بازگشت   پی سی سیتی > کامپیوتر اینترنت و شبکه Computer internet > اینترنت و شبکه INternet & network > اخبار IT > اخبار یاهو

اخبار یاهو در این تالار تمامی اخبار مربوط به سرویسهای محبوب یاهو قرار خواهد گرفت.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 11-10-2007
امیر عباس انصاری آواتار ها
امیر عباس انصاری امیر عباس انصاری آنلاین نیست.
مسئول ارشد سایت ناظر و مدیر بخش موبایل

سپاسها: : 8,720

6,357 سپاس در 1,362 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Exclamation نام ایران از لیست Yahoo حذف شد! ( بسیار مهم )

نام ایران از لیست Yahoo حذف شد!!!!![IMG]****************************/105.gif[/IMG]

درد غریبی است ، حذف شدن و این درد و غم بزرگ‌تر و سوزاننده‌تر می‌شود وقتی که این حذف شدن ، حذف شدن ملیتت باشد از فهرست سایت‌های متعدد اینترنتی ، حتی همین یاهو.
در عصر وب 2.0 که برجسته‌ترین خصوصیت‌اش اشتراک است و زمانی که دموکراسی دیجیتال هر روز با راه افتادن سرویس‌هایی ، بارزتر می‌شود ، وقتی به عنوان یک کاربر آماتور با شوق و ذوق می‌خواهی به سرعت عضو سایتی شوی تا از امکاناتش استفاده کنی ،

قلبت درد می‌گیرد وقتی نمی‌توانی کشور خود را در فهرست بیابی.
کجایی شوم ، افغانی و تاجیکستانی بشوم بد نیست ، هر چه باشد از خودمانند. نه! به دلم نمی‌چسبد!

سرانجام رندم کشوری را انتخاب می‌کنم و در دل می‌گویم : دیدی چه آسان تغییر تابعیت دادی!!
خلاصه اینکه ایران از لیست یاهو میل و برخی از سایت‌های دیگر حذف شده ، هر کس می‌تواند در مورد نوع واکنش یا عدم واکنش استدلال خاص خود را داشته باشد:
- این یک مشکل سیاسی است که غرب با ما دارد ، وب‌گردی‌تان را بکنید ، اینقدر هویت مجازی دارید ، وقتی می‌بینید در فهرست سایتی ایران نیست ، یک کشور دیگر را انتخاب کنید. - گیرم که غرب با ایران مشکل سیاسی دارد ، چرا مناقشات سیاسی را به دنیای اینترنت و کاربرانش هم می‌کشاند؟ مگرتلاش برای حذف یککشور از لیست کشورهای جهان نبود که منشأ اخبار و تحلیل‌های زیادی شد؟ پس چرا ما باید در قابل حذف نام ایران ساکت بنشینیم؟ پتیشن راه می‌اندازیم و بمب گوگلی درست می‌کنیم. - حس و حال ناخوشایندی پیدا می‌کنم ، وقتی هویت و احترام گدایی می‌کنم. شما ممکن است نام اقداماتان را هر مبارزه و دادخواست و یا هر چیز دیگری بگذارید. کلا از بیگانه محبت و توجه دریوزه نمی‌کنم ، دوست دارم که آنقدر برجسته باشیم که قابل صرف‌نظر نباشیم.
فکر می‌کنم در قبال جنجال حذف نام ایران از لیست یاهو میل ، بیشتر کاربران یکی از سه استدلال بالا را در ذهن دارند. هر یک از آنها ، می‌تواند تا حدی درست باشد و تأکید می‌کنم که هنگام بحث و مجادله وبلاگی ، مهم رعایت احترام و محترم شمردن نظرات طرف مقابل است.
یکی از اشتباهات ما هنگام پیش آمدن موضوعاتی از این دست این است می‌خواهیم مانند یک مسابقه ورزشی در مباحثه‌ها شرکت کنیم و در آخر طرف مقابل را تسلیم کنیم و وادار به اعتراف به شکست کنیم.
اگر هم جایی اصطلاحا کم بیاوریم شروع می‌کنیم به رو کردن پرونده طرف مقابل و افشا کردنش.
هر کس باید با تفکر و استدلال خود ، از حرکتی پیروی کند. کلا امیدی به گرفتن نتیجه در حرکت‌های پرشور و کم‌شعور نداشته باشید.

در عین حال هیچگاه حرکت‌های جمعی از این دست نباید به عنوان ابزاری برای برجسته شدن فردی مورد سوء‌استفاده قرار گیرد.

شرکت‌ها و سرویس‌های اینترنتی طیفی هستند از یک مجموعه آدم با ملیت‌ها ، فرهنگ‌ها ، اهداف و نظرات مختلف. هندی و چینی و پاکستانی و اروپایی و امریکایی.

خیلی از آنها کسانی هستند که هدفی جز ایجاد سرویس‌های جذاب اینترنتی و فراهم کردن امکانات مؤثر و راحت‌تر بین انسان‌ها و در کنار آن کسب درآمد ندارند.

