بازگشت   پی سی سیتی > هنر > موسيقی Music > اخبار موسیقی

اخبار موسیقی در این بخش تازه ترین اخبار موسیقی ایران و جهان گذاشته خواهند شد

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-29-2010
T I N A آواتار ها
T I N A T I N A آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 0

66 سپاس در 58 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض سفيران جديد نيكوكاري مهرآفرين

سفیران جدید نیکوکاری در حوزه‌های سینما، موسیقی و ورزش معرفی می‌شوند

گردهمایی معرفی سفیران موسسه مهرآفرین در تالار همایشهای برج میلاد

در ادامه مراسم محمد سریر رییس خانه موسیقی برای معرفی و اعطای هدایای سومین سفیریار مهرآفرین كه از میان اهالی موسیقی انتخاب شده بود، به روی سن رفت...

به گزارش ایسنا، گردهمایی بزرگ مهرآفرینان كشور شامگاه 6 خرداد ماه با حضور جمعی از هنرمندان عرصه‌های سینما، تلویزیون، موسیقی و تعدادی از ورزشكاران رشته‌های مختلف كشور برگزار شد.
در این مراسم سفیران جدید نیكوكاری در حوزه‌های سینما، موسیقی و ورزش معرفی شدند.
در این برنامه كه در مركز همایش‌های برج میلاد برگزار شده بود، ابتدا فاطمه دانشور مدیرعامل موسسه مهرآفرینان به ذكر توضیحاتی درباره مهرآفرین و سفیران مهرآفرین پرداخت و پس از آن هادی ساعی به عنوان نخستین سفیریار مهرآفرین معرفی شد پیش از معرفی هادی ساعی بیژن خراسانی مجری ورزشی تلویزیون به ذكر توضیحاتی درباره زندگی ورزشی هادی ساعی قهرمان تكواندوی كشور پرداخت.
هادی ساعی پس از آن‌كه گردن‌آویز مهرآفرینان را از دست استاد صناعی و لوح سفیریاری مهرآفرین را از دست مهدی مهدوی‌كیا دریافت كرد در صحبتی كوتاه عنوان كرد: در زندگی ورزشی‌ام موفقیت‌ها و مدال‌های زیادی به دست‌ آورده‌ام، اما اكنون پرافتخارترین مدال من به واسطه استاد صناعی بر گردن‌ام آویخته شد.
وی در عین‌حال اظهار كرد: طی این سال‌ها مدال‌های زیادی كسب كرده‌ام و عنوان پرافتخارترین جوان ایرانی را به دوش می‌كشم. اما همان‌طور كه گفتم این مدال و مدالی كه به عنوان جوانمردترین ورزشكار جهان گرفته‌ام برایم ارزش بسیار بالایی دارد.
ساعی همچنین گفت: همیشه در زندگی‌ام سعی كرده‌ام به گونه‌ای رفتار كنم كه شب هنگامی كه سرم را روی بالشت می‌گذارم از خودم راضی باشم. امروز هم اگر در مراسمی این‌چنینی حضور پیدا كرده‌ام بیش از آن‌كه به خاطر نیاز نیازمندان باشد به خاطر نیازی است كه در خودم حس می‌كنم.
جوانمردترین ورزشكار جهان در پایان گفت: افتخاری كه امروز نصیب من شد بسیار بزرگ است و من فكر می‌كنم كه در حضور این‌همه بزرگ جسارت بزرگی كرده‌ام كه این مدال را می‌پذیرم.
گفتنی است؛ برای اهدای لوح هادی ساعی، كریمی (مربی تكواندو)، نادر فریادشیران، محمد فنایی، مهدی مهدوی‌كیا، علیرضا غفاری (مدیر فنی موسسه مهرآفرین و منتقد سینما) و مهندس اكبریان (همسر فاطمه دانشور مدیرعامل موسسه مهرآفرین) برروی سن رفتند.
همچنین امیر فهندج مدیرعامل قسمت پخش شركت یك‌ویك هم لوح تقدیر و افتخاری را از طرف این شركت به هادی ساعی تقدیم كرد.
به گزارش ایسنا، در ادامه این برنامه و برای معرفی دومین سفیریار مهرآفرین كه از حوزه سینما انتخاب شده بود، فرهاد توحیدی نایب رییس خانه سینما به روی سن رفته و به صحبتی كوتاه پرداخت.
وی در صحبت‌های خود به طنز گفت: امشب ورزش حق هنر و سینما را خورد.
وی در ادامه با معرفی مریلا زارعی به عنوان دومین سفیریار مهرآفرین اظهار كرد: زارعی واقعا از گوهرهای یكدانه بازیگری است كه نه تنها در بازیگری بی‌همتا است بلكه در امور صنفی و مواردی كه نیازمند بذل جان است هم بدون هیچ منتی به همكاری می‌پردازد. او سال‌هاست كه در عرصه‌های صنفی فعالیت می‌كند.
توحیدی در ادامه صحبت‌های خود به شیرخوارگاه استاد صنعتی در كرمان اشاره كرد و گفت: زمانی ایشان می‌گفتند كه قرار بوده در محل شیرخوارگاه ایشان زندان تشكیل شود اما مرحوم صنعتی اعلام كرده‌اند كه من می‌خواهم شیرخوارگاه تأسیس كنم تا دیگر نیازی به تأسیس زندان نداشته باشد. امروز من هم امیدوارم كه با مساعی مهرآفرینان مملكت ما دیگر نیاز به هیچ زندانی نداشته باشد و از امروز همه زندان‌ها را خراب كنند.
پس از صحبت‌های توحیدی، حسین فرح‌بخش، علی دهكردی، صبا كمالی، سعید اردكانی، كامبوزیا پرتوی، ماه‌چهره خلیلی، مجید نیامراد، مهدی ماهانی و فاطمه دانشور به توحیدی پیوستند تا لوح و گردن‌آویز مهرآفرین را به دومین سفیریار این موسسه تقدیم كند.
علی دهكردی هم پس از رفتن بالای سن نامه‌ای را از طرف شورای مركزی انجمن بازیگران قرائت كرد و در قالب آن انتخاب مریلا زارعی به عنوان سفیریار نیكوكاری را تبریك گفت.
در ادامه این مراسم فاطمه دانشور مدیرعامل موسسه مهرآفرین گردن‌آویز سفیریار مهرآفرین را به گردن مریلا زارعی انداخت و پس از آن صبا كمالی لوح این موسسه را به او تقدیم كرد.
كامبوزیا پرتوی هم لوحی را از طرف خانه سینما به مریلا زارعی اعطا كرد.
در ادامه این مراسم حسین فرح‌بخش هم در صحبتی كوتاه به ذكر خاطراتی از همكاری‌اش با مریلا زارعی پرداخت و خنده‌رویی و خوش‌برخوردبودن زارعی را از جمله خصوصیات وی دانست كه به همه انرژی می‌دهد.
مجید نیامراد طراح صحنه و لباس هم به مریلا زارعی تبریك گفت.
مریلا زارعی پس از دریافت لوح‌های تقدیر خود عنوان كرد: حرف‌های بسیاری برای گفتن داشتم اما معمولا هنگامی كه در جمعی این‌چنینی قرار می‌گیریم همانند اجتماع نیازمند گفتاری متفاوت هستیم. امشب من احساس كردم كه باید نزدیك‌تر به شما باشم و از واژه‌های كلیشه‌ای پرهیز كنم.
او ادامه داد: به عنوان یك بازیگر ورودم به عرصه هنر به دلیل عشق به شهرت و یا ثروت نبوده و اكنون هم خدا را شكر می‌كنم كه تا این لحظه در این عرصه دچار غرور نشده‌ام و دیدم به گونه‌ای نشده است كه دیگر نتوانم بچه‌های گل‌فروش یا پدران فقیر و دردمند را ببینم. خدا را شكر می‌كنم و از او می‌خواهم كه به من توفیق خدمت بدهد تا دستان پرمهر شما را بگیرم و در كنار هم روزی را شاهد باشیم كه دیگر سرزمین‌مان كودك گرسنه و بی‌سوادی نداشته باشد.
زارعی ادامه داد: فجایعی كه در این زمینه‌ها رخ می‌دهد بسیار بیشتر از آنی است كه بتوانم آن‌ها را به زبان بیاورم. اما گاه باید به خودمان بقبولانیم كه همیشه نباید دنبال شادی بود و باید گاه هم شادی‌ها را تقسیم كرد.
به گزارش ایسنا، در ادامه این مراسم محمد سریر رییس خانه موسیقی برای معرفی و اعطای هدایای سومین سفیریار مهرآفرین كه از میان اهالی موسیقی انتخاب شده بود، به روی سن رفت.
سریر در صحبتی كوتاه با اشاره به نام رضا صادقی به عنوان سومین سفیریار مهرآفرین اظهار كرد: اولین دیدار من با رضا صادقی به حدود 10 یا 12 سال پیش بازمی‌گردد. در آن زمان او كاری را در تالار وحدت آورده بود و من هم از آنجایی كه متوجه شده بودم فرد بااستعدادی است توصیه‌هایی برای او داشتم.
مدیرعامل خانه موسیقی در ادامه به كاهش منابع تعلیم موسیقی در كشور اشاره كرد و گفت: ما در زمینه موسیقی، تعلیم و تعلم گسترده‌ای نداریم و جوانانی كه قصد دارند در ایران موسیقی پاپ كار كنند كمی سرگردان می‌شوند چراكه موسیقی پاپ ما مانند موسیقی كلاسیك غرب نیست كه سطح و چهارچوب مشخص خود را داشته باشد. در موسیقی پاپ صدای طبیعی فرد را داریم كه هیچ تغییری در آن داده نمی‌شود.
سریر ادامه داد: در این زمینه هرگاه فردی موفق می‌شود همه می‌خواهند از او تقلید كنند. اما لازم است كه افراد به مرور زمان سبك مخصوص خود را پیدا كنند.
مدیرعامل خانه موسیقی همچنین عنوان كرد: من حاصل 40 یا 50 سال تجربه خود را باید در اختیار رضا صادقی می‌گذاشتم. لذا توصیه‌هایی را به او كردم و او هم توانایی‌های خود را بالا برد و در عین‌حال استقلال خود را هم حفظ كرد و شد رضا صادقی.
سریر در پایان گفت: بسیار خوشحالم كه او هم مانند همه هنرمندان خوب و راستین در اختیار شماست و دلش برای هم‌میهنانش می‌تپد و برای خدمت به آن‌ها گام‌های بلندی برمی‌دارد.
در ادامه این مراسم بخش‌هایی از مستند «رمز شب» ساخته مصطفی منصوریار كه به زندگی رضا صادقی می‌پردازد به نمایش درآمد و پس از آن حسن فتحی، حسن همایون فال و رضا یزدانی برای اهدای هدایای رضا صادقی به روی سن رفتند.
حسن فتحی كه قرار بود برای اعطای هدایای مریلا زارعی به روی سن برود، اظهار كرد: گاه از این‌كه كار خود را ادامه بدهم خسته می‌شوم و شما هم می‌دانید كه چه دلایلی موجب این خستگی می‌شود. اما همواره زمانی‌كه به جوان‌ها فكر می‌كنم روحیه می‌گیرم.
او ادامه داد: امشب از سر صحنه فیلم‌برداری به اینجا می‌آیم و توماری را آماده كردم بودم كه درباره مریلا زارعی بگویم. اما متأسفانه دیر رسیدم و این فرصت را از دست دادم.
فتحی با تأكید بر خوشرفتاری و رفتار گرم مریلا زارعی درباره نظرش در مورد رضا صادقی گفت: برای من رضا صادقی یادآور جمله زیبای دكتر شریعتی است. ایشان می‌گفتند كه وقتی عشق فرمان می‌دهد محال سر تسلیم فرود می‌آورد.
پس از صحبت‌های فتحی رضا صادقی خواننده پاپ كشور هم به صحبت پرداخت و گفت: امشب منت زیادی بر سر من است كه در این مراسم حضور دارم. خانم دانشور زمانی جمله‌ای را گفت كه مرا بسیار تحت‌تأثیر قرار داد. ایشان می‌گفتند كه امروز ما در ایران چهارمیلیون كودك داریم كه توانایی رفتن به مدرسه را ندارند. من می‌گویم كه اگر از این چهارمیلیون، دو میلیون نفر از طرفداران من باشند من دوست دارم هنگامی كه به كنسرت من می‌آیند خودشان بتوانند بنویسند كه چه می‌خواهند.
صادقی در ادامه به قول مدیرعامل بنیاد سماء برای سرپرستی از 50 كودك برای تحصیل از مقطع ابتدایی تا دانشگاه خبر داد و گفت: در اكثر مواقع برای كارهای این‌گونه از افراد موبور و چشم‌رنگی استفاده می‌كنند و اهالی رسانه هم از این افراد برای روجلدهای خود بهره می‌برند. اما اگر آن‌هایی كه چهره‌های زیبای آن‌چنانی ندارند هم به كمك طلبیده شوند ممكن است قیافه آن‌ها هم خوب شود.
این خواننده پاپ در بخش پایانی صحبت‌هایش گفت: همیشه دوست داشتم كه یك گیتار در دستم بود و با آن در پارك‌ها راه می‌رفتم و می‌خواندم. امشب هم می‌خواهم كلاه خود را از سر بردارم و آن را برروی سن بگذارم تا همه آن‌هایی كه دوست دارند به كودكان بی‌سرپرست كشور كمك كنند مبالغی حتی اگر شده در حد یك 25 تومانی را در این كلاه بیاندازند.
پس از صحبت‌های صادقی مریلا زارعی به عنوان اولین نفر مبلغی را در این كلاه گذاشت و پس از آن حاضران مختلف در سالن به ریختن مبالغی در این كلاه پرداختند.
در بخش دیگری از مراسم معرفی سفیران مهرآفرین حسن فتحی گردن‌آویز مهرآفرین را به گردن حسن فتحی انداخت و محمد سریر هم لوحی از طرف خانه سینما به او اعطا كرد.
به گزارش ایسنا، بخش پایانی مراسم معرفی سفیران جدید نیكوكاری با اجرای قطعاتی توسط رضا صادقی همراه بود.
رضا صادقی در بخش پایانی این مراسم بیش از یك‌ساعت به اجرای زنده پرداخت و در این برنامه به ترتیب آهنگ‌های «چقدر سخته»، «ممنونم اجازه دادی با تو زندگی كنم»، «دلم برات تنگ شده جونم»، «وایسا دنیا»، «به همین سادگی رفتی»، «عشق تازه»، «مشكی رنگ عشقه»، «یك دل می‌گه برم»، «خدا را چه دیدی» و «تو با منی» اجرا كرد.
او در میان اجرایش هم به صحبتی كوتاه پرداخت و گفت: اگر ما امشب اینجا هستیم به حرمت افرادی است كه جان‌های خود را فدا كرده‌اند یا هنرمندانی كه از میان ما رفته‌اند. من دوست دارم كه امشب و در این مراسم یادی از ناصر عبداللهی و بابك بیات كنم. ضمن آن‌كه همه بزرگان را افتخار این آب و خاك می‌دانم، مایلم یادی هم از هنرمندی كنم كه صدای او یك ملودی بسیار استثنایی بود. من امشب می‌خواهم یادی از زند‌ه‌یاد خسرو شكیبایی بكنم.
به گزارش ایسنا، این مراسم كه در آن افراد مختلفی از هنرمندان و ورزشكاران حضور داشتند با حضور جمع بسیاری از خیران و مهرآفرینان سراسر كشور برگزار شد و در قالب آن استاد شیرخدا به اجرای كوتاهی پرداخت و علاوه بر این فیلم كوتاهی با عنوان «روزی ...» نیز به نمایش درآمد.
اجرای این مراسم را فرزاد حسنی برعهده داشت.

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش