بازگشت   پی سی سیتی > کامپیوتر اینترنت و شبکه Computer internet > اینترنت و شبکه INternet & network > اخبار IT > اخبار مایکروسافت

اخبار مایکروسافت در این تالار تمامی اخبار مربوط به غول بزرگ نرم افزاری دنیا مایکروسافت قرار خواهد گرفت

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 03-28-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض قفل جدیدترین برنامه مایکروسافت هم شکست

غول دنیای نرم‌افزار که نرم‌افزار شبیه‌ساز ویندوز-فون7 را در نمایشگاه میکس ارایه کرده بود، در کمتر از چند روز غافلگیر شد، چراکه یک مهندس باهوش توانست با 6 ساعت تلاش، قفل این برنامه را بشکند.

مایکروسافت در نمایشگاه Mix از نرم‌افزار شبیه‌ساز (امولاتور) خود برای سری Windows Phone 7 رونمایی کرد؛ اما طبق روال معمول، بسیاری از برنامه‌ها و جنبه‌های آن را مخفی نگاه داشت. با این وجود، یک متخصص برنامه‌های رایانه‌ای ادعا می‌کند که با اندکی تلاش توانسته قفل برنامه را بشکند و جنبه‌های مخفی آن را در دسترس همگان قرار دهد.

به گزارش سی‌نت، دن اردلین می‌گوید: «من هنوز باورم نمی‌شود این کار را انجام داده‌ام! بعد از یک ایده خوب، 6 ساعت کار و مقدار زیادی سروکله زدن با برنامه، توانستم قفل شبیه‌ساز CTP را بشکنم. من به زودی روش خود را تشریح خواهم کرد اما اکنون تصمیم دارم که تنها چند تصویر از این شبیه‌ساز قفل شکسته را روی اینترنت بارگذاری کنم.»

مطمئنا ویندوز-فون ستاره نمایشگاه Mix بود. مایکروسافت جلسات فراوانی را در خصوص این موضوع داشته که برنامه‌نویسان چطور می‌توانند برنامه‌های خود را برای گوشی‌های همراه بنویسند. با این وجود، مایکروسافت بسیاری از کارهای خود را در خفا نگاه داشته است.

شکسته‌شدن برنامه شبیه‌ساز اجازه دسترسی به نسخه‌های ورد و اکسل ویندوز-فون، و یا حداقل بخشی از آنها را که مایکروسافت در نسخه‌های اولیه شبیه‌ساز خود قرار داده است، فراهم می‌کند.

با درک این نکته که مایکروسافت ممکن است از این کشف خوشحال نباشد، اردلین می‌گوید تصمیم گرفته که اطلاعات زیادی را درباره این نسخه قفل شکسته شبیه‌ساز منتشر نکند. وی می‌گوید: «من تصمیم گرفته‌ام که لینک‌های مربوط به این کار را از روی اینترنت بردارم، زیرا این احتمال وجود دارد که مسولان مایکروسافت ناراحت شوند و من واقعا این را نمی‌خواهم. البته اگر کسی از مسولان مایکروسافت به من اطلاع دهد که کار من باعث دردسر آنها نخواهد شد، لینک‌ها را مجددا برمی‌گردانم. به هر حال، من به زودی نحوه کار خود را تشریح خواهم کرد، زیرا این کار تنها برای اهداف آموزشی انجام شده است. من فکر نمی‌کنم که این کار باعث دردسر من بشود.»

در پاسخ به این کار اردلین، مایکروسافت ای‌میلی با مضمون زیر برایش ارسال کرد: «ما از استقبالی که برای ابزارهای توسعه‌دهنده ویندوز-فون صورت گرفته، خیلی راضی هستیم. وقتی تصمیم گرفتیم که یک شبیه‌ساز برای سری ویندوز-فون7 تهیه کنیم، پیش‌بینی می‌کردیم که افرادی تلاش می‌کنند تا قفل آن را بشکنند و به کدها دسترسی پیدا کنند. در اینجا ما باید تاکید کنیم که این شبیه‌ساز بر پایه کدهای اولیه است و منعکس کننده نسخه نهایی ما برای کاربران نیست. سری ویندوز-فون7 هنوز در حال تکمیل است؛ رابط کاربر در این شبیه‌ساز غیرفعال شده تا علاوه بر جلوگیری از مشکلات احتمالی، به برنامه‌نویسان اجازه دهد تا روی آزمایش برنامه‌های خود بر پلت‌فرم پایه تمرکز کنند. ما کماکان توصیه می‌کنیم که برنامه‌نویسان از نسخه شبیه‌ساز اصلی استفاده کنند تا از مشکلات پیش‌بینی نشده‌ای که استفاده از نسخه‌های قفل شکسته ممکن است برای کاربران ایجاد کند، اجتناب شود.»
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش