بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > اخبار گوناگون > اخبار فرهنگی هنری

اخبار فرهنگی هنری در این بخش اخبار و موضوعات مرتبط با فرهنگ و هنر نمایشگاهها سمینارها همایشهاو.... بحث خواهند شد...

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-14-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض دستگاه خودفروش کتاب هم آمد

دستگاه خودفروش کتاب هم آمد

اولین دستگاه خودکار فروش کتاب با نام تجاری «ejoy book store»، با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و مدیر انتشارات سوره مهر در محل غرفه این انتشارات در نمایشگاه کتاب تهران رونمایی شد.
اولین دستگاه خودکار فروش کتاب با

قابلیت‌هایی چون قابلیت عرضه کتاب در هر جا، امکان پرداخت الکترونیکی، دریافت اسکناس توسط دستگاه و بازگرداندن مانده مبلغ بصورت سکه با ظرفیت 260 نسخه در نمایشگاه کتاب تهران رونمایی شد.

این دستگاه‌ها به دلیل هزینه کم برای راه اندازی و نگهداری، حذف محدودیت های زمانی دسترسی به کتاب، قابلیت جانمایی دستگاه در هر کجا، در شرایط کنونی تنها راه حل ارتقای سطح مطالعه است.

حمزه زاده، مدیر عامل انتشارات سوره مهر با اشاره به اینکه مهم‌ترین آثار حوزه‌های ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس انتشارات متبوعش از طریق این دستگاه‌ خودکار به فروش می‌رسند، هدف از راه اندازی دستگاه خودکار فروش کتاب را گسترش ویترین در کشور خواند و گفت: شبکه توزیع کتاب در کشور ضعیف است و مردم امکانی برای دسترسی به کتاب ندارند، بنابراین استفاده از این دستگاه در اماکن عمومی و مراکز دانشگاهی راهی برای گسترش و تسهیل دسترسی مردم به کتاب است.

مدیر انتشارات سوره مهر از راه اندازی 26دستگاه خودکار فروش کتاب در اماکن عمومی و مراکز علمی کشور خبر داد.

مدیر انتشارات سوره مهر از راه اندازی 26دستگاه خودکار فروش کتاب در اماکن عمومی و مراکز علمی کشور خبر داد و

گفت: با نصب این تعداد دستگاه، تعدادی از کتاب‌های پر مخاطب انتشارات سوره مهر را به متقاضیان عرضه می کنیم.
بر اساس این گزارش، بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب هم اکنون می توانند با مراجعه به غرفه انتشارات سوره مهر، کتاب هایی چون «دا، بابانظر، داستان‌های شهر جنگی، سفر به گرای 270 درجه، شطرنج با ماشین قیامت» را از طریق این دستگاه خریداری کنند.
ظرفیت این دستگاه 260 نسخه در قالب 26 عنوان کتاب است که مخاطب با مشاهده لیست آثار و انتخاب آن، مبلغ مورد نظر را به

دستگاه پرداخته و کتاب درخواست شده را دریافت می‌کند.
گفته می‌شود این دستگاه‌ها به دلیل هزینه کم برای راه اندازی و نگهداری، حذف محدودیت های زمانی دسترسی به کتاب، قابلیت جانمایی دستگاه در هر کجا، در شرایط کنونی تنها راه حل ارتقای سطح مطالعه است. علاوه بر آن وجود یک LED در قسمت بالای دستگاه، ابزاری چند رسانه ای برای تبلیغات و اطلاع رسانی به صاحب دستگاه خواهد داد.
به گفته مدیرتوسعه و فناوری شرکت نشر الکترونیک ایران، «حذف محدودیت زمانی دسترسی به کتب و محصولات، تحویل آنی کتاب، قابلیت عرضه کتاب در هر کجا، عدم نیاز به حضور دائمی فروشنده در محل، امکان پرداخت الکترونیکی، دریافت اسکناس توسط دستگاه و بازگرداندن مانده مبلغ بصورت سکه، انجام امور مالی به صورت متمرکز، بازگشت سریع تر سرمایه و اخذ گزارش های لحظه ای فروش، امکان معرفی و اطلاع رسانی در خصوص کتب جدید و امکان عرضه مواردی غیر از کتاب (نظیر CD) از جمله مزایای دستگاه خودکار فروش کتاب است.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 05-14-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض نمایشگاه روز شنبه تعطیل نیست

نمایشگاه روز شنبه تعطیل نیست

رییس کمیته روابط عمومی بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت : نمایشگاه در روز شنبه تعطیل نیست.
به گزارش کتاب تبیان"سید سعید میرمحمدصادق" در خصوص تعطیلی نمایشگاه در آخرین روز (شنبه 25 اردیبهشت ماه) گفت: در حال حاضر خبری دال بر تعطیلی به ما داده نشده است و بر اساس زمان اعلام شده نمایشگاه در این روز دایر است.
وی گفت: مراسم پایانی نمایشگاه بعد از ظهر شنبه خواهد بود و تا همان ساعت ناشران می توانند به فروش کتاب اقدام کنند و بازدید کنندگان نیز در همان روز می توانند به نمایشگاه بیایند.

"احسان الله حجتی" مدیر عامل مؤسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران نیز در این خصوص گفت: هنوز دستوری مبنی بر تعطیلی نمایشگاه داده نشده و باید این مسئله در جلسه ستاد مطرح و تصمیم گیری شود.

بر اساس مصوبه روز گذشته هیات دولت تمام مراکز آموزشی تهران روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده تعطیل است. دوشنبه هفته آینده همزمان با شهادت حضرت زهرا (س) در تقویم رسمی کشور تعطیل اعلام شده است.

استاد فاضل نظری
قدیمی 05-14-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض تقدير رهبر از کتاب "دا"

تقدير رهبر از کتاب "دا"

حضرت آيت اله خامنه اي با اشاره به تاريخ سازهاي دروغين و هدفمندي که درباره دوران قبل از انقلاب و حتي بعد از پيروزي انقلاب اسلامي انجام شده است، تاکيد کردند : بايد درخصوص نگارش تاريخ صحيح و واقعي انقلاب اسلامي کاري جدي انجام و غفلت هاي گذشته جبران شود.
حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار جمعي از مسئولان حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي و دست اندرکاران توليد و انتشارات کتاب "دا"، مسئله کتاب را يکي از مسائل اصلي، درجه يک و بدون جايگزين در مقوله فرهنگ دانستند و تاکيد کردند: انقلاب اسلامي و دفاع مقدس گنجينه هاي تمام نشدني و ظرفيت هاي عظيمي هستند که بايد از آنها براي نشر و گسترش فرهنگ و ارزشهاي ديني و انقلاب اسلامي در جامعه و جهان، حداکثر استفاده را کرد.
ايشان با تاکيد بر اينکه دفاع مقدس، ظرفيت گرانبهايي براي بارور کردن ادبيات کشور و انتقال معرفت ناب ديني و انقلاب اسلامي به جامعه است، افزودند: کتاب "دا" که حقا و انصافا کتاب بسيار خوب و قابل طرح در سطح جهاني است، مربوط به بخش کوچکي از وقايع جنگ تحميلي است و اين نشان مي دهد که هشت سال دفاع مقدس داراي ظرفيت هاي توليد هزاران کتاب به منظور انتقال فرهنگ و ارزشهاي اسلامي و انقلابي به جامعه و جهان است.
ارتقاي دانش، تجربه، فهم و قدرت تحليل مردم از قضايا، و رشد و تعالي فرهنگي از طريق توليد و نشر چنين کتابهايي امکان پذير است.

ارتقاي دانش، تجربه، فهم و قدرت تحليل مردم از قضايا، و رشد و تعالي فرهنگي از طريق توليد و نشر چنين کتابهايي

امکانپذير است.

رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان کردند: ارتقاي دانش، تجربه، فهم و قدرت تحليل مردم از قضايا، و رشد و تعالي فرهنگي از طريق توليد و نشر چنين کتابهايي امکانپذير است.
حضرت آيت الله خامنه اي، انقلاب اسلامي ايران و نحوه شکل گيري، وقوع، حوادث پس از آن و ايستادگي سي ساله و سرافرازي ملت

ايران در مقابل چالشهاي بزرگ بين المللي را موضوعي بسيار عظيم و فرهنگ ساز براي ملت ها دانستند و افزودند: متاسفانه موضوعي با چنين عظمت دچار غفلت واقع شده و در زمينه نگارش تاريخ انقلاب اسلامي و توليد کتاب و ديگر محصولات فرهنگي ، تقريبا کار خاصي انجام نشده است.
ايشان با اشاره به تاريخ سازهاي دروغين و هدفمندي که درباره دوران قبل از انقلاب و حتي بعد از پيروزي انقلاب اسلامي انجام شده است، تاکيد کردند: بايد درخصوص نگارش تاريخ صحيح و واقعي انقلاب اسلامي کاري جدي انجام و غفلت هاي گذشته جبران شود.
البته مسائل فرهنگي با دستور و حکم پيش نمي روند بلکه لازمه موفقيت در اين عرصه، انگيزه ، ايمان و حضور فعال انسانهاي معتقد به ارزشهاي ديني و انقلاب اسلامي است.

رهبر معظم انقلاب اسلامي خاطرنشان کردند: البته رويشهاي خوب و نويد بخشي در سالهاي اخير در حوزه فرهنگ و ادبيات کشور مشاهده مي شود که بايد اين رويشها و توليدات مورد توجه و حمايت قرار گيرند.
حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: بايد از فضاي فرهنگي کشور بويژه در حوزه توليد و نشر کتاب مراقبت شود زيرا برخي بدنبال تاريخ سازي

جعلي و ترويج ضد ارزشها از طريق کتاب هستند.
ايشان با تاکيد بر اينکه عرصه فرهنگي، عرصه جهاد است، خاطرنشان کردند: کساني که در اين ميدان جهاد فرهنگي حضور دارند بايد حق جهاد را بجا آورند و آن گونه که شايسته است به ترويج ارزشهاي ديني و واقعيات انقلاب اسلامي و دفاع مقدس بپردازند.
رهبر انقلاب اسلامي افزودند: البته مسائل فرهنگي با دستور و حکم پيش نمي روند بلکه لازمه موفقيت در اين عرصه، انگيزه ، ايمان و حضور فعال انسانهاي معتقد به ارزشهاي ديني و انقلاب اسلامي است.
رهبر انقلاب اسلامي همچنين از خانم سيده زهرا حسيني راوي کتاب "دا" و خانم سيده اعظم حسيني نويسنده کتاب "دا" تقدير کردند.
در اين ديدار حجت الاسلام خاموشي رئيس سازمان تبليغات اسلامي ، گزارشي از فعاليت هاي اين سازمان و حوزه هنري براي ترويج فرهنگ انقلاب اسلامي و دفاع مقدس ارائه کرد.
مومني رئيس حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي نيز با بيان برخي اقدامات حوزه هنري در بخش توليد و نشر کتابهاي مربوط به انقلاب اسلامي و دفاع مقدس گفت: ارتقاي کيفيت نشرکتاب، برنامه ريزي براي مخاطبان نسل نوجوان و جوان، بکارگيري روشهاي جديد به منظور معرفي و توزيع کتابها و ترجمه کتابهاي دفاع مقدس و انقلاب اسلامي از جمله اقدامات حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي است.
مدير عامل انتشارات سوره مهر هم با اشاره به صد و دهمين نوبت چاپ کتاب "دا" گفت: اين کتاب در سال 88، در هشتاد نوبت به چاپ رسيده است. وي همچنين بر لزوم ايجاد ايجاد زير ساخت هاي مناسب براي نشر، معرفي و توزيع کتابهاي مبتني بر ارزشهاي ديني و انقلاب اسلامي تاکيد کرد.
خاطرنشان مي شود کتاب "دا" روايت بخشي از خاطرات و وقايع هفته هاي اول جنگ تحميلي و تهاجم دشمن بعثي به شهر خرمشهر است.

استاد فاضل نظری
قدیمی 05-14-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض تست بازیگری در نمایشگاه کتاب

تست بازیگری در نمایشگاه کتاب

مرکز هنرهای نمایشی رادیو نخستین بار در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با حضور پیشکسوتان عرصه تئاتر و دوبله از علاقه مندان تست بازیگری می گیرد.

غرفه مرکز هنرهای نمایشی رادیو هر روز میزبان تعدادی از هنرمندان و بازیگران عرصه تئاتر است.

این مرکز پس از گرفتن تست بازیگری افراد منتخب را به گروههای نمایش رادیویی معرفی می کند.

مرکز هنرهای نمایش رادیو در چهار بخش گفتگو با هنرمندان ، اجرای زنده رادیو تئاتر، تست بازیگری رادیو و فروش محصولات نمایش رادیویی در ضلع غربی شبستان مصلای امام خمینی (ره) مستقر است.

تهیه کنندگی این برنامه رادیویی هر روز بر عهده یکی از هنرمندان و دوبلرهای شاخص رادیویی است.

استاد فاضل نظری
قدیمی 05-15-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض جمعیت نمایشگاه کتاب بیشتر است یا ورزشگاه؟

جمعیت نمایشگاه کتاب بیشتر است یا ورزشگاه؟

وقتی انسان وارد نمایشگاه می‌شود از دو چیز کاملا به هم مربوط، تأسف می‌خورد. یکی این که بعد از سی سال این مسجد؟ و دیگری آن که بعد از سی سال: این نمایشگاه؟ آیا به عنوان کسی که در همه نمایشگاه‌های کتاب یعنی هر 23 نمایشگاه شرکت فعال داشته است، نباید اظهار تأسف کنم؟
صد البته می‌دانم که مسؤولان مستقیم نمایشگاه، چه رنجی می‌برند و چه اندازه تلاش می‌کنند تا برای روان کردن نمایشگاه مقدمات را فراهم کنند. اما مگر یک مشکل و دو مشکل در

کار است؟ بفرمایید صدها مشکل که فقط یکی از آنها ترافیک است. یکی نیست بپرسد: اصلا مگر اینجا نمایشگاه است؟ اینجا برای نماز ساخته شده و پیداست که کاربری نمایشگاهی از آن تا چه اندازه دشوار است... مهم آن است که طبیعی و معقول و متناسب با نیاز، نمایشگاهی معظم ساخته شود و از این همه استقبال مردم، این همه عشق و علاقه به کتاب، قدردانی شود.
یکی نیست بپرسد: اصلا مگر اینجا نمایشگاه است؟ اینجا برای نماز ساخته شده و پیداست که کاربری نمایشگاهی از آن تا چه اندازه دشوار است.مهم آن است که طبیعی و معقول و متناسب با نیاز، نمایشگاهی معظم ساخته شود و از این همه استقبال مردم، این همه عشق و علاقه به کتاب، قدردانی شود.

البته اگر قرار باشد نمایشگاهی بسازند که مثل همین مصلی برای سی سال دیگر هم ساخته نشود، بهتر است از آن فکر منصرف شده و به خود زحمت ندهند. چون فکر این که سی سال در انتظار ساختن نمایشگاه تازه باشیم و هر سال از سقف و در و دیوار آن باران روی کتابها بچکد، خود کشنده خواهد بود.
وقتی نمایشگاه را از محل قبلی با اخطار آنچنانی خطاب به وزیر تغییر دادند با این استدلال که می‌خواهیم ترافیک را حل کنیم، گفتیم لابد جایی خواهد آمد که مزاحمتی برای ترافیک ندارد. اما اکنون بعد از پنج شش سال از آن ماجرا، همان مشکل و همان مسائل و تازه حالا جمع کردن پارکینکها که چاره‌ای جز آن نبوده است.
... من خود شاهد نگرانی دوستان مدیر در نمایشگاه هستم. فقط یکسره باید دعا کنند که باران سنگین و طوفانی نیاید این همه چادر را که باید نامش را بادکنک گذاشت به هوا ببرد. اگر در وقت باران تند این دوستان ما سکته نکنند جای شکرش باقی است. سعی شان مشکور باد.
اما داخل نمایشگاه، واقعا با حضور مردم شکوهی دارد. با حضور ناشران فراوان، آثار بیشمار، عشق و علاقه به کتاب، مردمی که حتی اگر برای تفریح می‌آیند باید قدرشان را دانست.

اما داخل نمایشگاه، واقعا با حضور مردم شکوهی دارد. با حضور ناشران فراوان، آثار بیشمار، عشق و علاقه به کتاب، مردمی که حتی اگر برای تفریح می‌آیند باید قدرشان را دانست. این که می‌خواهند بخوانند تا بفهمند و بدانند. کار کتاب واقعا در کشور ما رونق دارد و از این حیث باید خدا را شاکر باشیم.
به نظرم شلوغی نمایشگاه کتاب به مراتب از ورزشگاه‌ها بیشتر است. درست است که سالی یکبار است، اما همین نمایشگاه‌های استانی هم که عزیزان ارشادی در این چند سال درست کرده اند نشان می‌دهد که تکرار آن، از شمار جمعیت نمی‌کاهد. اینجاست که دلمان می‌خواهد بدانیم چرا برای ورزش آن قدر فدراسیون و اسباب و اثاثیه و بودجه اما برای نمایشگاه کتاب با این حضور آن هم از سوی فرهیختگان، کسی به فکر نیست.

روشن است که کار نمایشگاه با تلاش یک معاونت در یک وزارتخانه حل نمی‌شود، آنها در حد برگزاری تلاش خود را دارند. مسأله نمایشگاه یک مسأله ملی است که دولت باید تصمیم بگیرد و آنچه آشکار است این است که دولت آن را رها کرده است.
اما یک خبر خوش: گفتند که 1500 کارگر سه شیفت مشغول کار در مصلی هستند. علائم آن از همین سروصداها روشن است. امیدواریم لااقل این پروژه در دو سه سال آینده تمام شود.

گزیده ای از نوشته ی رسول جعفریان

استاد فاضل نظری
قدیمی 05-15-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض پلمپ غرفه مصر در نمایشگاه کتاب تهران

پلمپ غرفه مصر در نمایشگاه کتاب تهران

در پی توزیع كتابی با عنوان جعلی خلیج عربی در بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، فرمانده انتظامی تهران بزرگ از جمع‌آوری این كتاب و پلمپ غرفه توزیع كننده آن خبر داد.

به گزارش ایسنا سردار حسین ساجدی‌نیا ـ فرمانده انتظامی تهران بزرگ ـ عصر پنج‌شنبه با حضور در نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران افزود: ماموران پلیس انتظامی نامحسوس تهران كه در حین گشت‌زنی در نمایشگاه كتاب بودند متوجه توزیع كتابی با عنوان «موسوعه الخلیج العربی» شدند كه این كتاب در غرفه مصر در حال توزیع بود.

ماموران پلیس انتظامی نامحسوس تهران كه در حین گشت‌زنی در نمایشگاه كتاب بودند متوجه توزیع كتابی با عنوان «موسوعه الخلیج العربی» شدند كه این كتاب در غرفه مصر در حال توزیع بود.

وی افزود: به محض اطلاع ماموران با هماهنگی مسوولان اجرایی و قضایی مستقر در نمایشگاه موضوع مورد پیگیری قرار گرفت و غرفه مذكور پلمپ و كتاب‌های توزیع شده جمع‌آوری شد.

استاد فاضل نظری
قدیمی 05-15-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض تازه‌ترین اثر شهید مطهری در نمایشگاه کتاب

تازه‌ترین اثر شهید مطهری در نمایشگاه کتاب

تازه ترین اثر از مجموعه آثار و اندیشه های استاد شهید آیت‌الله مرتضی مطهری منتشر و در بیست وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رونمایی شد.

این اثر جلد ششم از مجموعه «درسهای اسفار» آیت‌الله مطهری است که به 10 فصل آخر مبحث قوه و فعل کتاب اسفار ملاصدرا می‌پردازد.

17 جلسه از درس‌های استاد مطهری شامل جلسات 102 تا 118 درباره کتاب اسفار صدرالمتالهین در این مجلد گردآوری و از سوی انتشارات صدرا در نمایشگاه کتاب تهران عرضه شده است.

شایان ذکر است انتشارات صدرا مجموعه آثار شهید مطهری را با طراحی جدید و قیمتی مناسب در بیست‌وسومین نماتیشگاه بین‌المللی کتاب عرضه کرده است

استاد فاضل نظری
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)