بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > اخبار گوناگون > اخبار حوادث و رخدادها

اخبار حوادث و رخدادها در این بخش اخبار و حوادث همانند آنچه که در روزنامه ها در بخش حوادث دیده میشود با رعایت قوانین گنجانده خواهد شد

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 12-05-2008
shabhaye_mahtabi آواتار ها
shabhaye_mahtabi shabhaye_mahtabi آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 8

68 سپاس در 39 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض قتل استاد نقاشی‌ به دست شاگرد جوان

قتل استاد نقاشی‌ به دست شاگرد جوان

14 اذر 87
کارگزاران: پس از گذشت یك ماه از قتل مرد نقاش در خانه‌اش سه متهم به قتل كه با انگیزه سرقت دست به ارتكاب این جنایت زده بودند شناسایی و روانه زندان شدند.

كشف جسد مرد نقاش با دست و دهان بسته ساعت 30/9 دقیقه چهاردهم آبان‌ماه امسال بازپرس كشیك قتل پایتخت از طریق ماموران كلانتری 129 فرجام در جریان كشف جسد مرد میانسالی در خانه‌‌اش قرار گرفت.

بدین ترتیب بازپرس همراه با اكیپ تخصصی بررسی صحنه جرم و پزشك كشیك پزشكی قانونی به محل حادثه كه در خیابان آذربایجان قرار داشت، رفتند.

بازپرس پس از حضور در محل كشف جسد كه خانه مقتول بود با جسد مرد میانسالی روبه‌رو شد كه با نخ دستانش و با چسب نواری پهن دهانش بسته شده بود.

اوضاع به هم ریخته خانه نیز نشان می‌داد قاتل یا قاتلان با انگیزه سرقت اقدام به قتل مرد میانسال كه بیژن نام داشت كرده‌اند.

همسر بیژن كه از شدت ترس به خود می‌لرزید درخصوص این حادثه گفت: برای خرید از خانه خارج شده بودم، بیژن نقاش بود و شاگردان زیادی داشت كه برای آموزش به خانه ما می‌آمدند، شب حادثه نیز قرار بود شاگردش كه الهام نام داشت به خانه ما بیاید. من هم تصمیم گرفتم تا آمدن الهام خریدم را انجام دهم و بازگردم، اما زمانی كه به خانه آمدم دیدم بیژن در حالی كه دست و دهانش بسته شده بی‌جان روی زمین افتاده است.

این زن ادامه داد: بلافاصله ماموران كلانتری را در جریان قرار دادم این در حالی بود كه متوجه شدم حدود شش میلیون تومان تراول، وجه نقد و مقداری از طلاهای من به سرقت رفته است.

به‌دنبال اظهارات این زن بررسی‌ها برای شناسایی عامل این جنایت آغاز شد و پرونده برای رسیدگی تخصصی به شعبه یكم ویژه قتل دادسرای جنایی تهران فرستاده شد.

با ارجاع پرونده به شعبه یكم بازپرسی دادسرای جنایی قاضی شاملو تحقیقات خود را به روی اولین مظنون حادثه آغاز و الهام را بازداشت كرد. الهام كه 21 سال سن دارد و مدتی برای فراگیری نقاشی نزد بیژن می‌آمد، دوازدهم آذرماه امسال بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفت.

الهام در جریان بازجویی‌های اولیه منكر هرگونه اتهامی شد و گفت: از مدت‌ها قبل همسایه مقتول بودیم، از آنجایی كه به نقاشی علاقه داشتم با موافقت خانواده‌ام نزد بیژن می‌رفتم. روز حادثه قرار بود من به خانه او بروم تا یك طرح برای نقاشی از او یاد بگیرم، اما مقتول به من گفت كه با فردی قرار ملاقات دارد و من باید زودتر به خانه او بروم. من هم دقایقی كوتاه به خانه‌اش رفتم و پس از دریافت طرح از خانه او خارج شدم. پس از اظهارات این دختر 21 ساله از آنجایی كه همسایه‌های مقتول او و یك زن و مرد را در روز حادثه در خانه بیژن دیده بودند بازجویی‌ها را از سر گرفته و الهام برای بار دوم مورد بازجویی فنی كارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

الهام كه در جریان تحقیقات فنی دچار ضد و نقیض‌گویی‌هایی شده بود در بازجویی‌ها به قتل بیژن با همدستی دو نفر از دوستانش اعتراف كرد و درخصوص چگونگی حادثه گفت: «با یكی از دوستانم به نام ساناز 22 ساله و همسرش پویا 23 ساله، تصمیم گرفتیم از منزل مقتول سرقت كنیم. روز حادثه با ماشین پویا به خانه مقتول رفتیم، در ابتدا من وارد منزل شدم و پس از اطمینان از تنها بودن او بدون اینكه متوجه شود در را برای پویا باز كردم و پویا پس از ورود با اسلحه كلت قلابی اقدام به تهدید بیژن كرد پس از آن با كمك هم، دست‌ها و پاهای او را با نخ و دهانش را با چسب بستیم و محل نگهداری پول و طلا را از او پرسیدیم. بیژن با آنكه دهانش بسته بود اما سر و صدا می‌كرد. به همین دلیل او را به اتاق خواب منتقل كردیم پس از سرقت طلاها، تراول، پول نقد و یك تابلوی باارزش برای آنكه شناسایی نشویم همانجا تصمیم به قتل بیژن گرفتیم. پویا با پتو دهانش را گرفت و من به او كمك كردم تا خفه شد.

الهام در ادامه گفت: «اول قرار بود ساناز در ماشین كشیك بدهد اما پس از بستن دست و پای مقتول از او خواستیم تا به ما ملحق شود.» با پایان یافتن اعترافات الهام، دو متهم دیگر پرونده ساعت 9 شب دوازدهم آبان‌ماه در فردیس كرج شناسایی و دستگیر شدند.

پویا و ساناز نیز در بازجویی‌ها اتهام قتل مرد نقاش را پذیرفتند بدین‌ترتیب پرونده سه متهم در اختیار مقام قضایی قرار گرفت.
با تشكر فريبا
تمام رگ هایم از بهشت متنفر می شوند
که زیر پایت را خالی می کنند ...
" هومن شریفی "

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)