بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > ليگ برتر باشگاه های ایران

ليگ برتر باشگاه های ایران در این تالار به بحث و بررسی لیگ برتر فوتبال کشور پرداخته میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 07-31-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر

واکنش‌های متفاوت به گران شدن بلیت ورزشگاه‌ها

- رئیس فدراسیون فوتبال معتقد است قیمتی که برای بلیت‌های لیگ برتر در نظر گرفته شده، مبلغ بسیار ناچیزی است.

«گرچه پولی که بابت بلیت‌فروشی جمع می‌شود به مجموعه ورزشی آزادی ارتباطی ندارد و ما اجاره خودمان را از تیم‌ها بابت کرایه دادن زمین شماره یک می‌گیریم، اما فکر می‌کنم گران شدن بلیت‌ها اتفاق بدی نیست. در تمام کشورهای اروپایی قیمت بلیت بازی‌های فوتبال گران است.»

این استدلال مدیر مجموعه ورزشی آزادی به گران شدن قیمت بلیت ورودی ورزشگاه‌های ایران است. ضیاء آذری که مدیریت بزرگ‌ترین مجموعه ورزشی ایران را برعهده دارد، معتقد است از گران یا ارزان شدن بلیت‌ها سود و ضرری نصیب این مجموعه نمی‌شود اما قیمت بلیت‌های فوتبال نباید این قدر ارزان باشد.

او تنها استدلالش این است که در اروپا تماشای مسابقه‌های فوتبال هزینه‌بر است و هر تماشاگر برای دیدن مسابقه‌های معمولی باید چیزی حدود 30 الی 40 یورو بدهد. البته او اشاره‌ای به این موضوع نمی‌کند که درآمدها در اروپا چند برابر ایران است.

ضیاء آذری تنها فردی نیست که نسبت به گران شدن قیمت بلیت‌ها واکنش نشان می‌دهد. از روزی که هفته اول لیگ برتر انجام شده و تماشاگران برای دیدن مسابقه‌هایی فوتبال بلیت‌هایی که 100 درصد افزایش قیمت داشته را خریداری کرده‌اند، صحبت‌های متفاوتی در مورد این موضوع انجام شده. یکی از این نفرات حبیب کاشانی سرپرست موقت باشگاه پرسپولیس است. او می‌گوید: «باشگاه‌های فوتبال از بلیت‌فروشی به سودی نمی‌رسند. مثلا برای بازی مهمی مثل دربی تهران که این همه تماشاگر دارد و این همه هوادار به ورزشگاه می‌آیند، تیم میزبان تنها حدود 4 میلیون تومان از بلیت‌فروشی به دست می‌آورد که این مبلغ عملا به هیچ کاری نمی‌آید.»

کاشانی البته خودش قبول دارد که گران شدن قیمت بلیت‌ها تعداد تماشاگران را کم می‌کند. مخصوصا که در اولین مسابقه پرسپولیس در لیگ برتر، آن هم مقابل تراکتورسازی که تماشاگران زیادی دارد، تماشاگران کمی به ورزشگاه رفتند و تعداد تماشاگران اصلا مطابق با پیش‌بینی‌ها نبود. کاشانی در مورد این موضوع می‌گوید: «در این که قیمت بالای بلیت‌ها روی آمدن تماشاگران تاثیر داشته شکی نیست. خیلی از تماشاگران پرسپولیس دانش آموز، دانشجو و از اقشار آسیب‌پذیر جامعه هستند که توان خرید بلیت 8 هزار تومانی را ندارند و نتوانستند به استادیوم بیایند.»

البته طبیعی است که کاشانی که مسئولیت یک باشگاه را برعهده دارد، از گران شدن بلیت‌ها استقبال کند اما تماشاگران فوتبال از این اتفاق ناراحت هستند. گزارشی که یکی از برنامه‌های رادیویی در مورد این موضوع پخش کرد نشان از نارضایتی تماشاگران فوتبال از این اتفاق داشت.

گران شدن بلیت ورزشگاه‌ها آن‌قدر در طول چند روز گذشته سر و صدا به پا کرده که حتی بحث ارزان شدن آن نیز مطرح شده است. تعدادی از باشگاه‌ها که تماشاگر زیادی ندارند و باید هواداران خود را با امتیازهایی مثل قرعه‌کشی بین دو نیمه به ورزشگاه بکشانند، نسبت به گران شدن بلیت ورزشگاه‌ها ناراضی هستند و از فدراسیون فوتبال خواسته‌اند تا قیمت بلیت‌ها را کاهش دهند.

فدراسیون فوتبال هم ظاهرا در حال بررسی این موضوع است تا در صورت امکان، قیمت‌ها را کم کند. علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال که باید تصمیم نهایی را در رابطه با این موضوع بگیرد، از طرفی می‌خواهد به حرف باشگاه‌ها و تماشاگران گوش کند و از طرفی باید تابع نظر سازمان تربیت بدنی باشد.

او در پاسخ به این سوال که سازمان تربیت بدنی با کاهش قیمت بلیت لیگ برتر مخالف است می‌گوید: «سازمان تربیت بدنی از ما خواسته که کارشناسی مجددی بر روی قیمت بلیت‌ها انجام دهیم. اعتقاد ما این است که افزایش قیمت بلیت‌ها باعث بالا رفتن کیفیت مسابقه‌ها می‌شود. رقمی که ما برای بلیت رقابت‌ها اعلام کردیم کمترین رقمی بوده که در نظر گرفته شده است. این قیمت بلیت‌ها حتی هزینه‌های روزمره استادیوم‌ها و خسارت‌هایی که برخی از تماشاگران به ورزشگاه‌ها وارد می‌کنند را هم پوشش نمی‌دهد. در همه جای دنیا بلیت ابزار درآمدی برای باشگاه‌هاست. در همین سفری که به مالزی داشتیم، قیمت بلیت رقابت‌های فوتبال در کشورهای مختلف دنیا از 20 دلار تا 130 دلار بود. اگر قرار باشد به باشگاه‌ها برای حق پخش پولی داده نشود و آن‌ها نتوانند از راه بلیت فروشی هم به پولی برسند قطعا کیفیت مسابقه‌ها پایین می‌آید و این خوشایند تماشاگران هم نیست.»

او حتی قیمت در نظر گرفته شده برای لیگ دهم را بسیار ناچیز می‌داند: «این قیمت واقعا ناچیز است. یک هوادار برای حضور در ورزشگاه باید چند برابر این پول خرج کند. با این حال ما بر روی این مساله کار کارشناسی مجدد انجام خواهیم داد هرچند که نظر ما افزایش قیمت بلیت رقابت‌هاست.»

هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 07-31-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

گزارش تصویری/ دیدار تیمهای فوتبال استقلال و فولاد خوزستان

تیم فوتبال استقلال تهران هفته دوم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور را با شکست خانگی برابر فولاد خوزستان پشت سر گذاشت.

ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 08-01-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

قطع برنامه فوتبال برتر و خداحافظي ناگهاني با مربي تيم ملي

یوسفی با عذرخواهي از دو روزنامه‌نگار و مربي تيم ملي آنها را دعوت كرد تا در برنامه پنجشنبه نيز حضور داشته باشند

سايت گل ـ تا داور سوت پايان بازي پرسپوليس و صبا را كشيد چند آگهي پخش مسابقه فوتبال را قطع كرد اما بعد از بازگشت به استوديوي برنامه فوتبال برتر و در حالي كه بينندگان در انتظار تحليل بازي از زبان عليرضا منصوريان مربي تيم ملي و دو روزنامه‌نگار حاضر در استوديو بودند پيمان يوسفي اعلام كرد كه به دليل پخش سرودي براي تجليل شادروان محمد نوري، مجبور است برنامه را قطع كند.
او با عذرخواهي از دو روزنامه‌نگار و مربي تيم ملي آنها را دعوت كرد تا در برنامه پنجشنبه نيز حضور داشته باشند. جالب اينكه يوسفي بعد از دعوت از ايشان براي بازي‌هاي پنجشنبه ناگهان گفت كه اگر ميهمان‌ها بخواهند مي‌توانند بعد از سريال فاصله‌ها به استوديو برگردند و بازي را تحليل كنند كه اين مسأله با مخالفت منصوريان مواجه شد.

نكته اين بود كه با وجود اهميت موضوع تجليل از محمد نوري مي‌شد اين سرود را بعد از سريال فاصله‌ها پخش كرد و اتفاق خاصي هم رخ نمي‌داد و حداقل شأن ميهمان‌ها و بخصوص مربي تيم ملي حفظ مي‌شد.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 08-01-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

دیدار تیمهای فوتبال پرسپولیس و صبای قم

دیدار تیمهای فوتبال پرسپولیس و صبای قم با برتری تیم فوتبال صبا به پایان رسید.

ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 08-02-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

همه اتفاقات هفته دوم لیگ برتر

*در 9 بازی برگزار شده این هفته 22 گل به ثمر رسید که نسبت به هفته قبل تعداد گلهای افزایش یافت.

*در این هفته کارت قرمزی در لیگ برتر ثبت نشد و داوران 27 بار از کارت زرد استفاده کردند.

*هنوز هیچ بازیکن خارجی موفق به گلزنی در لیگ دهم نشده است. تیاگو هافبک برزیلی پرسپولیس می توانست اولین بازیکن باشد که پنالتی خود را مقابل صبا از دست داد.

*حدود 42 هزار نفر از بازیهای هفته دوم لیگ برتر دیدن کردند که آمار تماشاگران نسبت به هفته قبل کاهش داشت.

*بازیهای نفت آبادان و سایپا و تراکتورسازی و راه آهن به علت محرومیت تیمهای میزبان بدون تماشاگر برگزار شد.

*بازی سپاهان و ملوان اولین بازی بدون گل لیگ دهم بود که در فولادشهر انجام شد.

*جواد کاظمیان پس از 4 فصل و مهرزاد معدنچی نیز پس از 3 فصل حضور در لیگ امارات برای اولین بار در هفته دوم لیگ برتر به میدان رفتند.

*تیمهای شهرداری تبریز، پیکان و مس کرمان برای دومین هفته متوالی باختند تا بطور مشترک در ته جدول قرار گیرند.

*استیل آذین تهران بدون گل خورده و با 6 امتیاز صدرنشین شد. استیل آذین فصل قبل نیز در هفته دوم صدرنشینی را تجربه کرده بود.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 08-02-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

میانگین تماشاگر در هفته دوم؛ 4500 نفر!

سایت گل- هفته دوم لیگ برتر در حالی برگزار شد که فقط 42 هزار نفر تماشاگر از بازیهای این هفته دیدن کردند! در هفته دوم لیگ برتر دو بازی که پتانسیل تماشاگر زیادی داشت، به علت محرومیت تیمهای میزبان(نفت آبادان و تراکتورسازی) بدون تماشاگر شد و از بازی استقلال و فولاد و پرسپولیس- صبا نیز استقبال زیادی نشد. در مجموع 42 هزار نفر تماشاگر در 7 ورزشگاه حاضر شدند و بطور میانگین بازیهای این هفته 4500 نفر تماشاگر داشت. بازی استقلال و فولاد با 20 هزار نفر پرتماشاگرترین بازی هفته بود و دو بازی پیکان – شاهین و نفت تهران- شهرداری نیز روی هم رفته کمتر از 2 هزار تماشاگر داشتند.

هفته اول لیگ برتر 112 هزار تماشاگر داشت و میانگین تماشاگر هر بازی 12500 نفر بود که در این هفته این رقم بطور محسوسی کاهش یافت.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 08-02-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

علی دایی در حال ساخت ضریح امام حسین(ع)

علی دایی که به همراه تیمش برای بازی مقابل صبا به قم سفر کرده بود در کارگاه ساخت ضریح امام حسین (ع)حاضر شد و با مغار قسمت هایی از ضریح را چکش زد.

ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 08-02-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

جدول گلزنان ليگ برتر

در پایان هفته دوم رقابت های لیگ برتر فوتبال صدر جدول گلزنان همچنان در اختیار میلاد میداوودی است.

میلاد میداوودی مهاجم تیم فوتبال استقلال تهران با تک گلی که برابر فولاد خوزستان به ثمر رساند با 3 گل در جدول گلزنان پیشتاز است و سه بازیکن دو گله در تعقیب او هستند.
در این هفته 22 گل به ثمر رسید و 15 بازیکن نیز برای اولین بار گلزنی در لیگ دهم را تجربه کردند.

جدول گلزنان لیگ برتر:

3 گل: میلاد میداودی(استقلال تهران)

2 گل: محمدرضا خلعتبری(ذوب اهن اصفهان) رضا نوروزی(فولاد خوزستان) محمد غلامی(استیل آذین) مسعود ابراهیم زاده(تراکتورسازی تبریز) امین متوسل زاده(راه آهن تهران) روح الله عرب (نفت آبادان)

یک گل: محمد نوری،غلامرضا رضایی(پرسپولیس تهران) آرش برهانی(استقلال تهران) حبیب گردانی، سعید دقیقی، علی کریمی(شهرداری تبریز) فرهاد خیرخواه(پاس همدان) حسین کاظمی، میلاد زنید پور(استیل آذین) علیرضا عباسفرد(پیکان قزوین) رضا عنایتی(سپاهان اصفهان) محمد نزهتی(ملوان انزلی) اکبر صغیری، مهدی محمدزاده، مهدی رفیعی(نفت تهران) مهدی خیری(سایپا کرج) ایمان حیدری، ستار زارع(شاهین بوشهر) رسول میرطرقی(نفت آبادان) احمد حسن زاده(مس کرمان) اسماعیل فرهادی، محمد قاضی( ذوب اهن اصفهان) محمد نصرتی(تراکتورسازی تبریز) محسن بیاتی نیا، سهراب بختیاری زاده(صبای قم)

ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 08-02-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

بحران شورت در تیم مس قبل از بازی با ذوب آهن!

برخی از بازیکنان که در بازی برابر ذوب آهن نمایش بسیار ضعیفی را هم ارائه داده بودند و درصد پاس های غلط آن ها بسیار زیاد بود علت اصلی آن را همین تنگی شورت خود عنوان کرده بودند

سايت گل - پیش از بازی تیم های مس و ذوب آهن در هفته دوم بازی های لیگ برتر در استادیوم باهنر کرمان در رختکن تیم میزبان غوغایی برپا بود و بازیکنان این تیم اکثرا کار خیاطی را برعهده داشتند!

به گفته برخی شاهدان عینی شورتی که برای بازیکنان مس در این بازی در نظر گرفته شده بود در سایز بازیکنان این تیم تعبیه نشده بود و اکثر آن ها تنگ و کوتاه بودند!

این مسئله سبب شده بود که شاگردان صمد مرفاوی چند دقیقه ای را برای مناسب کردن سایز لباس خود وقت صرف کنند. ظاهرا برخی از بازیکنان که دستی در خیاطی هم داشتند راهی برای حل این مشکل پیدا کرده بودند و موفق شدند چند سانتی متری این شورت ها را از طریق کش دور کمر آن بلندتر کنند. همچنین قرار شد بازیکنان جوراب های خود را بالاتر بکشند تا کوتاهی این شورت ها کمتر به چشم بیاید!

اما تنگی آن ها مسئله ای بود که در طول بازی برای برخی از بازیکنان مشکل ایجاد کرده بود و حتی برخی از بازیکنان که در بازی برابر ذوب آهن نمایش بسیار ضعیفی را هم ارائه داده بودند و درصد پاس های غلط آن ها بسیار زیاد بود علت اصلی آن را همین تنگی شورت خود عنوان کرده بودند!

ظاهرا کمپانی که قرار بود لباس های این فصل مس را تدارک ببیند خیلی به سایز بازیکنان توجهی نکرده بود که باعث شده بود قبل از بازی برابر ذوب آهن تیم مس به بحران شورت دچار شود!
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 08-02-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

عکس های دیدار نفت آبادان و سایپا (1)

ولی نه...!! باید ترک کنم

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش