بازگشت   پی سی سیتی > ادب فرهنگ و تاریخ > فرهنگ و تاریخ > ایران ما > استان کرمانشاه

استان کرمانشاه در این تالار به بحث و بررسی مطالب مرتبط به استان کرمانشاه میپردازیم.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-18-2011
فرانک آواتار ها
فرانک فرانک آنلاین نیست.
مدیر تالار مطالب آزاد

سپاسها: : 1,306

3,419 سپاس در 776 نوشته ایشان در یکماه اخیر

منم گمش کردم کوروش چه سخت آدرس میده
آدرس سر راست
از چهار راه اجاق مستقیم به طرف شهناز میای بالا
سمت چپ
بریدگی. اسمش هست بالای پل آبشوران .چند صد قدم میری میرسی تکیه معاون
داستان ساختشم قسمت شهر من کرماشان گذاشتم جالبه .
بخت خندان و زمان آرام
خوشه ی ماه فرو ریخته در آب
شاخه ها دست برآورده به مهتاب
شب و صحرا و گل و سنگ
همه دل داده به آواز شباهنگ
کاربران زیر از فرانک به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 09-06-2011
Pesar e daryaee آواتار ها
Pesar e daryaee Pesar e daryaee آنلاین نیست.
تازه کار

سپاسها: : 2

7 سپاس در 2 نوشته ایشان در یکماه اخیر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط فرانک نمایش پست ها
منم گمش کردم کوروش چه سخت آدرس میده
آدرس سر راست
از چهار راه اجاق مستقیم به طرف شهناز میای بالا
سمت چپ
بریدگی. اسمش هست بالای پل آبشوران .چند صد قدم میری میرسی تکیه معاون
داستان ساختشم قسمت شهر من کرماشان گذاشتم جالبه .
اگه اشتباه نکنم، سینه گل زرد همین محدوده ها بوده که البته سالها قبل بعد از سیلی که آب آبشوران می زنه بالا تغییراتی ایجاد می شه، وجه تسمیه سینه گل زرد هم به این خاطر بوده که لبه های آبشوران تا بالا پر بوده از گلهایی زردرنگ، لطفا مطلبم رو تصحیح کنین اگه اشتباهه.

ویرایش توسط Pesar e daryaee : 09-06-2011 در ساعت 03:07 AM دلیل: اشتباه املایی (صداش رو بالا نیارین!)
قدیمی 03-25-2012
li@
Guest

يادش بخير بالاي تپه !! نميدونم كسي يادش مياد يانه توي محله ما(همونن بالاي تپه) و اطراف كوچه ثبت! البته بايد بگم همه مناطق كرمانشاه وسيله نقليه رايج الاغ(خر ) بود كه به صورت كارواني و يا تكي در محله هاي كرمانشاه ديده ميشدن اگه آدم سر به زيري بودي در جاي جاي كوچه ها پهن الاغ زمين رو منقش كرده بود و بوي فاجعه باري ميداد!! يادمه بچه هاي شيطون محلمون اغلب از الاغهايي كه خسته و كوفته از جايي كه بار آورده بودن بر ميگشتن ،سواري ميگرفتن و من هميشه غبطه ميخوردم كه چرا نميتونم اين كار رو بكنم!! نفت ،هندوانه ،سبزي ، مصالح ساختماني ....و هر آنچه فكرشو بكنيد توسط اين الاغهاي ربان بسته به درب منازل حمل ميشد!! ابراهيم گچي يكي از مصالح فروشان نزديك محله مابود كه تخصصش فروش گچ بود و يكي از اون كاروانها رو هدايت ميكرد!!!
اونايي كه هم سن من هستن يادشونه كه سوراخ بيني الاغها رو اغلب پاره ميكردن !! من اون موقع ها از بزرگترا شنيده بودم كه به خاطر تنفس بهتر اين كارو ميكردن! ولي من هميشه به خاطر اين كار دلم براي الاغها ميسوخت !! خيلي قيافه هاي مظلومي داشتن!! مخصوصاً اون دسته از الاغهايي كه باهاشون نفت كوره هاي نانوايي ها حمل مي شد!! آخه اون موقع ها گاز نبود و نانوايي ها با نفت كوره كار ميكردن!! چه كثافت كاري بود!! اون الاغهاي بيچاره هميشه بوي نفت ميدادن!! موقعي كه توي صف اون نانوايي ها ساعتها منتظر بودم توجهم بيشتر به الاغها جلب مي شد ميديدم مگسهايي رو كه روي بدنشون مي نشستن رو با دمهاشون مي پروندن و يا با لرزش پوست بدنشون اونا رو فراري ميدادن!!! باور كنيد ديونه نشده ولي هر بار كه به اين تالار ميام ياد قديما ميافتم و تصاوير يكي پس از ديگري از جلو چشمام رد مي شه!!
2 کاربر زیر از سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش