بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > اخبار فوتبال داخلی و خارجی

اخبار فوتبال داخلی و خارجی در این تالار به اخبار فوتبال داخل و خارج از کشور پرداخته میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 11-17-2009
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض در حاشيه آخرين مصاحبه خداداد عزيزي:شاگرد اول مكتب مايلي كهنيسم!

وقتي منش خداداد را مي‌بينيم، پيش خود به علي دايي هزار دست مريزاد مي‌فرستيم كه با وجود اخراج از هدايت تيم ملي و با وجود همه دلخوري‌ها، ماه‌هاست سكوت كرده و لب از لب باز نمي‌كند

سايت گل – خداداد عزيزي، ستاره فوتبال ايران در اواخر دهه 90 ميلادي، در گفت‌وگويي تازه، به افشين قطبي و تيم ملي تاخته است و شيوه 1-3-2-4 او را مورد انتقاد قرار داده است. اين بازيكن سابق كه در فصل جاري به دليل شكست‌هاي متوالي استقلال اهواز از اين تيم كنار گذاشته شد (در واقع استعفا داد)، درست مثل مربي محبوبش، محمد مايلي‌كهن، در روزهاي بيكاري با جملات تند خود را به صفحات اول روزنامه‌هاي ورزشي مي‌رساند و با همين سياست در بورس مربيان فوتبال باقي خواهد ماند.
اين در حالي است كه عزيزي در عرصه مربيگري، هيچ چيز قابل توجهي از خود ارائه نكرده و سوابق مشعشع اخلاقي وي نيز از يادها نخواهد رفت. روزگاري محمد رنجبر،‌ سرپرست سابق تيم ملي در پاسخ به كولي بازي‌هاي خداداد در اردوي تيم ملي به او گفته بود: «يك گل زدي و يك عمر مي‌خواهي نانش را بخوري.» و ظاهرا تا ما هستيم و خداداد، در به همين پاشنه خواهد چرخيد.
كسي كه بعد از زدن خبرنگار شيرازي در مشهد قول داده بود كه از فوتبال براي هميشه مي‌رود اما فعلا با جنجال‌هاي شفاهي، آويزان فوتبال است. او امروزبا لحني زشت درباره سرمربي تيم ملي چنين مي گويد:« در هر بازی و به دنبال هر نتیجه‌ای که باشیم فقط با سیستم 1-3-2-4 بازی می‌کنیم. در زمین کره‌جنوبی با این سیستم بازی می‌کنیم و اگر مقابل تشتک‌سازی ورامین هم قرار بگیریم با سیستم 1-3-2-4 بازی می‌کنیم. به نظر من هیچ تحولی در تیم ملی ایجاد نشده و این روند همچنان ادامه دارد. فقط یک عده آمده‌اند که پول بگیرند و بروند.»
وقتي منش خداداد را مي‌بينيم، پيش خود به علي دايي هزار دست مريزاد مي‌فرستيم كه با وجود اخراج از هدايت تيم ملي و با وجود همه دلخوري‌ها، ماه‌هاست سكوت كرده و لب از لب باز نمي‌كند. به همين دليل هم هست كه امروز يك كلمه علي دايي، ارزشي استثنايي دارد ولي خداداد تنها به درد گرم كردن تنوري مي خورد كه در آن نان سوخته به مردم تحويل مي دهند!
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 11-24-2009
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

جدید اظهارات مايلي‌كهن در باره تيم ملي و قطبي

فوتبال- همشهري آنلاين:
سرمربي تيم فوتبال سايپا گفت: در شرايط كنوني انتقادهايي كه از تيم ملي مطرح مي‌شود، انتقادهاي احساسي است كه منطق كمتر در آن جاي دارد.

محمد مايلي‌كهن در گفت‌وگو با ايسنا، درباره انتقادهايي كه اين روزها از تيم ملي مطرح مي‌شود، گفت: فكر نمي‌كنم انتقاد كردن در اين شرايط درست باشد. انتقاد زماني موثر است كه در كنار آن براي بهبود شرايط راه حل هم ارائه دهيم. الان همه مي‌توانند انتقاد كنند. فرصتي پيش آمده كه همه از قطبي انتقاد كنند تا او را خانه‌نشين كرده و خودشان فرصت حضور در تيم ملي را پيدا كنند. اين نه انصاف است و نه اخلاق. قبل از مسابقه بايد انتقاد مي‌كرديم و راه حل هم در كنار آن ارائه مي‌كرديم. ما منتظريم تا يك نفر در لبه چاه قرار گيرد و با يك لگد او را به اعماق چاه بفرستيم. اين شيوه نامناسبي است.
مايلي كهن افزود: چند وقت پيش من انتقادي را همراه با راهكار ارائه دادم. اما در آن زمان مورد هجوم قرار گرفتم. فكر مي‌كنم انتقادهايي كه الان مطرح مي‌شود احساسي است كه منطق كمتر در آن جاي دارد. پس از باخت به اردن افرادي را ديدم كه از تيم ملي انتقاد مي‌كنند كه زمان حضورشان در تيم ملي، در تهران به همين تيم اردن باختند. آنها حالا فرصت را مناسب مي‌دانند كه بار ديگر خودشان را مطرح كنند و طوري صحبت مي‌كنند كه گويي خودشان بهترين تيم تاريخ ايران را داشتند. معتقدم بيشتر اين انتقادها تسويه حساب شخصي است. بايد با منطق جلو برويم.
وي با بيان اينكه براي كسب تجربه هزينه‌هاي زيادي كرده‌ايم اما از آنها استفاده نمي‌كنيم گفت: مشكلي كه براي بازي با اردن داشتيم دقيقا عين مشكلي بود كه پيش از بازي با عربستان با آن روبه‌رو بوديم. پيش از بازي با عربستان، بازيكنان خسته از حضور در ليگ به اردوي تيم ملي آمدند و ما دو بازي دوستانه برگزار كرديم. آنها خسته‌تر به مصاف عربستان رفتند. حالا هم چنين شرايطي به وجود آمد. نمي‌خواهم از سازمان ليگ ايراد بگيرم. چرا كه آنها مجبور بودند چنين برنامه‌اي را ترتيب دهند. مسابقات ليگ هر سه چهار روز يك بار برگزار مي‌شد و بازيكنان خسته پيش از بازي با اردن به تيم ملي آمدند و مجبور شدند در عرض 12 روز چهار بازي برگزار كنند. دليل بازي‌هاي دوستانه برابر مقدونيه و ايسلند چيست؟ وقتي ما با ايسلند و مقدونيه بازي داريم، يعني اينكه يك روز قبل و يك روز بعد از هر مسابقه را نمي‌توانيم به تمرين مناسبي اختصاص دهيم.
مايلي كهن ادامه داد: 20 تا 25 روز بازيكنان در اختيار تيم ملي بودند اما عملا نتوانستند با تيم ملي خوب تمرين كنند. به اعتقاد من يكي از دلايل باخت به اردن همين خستگي بازيكنان بود. به نظرم ضرورتي نداشت كه با مقدونيه و ايسلند بازي كنيم. مي‌توانستيم با تيم اميدمان بازي كنيم يا حتي مي‌شد با تيم‌هاي ضعيف‌تري بازي مي‌كرديم تا بازيكنان شارژ روحي مناسبي بشوند. اما وقتي با ايسلند بازي مي‌كنيم كه تنها 500 تا 1000 نفر تماشاگر در ورزشگاه حاضر مي‌شوند، اين باعث دشارژ روحي مي‌شود.
وي در پاسخ به اين سوال كه آيا شما اعتقاد به حفظ همين كادر فني داريد يا مي‌گوييد بايد كادر فني تغيير كند، گفت: معتقدم وقتي نقدي مطرح مي‌شود بايد آن را با راه حل مطرح كنيم. من هر موقع انتقادي كرده‌ام انتقادهايم با راهكار همراه بوده و اگر انتقادي هم داشته‌ام به خاطر اين بوده كه تيم ملي كشورم را دوست داشتم. در پاسخ به اين سوال تنها به اين صحبت اكتفا مي‌كنم كه ما نبايد احساسي تصميم بگيريم. كما اينكه بعد از شكست در برابر عربستان احساسي تصميم گرفتيم و بدون اينكه مديريت بحران را بلد باشيم مشكلاتي را ايجاد كرديم. بحران هميشه وجود دارد اما كشورهايي مي‌توانند از اين بحران عبور كنند كه مديريت بحران را بلد باشند و افراد را بي‌جهت قرباني نكنند.
مايلي كهن در ادامه به بازي هفته گذشته فرانسه برابر ايرلند اشاره كرد و گفت: يك سري اتفاقات در دنياي فوتبال مي‌افتد كه تماشاگران از آن لذت مي‌برند. يكي از اين اتفاقات بازي جوانمردانه و حركت فوق‌العاده تيري آنري بود. اتفاقي در بازي فرانسه و ايرلند افتاد كه با دخالت دست آنري، ايرلند باخت. اما زيباتر از همه اين است كه آنري پس از بازي نگفت توپ به دستم خورده يا دستم به توپ بلكه از مردم ايرلند عذرخواهي كرد و حتي درخواست داد كه در صورت امكان اين بازي تكرار شود. اين اوج زيبايي فوتبال جوانمردانه است.
وي در ادامه گفت‌وگو با ايسنا با خواست خود با اشاره به اتفاقاتي كه پس از انتخابات در ايران رخ داد، گفت: پس از انتخابات مسائلي داشتيم كه همه ايرانيان علاقه‌مند به كشور، نظام، مملكت و دولت را متاثر كرد. مي‌خواهم بگويم در اين ميان محسن صفايي فراهاني، رييس سابق فدراسيون فوتبال جزو نفراتي است كه تكليف مشخصي ندارد. من كسي هستم كه جزو هيچ گروه و دسته‌اي نيستم اما به عنوان يك فرد فوتبالي كه سال‌ها در فوتبال بوده و لمس كرده صفايي در زمان حضور در فدراسيون چه خدمات نسبي‌اي را به فوتبال كرده و البته در خيلي جاها هم به ايشان انتقاد داشته‌ام، مي‌خواهم كه زودتر وضعيت او مشخص شود.
مايلي كهن ادامه داد: به طومار نويسي اعتقاد چنداني ندارم اما اگر جامعه فوتبال من را قابل بدانند من حاضرم پيشقدم شوم و طوماري را تهيه كنم و هر جا لازم است اين طومار را ببرم كه مشكل او زودتر حل شود، چرا كه صفايي فراهاني منشاء اثرات نسبي در فوتبال ايران بوده است، البته شايد هم خيلي‌ها موافق نباشند كه من از طرف جامعه فوتبال اين كار را انجام دهم كه من به نظر آنها احترام مي‌گذارم. مي‌خواهم به عنوان يك فرد فوتبالي از كساني كه در مشخص شدن وضعيت صفايي فراهاني دستي دارند، بخواهم كه هرچه زودتر وضعيت او را مشخص كنند.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 12-06-2009
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

Exclamation مایلی کهن دم در فدراسیون ، منتظر فیروز!

مایلی کهن دم در فدراسیون ، منتظر فیروز!

عزیز محمدی رئیس سازمان لیگ برتر اعتراف کرد مایلی کهن برای دفاع از او می خواسته عصر چهارشنبه به فدراسیون فوتبال برود.

سایت گل - عزیز محمدی در این باره به خبرآنلاین گفت:« صبح روز چهارشنبه که مایلی کهن حرفهای کریمی را در روزنامه ها خوانده بود به من زنگ زد و گفت:«می خواهم به فدراسیون بیایم و ببینم کریمی چطور می خواهد رو به روی من بایستد. او ناراحت شده بود که چرا یک نفر جرات کرده ما را برای اینکه قانون را اجرا کردیم ، تهدید کند. که به او گفتم این کار را نکند و گفتم من خودم سردار سپاه هستم و بلدم چطور از خودم دفاع کنم. با خواهش توانستم راضی اش کنم که به فدراسیون نیاید و کاری با این مربی نداشته باشد. »
او در این باره که چرا سرمربی سایپا بر خود حکم می داند تا از او دفاع کند هم گفت:« مایلی کهن می خواهد از حقیقت و فوتبال پاک دفاع کند. قسمش دادم که در دفاع از من حرفی نزند اما قبول نکرد و گفت اصلا به تو ربطی ندارد. اگر چیزی می گویم در دفاع از عزیزمحمدی نیست. من دارم از کار درست دفاع می کنم. گفت او شانس بیاورد که تیمم بازی با ذوب آهن را ببازد تا حرفی علیه اش نزنم چون دوست ندارم بگویند باز تیمش باخته و دارد فرافکنی می کند .»
البته سایپا توانست بازی با ذوب آهن را ببرد تا سرمربی اش جملاتی تند را علیه فیروز کریمی استفاده کند. محمدی در این باره می گوید:« من تلاشم را کردم تا او منصرف شود. والله به من ارتباطی ندارد. او منش خودش را دارد. می گوید این فوتبال باید پاک شود. البته حرفهای مایلی کهن هم در قالب منشور باید بررسی شود و ممکن است که کمیته انضباطی برای این واژگانش جریمه ای در نظر بگیرد. اگرچه من هم به کمیته انضباطی علیه کریمی شکایت کرده ام. نمی شود که او هرچه دلش خواست بگوید و بعد زیرش بزند. مطمئنم در بازگشت آقای شریفی از سفر حج به شکایتم از کریمی رسیدگی می کند.»
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 12-08-2009
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

Exclamation یادداشت ویژه: مایلی کهن ، معلم بد اخلاقی

یادداشت ویژه: مایلی کهن ، معلم بد اخلاقی

اودر این چند گفت و گو نه تنها حرمت زندگی خصوصی افراد را به زیر سوال برده بلکه دیگر برای انتقاد و اعتراض هم حرمتی باقی نگذاشته است

سایت گل – زمانی بود که محمد مایلی کهن ، وجدان بیدار فوتبال ایران به نظر می رسید. اما پخش مجدد سخنان او در برنامه 90 ، نه تنها اثبات کننده رابطه غیرطبیعی او با رئیس سازمان لیگ که نشان دهنده سقوط سطح فرهنگ رفتاری و گفتاری مربی ای بود که حالا به همراه دستیارش ، یکه بزنهای این فوتبال بی دادگاه و دادستان اند. او با مصونیت آهنین خود در این چند ماه افکار عمومی فوتبال را مشوش کرده است و مسئولان هم (همانها که حکم به مربیگری اش در تیم ملی دادند) انگار نه انگار...
او در اعتراض به فیروز کریمی که البته او هم مربی بی مسئله ای نیست ، بارها در مقایسه وی با سردار عزیزالله محمدی روی واژه« گماشته» تاکید کرد که در فرهنگ نظامی ، بار معنایی دقیقی دارد. او با تکرار این کلمه نه تنها درجه سرهنگی نیروی انتظامی کریمی که سالها خدمت او را زیر سئوال برد ... درست مثل زمانی که به امیرقلعه نویی حمله کرد و او را به ناکجاآبادی درتهران قدیم منتسب کرد.
اولین شرط معلم بودن این است که به شاگردانت حرمت ها و رعایت کردن این حریم ها را یاد بدهی اما مثل اینکه معلم قصه ما خودش هم حریم ها را گم کرده است. حریم او ورای زندگی خصوصی دیگران است.اودر این چند گفت و گو نه تنها حرمت زندگی خصوصی افراد را به زیر سوال برده بلکه دیگر برای انتقاد و اعتراض هم حرمتی باقی نگذاشته است. (به یاد بیاورید حرفهای وی را درباره همسر افشین قطبی و البته متلک خانوادگی اش را به فیروز کریمی )... اما نکته دقیقا در همین جاست . تندی حاجی اثر خود را از دست داده و حالا همه بعد از شنیدن حرفهای او لبخندی تلخ بر لب آورده و خیلی راحت از کنارش می گذرند. بله ، حقیقت این است که او دیگر حرمتی برای نقد باقی نگذاشته.

آقای مایلی کهن . آن مربیانی که شما از آنها بد می گویید و با القاب خاص خودتان خطابشان می کنید به هردلیلی مقبول جامعه فوتبال بوده اند. امروزامیرقلعه نویی برای یک قهرمانی دیگر نقشه می کشد، فیروز کریمی با تمام لغزش ها با داماش به صعود و یک افتخار دیگر فکر می کند و افشین قطبی در بالاترین جایگاه فوتبال این مملکت تکیه زده است. دوست داشتیم نام شما را هم در این جمع بیاوریم ، اما دریغ ...کارنامه شما سالهاست که خالی از هر افتخاری است.
راستی ، شما چه کار کردید که از بودن شما به خودمان ببالیم و با افتخار موفقیت ها را به رخ آنها که شما ازشان بد می گوییم بکشیم و با لبخند و غرور از کنارشان رد شویم؟
جناب اقای مایلی کهن . کمی به این طرف خط قرمز آمده و از داشته های خودتان بگویید. ما سراپا گوشیم....
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 12-08-2009
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

Exclamation جدال کلامی مایلی کهن با عابدینی

مايلي كهن: من ديوانه دنيايي هستم كه عابديني عاقل آن است!

سايت گل - محمدمايلي‌كهن در پاسخ به صحبت‌هاي امير عابديني مديرعامل باشگاه داماش كه از مايلي كهن خواسته بود بي خيال حكيم باشي گري براي فوتبال ايران شود ، به ايسنا گفت: من همواره به موي سپيد او احترام گذاشته‌ام. عابديني در يكي، دو مورد ديگر هم به مقوله‌اي وارد شد اما من بازهم به موي سپيدش احترام گذاشتم. دو، سه هفته قبل عابديني گفته بود كه ظرفيت رواني مايلي‌كهن تكميل شده. او لطف كرد و تنها نگفت كه مايلي‌كهن ديوانه نشده است!
او سپس مثل هميشه از آستين خود اتهامي بيرون آورده و مي گويد من به احترام موي سپيد عابديني تا به حال حرفي درباره او نزده‌ام و حالا هم مي‌گويم آقاي عابديني! ما بايد به خودمان برگرديم و اگر اشتباه كرده‌ايم بايد از مردم و خدا طلب مغفرت كنيم. شما راست مي‌گوييد كه من ديوانه‌ام. اگر ديوانه نبودم مي‌توانستم از رانت‌هايم استفاده كنم و معدن‌هايي داشته باشم و سودش را ببرم. در دنيايي كه شما عاقله مردش هستيد همان بهتر كه من ديوانه‌اش باشم...
عابديني در دوره وزارت حسين محلوجي در وزارت صنايع و معادن از معاونان اصلي وي محسوب مي شد.

عابديني: مايلي‌كهن ناخوش است

به نظر من با توجه به ناكامي‌هاي هميشگي ايشان و با درنظر داشتن اين نكته كه مايلي‌كهن با توجه به رزومه‌اش جزو 10 مربي اول ايران هم نيست، بايد به اين سئوال هم پاسخ داد كه چرا ايشان هميشه سر كار هستند و تيم دارند؟

سايت گل – امير عابديني، مديرعامل سابق باشگاه پرسپوليس و رئيس اسبق فدراسيون فوتبال در پي اظهارنظري كاملا منصفانه درباره محمد مايلي‌كهن، امروز مورد حمله اين مربي قرار گرفت.
عابديني كه در دفاع از مربي تيمش فيروز كريمي تنها به گفتن اين جمله بسنده كرده بود كه مايلي‌كهن حكيم‌باشي فوتبال نباشد، امروز از سوي وي مورد اين تهمت قرار گرفت كه با رانت معدني براي خود استحصال كرده و از قبل آن ثروتمند شده است.
وقتي با عابديني تماس مي‌گيريم چندان ميلي به صحبت ندارد، اما در نهايت او مثل هميشه، خوب و صريح حرف مي‌زند. عابديني مي‌گويد: «به نظر من آقاي مايلي‌كهن الان حال و روز خيلي خوشي ندارد و شبيه روزهاي خوبش رفتار نمي‌كند. ايشان بايد خودشان را يك بررسي كلي بكنند و ببينند كه چه اتفاقي افتاده. چه اتفاقي افتاده كه سرنوشت همه شغل‌هايي كه ايشان در چند سال اخير داشته، به ناكامي ختم شده؟ آيا ما مقصريم يا خود ايشان؟»
عابديني ادامه مي‌دهد: «آقاي مايلي‌كهن درباره فوتبال ناپاك صحبت كرده. من از ايشان سئوال مي‌كنم چه كسي از همين سفره ناپاك پول خوبي مي‌برد؟ و چه كسي دوست دارد سفره را بيشتر پهن كند تا دوستانش هم از همين سفره تغذيه كنند؟ اصلا چرا همه آدم‌هاي فوتبال بد هستند و فقط ايشان و آقاي عزيزمحمدي خوبند؟ البته من علت اين مسئله را مي‌دانم. آقاي عزيزمحمدي وقتي همه راي به بركناري مايلي‌كهن از تيم ملي دادند، راي‌اش مخالف بقيه بود چون خودش مايلي‌كهن را به تيم ملي معرفي كرده بود.»
عابديني درباره حملات مايلي‌كهن به مربياني مثل فيروز كريمي و قلعه‌نويي نيز گفت: «يك روز علي دايي بد است، يك روز يكي كوتوله است، يك روز يك نفر گروهبان قندعلي مي‌شود و حالا امير عابديني رانت‌خواري مي‌كند. من دوست دارم بدانم كه آقاي مايلي‌كهن اين همه انرژي را براي اتهام بستن به ديگران از كجا مي‌آورد؟ به نظر من با توجه به ناكامي‌هاي هميشگي ايشان و با درنظر داشتن اين نكته كه مايلي‌كهن با توجه به رزومه‌اش جزو 10 مربي اول ايران هم نيست، بايد به اين سئوال هم پاسخ داد كه چرا ايشان هميشه سر كار هستند و تيم دارند؟ آيا علتش همان رأيي است كه داده‌اند؟ اين راي را خيلي‌ها داده‌اند و بعضي‌ها هم نه. اما اين به فوتبال چه ارتباطي دارد؟»
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 03-07-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

پیش فرض حمله ی مایلی کهن به برنامه ی نود

فردوسی پور بدون مدرك ورزشي تمام اهالي ورزش را به چالش كشيده است

سرمربي تيم فوتبال سايپا گفت: شوي 90 محلي براي ابراز اهداف سياسي و بعضأ اقتصادي فردوسي‌‌پور شده است و همه را تخريب مي‌كند.

محمد مايلي كهن پس از شكست 4 بر 3 مقابل استيل آذين در مورد اين ديدار اظهار داشت: از استيل آذين شناخت كافي داشتيم و با اين شناخت تمرينات خود را براي اين بازي انجام داديم و موفق شديم به گل هم برسيم، اما داور روند بازي را خراب كرد و باعث شد 2 تيم بازي ضعيفي را به نمايش بگذارند.

وي افزود: به استيلي و همكارانش تبريك مي‌گويم. اگرچه امروز بازي را باختيم، اما فوتبال بدي ارايه نكرديم. در بيشتر دقايق مسابقه به ويژه در نيمه دوم حاكم بر ميدان بوديم، اما اخراج بي جهت ايوبي باعث شد شرايط سايپا تغيير كند.

سرمربي سايپا ادامه داد: اگرچه در نيمه دوم 10 نفره شديم ولي بازي 3 بر 1 باخته را به تساوي كشانديم، اما در نهايت گل چهارم را دريافت كرديم. اين پيروزي را به حريف تبريك مي‌گويم. تيم ما در آخرين لحظات فوتبال خودش را ارايه كرد و مستحق كسب حداقل يك امتياز از اين ديدار بوديم.

وي در مورد حمله‌ور شدنش در دقايق پاياني نيمه اول به علي كريمي عنوان كرد: ابتدا كريمي به سوي بازيكن ما حمله كرد. درست است كه ايوبي ابتدا خطا كرد، اما كريمي بعد از آن به شدت واكنش نشان داد و به بازيكن سايپا حمله‌ور شد. من هم قصد دفاع از بازيكن خودمان را داشتم.

مايلي كهن با انتقاد از برنامه 90 در انعكاس صحبت‌هايش تصريح كرد: هر زمان من صحبت مي‌كنم قسمت‌هايي از حرف‌هايم را سانسور كرده و بخشي از آن را كه دوست دارند منعكس مي‌كنند. عادل فردوسي‌پور هرچه دلش مي‌خواهد را به تصوير مي‌كشد و ابتدا، انتها يا وسط صحبت‌هايم را حذف مي كند. آنچه در نشست خبري مي‌گويم هيچگاه به صورت كامل در خبرگزاري‌ها يا روزنامه‌ها منعكس نشده است.

وي گفت: شوي 90 محلي براي ابراز اهداف سياسي و بعضأ اقتصادي فردوسي‌‌پور شده است و همه را تخريب مي‌كند. او بدون هيچ تخصصي 10 سال است برنامه ورزشي اجرا مي‌كند و بدون مدرك ورزشي تمام اهالي ورزش را به چالش كشيده و آنها را تخريب مي‌كند. زماني كه آذري‌ زبان‌ها با او مقابله به مثل كردند يك برنامه عليه تراكتورسازي ساخت و مرثيه‌سرايي كرد. يك‌بار هم اجازه دهد عليه او صحبت شود. فردوسي پور به دنبال اهداف سياسي و اقتصادي خود است.

مايلي كهن در پاسخ به خبرنگار برنامه 90 در انعكاس درست صحبت‌هايش گفت: به عنوان مثال صحبت‌هاي من راجع به روزنامه همشهري پخش نشد. سازمان ليگ يك بار برنامه 90 را تحريم كرد و فردوسي پور عليه آنها برنامه ساخت. از طرفي فردوسي‌پور با من مشكل داشت، اما هنگامي كه سرمربي تيم ملي بودم و در ورزشگاه آزادي به من فحاشي شد در مورد آن صحبتي نكرد.

وي افزود: زماني كه با مديرعامل سايپا صحبت مي‌كند به كنايه از وي مي‌پرسد كه آيا شما خواهرزاده فلاني نيستيد؟ يا زماني كه با مديرعامل ابومسلم مصاحبه مي‌كند خطاب به او مي‌گويد كه ما بايد شما را دكتر صدا كنيم يا نه و او را به تمسخر مي‌گيرد.

مايلي كهن ادامه داد: من شهامت دارم كه بگويم اشتباه كردم، اما زمانيكه در ساعت 30/10 شب سرمربي تيم ملي شدم به برنامه 90 رفتم و چون عادل فردوسي پور به تعبير مردم آن برنامه را به من باخت قصد تلافي داشت.

سرمربي سايپا در مورد صحبت‌هاي پروين كه گفته بود وي نسبت به گذشته عصباني‌تر شده است، اظهار داشت: به علي پروين احترام مي‌گذارم. او مربي من بوده است. عصبانيت من نسبت به ساير مربيان بيشتر نيست، اما متاسفانه توسط رسانه‌ها بزرگ نشان داده مي‌شود.

زمانيكه خبرنگار برنامه 90 ميكروفون خود را از ميز كنفرانس برداشت با اعتراض مايلي كهن مواجه شد و گفت: برداشتن ميكروفون هم به نوعي بی احترامي به مربي است.

وي در پاسخ به اين سوال كه آيا سايپا در ليگ مي‌ماند يا نه، عنوان كرد: از ابتدا هم كارم سخت بود و اميدوارم هرچه به انتهاي ليگ نزديك مي‌شويم اصل جوانمردي در مسابقات رعايت شود و نتايج داخل زمين مسابقه رقم بخورد.

سرمربي تيم فوتبال سايپا درباره بيرون كشيدن تيمش در اواخر نيمه اول از زمين مسابقه تصريح كرد: در آن صحنه به قضاوت داور معترض بودم، اما در عين ناراحتي نمي‌خواستم بازيكنانم اخطار بگيرند يا اخراج شوند و بازي‌هاي بعدي را از دست دهند.

وي درباره عدم حضور ميرزاپور با وجود دعوت شدن به تيم ملي در تركيب اصلي سايپا گفت: در اين باره مربي است كه تصميم مي‌گيرد. عليرضا محمد، بازيكن پرسپوليس، هم بعد از دعوت به تيم ملي در ديدار مقابل فولاد نيمكت نشين بود.

سرمربي سابق تيم ملي درباره انتقادات از قطبي گفت: انتقادات از قطبي جهت‌دار شده است، اما انتقادات من از سرمربي تيم ملي جهت‌دار نبود. در برنامه ورزش از نگاه دو فردي كه ادعا مي‌كند در ورزش سابقه دارد، تعويض مسعود شجاعي در ديدار مقابل تايلند را زير سوال رفتن شخصيت وي عنوان مي‌كند. مربي حق دارد بازيكن خود را تعويض كند. من هم به همين خاطر امروز به شيخ اويسي ميدان دادم.

مايلي كهن درباره دست دادن در آخر بازي با بازيكنان و كادر فني تيم حريف گفت: زماني كه اشتباه مي‌كنم مي‌پذيرم و بعد از بازي هم براي اداي احترام به حريف با آنان دست دادم.

ديدار تيم‌هاي استيل آذين و سايپا در چارچوب هفته‌بيست‌وهشتم ليگ برتر از ساعت 15:30 در ورزشگاه اكباتان برگزار شد كه در نهايت با نتيجه 4 بر 3 به سود استيل آذين به پايان رسيد. سايپا با اين شكست 32 امتيازي باقي ماند و در رتبه سيزدهم جدول رده‌بندي قرار گرفت.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 08-07-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

دايي : مايلي كهن بزرگتر من است اما براي بزرگتر خودم متاسفم

علي دايي پس از برتري 2 بر يك پرسپوليس مقابل سايپا درباره اظهارات محمد مايلي‌كهن عنوان كرد:‌ من دوستان خوبي دارم كه پيشنهاد دادند سكوت كنم و خاموش باشم اما صحبت‌هايي مطرح شده كه مجبورم خيلي حرف‌ها را به زبان بياورم.

وي ادامه داد: 3-4 سال است سابقه مربيگري‌ دارم. كارنامه‌ام هم مشخص است اما شما كارنامه آقايان را بررسي كنيد و ببينيد در فلان سال‌ها چه سوابقي دارند.

دايي با بيان اينكه دنبال گرفتن حقش از فدراسيون فوتبال است، خاطرنشان كرد: پاي اين موضوع ايستاده‌ام و باز هم مي‌گويم تا به حقم نرسم دست بردار نيستم.

سرمربي پرسپوليس در ادامه انتقاداتش از مايلي‌كهن عنوان كرد: من حكم محروميت اين آقا را گرفته بودم اما چون سرمربي تيم ملي شد، اجازه دادم به كارش ادامه دهد و نمي‌خواستم تيم ملي كشورم دچار مشكل شود. او بزرگتر من است اما براي بزرگتر خودم متاسفم.

دايي تاكيد كرد: چرا هميشه حرف مي‌زنيم و شعار مي‌دهيم و دنبال دادن حق افراد نيستيم. من با فدراسيون فوتبال قرارداد داشتم و طبق قرارداد حقم را مي‌خواهم. من از بزرگتر خودم خيلي چيزها ياد گرفتم اما در واكنش به ادعاهايي كه اصلا ربطي به اين آقا ندارد بايد بگويم چرا بايد عذرخواهي كنم. مگر به من وقت لازم را دادند تا كارم را بكنم. از كجا مي‌دانيد كه تيم ملي را به جام جهاني نمي‌بردم. هنوز سه بازي ديگر براي صعود به جام جهاني مانده بود كه مرا بركنار كردند. مگر آنها به من وقت دادند.

دايي با اشاره به اتفاقات گذشته تاكيد كرد: مگر اتفاقات جام جهاني 1998 را فراموش كرده‌ايد؟ همين آقا را به دليل نتايجي كه تيم ملي كسب كرد، بيرون انداختند و ويراي برزيلي را سرمربي كردند و ما توانستيم به جام جهاني برويم.

دايي گفت: من طبق قراردادم حرف مي‌زنم. بگذاريد شوراي استيناف نظرش را اعلام كند و ببينيم چه مي‌گويد. آن وقت متمم‌هاي قراردادم را اعلام مي‌كنم تا شما نظر بدهيد.

سرمربي پرسپوليس خاطرنشان كرد: خودتان قضاوت كنيد چه دليلي دارد كه اين آقا يك روز قبل از بازي پرسپوليس و سايپا چنين صحبت‌هايي مطرح مي‌كند. بازي جوانمردانه كه فقط درون ميدان نيست و بيرون آن هم مصداق دارد. مگر مملكت قانون ندارد؟ مگر به داروغه احتياج داريم كه درباره هر چيز اظهار نظر مي‌كند؟ اين آقا درباره چيزهايي صحبت مي‌كند كه ربطي به او ندارد. مطمئن باشيد فردا هم چيز ديگري مي‌گويد ولي من تا جايي كه بتوانم سكوت مي‌كنم چون دوست ندارم به پرسپوليس ضربه‌اي وارد شود.

دايي با اشاره به طلبش از فدراسيون اظهار داشت: مگر قرار نبود تاج و فلاني و فلاني تماس بگيرند و موضوع را با صحبت حل كنند. ديديد كه تماس نگرفتند و ظاهرا مي‌خواهند موضوع طور ديگري حل شود. با اين حال اين مسائل ارتباطي به پرسپوليس ندارد و مي‌خواهم با اين تيم به نتيجه لازم برسم. اين مسائل را با هم قاطي نمي‌كنم ولي دنبال گرفتن حقم از فدراسيون هستم.

دايي درباره صحبت‌هاي مايلي‌كهن كه بازيكنان پرسپوليس را به وقت‌كشي متهم كرده و گفته بود با اين وضعيت ما از بحرين ايراد مي‌گيريم، عنوان كرد: او تنها نظر خودش را گفته و من به آن احترام مي‌گذارم ولي پرسپوليس خوب بازي كرد و برد. اين بازي درست است كه بدون تماشاگر برگزار شد، اما بدون خبرنگار دوربين نبود. تلويزيون واقعيت‌هاي زيادي از اين بازي را نشان داد. ما از نظر فني بهتر بوديم و برديم.

وي اضافه كرد: لب بازيكن من پاره شده و انتظار داريد او روي زمين نيفتد. ظاهرا شما دوست داشتيد بازيكن من با همان وضعيت بازي كند و بعد از خونريزي از هوش برود.

دايي با تشكر از بازيكنان سايپا كه پيش از بازي نزد او آمدند، گفت: آنها مردانه بازي كردند اما ما بهتر بوديم و برديم. هفته گذشته با وجود شايستگي به صبا باختيم اما از اينكه با اين برد از كورس مدعيان فاصله نگرفتيم خوشحالم.

به گزارش فارس، دايي در ادامه درباره ديدار دوستانه تيم ملي برابر ارمنستان در تاريخ 20 مرداد گفت: ظاهرا بازيكنان قرار است از يكشنبه تا پنجشنبه در اختيار تيم ملي باشند و ما شنبه آينده بايد با نفت در آبادان بازي كنيم. موافق جدايي بازيكنانم نيستم چرا كه هم به ملي‌پوشان پرسپوليس و هم به مجموعه ما فشار وارد مي‌شود از مسئولان مي‌خواهم اين مسابقه را عقب بيندازد. مگر مي‌شود چند بازيكن اصلي خود را نداشته باشيم و بلافاصله پس از بازگشت آنها در آبادان بازي كنيم.

دايي گفت: مگر اينجا قانون زور حاكم است. ما مملكت آزادي داريم و براي اين آزادي جوانان زيادي را از دست داديم. كسي نمي‌تواند به ما زور بگويد. با نبود ملي‌پوشانم چگونه مي‌توانم از آنها كار بكشم و ضعف‌هاي تيمم را برطرف كنم.

وي ادامه داد: آن صحبت‌ها كه مدنظر مسئولان بوده حتما مثل حرف ترابيان رئيس كميته روابط بين‌الملل فدراسيون است كه در يك برنامه تلويزيوني در باره خانواده ملي‌پوشان صحبت كرد. از آن صحبت‌ها متاسفم. ما نبايد به چنين مسائلي كار داشته باشيم و بايدحريم‌ها را رعايت كنيم. اين حرف‌ها كه بار فني ندارند و موجب آزار ديگران مي‌شود به درد فوتبال ما نمي‌خورد.

دايي افزود: براي ترابيان متاسفم كه چنين الفاظي را درباره ملي‌پوشان به كار برد. اين بازيكنان در اردوي تيم ملي زحمت زيادي كشيدند و نبايد به آنها چنين برخوردي شود. من به سهم خودم از ملي‌پوشان عذرخواهي مي‌كنم. من حق دارم در اين باره حرف بزنم و در اين راه به هيچ كس بي‌احترامي نمي‌كنم.

سرمربي پرسپوليس درباره وضعيت هروه اوسال مهاجم بوركينافاسويي پرسپوليس تصريح كرد: روي اين مهاجم حساب زيادي باز كرده بوديم. او در تمرينات عملكرد فوق‌العاده‌اي داشت اما در آزمايشات مشخص شد بيماري هپاتيت b دارد. اگر نتيجه آزمايش دوم او مثبت باشد بايد به فكر جانشين اين بازيكن باشيم.

وي در پاسخ به اين سؤال كه چگونه يك بازيكني كه هپاتيت دارد را جذب كرده، گفت: ما كف دستمان را بو نكرده بوديم. او از بلژيك آمده بود و سابقه خوبي هم داشت اما به اين بيماري مبتلا است.

دايي درباره عدم حضور شيث رضايي در بازي با سايپا گفت: رضايي جزء بهترين بازيكنان ما و كاپيتان دوم پرسپوليس است. ولي از نظر فني آن چيزي نبوده كه تاكنون از او ديده‌ايم. شيث بايد بيشتر كار كند و در تركيب تيم قرار بگيرد.

دايي در پايان درباره ليگ قهرمانان آسيا عنوان كرد: قطعا مي‌توانيم در اين بازي‌ها موفق باشيم. من با سايپا در آسيا حضور داشتم و در آن زمان با وجود مشكلاتي كه داشتيم و سرمايه‌گذاري كمتر و از دست دادن بازيكنان‌مان توانستيم به عنوان تيم برتر راهي دور بعد شويم. پرسپوليس شرايط آن موقع سايپا را ندارد و بهتر مي‌تواند بازي كند.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 08-08-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

مایلی کهن:پرسپولیس من در دقیقه ،20 پنج گل به حریف می زد/دایی باید از مردم عذرخواهی کند

من نمي‌دانم كه انصاري‌فرد هوايي شده است يا نه؟ ما درباره اين بازيكن زور شنيديم در واقع اين بازيكن خودمان بود و نمي‌خواستيم بفروشيم اما به ما زور مي‌گفتند ما هم به خاطر اين زورها گفتيم كه 500 ميليون

سايت گل ـ محمد مايلي‌كهن مثل هميشه در مصاحبه‌اش انتقادات تندي به برخي از اهالي فوتبال و ورزش داشت.

او ابتدا از نحوه بازي پرسپوليس ايراد گرفت و بازي اين تيم را شبيه بحرين خواند:«سپاهان و سايپا كارخانه‌هايي هستند كه محصولاتي ارائه مي‌كنند اما پرسپوليس و استقلال از جيب مردم و دولت هزينه مي‌كنند. من 64 بازي جام جهاني را ديدم و فقط يك فيرپلي داشت آن هم در بازي فينال بود. بازيكنان ما از نظر بدني كم آورده است و مي‌گويد توپ را بزن بيرون همين‌ كار را بحريني‌ها هم مي‌كردند معناي واقعي فيرپلي اين نيست. معناي واقعي فيرپلي اين است كه از آغاز بازي تا پايان واقعا فيرپلي را انجام دهيم.»

برخي از خبرنگاران روزنامه‌هاي طرفدار پرسپوليس نسبت به چنين حرف‌هاي سرمربي سايپا انتقاد كردند و حرف‌هاي مايلي‌كهن را انتقاد آشكارا به اين باشگاه مردمي دانستند. آنها عنوان مي‌كردند اگر سپاهان و سايپا براي مردم محصولي توليد مي‌كنند پرسپوليس هم 100 هزارتماشاگر را به استاديوم مي‌آورد كه مايلي‌كهن در پاسخ گفت:«آن پرسپوليسي كه شما از آن حرف مي‌زنيد تيم ريشه‌داري است و زماني من در آن بازي كردم كه استاديوم پر از تماشاگر بود و توپ جمع كن هم نبود. وقتي توپ به بيرون مي‌رفت من مايلي‌كهن براي آوردن توپ مي‌رفتم تا مبادا پرسپوليس مساوي كند. آن پرسپوليس در دقيقه 20 پنج گل از حريف جلو بود.»

خبرنگاران عنوان كرده‌اند كه كريم انصاري‌فرد هوايي شده است و سرمربي تيم مايلي‌كهن تا حدودي اين مسأله را تأييد كرد:«من نمي‌دانم كه انصاري‌فرد هوايي شده است يا نه؟ ما درباره اين بازيكن زور شنيديم در واقع اين بازيكن خودمان بود و نمي‌خواستيم بفروشيم اما به ما زور مي‌گفتند ما هم به خاطر اين زورها گفتيم كه 500 ميليون و سه شرط قرار مي‌دهيم كه دوستان حتي اول گفتند اين چه رقمي است حتي اين رقم وشرايط‌ها را پذيرفتند نامه‌اش مكتوب است و باشگاه مي‌تواند به شما ارائه دهد.»

مايلي‌كهن دوباره حمله تندي به علي دايي كرد و باز هم عنوان نمود كه او يك معذرت خواهي به مردم ايران بدهكار است:«نحوه بازي‌هاي تيم ملي در مقدماتي جام جهاني اشتباه بود و مگر مي‌شود 18 بازي تداركاتي انجام داد، اين مسأله در تيم ملي سابقه نداشته و آخر سر هم به عربستان ببازيد و نه تنها از مردم عذرخواهي نكنيد بلكه به دنبال طلب‌تان هم باشيد.»

مايلي‌كهن به قطبي هم رحم نكرد و حرف‌هايي هم در مورد بازي با ارمنستان عنوان كرد كه نشان مي‌دهد او از اين بازي راضي نيست:«مي‌گويند كه اگر كسي به اين نوع برنامه‌ريزي در تيم ملي اعتراض كند محروم مي‌شود چرا من بايد سكوت كنم؟ كريم انصاري‌فرد، زينالي بازيكنان تيم من هستند چطور مي‌شود كه اين بازيكنان را از من بگيرد و دو روز قبل از بازي به من بدهند من كه نمي‌توانم با رستم و سهراب بازي كنم بازيكنان من همين‌ها هستند من اين مشكل را با تيم اميد هم دارم. البته اين را هم بگويم(شهاب گردان)‌ عليه مربي تيم ملي حرف زد من آن را رد مي‌كنم بازيكن حق ندارد در مورد مربي حرف بزند.»

يك خبرنگار از مايلي‌كهن انتقاد كرد كه شما چرا قبل از هر بازي خاص عليه فردي خاص از تيم حريف حرف مي‌زنيد و اين مسأله درست نيست. مايلي‌كهن پاسخ اين خبرنگار را اينگونه داد:«مي‌گفتند من هر وقت كه مي‌بازم عليه كسي حرف مي‌زنم تا به نوعي باخت توجيه شود و فرافكني كنم اما شما اكنون چيز ديگري مي‌گويد.»

در خاتمه كنفرانس سرمربي سايپا، سعيدلو رئيس سازمان تربيت بدني را بي‌نصيبت نگذاشت و عليه او هم حرف‌هايي را زد:«من سياسي نيستم و وقتي هم كانديداي مجلس شدم در تبليغاتي كه انجام دادم عنوان كردم كانديداي مستقل هستم. من به آقاي احمدي‌نژاد اعتقاد دارم و هر روز اين اعتقادم بيشتر هم مي‌شود اما اين دليل نمي‌شود كه انتقاد نداشته باشم. در 30ـ31 سالي كه در تربيت بدني هستم نديدم كه رئيسي به سازمان بيايد و ورزش را بشناسد. اين را به جرأت عرض مي‌كنم كساني كه در سازمان تربيت بدني هستند شناخت بهتري نسبت به ورزش دارند تا كساني كه از بيرون مي‌آيند چرا از آنها استفاده نمي‌كنيد و حتي به آنها حمله هم مي‌كنيد اما 30 سال است سمينار مي‌گذاريم به دنبال بهره‌ وري از ورزش هستم و از نفرات خودمان استفاده‌اي نمي‌بريم.»
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 08-08-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

مایلی کهن: داروغه ام، با کمک خدایان قهرمان جام حذفی شدند!

آقای دایی که 9 ماه به خاطر حذف تیم ملی فوتبال جرات بیرون آمدن از خانه را نداشت به خاطر یک جام حذفی که با بردن تیمهای لیگ یک و دو فوتبال ایران بدست آمد دوباره همان کبر، غرور و خودخواهی دامنش را فراگرفت.

سایت گل- علی دایی و محمد مایلی کهن سالهاست با یکدیگر اختلاف نظر دارند و هرازچندگاهی در مصاحبه های خود موضع گیری هایی تند و البته برخی اوقات توهین آمیز علیه یکدیگر می گیرند. آخرین درگیری لفظی این دو به بعد از بازی هفته سوم لیگ برتر برمی گردد که این دو هر چند قبل از شروع بازی به سمت یکدیگر رفتند، اما در نشست خبری مجددا علیه یکدیگر موضع گیری کردند. پس از این اتفاقات و در شرایطی که علی دایی این بار تندتر از قبل مایلی کهن را مورد خطاب قرار داد و از او به عنوان داروغه نام برد، سرمربی سایپا شنبه شب پاسخ او را داد.

مایلی کهن با این جمله که " من به جای دایی از مردم به خاطر نرفتن به جام جهانی عذر خواهی می کنم و احتمالا پولی که دایی می خواهد از فدراسیون بگیرد، پاداش نرفتن به جام جهانی است " صحبت هایش را در برنامه ورزش بدون ویرایش رادیو گفتگو آغاز کرد.

زمانی که در مقدماتی جام ۹۸ فرانسه به قول دایی ما را بیرون انداختند از فدراسیون و مردم طلبکار نشدیم ضمن اینکه تیم من با کمترین امکانات بود و بیشتر از دسیسه های خود آقایون ضربه خوردیم. دو برد مقابل چین و یک برد مقابل قطر در کارنامه ما بود و تازه ایران باید از یک گروه ۵ تیمی که یک سهمیه صعود داشت به جام جهانی می رفت نه مانند زمان ایشان که از بین ۵ تیم سه تیم می توانند صعود کنند که این اتفاق هم با 18 بازی تدارکاتی و کلی هزینه نیفتاد و حتی بعد از مساوی تیم ملی مقابل امارات گلر خوبمون سید مهدی رحمتی سجده شکر بجا آورد و رئیس وقت سازمان تربیت بدنی ( علی آبادی ) ۵ میلیون تومان به او پاداش داد!

آقای دایی از پنج بازی مقدماتی جام جهانی ۶ امتیاز گرفته بود و باز مدعی است من تیم را می بردم جام جهانی ؟ من متاسفم از اینکه ایشان به جای عذرخواهی از مردم مثل همیشه طلبکار است.

آقای دایی که 9 ماه به خاطر حذف تیم ملی فوتبال جرات بیرون آمدن از خانه را نداشت به خاطر یک جام حذفی که با بردن تیمهای لیگ یک و دو فوتبال ایران بدست آمد دوباره همان کبر، غرور و خودخواهی دامنش را فراگرفت.

تیم پرسپولیس بدترین نتایج را همراه با دایی گرفته و من به عنوان یک پرسپولیسی از این موضوع خجالت زده و شرمگینم. چهار گل از شاهین بوشهر خورد و احمد پوری بازیکن شاهین آمد توی برنامه نود و اعلام کرد نمی خواستیم بیشتر از این به آنها گل بزنیم، به این مورد باخت مقابل ابومسلم و تیم خود من را هم اضافه کنید در نهایت هم با کمک خدایان! جام حذفی فوتبال ایران را بدست آورد و امیدوارم آقای کاشانی بتوانند بابت اعمالشان در آن دنیا پاسخگوی بردار شهید خود باشند.

به علی دایی می گویم، بله من داورغه فوتبالم چون چکیده این فوتبال هستم و ایشان که معتقدند کشور قانون داره ، می بینند که بعضی ها که قلدر می شوند قانون را هم زیر پا می گذارند. شما به من بگویید این آقا که مدرک مربیگری a فوتبال را ندارد با کدام مجوز روی نیمکت پرسپولیس در لیگ برتر نشسته است و آقای محصص هم به خاطر حجب و حیا خود می گوید دایی مدرک a دارد.

آقای دایی بدون کلاس آمدن بالاخره مدرک فوق لیسانس خودش را گرفت و می بینیم در کشور ما با اینکه قانون خوب داریم بعضی ها به راحتی قانون را دور می زنند.

ایشان ادعای موفقیت دارد. کدام قهرمانی در کارنامه دایی است. آن تیم سایپایی که در آن سال قهرمان شد در واقع تیم من بود میثاق معمارزاده، محسن خلیلی، هادی عقیلی، مجید غلام نژاد و ابراهیم صادقی اینها بچه های من بودند که بعدا به ببار نشستند. ضمن اینکه آن تیم سایپا را ایشون نبسته بود بلکه اقای ورنر لورانت بسته بود که در ۶ هفته اول صدرنشین بود و بعد بر اثر دانش آقای دایی امتیازات سایپا از دست رفت!

همه بازی پرسپولیس و سایپا و نوع حرکت ایشان مقابل شیث رضایی را یادشان هست که در نهایت با توسل به نمایندگان مجلس کارش حل شد. آقای دایی سال بعد تیم سایپا را با سه برابر هزینه زمان ما بست و تیم داشت می رفت دسته یک و ما سایپا را بعد از او نگه داشتیم.

توصیه می کنم آقای دایی اول مدرک مربیگری اش را بگیرد و بعد در مورد موفقیت فوتبال صحبت کند.

آقای دایی در بازی برگشت پرسپولیس مقابل پگاه گیلان(فصل 82) تا زمانی که چکش در بانک نقد نشد اتوبوس تیم را در اتوبان قزوین - رشت نگه داشته بود. بهرحال علی دایی علاقه زیادی به پول دارد و عیبی هم ندارد ولی طلبکاری او به جای عذر خواهی از مردم قابل تحمل نیست.

برخی افراد هستند که این فوتبال را ناپاک کرده اند شما به اظهارات مدیر عامل داماش گیلان در مورد تخلفات سرمربی سابق این تیم نگاه کنید. آیا این موارد را هم من گفته ام.

متاسفانه ایشان دروغ پردازی می کند من بارها به دادگاه رفتم و تا آخر ایستادم و حتی گفتم جریمه نقدی ۳۰۰ هزار تومانی دادگاه را هم ندارم تا به زندان بروم و ادعای ایشان دورغ محض است.

البته من مراقب هستم دوباره کلمه ای نگویم که کارم به دادگاه بکشد ولی این هم از آن موارد جالب است که در اول همه چیز به خاطر آقای کاشانی است و جای مبلغ قرارداد سفید است و بعد از شش ماه یک دفعه می شود ۵۰۰ میلیون تومان! در حالیکه به نظر من آقای دایی در آن مقطع باید پولی هم بابت سرمربیگری تیم پرسپولیس به این باشگاه می پرداخت.

متاسفانه کم تدبیری فدراسیون موجب شد یکی از بهترین تیمهای ملی فوتبال ایران با حضور ستارگانی مانند مهدوی کیا ، کریمی ، نکونام ، شجاعی و ... که به بلوغ فوتبالی خود رسیده بودند به جام جهانی نرود و امروز باید به جای دریافت غرامت از دایی باید به او خسارت هم بدهند! بهرحال من به جای علی دایی از مردم بابت نرفتن تیم ملی به جام جهانی عذر خواهی می کنم.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 08-09-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

پیش فرض "مایلی ‏کهن" داروغه فوتبال ایران!

"مایلی‏کهن" داروغه فوتبال ایران!

خبرگزاری مهر: به نظر می‏رسد علی دایی برای مایلی‏کهن به موضوعی کاملاً شخصی تبدیل شده است چرا که در مغالطه شخصی کردن، گوینده به شخصیت طرف مقابل حمله کرده و بنا بر پیش‏فرضهای ذهنی خود، به قضاوت یکسویه وی مبادرت می‏ورزد.

محمد مایلی‏کهن و علی دایی که همواره با یکدیگر درگیریهایی داشته‏اند، در آخرین مورد، در نشستی خبری پس از بازی تیمهایشان در هفته سوم لیگ برتر، مجدداً علیه یکدیگر موضع‏گیری کردند. پس از این اتفاقات و در شرایطی که علی دایی این بار تندتر از قبل مایلی‏کهن را مورد خطاب قرار داد و از او به عنوان داروغه نام برد، سرمربی سایپا پاسخ او را داد.

مایلی کهن با این جمله که "من به جای دایی از مردم به خاطر نرفتن به جام جهانی عذر خواهی می‏کنم و احتمالاً پولی که دایی می‏خواهد از فدراسیون بگیرد، پاداش نرفتن به جام جهانی است" صحبتهایش را در برنامه ورزش بدون ویرایش رادیو گفتگو آغاز کرد.(به نقل از خبرگزاری مهر)

سرمربی تیم فوتبال سایپا که در مقام پاسخ به اظهارات علی دایی سخن می‏گفت، خود را چکیده فوتبال ایران دانست و تأکید کرد: "آقای دایی، من داروغه‏ام اما از نتایجی که شما با پرسپولیس کسب کردید شرمگینم و خجالت می‏کشم".

جدای از اینکه علی دایی، گاه زیاده‏تر از حد با تبختر سخن می‏گوید و شاید این داروغه نامیدن هم از همین جا ناشی شده باشد، اما باز نمی‏توان به سادگی از کنار نحوه بیان محمد مایلی‏کهن گذشت.

سخنان مایلی‏کهن مفصل است و با نگاهی گذرا به آنها می‏توان ردپای یکی از آفات رایج در بسیاری از موضع‏گیریها و اظهارنظرها در جامعه ایران را مشاهده کرد: شخصی کردن.

به نظر می‏رسد مورد علی دایی برای مایلی‏کهن به موضوعی کاملاً شخصی تبدیل شده است و وی همواره با پیش‏فرضهایی که از علی دایی به عنوان یک بدمن (BadMan) در ذهن دارد، درباره دایی قضاوت کرده و سخن می‏گوید. شاید ذکر چند نکته درباره سخنان مایلی‏کهن بتواند این شخصی کردن را نشان دهد:

1. مایلی‏کهن: در بازیهای مقدماتی جام ۹۸فرانسه ایران باید از یک گروه پنجتیمی که یک سهمیه صعود داشت به جام جهانی می‏رفت، نه مانند زمان ایشان ]علی دایی[که از بین پنجتیم، سه تیم می‏توانند صعود کنند.

یادآوری:آیا سطح و توانایی تیمها در آن سال قابل مقایسه با امروز است؟ بررسی وضعیت تیمهایی چون ژاپن، کره جنوبی، کره شمالی و استرالیا و به ویژه سرعت رشد و توانمندشدن آنها در طول این سالها، احتمالاً تا حدی پاسخ به این سؤال را آسان خواهد کرد.

2. مایلی‏کهن: آقای دایی که نه ماه به خاطر حذف تیم ملی فوتبال جرأت بیرون آمدن از خانه را نداشت، به خاطر یک جام حذفی که با بردن تیمهای لیگ یک و دو فوتبال ایران بدست آمد، دوباره همان کبر، غرور و خودخواهی دامنش را فراگرفت.

یادآوری:بی‏شک کبر و غرور و خودخواهی، صفت مذمومی است اما در هر حال واقعیت این است که پرسپولیس تیمهای لیگ یک و دو فوتبال ایران را برد و در نهایت قهرمان شد. نتیجه‏ای که هیچ یک از تیمهای دیگر لیگ برتر به آن دست نیافتند. بنابراین واقعیت این است که دایی، مربی تیم قهرمان در جام حذفی بود، حتی اگر"خدایان"(!) به کمک او آمده باشند.

3. مایلی‏کهن: به علی دایی می‏گویم، بله من داروغه فوتبالم چون چکیده این فوتبال هستم و ایشان که معتقدند کشور قانون داره می‏بینند که بعضیها که قلدر می‏شوند قانون را هم زیر پا می‏گذارند. شما به من بگویید این آقا که مدرک مربیگریA فوتبال را ندارد با کدام مجوز روی نیمکت پرسپولیس در لیگ برتر نشسته است؟
آقای دایی بدون کلاس آمدن ]در دوره فوق لیسانس[بالاخره مدرک فوق لیسانس خودش را گرفت و می‏بینیم در کشور ما با اینکه قانون خوب داریم بعضیها به راحتی قانون را دور می‏زنند.

یادآوری: مایلی‏کهن دو اتهام درباره علی دایی طرح کرده است که ضروری است شواهد، مدارک و مستندات خود را در تأیید این دو ادعا ارائه کند و البته دایی نیز بهتر است به جای اطلاق صفت داروغه به دیگران، جهت تنویر اذهان عمومی، داشتن مدرک Aمربیگری خود و اخذ مدرک فوق‏لیسانس را بنا بر صلاحیت و شایستگی و نه با دور زدن قانون اثبات کند. (پیش از این در همین سلسله یادداشتها، مطلبی با عنوان "همه می‏توانند درباره دایی اظهار نظر کنند" منتشر شده است که در آن نمونه‏ای از رفتار و سخنان علی دایی بررسی شده است.)

4. مایلی‏کهن:ایشان ادعای موفقیت دارد. کدام قهرمانی در کارنامه دایی است. آن تیم سایپایی که در آن سال قهرمان شد در واقع بچه‏های من بودند که بعداً به ببار نشستند.

یادآوری: بی‏شک کسب عناوین قهرمانی، می‏تواند ملاکی برای سنجش موفقیت یک مربی یا یک تیم باشد، اما با فرض اینکه علی دایی در قهرمانی سایپا در لیگ برتر و پرسپولیس در جام حذفی هیچ نقشی نداشته است، آیا این امر باز به این معناست که دایی نتواند ادعای موفقیت کند. احتمالاً در چنین مواردی ضروری است نگاهی همه‏جانبه‏نگرتر نسبت به مسایل داشت.

5. مایلی‏کهن: آقای دایی در بازی برگشت پرسپولیس مقابل پگاه گیلان تا زمانی که چکش در بانک نقد نشد اتوبوس تیم را در اتوبان قزوین - رشت نگه داشته بود. بهرحال علی دایی علاقه زیادی به پول دارد و عیبی هم ندارد ولی طلبکاری او به جای عذرخواهی از مردم قابل تحمل نیست.

یادآوری: هر قرارداد و هر چکی باید از حداقل ضمانتی در عمل به تعهدات برخوردار باشد. این طبیعی است که علی دایی انتظار داشته باشدآنچه به حق یا ناحق در قراردادش وجود دارد، متحقق شود.

به این موارد، نکات دیگری هم می‏توان افزود اما آنچه باید مورد توجه قرار گیرد، این است که همواره می‏توان وجوهی از شخصیت افراد را یافت و بر مبنای آنها کل سخنان و عملکردهای فرد را مورد حمله قرار داد.

علاوه بر این خطر در افتادن در دامهایی چون قضاوت بر مبنای پیش‏فرضها بدون توجه به ادعا و دلایل یا استدلالهایی که باید به پشتوانه آن ادعا طرح شوند و سیاه و سفید اندیشی نیز می‏تواند در سخنان فوق‏الذکر مایلی‏کهن مورد توجه و بررسی قرار گیرد.
ولی نه...!! باید ترک کنم

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)