بازگشت   پی سی سیتی > تالار علمی - آموزشی و دانشکده سایت > پزشکی بهداشتی و درمان > روانشناسی

روانشناسی زیر تالار روانشناسی برای مباحث مربوط به این رشته

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 10-01-2011
donya elahi آواتار ها
donya elahi donya elahi آنلاین نیست.
کاربر علاقمند

سپاسها: : 139

501 سپاس در 210 نوشته ایشان در یکماه اخیر
جدید 10 کلید برای ارتباط با دیگران

دکتر نورمن ویستنت پیل , سالها یک منبع عالی از ایده های ناب برای زندگی موفق بود.. کتابها و نوارهای او نرا بر
تبدیل شدن به یک من بهتر , تشویق و تحریک کرد. در این جا تعدادی از عقاید او برای ارتباط بر قرار کردن با دیگران
عنوان می شود. این پند و اندرزها برای همه ما مفید و موثر است و ارزش تکرار شدن را دارند. خود را در هر یک
از موارد زیر را امتحان کنید و تشخیص دهید که وضععتان به چه صورت است و تا چه حد موفق هستید.
1- اسامی را از یاد نبرید. نام افراد برایشان خیلی مهم است . فراموش کردن اسم آنها باعث می شود فکر کنند
براییتان ارزشی ندارند و علاقه ای به آنها ندارید.
2- آرام باشید و اجازه بدهید دیگران در کنار شما احساس آرامش و راحتی کنند. سعی کنید جوی ایجاد نکنید که
دور و برشما بودن را مشکل کند . هیچ کس دوست ندارد , با کسی که ناراحت و معذب است ارتباط داشته باشد.
3- سعی کنید خونسرد باشید . اجازه ندهید چیزهای کوچک و ناچیز شما را آزار دهند.
4- خودخواه نباشید و هرگز وانمود نکنید که همه چیز می دانید . تلاش کنید تا از اطرافیانتان چیزهایی یاد بگیرید ,
و برای عقاید دیگران ارزش قائل شوید.
5- سعی کنید فردی جالب و جذاب باشید, دیگران را تحت تاثیر قرار دهید و محرک آنها باشید. از خود فردی بسازید
که دیگران دوست دارند, دور و بر او باشند.
6- خشن یا خشک نباشید. یاد بگیرید چگونه مهربان , خیر خواه و مودب باشید.
7- صلح جو و صلح طلب باشید. غم و اندوه را از بین ببرید. از صمیم قلب سعی کنید هر گونه سوء تفاهمی را بر
طرف کنید..
8- از اشتباهات دیگران بگذرید و سعی کنید دیگران را دوست داشته باشید و آنقدر تمرین کنید تا به صورت عادی و
طبیعی در آید.
9- به دیگران کمک کنید تا پیشرفت کنند. تشویق و حمایتشان کنید به آنها تبریک بگویید و بگذارید بدانند چرا از آنها
تقدیر می کنید.
10- نیروی معنوی را در خود گسترش دهید تا به دیگران هم نیروی مثبت منتقل نمایید.
سعی کنید با هر کسی که روبرو می شوید این نیروی مثبت را با او شریک شوید ایا در تمام این موارد موفق بوده
اید؟ من باید اعتراف کنم که هرگز نتوانستم این گونه باشم. باز هم راه زیادی پیش پای خودم دارم. دکتر پیل در
سن 90 سالگی اعتراف کرد که خود او نیز باید روی برخی از این موارد کار می کرد. نکته مهم این است که او
همیشه در سعی و تلاش بود تا موفق شود, شما چطور؟
10 کلید روانشناسی از دیدگاه خودم

1_سعی کنید برای تغییر دادن دیگران زیاد تلاش نکنید،چون اثر منفی دارد و به خودمان برمیگردد.

2_نسبت به کسانی که تملق شما را میکنند زیاد خوشبین نباشید، چون طرف مقابل یا سرتان کلاه گذاشته یا خواهد گذاشت.

3-به کسی که لباس نو پوشیده حتما تبریک بگویید، چون انرژی مثبت در اون لباس است.

4_هر گاه امواج منفی نسبت به دیگران به ذهنتان اومد لباسهایتان را دراورید و حمام کنید و حتما لباسهایتان را با دست بشویید.

5_روزهای تولد دوستان و اقوام را در تقویم یادداشت کنید.

6_گوشی تلفن را جدی و با نشاط بردارید.

7_در مورد چیزهای ناراحت کننده زیر سقف صحبت نکنید ،زیرا در آن مکان موج منفی می ماند.

8_هیچگاه در کار اجبار نباید باشد، باید کار در حد اختیار باشد.

9_موقییت هایی که به شما می رسد بی علت نیست، پس همیشه قدرش را بدانید و ظرفیتش را داشته باشید،پس محکم داشته باشید،پس محکم بچسبید.

10_افکار ما گفتار ما را شکل می دهد و گفتار ما رفتار ما می سازدو رفتار ما عادتهای ما را پرورش می دهد وعادتها هویت را می سازد ودر نتیجه سرنوشت ساخته می شود.
کاربران زیر از donya elahi به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)