بازگشت   پی سی سیتی > تالار علمی - آموزشی و دانشکده سایت > دانشگاه ها > علوم انسانی

علوم انسانی در این زیر تالار به بحث و گفتگو در مورد مباحث های علوم پایه و انسانی پرداخته میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 10-17-2010
fada آواتار ها
fada fada آنلاین نیست.
کاربر علاقمند

سپاسها: : 1

3 سپاس در 3 نوشته ایشان در یکماه اخیر

از اونجایی که جای رشته تربیت بدنی رو توی بخش دانشگاهی خالی دیدم برآن شدم که تاپیکی به این منظور ایجاد کنم آخه کم ندیدم افرادی رو که با این رشته آشنایی نداشتن و این رشته براشون جای تمسخر داشته اما واقعا رشته سخت و البته قشنگ و سالمی هست و دوست دارم دوستان عزیز مجازیم هم با این رشته بیشتر آشنا بشن

با تالیف خودم و البته کتاب تاریخ تربیت بدنیم شروع میکنم آخه چیز جالبی تو اینترنت ندیدم که بذارم واما...
اول از تاریخ تاسیس این رشته در دانشگاه ها شروع میکنم
داشسرای تربیت بدنی در سال 1317 توسط آقای بهاالدین پازارگاد در سازمان تربیت بدنی و پیشاهنگی کشور به جهت تربیت مربیان تاسیس شد و کار خود را جهت گزینش تعدادی هنر آوز تربیت بدنی آغاز کرد این داشسرا پس از پنج سال فعالیت اولیه تعطیل شد و سپس پس از سه سال در سال 1326 مجدد شروع به کار کرد. پس از تاسیس و فعالیت این دانشسرا که اولین موسسه ی آموزش عاللی در زمینه ی ورزش بود در سال1330دانشسرای دیگری جهت تعلیم وتربیت معلمان و مربیان ورزشی در اصفهان تاسیس شد
دانشگاههایی که درحال حاضر در مقطع کارشناسی دارای این رشته هستند:تهران ،تربیت معلم وتربیت مدرس تهران،دانشگاه دخترانه الزهرا، اراک ،ارومیه،کرمانشاه،تبریز،مشهد،کرمان ،همدان،اصفهان، گیلان و...(باید بگم شهر خودمون نداره {قم}) و دانشگاه های پیام نور و آزاد بعضی شهرها (که پیام نور قم داره) و همچنین تعدادی از دانشگاه های تربیت معلم در مقطع کاردانی و کارشناسی فعالیت دارندبرای نمونه دانشگاه تربیت معلم دخترانه نسیبه که از سراسر کشور دانشجو میپذیرد

ویرایش توسط SonBol : 10-18-2010 در ساعت 09:55 AM دلیل: کوتاه و متوالی
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 10-17-2010
fada آواتار ها
fada fada آنلاین نیست.
کاربر علاقمند

سپاسها: : 1

3 سپاس در 3 نوشته ایشان در یکماه اخیر

این رشته شامل مقاطع دیپلم که همان مدارس تربیت بدنی زیر مجموعه ی فنی و حرفه ایست ، کاردانی ، کارشناسی، کارشناسی ارشدو دکتراست. گرایشهای کارشناسی:
1-عمومي(تربيت بدني و علوم ورزشي) 2- ورزش معلولين 3- فيزيولوژي ورزش
4- مديريت ورزشي 5- رفتار حركتي 6- حركات اصلاحي و آسيب شناسي ورزشي
7- تربيت دبير 8- مربيگري ورزش
کارشناسی ارشد :تربیت بدنی ، فیزیولوژی ورزشی،حرکات اصلاحی و آسیب شناسی،تربیت بدنی گرایش رفتار حرکتی و مدیریت ورزشی
دکتری تربیت بدنی: فیزیولوژی ورزشی، مدیریت و رشد و یادگیری حرکتی است.

دروس مقطع کارشناسی شامل:دروس عمومی که با دیگر رشته ها هماهنگ است ،درس اختصاصی و عملی شامل،آمادگی جسمانی 1و2،شنا1و2،پینگ پنگ1و2،والیبال1و2،بسکتبال1و2،هندب ال1و2،فوتبال و کشتی برادران و...
دروس تخصصی تئوری:کتاب های تئوری دروس عملی، آناتومی، فیزیولژی انسانی ،فیزیولژی ورزشی1و2،تاریخ تربیت بدنی ،اصول و مبانی تربیت بدنی، کمکهای اولیه، طرز اجرای مسابقات ،جداول مسابقات ، اماکن ورزشی و ...
دروس پایه:فیزیک،ریاضی،زیست وشیمی
رشته تربیت بدنی بین سه رشته تجربی ،ریاضی و انسانی شناور است

ویرایش توسط SonBol : 10-18-2010 در ساعت 09:55 AM دلیل: کوتاه و متوالی
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش