بازگشت   پی سی سیتی > ادب فرهنگ و تاریخ > فرهنگ و تاریخ > ایران ما > استان کرمانشاه

استان کرمانشاه در این تالار به بحث و بررسی مطالب مرتبط به استان کرمانشاه میپردازیم.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 04-11-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض استاندار كرمانشاه از برقراری پرواز كرمانشاه به كیش خبر داد

استاندار كرمانشاه از برقراری پرواز كرمانشاه به كیش خبر داد

كرمانشاه - استاندار كرمانشاه روز سه شنبه از برقراری پرواز كرمانشاه به كیش و بالعكس از سی و یكم فروردین ماه سالجاری خبر داد.

به گزارش ایرنا، سید دادوش هاشمی در گفت و گویی با اشاره به ظرفیتهای داخلی و بین المللی فرودگاه كرمانشاه از برقراری پرواز كرمانشاه به كیش و بالعكس در روزهای دوشنبه و پنجشنبه هر هفته از تاریخ سی و یكم فروردین ماه سالجاری خبر داد و گفت: به فضل پروردگار متعال رشد و توسعه پروازهای هوایی در استان كرمانشاه قابل توجه و مثال زدنی شده است.

وی با اشاره به اینكه موقعیت ارتباطی و بین المللی كرمانشاه از دو سال گذشته مورد توجه مدیریت استان قرار داشته است، تصریح كرد: به حول و قوه الهی پرواز كرمانشاه به بندرعباس و بالعكس نیز در روزهای شنبه و پنج شنبه هر هفته از نهم فروردین ماه سالجاری برقرار شده است.

وی همچنین با اشاره به برقراری پرواز كرمانشاه به نجف اشرف از بیست و هشتم اسفند ماه سال 90 ادامه داد: این پرواز كه یكشنبه ها هر هفته انجام می گیرد برای تسهیل در رفت و آمد زایرین عتبات عالیات نقش بسزایی خواهد داشت.

وی در پایان خاطرنشان ساخت: خداوند را شاكریم كه استان كرمانشاه بنا به دلایل خاص جغرافیایی و قرار گرفتن در مسیر شاهراه تمدن بشریت توانسته است از دیرباز به عنوان راه ورودی به عتبات عالیات مدنظر قرار گیرد و این افزایش پروازها قطعاً در ایفای نقش مركزیت غرب كشور توسط استان كرمانشاه تاثیرگذار بوده و در راستای توسعه بیش از پیش ظرفیتهای بالقوه استان نقش مهم و تعیین كننده ای ایفا خواهد كرد.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 04-11-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض برخورد مینی بوس با گله احشام باعث تلف شدن 24 راس گوسفند شد

برخورد مینی بوس با گله احشام باعث تلف شدن 24 راس گوسفند شد

كرمانشاه - برخورد یك دستگاه مینی بوس با گله احشام در شهرستان ثلاث باباجانی موجب تلف شدن 24 راس گوسفند شد.

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری پلیس روز دوشنبه گزارش داد، این حادثه در محور میرآباد به جوانرود عصر روز گذشته روی داد.

براساس این گزارش، با حضور ماموران در محل مشاهده شد، یك دستگاه سواری مینی بوس كه در محور مذكور در تردد بوده با یك گله احشام برخورد كرده و در اثر این حادثه 24 راس گوسفند تلف شده اند.

این خبر حاكیست، در این رابطه با توجه به اعلام شكایت مالك احشام تلف شده پرونده تشكیل و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

استاد فاضل نظری
قدیمی 04-11-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض اسامی پرطرفدارترین كتابهای امانتی كانون پرورش فكری كرمانشاه اعلام شد

اسامی پرطرفدارترین كتابهای امانتی كانون پرورش فكری كرمانشاه اعلام شد

كرمانشاه - اسامی پر طرفدارترین كتابهای امانتی در مراكز كانون پرورش فكری استان كرمانشاه در سال 90 اعلام شد.

مدیركل كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان استان كرمانشاه گفت: در گزارشی كه از سوی واحد كارشناسی كانون استان كرمانشاه اعلام شده، آمده است: كه در میان كتابهای موجود در كتابخانه های مراكز استان كرمانشاه سه كتاب، از خوانندگان بیشتری برخوردار بوده و اعضای كودك مراكز كانون استان كرمانشاه، این كتاب ها را از میان كتاب های موجود پسندیده اند.

'رضا موزونی' روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر پایه این گزارش، كتاب 'گوسفتدی كه عصبانی بود، خیلی عصبانی' ، ' گروفالو ' و ' كاش خانه های شكلاتی وجود داشتند' عنوان كتابهایی است كه در سال 1390 آمار بیشترین امانت داده شدن را دارند.

گفتنی است همه این كتاب ها، از نویسنگان خارجی بوده و ترجمه شده اند.

استاد فاضل نظری
قدیمی 04-11-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض آزمون نیمه متمركز دكتری، 25 فرودین در كرمانشاه برگزار می شود

آزمون نیمه متمركز دكتری، 25 فرودین در كرمانشاه برگزار می شود

كرمانشاه - آزمون دكتری سال 1391 روز جمعه 25 فروردین، همزمان با سراسر كشور در دو نوبت صبح و بعد از ظهر در دانشگاه رازی كرمانشاه برگزار می شود.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه رازی كرمانشاه، آزمون نیمه متمركز دكتری در هفت حوزه امتحانی برگزار خواهد شد.

براین اساس؛ دانشكده های علوم ، فنی مهندسی و ادبیات و علوم انسانی دانشگاه رازی ، دبیرستان پسرانه وابسته به این دانشگاه واقع در باغ ابریشم، پردیس دانشگاه رازی دانشكده كشاورزی واقع در بزرگراه امام خمینی (ره) و دانشكده علوم اجتماعی واقع در بلوار شهید بهشتی مقابل بیمارستان امام علی (ع) حوزه های مشخص شده برای برگزاری این آزمون هستند.

داوطلبان برای مشاهده و پرینت (چاپ) از كارت ورود به جلسه آزمون به سایت سازمان سنجش به آدرس www.sanjesh.org مراجعه كنند.

گفتنی است؛ باجه رفع نقص كارت ورود به جلسه آزمون دكتری سال 1391 از تاریخ 23 لغایت 25 فروردین از ساعت 8 الی 12 صبح و 14 الی 18 بعد از ظهر در محل دانشكده علوم اجتماعی این دانشگاه دایر خواهد بود.

استاد فاضل نظری
قدیمی 04-11-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض درخشش عضو كانون پرورش فكری كرمانشاه در مسابقه كشوری داستان نویسی

درخشش عضو كانون پرورش فكری كرمانشاه در مسابقه كشوری داستان نویسی

كرمانشاه - مدیركل كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان استان كرمانشاه از درخشش عضو كانون پرروش فكری استان در بخش داستان نویسی مسابقه كشوری ' آفرینش ' خبر داد.

'رضا موزونی ' روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: 'ساغر امیری''، عضو هنرمند مركز شماره یك و عضو مكاتبه ای مركز آفرینش های ادبی كانون پرورش فكری استان كرمانشاه، در مسابقه كشوری ' آفرینش ' رتبه اول را در بخش داستان نویسی كسب كرد.

وی افزود: این مسابقه سراسری از سوی واحد آفرینش های ادبی كانون كشور با حضور اعضای كودك و نوجوان كانون پرورش فكری سراسر كشور در رشته های مختلف هنری و ادبی برگزار شد.

مسابقه ادبی كشوری آفرینش هر سال در سراسر كشور از طرف مركز آفرینش‌های ادبی كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان در سه بخش شعر، داستان و قطعه ادبی با موضوع آزاد برگزار می‌شود.

استاد فاضل نظری
قدیمی 04-11-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض به مناسبت هفته سلامت/ تغذیه در سالمندان

به مناسبت هفته سلامت/

تغذیه در سالمندان

كرمانشاه - براساس تعریف سازمان جهانی بهداشت افراد بالای 65 سال، سالمند محسوب می شوند كه البته طبق این تعریف افراد دارای سنین 65 تا 75 سال بعنوان سالمند جوان، 75 تا 85 سال بعنوان سالمند و بالای 85 سال بعنوان كهنسال شناخته می شوند.

به گزارش ایرنا، با روند افزایش سن یكسری تغییرات فیزیولوژیك در بدن ایجاد می شود و این امر اهمیت توجه بیشتر به سالمندان و نحوه تغذیه آنها را بیش از گذشته ضرورت می بخشد.

كاهش حس چشایی و بویایی بر اثر ایجاد تغییرات آنزیمی و هورمونی و به وجود آمدن تغییراتی در دستگاه گوارش از جمله مواردی است كه در دوران سالمندی در بدن فرد بروز می كند.

طبیعتا بروز این تغییرات در دریافت مواد مغذی در بدن فرد سالمند تاثیرگذار است ، بعنوان مثال سالمندی كه به كاهش حس چشایی مبتلا شده است، لذت غذا خوردن را به مانند یك فرد جوان درك نمی كند و این امر سبب می شود فرد به خوردن غذا تمایل كمتری پیدا كند.

از این روز باید به نوع تغذیه و میزان دریافت پروتیین مناسب و كربوهیدراتها در سالمندان توجه ویژه ای داشته باشیم.

یك كارشناس ارشد تغذیه در این باره در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: دریافت پروتیین در سالمندان به دلیل تولید مثل سلولی و بازسازی سلولهای از دست رفته و كربوهیدراتها بخاطر تامین انرژی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

' علی اشرف رشیدی ' در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین تامین ویتامینها و مواد معدنی مورد نیاز بدن در هنگام تغذیه سالمندان باید مورد توجه ویژه قرار گیرند، چرا كه برخی از ویتامیها مانند ویتامین E به دلیل خاصیتهای همچون به تعویق انداختن پیری و موثر در سلامت سلولها و پوست از اهمیت فراوانی برخوردار هستند.

وی ادامه داد: همچنین در تغذیه سالمندان باید به استفاده از مواد معدنی مانند كلیسم توجه شود، زیرا جذب این مواد در بدن از بروز بیماریهای همچون پوكی استخوان یا پیشرفت این بیماری در بدن جلوگیری می كند.

رشیدی با بیان اینكه جذب ماده معدنی روی نیز به افزایش حس چشایی و بویایی و بهبود شرایط پوستی سالمندان كمك می كند، افزود: عمده سالمندان با توجه به روند افزایش سن به بیماری یبوست مبتلا می شوند و از این رو دریافت مواد غذایی حاوی فیبر تا حدود زیادی از بروز این مشكل در سالمندان جلوگیری می كند.

وی میوه جات، سبزیجات، حبوبات و غلات را از جمله منابع اصلی حاوی ماده فیبر عنوان و تصریح كرد: جذب این ماده سبب تندتر شدن حركات دستگاه گوارش می شود و از این طریق احتمال ابتلا به یبوست كاهش می یابد.

این كارشناس ارشد تغذیه كرمانشاهی با بیان اینكه سالمندان باید در سبد غذایی خود از لبنیات نیز استفاده كنند، ادامه داد: برای این قشر استفاده از لبنیات پرچرب مانند بستنی، كره، پنیر، خامه و شیر پرچرب توصیه نمی شود.

وی همچنین به سالمندان توصیه كرد از مصرف گوشت با چربی اضافی، مرغ با پوست، خرما و روغن نارگیل تا حد امكان خودداری كنند.

رشیدی ادامه داد: سالمندان می بایست مصرف غذاهای محتوی چربی اشباع شده و پر كالری كه منجر به افزایش وزن و كلسترول می گردد را در برنامه غذایی خود كاهش دهند.

وی گفت: اما استفاده از مواد غذایی حاوی جربیهای غیر اشباع مانند روغن های گیاهی، روغن ماهی، انواع خشكبار چرب مثل گردو و فندق كه موجب افزایش كلسترول در بدن نمی شود، ممانعتی ندارد.

رشیدی ضمن توصیه به سالمندان برای استفاده از انواع گوشتها و تخم مرغ در سبد غذایی خود، تصریح كرد: ماهی غذای مناسبی برای افراد سالمند محسوب می شود و بهتر است این افراد این غذای سلامتی را در تغذیه خود لحاظ كنند.

وی نوشیدن آب به اندازه كافی، كاهش مصرف نمك، انجام تحركات متناسب با سن و پرهیز از مصرف غذاهای پرچرب را از دیگر مواردی عنوان كرد كه سالمندان باید در تغذیه خود مد نظر قرار دهند تا دوران سالمندی سالمی را سپری كنند.

وی در پایان گفت: همچنین به سالمندان توصیه می شود صبحها به جای استفاده از شیرینی جات از حبوبات استفاده نمایند.

استاد فاضل نظری
قدیمی 04-11-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض وزیر راه و شهرسازی از پروژه راه آهن غرب در كرمانشاه بازدید كرد

وزیر راه و شهرسازی از پروژه راه آهن غرب در كرمانشاه بازدید كرد

كرمانشاه- وزیر راه و شهرسازی در سفر كاری خود به استان كرمانشاه عصر امروز(چهارشنبه) از پروژه راه آهن غرب كشور در این استان بازدید كرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، 'علی نیكزاد' با حضور بر سر پروژه راه آهن غرب كشور در مسیر كنگاور به كرمانشاه در جریان چگونگی اجرای پروژه و آخرین وضعیت آن قرار گرفت.

نیكزاد كه صبح امروز بازدید از پروژه های مسكن مهر را در دستور كار خود قرار داده بود، عصر امروز نیز از قطعات مختلف پروژه راه آهن بازدید و از نحوه عملیات اجرایی آن ابراز رضایت كرد.

وی در این بازدید تمام مسوولین را به كمك برای اجرای هرچه سریعتر پروژه راه آهن غرب دعوت و ابراز امیدواری كرد با سرعت مناسبی كه این پروژه به خود گرفته است، در موعد مقرر شاهد افتتاح آن و به صدا درآمدن سوت قطار در كرمانشاه باشیم.

طبق گفته مسوولین استان كرمانشاه، اعتبار طرح راه‌آهن غرب كشور برای سال جاری، قرار است با رشد شش برابری نسبت به سال گذشته از 500 میلیارد ریال به سه هزار میلیارد ریال افزایش یابد.

عملیات اجرایی راه‌آهن كرمانشاه به خسروی با اعتباری بالغ بر دو هزار و 500 میلیارد ریال در سال‌ گذشته آغاز و قرار شده، مسیر ملایر - كرمانشاه تا پایان سال 1391 و مسیر كرمانشاه - خسروی تا خرداد ماه سال 1392 به اتمام برسد.

عملیات اجرایی راه آهن كرمانشاه - خسروی كه از مصوبات هیات دولت در سفر سال گذشته مقام معظم رهبری به استان كرمانشاه است، به طول 263 كیلومتر با هفت هزار و 500 میلیارد ریال اجرا می شود.

هزینه اجرای این پروژه از طریق فروش اوراق مشاركت و سهام شركتهای دولتی تامین می‌شود و اجرای این خط ریلی بر عهده قرارگاه خاتم الانبیاء گذاشته شده است.

راه‌آهن غرب كشور از ایستگاه سمنگان اراك آغاز شده و سپس به ملایر و نهاوند در استان همدان می‌رسد و پس از آن به كنگاور، صحنه، كرمانشاه، اسلام‌آباد غرب، گیلان‌غرب، قصرشیرین‌ و مرز خسروی در كرمانشاه متصل می‌شود.

استاد فاضل نظری
قدیمی 04-12-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض ویزیت رایگان بیماران در مناطق روستایی و عشایری گیلانغرب آغاز شد

ویزیت رایگان بیماران در مناطق روستایی و عشایری گیلانغرب آغاز شد

قصرشیرین - سرپرست شبكه بهداشت و درمان گیلانغرب گفت: همزمان با آخرین روز از هفته سلامت، ویزیت رایگان و ارایه خدمات دارویی و درمانی به بیماران و افراد نیازمند در مناطق روستایی و عشایری این شهرستان آغاز شد.

دكتر'كیومرث بهرامی' روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برای اجرای این طرح صبح امروز یك اكیپ پزشكی متشكل از پزشكان عمومی و ماما، با امكانات و تجهیزات دارویی به مناطق روستایی و عشایری این شهرستان اعزام شدند.

وی گفت: در هفته سلامت، اجرای برنامه ویزیت رایگان بیماران نیازمند و سالمندان مناطق شهری گیلانغرب نیز در مراكز بهداشتی درمانی این شهرستان انجام شد و خدمات پزشكی و دارویی رایگان به بیماران مراجعه كننده به این مراكز ارایه گردید.

بهرامی با اشاره به راه اندازی پارك سلامت در گیلانغرب گفت: این پارك به مدت سه روز در هفته جاری صبح و عصر برای ارایه خدمات درمانی و دارویی و مشاوره های رایگان دایر شده بود.

وی تاكید كرد: در ایام سال خدمات بهداشتی درمانی از طریق یك بیمارستان، یك كلینیك، سه مركز بهداشتی و درمانی شهری و چهار مركز بهداشتی درمانی روستایی در سطح شهرستان گیلانغرب به مردم ارایه می شود.

استاد فاضل نظری
قدیمی 04-12-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض هواشناسی كرمانشاه اعلام كرد: امروز و فردا آسمان كرمانشاه، بارانی است

هواشناسی كرمانشاه اعلام كرد:

امروز و فردا آسمان كرمانشاه، بارانی است

كرمانشاه - سرپرست هواشناسی كرمانشاه پیش بینی كرد: با ورود سامانه اصلی و بارش زا به منطقه بتدریج از اواخر وقت امروز و از سمت نوار مرزی تا روز شنبه به تناوب شاهد بارندگی، گاهی رعد و برق ، وزش باد و در پاره ای نقاط رگبار تگرگ در سطح استان خواهیم بود.

' مجتبی میلادی ' روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: انتظار می رود شرایط بارشی بویژه از پنجشنبه بعداز ظهر تا اواخر روز جمعه نمود بیشتری داشته به طوریكه سبب آبگرفتگی معابر عمومی در سطح شهرهای استان خواهد شد.

وی تصریح كرد: با این توصیف می توان گفت كه طی امروز و فردا، آسمان بیشتر نقاط استان نیمه ابری، گاهی ابری، همراه با رگبار باران ، ورزش باد و رعد و برق و در برخی نقاط رگبار تگرگ خواهد بود.

میلادی در ادامه با پیش بینی دمای هوای كرمانشاه در 48 ساعت آینده گفت: دمای هوا امروز كرمانشاه 25 درجه و امشب 10 درجه خواهد بود و دمای هوای فردای كرمانشاه به 20 و در فرداشب به 11 درجه خواهد رسید.

استاد فاضل نظری
قدیمی 04-12-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض در دوازدهمین دوره مسابقات بین المللی رباتیك/ تیم پژوهش سرای دانش آموزی كرمانشاه به مرحله نیمه نهایی راه یافت

در دوازدهمین دوره مسابقات بین المللی رباتیك/

تیم پژوهش سرای دانش آموزی كرمانشاه به مرحله نیمه نهایی راه یافت

كرمانشاه - مسوول روابط عمومی اداره كل آموزش و پرروش استان كرمانشاه از راهیابی تیم رباتیك پژوهش سرای دانش آموزی ناحیه یك به مرحله نیمه نهایی دوازدهمین دوره مسابقات بین المللی رباتیك خبر داد.

' حسین پارساپور ' روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تیم رباتیك پژوهش سرای دانش آموزی ناحیه یك در دوازدهمین دوره مسابقات بین المللی رباتیك دانشگاه آزاد اسلامی قزوین (ایران اپن) توانست در بین 38 تیم راه یافته به مسابقات ربات امدادگر با طی مراحل مقدماتی در جمع 18 تیم راه یافته به مرحله نیمه نهایی قرار گیرد.

به گفته وی، این مسابقات از 15 تا 19 فروردین ماه امسال در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد.

استاد فاضل نظری
پاسخ

برچسب ها
قصرشيرين, قطار شهری, كرمانشاه, منو ریل, منوریل, نوروز, هفت سین, هواشناسی, اخبار کرمانشاه, اشتغالزایی, بیستون, دانشگاه رازی, عراق

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)