بازگشت   پی سی سیتی > هنر > موسيقی Music > موسیقی ایرانی

موسیقی ایرانی در این بخش به شناساندن بزرگان موسیقی ایران میپردازیم بیوگرافی ها عکس ها خاطرات و خدمات ... و همچنین اخبار و مسائل مربوط به موسیقی ایران در این بخش گنجانده میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 08-16-2008
VAHID VAHID آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 22

7 سپاس در 4 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض آخرین شب كنسرت «شهرام ناظری» برگزار شد

شب گذشته، آخرین شب برگزاری كنسرت «شهرام ناظری» در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران بود. در این شب یكی از شركت‌كنندگان در كنسرت، اهدای بخش عمده‌ای از مبلغ دیه درخواستی برای آزادی نوجوان زندانی را بر عهده گرفت.
شب گذشته آخرین شب اجرای كنسرت «شهرام ناظری» بود كه با تاخیر ساعت ۲۱:۳۰ آغاز شد.

بنابر این گزارش، این مراسم با حضور هنرمندانی چون بهرام بیضایی، بهمن قبادی،‌ جعفر پناهی، عزت الله انتظامی، رویا نونهالی و ... برگزار شد و شهرام ناظری و گروهش به مدت یك ساعت به اجرای برنامه پرداختند.
پس از آن، فاصله كوتاه مدتی ایجاد شد تا «عزت الله انتظامی» همچون شب گذشته به روی سن بیاید و از حاضران در مراسم بخواهد تا برای آزادی جوان ۱۸ ساله‌ای كه به جرم قتل غیر عمد به اعدام محكوم شده است، كمك مالی كنند و در میان سخنان انتظامی یكی از حاضران با صدای بلند از او خواست تا مقدار مورد نیاز را اعلام كند و اهدای بخش عمده‌ای از این مبلغ را بر عهده گرفت.
پس از این بخش، «شهرام ناظری» این بار بدون همراهی گروه نوازنده و با تار خود به روی سن آمد و گفت: ما امسال هنرمندان بسیاری را مانند قیصر امین‌پور و خسرو شكیبایی از دست دادیم كه در كنسرت شب گذشته با یاد آنها قطعاتی اجرا شد. امشب نیز من قطعاتی را با نام «حلاج» كه ساخته خودم است، برای شما اجرا می‌كنم و یاد و خاطره گذشتگان را زنده می‌كنیم.
در بخش‌های پایانی مراسم نیز كه با همراهی گروه نوازنده ناظری بود، ناظری به اجرای قطعاتی به زبان كردی برای مخاطبان خود پرداخت و شب پایانی كنسرت «شهرام ناظری» با قطعه «آتش در نیستان» به كار خود پایان داد.

قدیمی 08-16-2008
VAHID VAHID آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 22

7 سپاس در 4 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض کنسرت بی سابقه شوالیه آواز به پایان رسید

ركورد جمعیت برای یك كنسرت موسیقی‌
آخرین شب کنسرت شهرام ناظری و گروه مولوی دیشب با حضور بی سابقه بیش از پنج هزار نفر در مجموعه کاخ موزه نیاوران برگزار شد.
در آخرین شب کنسرت شهرام ناظری تعداد زیادی از میهمانان کاخ بدون داشتن بلیت به شوق دیدن برنامه شوالیه آواز به محل اجرا آمده بودند و به همین سبب مخاطبان کنسرت بیش ازظرفیت تعیین شده به نظر می رسید به طوری که درحاشیه محل اجرا صندلی های بدون شماره چیده شده و اطراف فضای باز مجموعه نیز جمعیتی بر روی چمن های محوطه نشسته بودند.

با توجه به این جمعیت که بیش از پنج هزار نفر تخمین زده می شد می توان گفت رکورد جدیدی برای برگزاری کنسرت موسیقی ایرانی با اجرای شوالیه آواز ایران شب گذشته رقم خورده است.
آخرین شب برنامه، اجرا با تغییرات جزیی در نوازندگی و تکنوازی ها مواجه بود اما در ابتدا همچون شب های دوم و سوم، مقدمه گروه در مقام اصفهان ارائه شد وناظری همراه با گروه آواز خواند وسپس تصنیف "مراگویی چه سانی من چه دانم" وتصنیف سلسله موی دوست در بیات اصفهان وآواز در دستگاه نوا،مثنوی معنوی و تصنیف "قفل زندان بشکنم" اجرا شد .
درادامه عزت الله انتظامی همچون برنامه قبلی مجددا موضوع اعدام نوجوانی را که دریک درگیری به طور ناخواسته دوست اش را به قتل رسانده و از هنرمندان استمداد کرده است را بیان و از حضار برای تهیه مبالغی وجه به منظور اخذ رضایت ولی مقتول درخواست کمک کرد.
بخش دوم کنسرت دیشب، اجرای آوازناظری در دستگاه راست پنجگاه به همراه سه تار نوازی خودش و دو قطعه کردی مربوط به منطقه شکاک(منطقه مرزی بین ایران،عراق و ترکیه)به نام های "های گدی" و مینای دیده م" ودر پایان قطعه "آتش در نیستان" بود که با استقبال بسیار حاضران مواجه شد.
در آخرین شب کنسرت،مصطفی کمال پورتراب،بهرام بیضایی،جعفر پناهی،مژده شمسایی،مدیرعامل خانه هنرمندان،مدیران و قائم مقام شهرداری تهران و...حضور داشتند.
قدیمی 08-16-2008
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام

وحيد اينجا رو براي عكسها و بيوگرافي چيزهايي شبيه اينها بذاريم
اخبار كنسرتها و ديگر مقولات رو در بخش مربوطه-ش بزنيم
مرسي

قدیمی 06-24-2011
ترنم آواتار ها
ترنم ترنم آنلاین نیست.
ناظر و مدیر تالارهای آزاد

سپاسها: : 7,641

11,675 سپاس در 3,736 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض شهرام ناظری

سرزمین مادریتان، کردستان، را چگونه تعریف می کنید؟

مثل این می ماند که من از شما بپرسم عشق را چگونه تعریف می کنید... تعریفش مثل تعریف عشق است، مثل مادر من است.

شما بیشتر خودتان را یک ایرانی می دانید یا یک کرد؟

من در دامان کرد به دنیا آمدم و دردامان یک مادر کرد بودم و طبیعتاً کرد هستم. افتخار می کنم و دیگه نیازی نیست من از کرد تعریف کنم چون نژاد خاصی است و همه این رامی دانند. و در سایه این مادر با این فرهنگ و ادیبات در ایران پرورش پیدا کردم، با این مردم ، با این فرهنگ و با این همه عشق
.
.
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش