بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > ليگ برتر باشگاه های ایران

ليگ برتر باشگاه های ایران در این تالار به بحث و بررسی لیگ برتر فوتبال کشور پرداخته میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 12-05-2010
shokofe آواتار ها
shokofe shokofe آنلاین نیست.
ناظر ومدیر تالار پزشکی بهداشتی و درمان

سپاسها: : 3,681

5,835 سپاس در 1,524 نوشته ایشان در یکماه اخیر

جدول گلزنان ليگ برتر در نیم فصل اول؛ فرار بزرگ ادینهو برای آقای گلی

سایت گل- در پایان نیم فصل اول لیگ برتر، ادینهو لوسیانو مهاجم برزیلی تیم مس کرمان با 14 گل زده بهترین گلزن نیم فصل اول شد و فرار بزرگ خود برای آقای گلی را آغاز کرد. رقبای اصلی ادینهو در دو هفته اخیر موفق به گلزنی نشده اند.، اگرچه ابراهیم توره 7 گله شد و با توجه به غیرقابل پیش بینی بودن این مهاجم می توان رقابت جذابی را در نیم فصل دوم شاهد باشیم. در 17 هفته طی 151 بازی انجام شده، 385 گل به ثمر رسیده و 139 بازیکن موفق به گلزنی شده اند. ضمن آنکه 7 گل به خودی نیز به ثمر رسیده که سعید سالارزاده مدافع ملوان دو گل به خودی به ثمر رسانده است.

14 گل: ادینهو لوسیانو(مس کرمان)

10 گل: رضا نوروزی(فولاد خوزستان)

9 گل: کریم انصاری فرد(سایپا کرج)

8 گل: میلاد میداودی(استقلال تهران) محمد حسینی (ذوب آهن اصفهان) سعید دقیقی(شهرداری تبریز)

7 گل: مهرداد اولادی(ملوان انزلی) محسن بیاتی نیا(صبای قم) ابراهیم توره (سپاهان اصفهان) روح الله عرب (نفت آبادان) آرش افشین(فولاد خوزستان)

6 گل: محمد نوری (پرسپولیس تهران) محمد غلامی(استیل آذین) فرهاد مجیدی (استقلال تهران) عباس محمدرضایی (سایپا کرج)

5 گل: غلامرضا رضایی (پرسپولیس تهران) امید شریفی نسب (نفت آبادان) فرهاد خیرخواه(پاس همدان) احمد حسن زاده(مس کرمان) علیرضا عباسفرد(پیکان قزوین) آرش برهانی (استقلال تهران)

4 گل: هادی اصغری(صبای قم) علی کریمی(شهرداری تبریز) رضا عنایتی، میلوراد یانوش(سپاهان اصفهان) سیاوش اکبرپور(استیل آذین) امیر میربزرگی (پیکان قزوین) امین متوسل زاده، بهادر عبدی (راه آهن تهران) محمد نزهتی(ملوان انزلی) میثم بائو ( شهرداری تبریز) ایمان حیدری (شاهین بوشهر) محمدرضا خلعتبری ، ایگور کاسترو (ذوب آهن اصفهان) ابراهیم صادقی(سایپا کرج) مسعود ابراهیم زاده ، علی علیزاده (تراکتورسازی تبریز) امیر محبی(پاس همدان)

3 گل: مهدی رجب زاده (ذوب آهن اصفهان) جاسم کرار (تراکتورسازی تبریز) جهانگیر عسگری، مجید خدابنده لو (پیکان قزوین) شهرام گودرزی(شهرداری تبریز) رودریگو لوپز (راه آهن تهران) رسول نویدکیا (نفت آبادان) باکاری دیاکیته، سیامک سرلک ، بختیار رحمانی(فولاد خوزستان) کارلوس ادواردو( (شهرداری تبریز) اشپیتم آرفی(پرسپولیس تهران) پژمان نوری( ملوان انزلی) مهدی محمدزاده( نفت تهران) محرم نویدکیا(سپاهان اصفهان)

قدیمی 12-06-2010
shokofe آواتار ها

توره: آقای گلی مال من است نه ادینیو

قبل از بازی به دلم افتاده بود که هت تریک می کنم. حتی این موضوع را به یکی از هم تیمی هایم گفتم. در کل حوشحالم که هم من گل زدم و هم اینکه سپاهان بازی را برد

سایت گل- ابراهیم توره در بازی مقابل سایپا عملکرد درخشانی ارائه داد تا زمینه ساز پیروزی پرگل سپاهان باشد.

به گزارش توره درباره این بازی می گوید:« بعد از پیروزی مقابل پرسپولیس خیلی ها برد ما را شانسی دانستند، به همین خاطر برابر سایپا تنها به فکر ارائه فوتبالی زیبا بودیم تا جواب منتقدان را بدهیم. خوشبختانه هم خوب بازی کردیم و هم خوب گل زدیم تا یک قدم دیگر به صدر جدول نزدیک شویم»

خیلی ها از حالا و در حالی که دو بازی سپاهان باقی مانده ذوب را قهرمان نیم فصل لیگ معرفی می کنند. توره در این باره می گوید:« نمی دانم چرا وقتی دو بازی ما باقی مانده همه از قهرمانی ذوب در نیم فصل اول صحبت می کنند. البته که قهرمانی نیم فصل ارزشی ندارد اما مطمئن باشید با پیروزی در دو بازی آینده اجازه نمی دهیم ذوب حتی به قهرمانی نیم فصل هم برسد»

توره برابر سایپا سه گل زد و یک پاس گل داد تا عنوان بهترین بازیکن زمین را به خود اختصاص دهد. مها جم سنگالی سپاهان در این مورد می گوید:« مقابل سایپا خیلی خوب بازی کردم. هم گل زدم و هم پاس گل دادم. قبل از بازی به دلم افتاده بود که هت تریک می کنم. حتی این موضوع را به یکی از هم تیمی هایم گفتم. در کل حوشحالم که هم من گل زدم و هم اینکه سپاهان بازی را برد»

هت تریک توره باعث شد تا او هفت گله شود اما همچنان این ادینیو است که با 14 گل صدرنشین جدول گلزنان است. توره که با حرارت خاصی بازیهای مس را دنبال می کند درباره گلزنی دوباره ادینیو وآقای گلی لیگ برتر بع سایت گل می گوید:« می دانم ادینیو با دو گلی که زد 14 گله شد اما اشکالی ندارد. آقای گلی لیگ امسال مال من است و نه ادینیو، مطمئن باشید با کمک بازیکنان سپاهان این عنوان در پایان فصل به من تعلق می گیرد»

قدیمی 12-10-2010
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد - مدیر تالار موبایل و دوربین دیجیتال

سپاسها: : 4,552

4,939 سپاس در 1,683 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Lightbulb بازي استقلال و شهرداري تبريز لغو شد

جام جم آنلاين: رئيس سازمان ليگ فدراسيون فوتبال از لغو بازي استقلال تهران و شهرداري تبريز به علت آلودگي هواي تهران خبر داد .

عزيزالله محمدي به خبرنگار واحد مرکزي خبر گفت :بازي استقلال تهران و شهرداري تبريز در هفته هجدهم رقابتهاي فوتبال باشگاه هاي برتر کشور که قرار بود ساعت 15 امروز در ورزشگاه آزادي تهران برگزار شود به علت آلودگي هوا برگزار نمي شود .

رئيس سازمان ليگ فوتبال گفت : به تيم شهرداري تبريز اعلام کرديم در تهران بماند تا در صورت مساعد بودن هوا اين بازي از هفته هجدهم شنبه 20 آذر برگزار شود.

جام جم آنلاین
19/9/89
دل به زخمی شعله ور شد، جان به عشقی مبتلا
بر نتابد سینه ما داغ چندین ماجرا
تازه شد به هوای تو دل تنگ ما ای وای !

ویرایش توسط مهدی : 12-10-2010 در ساعت 03:28 PM
قدیمی 12-10-2010
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد - مدیر تالار موبایل و دوربین دیجیتال

سپاسها: : 4,552

4,939 سپاس در 1,683 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Lightbulb مظلومی: فوتبال را تعطیل کنند تا خیال همه راحت شود/ هتل جا ندارد بازیکنانمان را نگه داریم!

- سرمربی استقلال پس از لغو دیدار امروز تیمش برابر شهرداری تبریز گفت: «با این شرایط فوتبال را تعطیل کنند تا ما هم تکلیف مان را بدانیم.»

پرویز مظلومی پس از اعلام لغو دیدار این تیم برابر شهرداری تبریز گفت: «واقعا از این برنامه ریزی خسته شده ایم. ما در طول هفته با همین شرایط تمرین کرده ایم و حالا که آماده برگزاری بازی شده ایم می گویند هوا آلوده است! نمی شد مسئولان محترم سازمان لیگ روز قبل اعلام کنند این بازی لغو شده است تا ما هم تکلیف مان را بدانیم. الان هتل جا ندارد و نمی توانیم بازیکنانمان را تا 24 ساعت دیگر در هتل نگه داریم. در این شرایط چه کسی باید پاسخگوی این بی برنامگی باشد.»

سرمربی استقلال ادامه داد: «ما در طول هفته تمریناتمان را در همین آلودگی هوا برگزار کرده ایم. چطور آن زمان برای بازیکنان ضرر ندارد و حالا که روز بازی شده برای بازیکنان خطرناک است. واقعا این وضعیت خسته کننده است و نمی دانیم باید چکار کنیم. بهتر است فعلا فوتبال را تعطیل کنند تا شرایط برای برگزاری مسابقات فوتبال فراهم شود.»

دیدار تیم های فوتبال استقلال تهران و شهرداری تبریز قرار بود ساعت 15 امروز جمعه در ورزشگاه آزادی برگزار شود که با تصمیم سازمان لیگ و به دنبال تاکید کمیته اضطرار آلودگی هوا این بازی لغو شد. قرار است بازی دو تیم با 24 ساعت تاخیر عصر فردا شنبه برگزار شود.

خبر آنلاین
19/9/89

دل به زخمی شعله ور شد، جان به عشقی مبتلا
بر نتابد سینه ما داغ چندین ماجرا
تازه شد به هوای تو دل تنگ ما ای وای !

قدیمی 12-20-2010
shokofe آواتار ها

شکست دایی شکست پروینیسم بود!
اگرچه تغییر در توطئه انگاری، تکروی و خودمحوری علی دایی نیازمند تلاشی دراز مدت و شخصی ست اما به عنوان یک دوستدار علی دایی می شود از او خواست که با رجوع به منش حرفه یی خود با افزودن بر بار دانش و تجربه فوتبال ما را از داشتن یک مربی درجه اول و بین المللی محروم نکند

صفر- علی دایی بحق شناسنامه ی فوتبال ایران است. ستاره ای که مرزهای باور نکردنی پیش از خود را در نوردید. به بایرن مونیخ رفت. در لیگ قهرمانان به چلسی و میلان در سن سیرو گل زد. رکورد پوشکاش را جابجا کرد. چهارگل در یک بازی به تیم ملی کره جنوبی زد. پایه گذار دو تا از مهمترین گل های تاریخ فوتبال ملی ایران در مقابل استرالیا و امریکا بود. علاوه براین با توجه به تحصیلکرده بودن،، صراحت و رودررویی اش با جریان لمپنیسم در فوتبال ایران به طور خاص مورد توجه جریان نوگرای فوتبال ما بوده است.

یک- ظهور علی دایی به عنوان مربی جنبه ی اجباری داشت. پس از جدایی ورنر لورانت از تیم سایپا او تقریبن یک فصل کامل را با عنوان مربی-بازیکن این تیم را هدایت کرد و به مقام قهرمانی رساند. شاید همین موفقیت زودرس زمینه ساز افول ستاره ای شد که در مربیگری یک شبه ره صد ساله طی کرد و خود را بی نیاز از لوازم اولیه ی مربیگری در سطحی که از او انتظار می رفت دانست.

دو- انتظار از علی دایی به عنوان فردی باهوش، تحصیلکرده، موفق و حرفه یی این بود که مدارج ترقی را تا بالاترین سطح ممکن در کلاس های مربیگری بین المللی طی کند. مشکل بسیاری از مربیان ما که به کلاسهای آسیا آن هم در داخل کشور بسنده می کنند آشنا نبودن با زبانهای خارجی است. حال آنکه علی دایی با تسلط به زبانهای انگلیسی و آلمانی و البته ارتباطات گسترده با بزرگان فوتبال دنیا از امکان استفاده از پیشرفته ترین امکانات قابل تصور برای مربیان ایرانی برخوردار بود. اما آن قهرمانی زودرس و این که شاید خود را به اعتبار سوابق معتبر دوران بازیگری نخوانده ملا تصور می کرد باعث شد بدون طی کردن مدارج منطقی و حرفه یی خود را آماده ی هدایت تیم ملی و پر طرفدار ترین تیم باشگاهی ایران ببیند. وشد آنچه دیدیم.

.
سه- هنوز البته دایی در ابتدای راه است. دو تجربه ی پیاپی ناکام (به لحاظ نتیجه لااقل) شاید تلنگری باشد تا علی دایی با بازنگری در راه طی شده به جبران کاستی ها و ارتقاء بار فنی خود اقدام کند. اگرچه تغییر در توطئه انگاری، تکروی و خودمحوری علی دایی نیازمند تلاشی دراز مدت و شخصی ست اما به عنوان یک دوستدار علی دایی می شود از او خواست که با رجوع به منش حرفه یی خود با افزودن بر بار دانش و تجربه فوتبال ما را از داشتن یک مربی درجه اول و بین المللی محروم نکند. علی دایی باید بپذیرد که دوران علی پروین ها سپری شده است. شهریار می تواند به شرط گذراندن دوره های بین المللی و طی کردن سلسله مراتب نوید دهنده ی آغاز دوران علی دایی در فوتبال ایران باشد.

قدیمی 12-20-2010
shokofe آواتار ها

تکرار تاریخ برای سرخابی ها؛ شکست 4-1 در یک روز

در لیگ فصل 86 نیز در هفته بیست و هفتم، چنین اتفاقی افتاده بود با این تفاوت که استقلال در آزادی با نتیجه 4-1 به پگاه گیلان باخت و پرسپولیس در اهواز 4-1 مغلوب استقلال اهواز شد

سایت گل- در هفته نوزدهم لیگ برتر اتفاق جالبی تکرار شد که 3 سال قبل نیز برای اولین بار اتفاق افتاده بود. در این هفته دو تیم پرطرفدار پایتخت با نتیجه مشابه 4-1 باختند.

پرسپولیس در آزادی 4-1 مغلوب صبا ی قم شد و استقلال نیز در اهواز 4-1 مغلوب فولاد خوزستان شد. در لیگ فصل 86 نیز در هفته بیست و هفتم، چنین اتفاقی افتاده بود با این تفاوت که استقلال در آزادی با نتیجه 4-1 به پگاه گیلان باخت و پرسپولیس در اهواز 4-1 مغلوب استقلال اهواز شد.

نکته جالب اینکه در آن بازی نیز پرسپولیس 4- صفر از حریف عقب بود که فرزاد آشوبی در دقیقه 93 یک گل زد و پرسپولیس 4-1 باخت و در بازی امروز نیز سپهر حیدری در دقیقه 93 یک گل زد تا سنگین ترین شکست تاریخ پرسپولیس در آزادی ثبت نشود. آشوبی در بازی امروز استقلال نیز در اهواز تک گل این تیم را زد و عنصر مشترک این شباهت تاریخی در لیگ برتر بود.

نکته جالب دیگر اینکه پرسپولیس و استقلال در فصل جاری لیگ برتر در دو بازی مقابل صبا و فولاد هر 6 امتیاز را از دست داده اند!

فولاد در آزادی و اهواز موفق به شکست استقلال شد و صبا نیز در قم و آزادی 6 امتیاز از پرسپولیس گرفت.

قدیمی 12-20-2010
shokofe آواتار ها

اعتراض شديد مرفاوي به ابراهيم زاده: بيخود كردي مي آيي وسط زمين/جرزني كردند و بردند

به من مي‌گويند حرف نزن. دايي كه هم حرف مي‌زند به او هم مي‌گويند حرف نزن. چه فوتبالي است كه همه در آن حرف مي زنند و فقط ما نمي‌توانيم حرف بزنيم.

سايت گل - صمد مرفاوي آنقدر عصباني بود كه خبرنگارن اصفهاني ترسيدند او سكته كند!

سرمربي مس در پايان بازي با ذوب آهن به تندترين نحو از خجالت رقيب و سرمربي اش در آمد:

حق ما برد بود
به بازيكنانم افتخار مي‌كنم كه هرچه خواستند با تيم ذوب آهن كردند. اين نوع پيروزي‌ها شيرين نيست و مربي حريف نمي‌تواند به چنين پيروزي‌هايي افتخار كند. چه انتظاري مي‌توانم از داوري داشته باشم. بازي امروز را مفت و با ناداوري باختيم. چرا من و تيم من بايد ضربه بخورد. اين ناداوري‌ها به فوتبال ما ضربه زده است. در اين بازي مس را مجبور به باخت كردنددر بازي امروز حق ما كسب پيروزي بود. مس كرمان از دقيقه يك تا دقيقه 95 كه گل را دريافت كرديم، بر بازي احاطه كامل داشت و كنترل آن كاملا در اختيار تيم ما بود. امروز ذوب آهن هيچ حرفي براي گفتن نداشت. مربي تيمي كه در بازي سعي دارد به هر طريقي با كمك داور با جرزني، هر سه امتياز را از آن خود كند، ارزش چنداني ندارد.

ابراهيم زاده بيخود كرد!
براي اين داور متاسفم وقتي داور گل اعلام كرد، همه بايد نظر او را بپذيرند. چرا مربي حريف به داخل زمين رفت و به تصميم داور اعتراض كرد؟ ابراهيم زاده حق نداشت وارد زمين شود. او رفته پيش داور و با باز كردن كتابي قوانين فوتبال را به او يادآور مي‌شد. براي داوري كه از قوانين داوري اطلاع چنداني ندارد و براي تصميم گرفتن با ناظر فدراسيون مشورت مي‌كند، متاسفم.

براي آقاي ابراهيم زاده كه تا وسط زمين مي آيد متاسفم . مربي حريف بي‌خود كرده به داخل زمين رفته است. ابراهيم‌زاده حق چنين كاري را نداشت. بهتر است مربي سر جايش بنشيند تا اين كه وسط زمين اعتراض كند بايد برويد تيم‌تان را درست كنيد. با جرزني كه نمي‌شود هر سه امتياز را كسب كرد. تيم ذوب آهن در اين بازي با اوت دستي موقعيت روي دروازه ما خلق مي‌كرد. با اين وجود 3 امتياز مبارك‌شان باشد اما اگر چنين اعتراض‌هايي مي‌كردم، با جريمه‌هاي سنگيني روبه‌رو مي‌شدم. با نامردي فوتبال پيش نمي‌رود.

داور اطلاعي از قوانين نداشت
تيم نايب قهرمان آسيا دست به دامن دعا و داور شد و با جرزني قصد داشت به هر طريق ممكن هر سه امتياز اين مسابقه را از آن خود كند. بايد تاكيد كنم اين جور قهرماني‌ها به درد نمي‌خورد. فوتبال به مردانگي نياز دارد. وي ادامه داد: چرا نماينده فدراسيون نظارت صحيحي بر رخدادها نداشت. چرا بايد ناظر در كار داوري دخالت كند. مربي حريف با جرزني هر 3 امتياز مسابقه را از آن خود كرد.

ذوب آهن مستحق پيروزي نبود. بايد هر سه امتياز مسابقه را كسب مي‌كرديم ما حتي گل هم زديم ولي آقاياني كه از قوانين داوري اطلاعي ندارند گل ما را نپذيرفتند. اين جاي تاسف دارد كه داور مسابقه اطلاع چنداني از قوانين داوري ندارد. داور اين مسابقه از سليماني ناظر فدراسيون پرسيد كه در اين صحنه چگونه تصميم بگيرد. اين براي فوتبال ما بسيار بد است. اين معلوم بود كه تيم ما بايد در اواخر بازي گل مي‌خورد

قدیمی 02-07-2011
shokofe آواتار ها

مهدوی کیا:تيم ما از هر نظر از استقلال بهتر بود

ما بدشانس بوديم.توپ بازيكن ما به تير خورد، بازيكن حريف خطاي صد در صد پنالتي را روي بازيكن ما انجام داد، در سه قدمي دروازه‌ شانس گلزني توسط مهاجم تيم‌مان از دست رفت و پس از آن هم هافبك جوان تيم ما اخراج شد

مهدی مهدوی کیا

سایت گل - مهدي مهدي‌كيا كاپيتان استيل‌آذين كه در پرسپوليس و حتي استيل‌آذين تاكنون به استقلال نباخته بود با شكست اخير در هفته بيست و يكم ركورد شكست‌ناپذيري‌اش مقابل استقلال از بين رفت. هر چند كه كاپيتان استيل‌آذين در گفتگو با ايلنا تاكيد كرد اين موضوع را نكته مهمي نمي‌داند و به آن فكر نمي‌كند.

ركورد شكست‌ناپذيري شما مقابل استقلال شكسته شد. در اين رابطه چه صحبتي داريد؟
اين ركورد برايم چندان اهميتي نداشت چون من فقط به فكر تيم و كسب سه امتياز بازي بودم كه متاسفانه به آن نرسيديم و فرصت‌ها را يكي پس از ديگري از دست داديم.

چرا در نيمه اول نتوانستيد از موقعيت‌هاي گل متعددتان استفاده كنيد؟
واقعا در نيمه اول چندين شانس مسلم گلزني را با بي‌دقتي و البته بدشانسي از دست داديم اما استقلالي‌ها در 45 دقيقه اول از كمترين موقعيت‌هاي گلزني‌شان به نحو احسن استفاده كردند. ما بدشانس بوديم.توپ بازيكن ما به تير خورد، بازيكن حريف خطاي صد در صد پنالتي را روي بازيكن ما انجام داد، در سه قدمي دروازه‌ شانس گلزني توسط مهاجم تيم‌مان از دست رفت و پس از آن هم هافبك جوان تيم ما اخراج شد.

اما قبول داريد استقلالي‌ها حرفه‌اي‌تر از شما كار كردند و باختند؟
تيم ما از هر نظر در نيمه اول از استقلال بهتر بود و من فكر مي‌كنم آنها فقط بهتر از تيم ما از موقعيت‌ها استفاده كردند اما نكته مهم از ديد من اين بود كه بازيكنان تيم ما با وجود ده نفره بودن 90 دقيقه مقابل استقلال جنگيدند.

فكر نمي‌كنيد كه با قعرنشيني استيل‌آذين قطعا يكي از تيم‌هاي سقوط‌كننده خواهيد بود؟
من اميدوارم كه در 13 هفته آينده امتيازات لازم را بگيريم. فاصله امتيازي تيم‌ها با يكديگر نزديك است و ما در حال حاضر با تيم سيزدهم، چهار پنج امتياز فاصله داريم و من اميدوارم با وجود اين فاصله جبران مافات كنيم و در ليگ برتر بمانيم.

فكر نمي‌كنيد سقوط با استيل‌آذين بدترين اتفاق براي زندگي ورزشي شما باشد؟
من فعلا به اين موضوع فكر نمي‌كنم. شرايط تيم ما بعد از اردوي تركيه واقعا بهتر شده و من معتقدم بالاخره نوار بدشانسي‌هاي تيم ما در بازي‌هاي آينده پاره خواهد شد و فوتبال روي خوشش را به ما نشان خواهد داد.

كارتان در بازي آينده مقابل تيم مس كه در دو بازي اخيرش هم بازنده شده بسيار سخت به نظر مي‌رسد.
قطعا كار راحتي را در برابر مس كرمان در اين شهر پيش‌رو نخواهيم داشت. به هر حال اين تيم باخته اما ما در برابر مس به آب و آتش مي‌زنيم كه هر طور شده نتيجه بگيريم.

سوال آخرمان به انتخاب كارلوس كرش به عنوان سرمربي تيم ملي‌مان باز مي‌گردد كه البته اين بار بحث حضور او به نظر جدي‌تر از ساير گزينه‌ها به نظر مي‌رسد.
من در اين مورد تصميم گيرنده نيستم و نظر خاصي در اين مورد نمي‌توانم بدهم.

به نظر شما كرش مي‌تواند براي تيم ملي ما موثر باشد؟
به هر حال كارلوس كرش سال‌ها مربي منچستر بوده و در كنار مربي‌اي مانند فرگوسن كار كرده و تجربيات خوبي دارد. من فكر مي‌كنم به لحاظ تجربه كرش مربي بسيار خوبي است اما اگر مي‌خواهيم از مربياني نظير كرش استفاده كنيم بايد بستر مناسب و امكانات لازم را براي آنها به وجود بياوريم

قدیمی 02-07-2011
shokofe آواتار ها

مدیرعامل شاهین بوشهر:من مدیر نیستم،پادو وکنترلچی ام!

من هم مثل همه آدم ها زندگی دارم. تا کی می شود یک پایم تهران ویک پایم بوشهر باشد وپاسخگوی نداری های باشگاه باش

شاهين بوشهر

سایت گل-شاهین بوشهر،معشوق دل خیلی از بندری هایی است که روز وشبشان را با این تیم سرمی کنند.شاهین برای بوشهری ها یک تیم نیست.نمادی است که ضمیر مشترک دلهای یک مشت پیر وجوان دریا دل بندرنشین را به رخ می کشد.
حالا که این میلیونر زاغه نشین ،نفسش به شماره افتاده ومدیرعاملش از احتمال کناره گیری از لیگ برترحرف می زند باید به تب صد درجه همان عاشقانی رجوع کرد که بی شاهین،خورشیدشان نه طلوعی دارد ونه غروبی.مهندس کنگانی ودل پردردش را کنار حوصله واژه ها نمی توان نشاند.

او به سایت گل می گوید«خیلی دوست دارم مثل خیلی ها من هم بی دغدغه بنشینم ویک دل سیر فوتبال ببینم ولذت ببرم اما نمی شود.وقتی می شنوم ما را مدیر صدا می زنند خنده ام می گیرد. یا معنای مدیریت آنی نیست که در کتابها آمده ویا ما مدیریت نمی کنیم.اینجا باید پادو بود وکنترلچی. کدام مدیریت؟مدیریت یعنی برنامه ریزی. وقتی بودجه نیست کدام برنامه را می توان نوشت واجرا کرد؟»

او انگار دیگر صبوری را نا مانوس ترین کلام می پندارد.«صبرکردیم شاید اتفاق مثبتی رخ دهد اما وقتی خبر موثق داریم که در مصوبات سفر هیئت دولت به بوشهربحث کمک به شاهین را حذف کرده اند دیگر به کدام امید باید صبوری پیشه کرد؟به خدا خسته خسته ام.استاندار قول داده بود در این سفر مشکلات شاهین را مرتفع می کنند. نامه به مرکز هم زده اند اما اتفاقی نیافتاده.»

او به بحث کناره گیری از لیگ اشاره می کند ومی گوید«من یک موضوع کلی را گفتم. وقتی پول نداریم چگونه به شهرستانها برویم؟حالا اگر کسانی هستند که با بی پولی می توانند این چرخ را بچرخانند از خدا می خواهم بیایند تا من به زندگی ام برسم.لااقل برای خودم که می توانم تصمیم بگیرم. اگر بخواهم بمان شاهین نمی تواند ادامه بدهد پس یا خودم باید بروم یا شاهین ازلیگ کنار بکشد.همین امروز هم آمادگی رفتن را دارم»

کلام آخرش بوی رفتن می دهد. همین را که پرسیدیم گفت:«بالاتر از سلامتی چه چیزی وجود دارد؟من سلامتی ام را در این فوتبال از دست دادم. مرحوم ضیاء جمالی عکاس وروزنامه نگار پیشکسوت استان که از همین جا ضایعه درگذشتش را تسلیت می گویم در سفر شاهین به انزلی همراه بود. با ماشین می خواستیم از تهران به انزلی برویم.من گفتم یک راننده مسن بگیریم که در جاده با احتیاط برود وبتوانیم کمی استراحت کنیم. مرحوم جمالی گفت:ببین ماها یا در مسیر ورزشگاه می میریم یا در خود ورزشگاه.حالا که می بینم متوجه می شوم او حق داشت.من هم مثل همه آدم ها زندگی دارم. تا کی می شود یک پایم تهران ویک پایم بوشهر باشد وپاسخگوی نداری های باشگاه باشم؟»

کنگانی به گذشته برمی گردد تا از روزهایی بگوید که فوتبال واسترس با هم همسایه نبودند.«وزیرآموزش پرورش گفته ملی پوشان همه کشورها از مدارس می آیند وملی پوشان ما از کوچه ها.من می پرسم کدام کوچه ها؟دلم لک زده برای عطر کاهگل کوچه های خاکی وسالم قدیمی که حالا باید در خواب ورویا آنها را ببینیم.ما همه چیزمان را ازدست داده ایم. دیگر نه کوچه وزمین خاکی مانده ونه مدرسه .آقای کفاشیان گفته که برای دوره بعد کاندیدای ریاست فدراسیون نمی شود.او حق دارد. هر تحولی در فوتبال نیازمند بستر سازی در باشگاههاست. همه باشگاههای ما با مشکلات دست وپنجه نرم می کنند وسال به سالمان دریغ از پارسال است.»

مدیر عامل شاهین به بحث بازی با سپاهان هم اشاره می کند«من بازی را ندیدم. ماجرای اسفناک درگذشت مرحوم جمالی باعث شد به بیمارستان بروم وبازی را نبینم.ازاینکه شنیدم عده ای به امیر قلعه نوعی توهین کرده اند ناراحت شدم. آقای قلعه نوعی خود عضوی از خانواده شاهین است وسرمایه کشور ما به حساب می آید واز او وآقای ساکت عذر خواهی می کنم اما باید دید چرا تماشاگری که فصل قبل بهترین تماشاگر بوده حالا فحاشی می کند. اوضاع نا بسامان شاهین آنها را هم عصبی کرده.در بوشهر خیلی ها با شاهین زندگی می کنند.وزارت بهداشت ومراجع قضایی وبازدارنده برای سلامت جامعه تلاش می کنندامابا هزینه به مراتب کمتری در ورزش می توان این خواسته اجتماعی را محقق کرد.اینها تماشاگر نما نیستند. خودمان را نبایدگول بزنیم. اینها همان تماشاگرانی هستند که روزهای خوبی را برایمان رقم زده اند. ما باید مشکلات را ریشه ای جستجو کنیم.»

او درپایان گفت«شرایط سختی داریم ودیگر کارد به استخوانمان رسیده است.تعهدات ما معوق مانده ونمی توان با دست روی دست نهادن وامروز وفردا کردن به جایی رسید.اگر کسی برای حل مشکلاتمان را تلاش نکند می روم ،پشت سرم را هم نگاه نمی کنم. قرار نیست برای این فوتبال خودکشی کنیم.»

قدیمی 06-18-2011
shokofe آواتار ها

خبر فوری:قلعه نویی با تراکتور بست

قلعه‌نويي مذاكره با بازيكنان را هم شروع كرده و گفته مي‌شود كريم انصاري‌فرد اولين صيد او خواهد بود

سايت گل ـ‌ امير قلعه‌نويي سرمربي سابق سپاهان سرانجام بر ترديدهاي ذهني فائق آمد و با تراكتورسازي تبريز قرارداد همكاري امضا كرد.

قلعه‌نويي كه روز گذشته با مديران سپاهان پاي ميز مذاكره نشسته بود، سرانجام تصميم خود را در اين زمينه قطعي كرد و قيد كار كردن در تيم قهرمان ايران را زد. با وجود اينكه گفته مي‌شد او با توجه به قرعه ساده سپاهان در ليگ قهرمانان آسيا و البته شرايط خاص اين تيم در جمع سپاهاني‌ها باقي خواهد ماند اما او در نهايت ترجيح داد در تيم ديگري به فعاليت ادامه دهد.

قلعه‌نويي براي كار در تبريز قصد دارد از يك دستيار بومي استفاده كند كه اين بخشي از سياست هميشگي او در كار كردن در شهرهاي مختلف است.
او كه حالا از اصفهان به تبريز مي‌رود كار در اين فضاي جديد را تجربه خواهد كرد فضايي كه البته براي هر مربي‌اي مي‌تواند رويايي باشد.

تراكتورسازي با هواداران بي‌شمارش يكي از مهمترين تيم‌هاي ليگ برتر است كه حالا با حضور قلعه‌نويي چهره جدي‌تري از يك مدعي را نشان خواهد داد، قلعه‌نويي مذاكره با بازيكنان را هم شروع كرده و گفته مي‌شود كريم انصاري‌فرد اولين صيد او خواهد بود

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)