافات!

تحمل چهره وحشتناک به دلیل تعصبات و خرافات!تحمل چهره وحشتناک به دلیل تعصبات و خرافات !خوزه مستره که عضو انجمن شاهدان یهوه (یهودا) است بر اساس اعتقادات دینی اش خونرسانی از طریق دهان یا سایر بخشهای بدن به بیماران را دخالت در کار خدا می داند!

او ۵۱ ساله و اهل اسپانیا می باشد و هنگامی که سن و سال زیادی نداشت به دلیل یک غده کوچک بر روی لبش به پزشک مراجعه کرد . و پزشک به وی گفت که باید غده عمل جراحی شود و او مخالفت کرد
خانواده مستره که ۳۰ سال قبل به این درد دچار شده است نیز از اعضای بسیار مقید انجمن شاهدان یهوه هستند. وی با وجود اصرارهای همسایگان مبنی بر مراجعه به پزشک و انجام جراحی، از آن سرباز زد.

به تدریج غده به صورت وحشتناکی شروع به رشد کرد و ابتدا دهان و سپس بینی اش را مسدود کرد. و بعد از مدتی هم، غده به حدی پیشرفت کرد که وی کور شد.
مستره که با خونریزی نامنظم روی صورتش، چهره بسیار ترسناکی گرفته بود خودش نیز دچار ترس و وحشت شد و از پزشکان آلمانی کمک خواست. اما پزشکان آلمانی گفتند بدون تزریق خون نمی توانند او را عمل کنند.

اما خوزه این بار با اصرار خانواده اش مبنی بر پایبندی به آداب انجمن دینی شان، از قبول عمل سرباز زد!
در نهایت خوزه که با واسطه کانال تلویزیونی دیسکاوری به انگلستان آورده شده بود از سوی دو پزشک بریتانیایی معاینه شد. دکترها دوباره بر جراحی غده روی صورت خوزه که بالغ بر پنج کیلو شده بود اصرار کردند.
این بار هم خوزه با تزریق خون به بدنش مخالفت کرد!
این بار خواهر او که همراهش به انگلستان آمده بود به این تصمیم خوزه اعتراض کرد و خواستار قبول شرایط دکتر شد.
این پیرو متعصب گروه شاهدان یهوه که بخاطر اعتقاد به حرام بودن جراحی منجر به خونریزی، بینایی چشمان خود را از دست داده بود و چهره اش به طرز بسیار وحشتناکی دفرمه شده بود سرانجام به جراحی بدون خونریزی رضایت داد !!
این مرد متعصب که قبل از جراحی با روزنامه سان (The Sun) انگلیس مصاحبه می کرد ضمن شکایت از وضعیت ظاهری اش گفت: کودکان وقتی مرا می بینند شروع به گریه می کنند. فکر می کنند من یک موجود دیگر هستم. هنوز هم نمی فهمم تمام این بلاها چرا بر سر من آمد!
مستره که بعد از مرگ مادرش، خواهرش از او نگهداری می کند از سوی پزشکان انگلیسی با عمل جراحی بدون خونریزی درمان خواهد شد. اضافات گوشت روی صورت او هم به صورت تکه تکه جدا خواهند شد.

به گزارش روزنامه حریت، ضخامت اضافات صورت مستره (زگیل های صورتش) به ۳۸ سانتیمتر و وزن آن به ۵.۵ پنجو نیم کیلوگرم رسیده است.
زگیل های صورت خوزه مستره اسپانیایی از ۱۴ سالگی اشت شروع به بزرگ شدن نمود. این مرد به دلیل اعتقاد گروه متعصب شاهدان یهوه با جراحی و برداشتن این تومور یا زگیل های زشت از صورتش مخالف بود. دلیلش را هم حرام بودن جراحی همراه با خونریزی از سوی این گروه متعصب مسیحی عنوان می کرد. یک چشم مستره به تدریج بر اثر تورم زگیلها کور شده است.
گفتنی ست برای جراحی وی از یک تکنولوژی جدید جراحی که در آن جلوی خونریزی گرفته شده است استفاده خواهد شد.

....

----

قدیمی 11-09-2009
زکریا فتاحی آواتار ها
کاربر فعال

پیش فرض آقای توماس ، به روش طبیعی زايمان كرد !

آقای توماس ، به روش طبیعی زايمان كرد !

آقای توماس به روش طبیعی زائید

توماس بیتی زنی که مرد شد و حالا از نظر علم پزشکی مردی با برخی خصوصیات و رفتارهای زنانه به شمار می‌رود طی یک عمل طبیعی زایمان فرزندش را به دنیا آورد. و امريکايي ها و مردم جهان را هيجان زده کرده است .

فرزند «توماس بیتی» مشهور به «مرد حامله» یک دختر است.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، ، رسانه های آمریکایی روز جمعه اعلام کردند که فرزند نخستین مردی که مادر شده است یک دختر است.
توماس بیتی که از نظر علم پزشکی مردی با برخی خصوصیات و رفتارهای زنانه به شمار می‌رود توسط عمل لقاح مصنوعی باردار گردیده است.
این مرد ۳۴ ساله اهل اورگان آمریکا نخستین فرزند خود را در بیمارستان این شهر به دنیا آورد. این دختر، نخستین فرزند بیتی بود.
بیتی در باره تفاوتی که وی با مادران دیگر دارد می گوید: «تنها چیزی که مرا از آنها متمایز می سازد آن است که من نمی توانم به نوزاد خودم شیر دهم. اما مگر همه مادران این کار را می کنند؟»
گفتنی است بر خلاف اظهارات پیشین رسانه‌ها، این کودک توسط عمل جراحی (سزارین) به دنیا نیامده است.
بیتی به زودی قرار است درباره تجربیاتش درباره این وضع حمل کتابی بنویسد. کتابی که احتمالا فروش بسیاری خواهد داشت.

در آخرين گزارشات از توماس بيتي، نخستين مرد دنيا که اینک مادرشده است رسانه ها عکسي از وي چاپ کرده بود که وي در حال مرتب کردن چمن ها بود و در وضعيت راحتي آماده رفتن به بیمارستان می شد.

بيتي که شهروند ايالت اورگون در آمريکا است، پس از اعلام اين خبر که تصميم دارد فرزندي را به دنيا بياورد، احساسات و حيرت جهاني را برانگيخت.
وي دختر به دنيا آمد اما به دليل مشکلات جنسيتي ۱۰ سال قبل تغيير جنسيت داده و مرد شد.

پس از آن تحت هورمون درماني قرار گرفت اما اعضاي زنانگي را در بدن خود داشت.

توماس پس از تغيير جنسيت با نانسي ازدواج کرد، اما همسرش قادر به بچه دار شدن نبود.

به اين ترتيب اين زوج تصميم گرفتند که اين وظيفه يعني بچه دار شدن را به عهده توماس بگذارند.

توماس مي گويد که بارداري اش مثل ساير بارداري ها است.
گزارشی از این مرد باردار را در این سایت مطالعه کرده اید و اینک گوشه هایی دیگر از زندگی این مرد مادر شده را برایتان بیان می کنیم :
متن زیر ترجمه مصاحبه ایشان با شبکه ماهواره ای اپرا می باشد.

توماس بتی در مقابل دوربین های تلویزیونی شکم باردار خودش را نشان داد او همچنین عکسی از خودش را که زمانی بعنوان دختر جوان بود و در مقایسه ملکه زیبایی شرکت کرده بود نشان داد

او در گفتگو با اپرا تاکید کرد که برای سلامتی اش نگران است او همچنین گفت دکترها به او گفتند ممکن است نوزاد او پس از زایمان از دنیا برود
توماس بتی ۳۴ یساله ترانس ***وال است که تغییر جنسیت داده است در برنامه اپرا صحنه های مختلفی از زندگی او بصورت ویدئو نمایش داده شد حتی صحنه رفتن او به سونوگرافی و مشخص شدن دختر بودن بچه اش.
او پذیرفت که هیچکسی نمی تواند درک کند چرا او و همسر ۴۵ ساله اش خواستند بچه دار شوند
توماس بتی گفت وقتی بچه اش به اندازه کافی بزرگ شود همه حقایق را به او خواهد گفت
او خواهد گفت چقدر والدینش عاشق هم بودند و چقدر نیز عاشقانه او را دوست خواهند داشت

** توماس بیتی و نانسی دراتاق پر از اسباب بازی بچه

توماس بتی متولد هاوائی است او تصمیم گرفت به روش تلقیح مصنوعی حامله شود ۵ سال پس از اینکه همسرش بدلیل بیماری رحم اش را خارج کرد ، او گفت اگر نانسی می توانست حامله شود او هرگز حامله نمیشد
بتی گفت از واکنش مردم پس از تولد بچه خیلی می ترسد
من می خوام این کار را آسان کنم برای زوج های شبیه ما ، اما من می ترسم.
من می ترسم از واکنش مردم نسبت به زندگی ما ، من نمی خوام زندگی که دارم را از دست بدم ، من می دانم این چیز خیلی سختی برای بسیاری از مردم است که درک کنند.
اما فقط برای ما این یعنی اینکه ما زن و شوهری هستیم که یک بچه خواهیم داشت
توماس بتی زمانیکه دختر جوانی بود و در مسابقه ملکه زیبایی شرکت کرده بود.

** عكس هاي دوره نوجواني «توماس بیتی» يعني زماني كه او. يك دختر بوده است .

**** عكس دوره كودكي «توماس بیتی» به همراه مادرش.

** مجري برنامه اپرا در حال لمس شكم اولين مرد باردار جهان

یاد آور می شویم که بيتي از طريق انتقال مصنوعي اسپرم (IUI) باردار شده بود.

....

----

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)