گیرم که در قسمت مدیریتی گاه مجبور به رعایت قوانین نوشته یا نانوشته کشورشان باشند. فکر می‌کنم شایسته نباشد به کل یک مجموعه دادن القابی با ادبیات نادرست.
از بین گزینه‌های مختلف و صرف‌نظر از همه حاشیه‌ها ، به سایت Hello Yahoo لینک می‌دهم. این سایت با هدف آگاهی دادن و درخواست تجدید نظر در نوع نگاه یاهو ، ایجاد شده است. اگر کسی خواست لینک بدهد ، دقیقا با همین کلیدواژه‌های Yahoo Mail لینک بدهد.

Yahoo Mail

روشی دیگر جهت درخواست از یاهو برای بازگرداندن نام ایران به لیست خود ،

توجه کنید که عدم توجه به اقدام یاهو و برخورد قاطع با آن از طرف کاربران ایرانی ، می تواند در آینده حتی به قطع سرویس های مسنجر منجر شود.
.

یک e-mail با محتوای زیر به آدرس های زیر بفرستید :
امور ثبت نام و کارهای مشابه my-login-support@cc.yahoo-inc.com
سابرینا فریدمن، مدیر روابط عمومی sabrinaf@yahoo-inc.com
نیسا آنکلساریا، مدیر امور رسانه nissa@yahoo-inc.com
الکسا والتز، دستیار مدیر روابط عمومی waltza@fleishman.com
ادی برایسون، امور روابط عمومی ed.bryson@fleishman.com
جیمی یونگ، مدیر امور آسیا jammiey@yahoo-inc.com

متن ایمیل پیشنهادی

Dear Sir!
This is a human being emailing you from a historical and holy part of this soiled earth. I am a new to Yahoo! and want to sign up as a new user in order to get advantages and use your services.

As you know, there are some fields and text boxes in the sign up page to be filled with suitable personal information. One of these info fields is a combo box that requires selecting my living country. I spent days and nights searching in this combo box to find the name of my country but wonderfully I didn’t prosper! During my search, I found the name of lost islands and occupied states even without a significant flag and national anthem but you have used to list them.

Now I would be thankful if you answer me regarding this national concern in Iran that why the name of our country is not listed there?

As you may now, there are lots of Persian users of Yahoo! all around the world who never succeed to select their real living place on your signup lists and also Farzad Nazem as one of your respected VIPs is Iranian so you know our homeland and civilization very well.

In any case I am waiting to see the name of my country on your sign-up forms that even its great surface area will ease your job to find it out on the world map!

Best regards

ترجمه فارسي متن به شرح زير است:

آقای عزیز ( برای خانمها اشتباها کلمه Sir نفرستید از کلمه Lady استفاده کنید... امیر عباس[IMG]****************************/87.gif[/IMG] )

من یک انسان هستم که از نقطه‌یی مقدس و تاریخی روی زمین خاکی به شما ایمیل می‌زنم. من یک کاربر جدید یاهو هستم و می‌خواهم برای استفاده از خدمات و سرویسهای شما، در سایتتان ثبت نام کنم.
همانطور که می‌دانید، فیلدها و جعبه‌های متنی زیادی در صفحه‌ی ثبت نام هست که باید با اطلاعات شخصی مناسب پر شود. یکی از این فیلدها، کمبو باکسی است که می‌طلبد من نام کشورم را از آن انتخاب کنم. من روزها و شبهای زیادی را برای پیدا کردن نام کشورم در این جعبه گذراندم اما در عین تعجب موفق نشدم! در طول جست‌وجوی خود، نام جزایر گم‌شده و سرزمینهای اشغال‌شده‌یی را دیدم که حتی پرچم و سرود ملی هم ندارند اما شما آنها را لیست کردید!
حالا ممنون می‌شوم اگر به من در مورد این نگرانی ملی بگویید. شاید بدانید که کاربران ایرانی بسیار زیادی در سراسر دنیا از یاهو استفاده می‌کنند اما هرگز موفق نشدند نام محل واقعی زندگی خود را در لیستهای شما انتخاب کنند و همینطور فرزاد ناظم که یکی از افراد برجسته‌ی شرکت شماست، ایرانی محسوب می‌شود و از این رو شما حتماً کشور ما را خوب می‌شناسید.
به هر حال من منتظرم که نام کشورم را در لیست شما ببینم. کشوری که حتی مساحت عظیمش هم کار شما را برای پیدا کردن آن روی نقشه، آسان می‌سازد.
با بهترین آرزوها
نکته مهم:
متاسفانه جایی باب شده بمب گوگل واسه یاهو بنویسند و مثلا یاهو را انگشت نما کنند
[IMG]****************************/112.gif[/IMG]
اما من این روش را بیشتر می پسندم
[IMG]****************************/76.gif[/IMG]
تا نظر شما دوستان چی باشد....
[IMG]****************************/269.gif[/IMG]
و لطفا اگه جایی هم مطلب رو درج کردین لینک این فروم رو هم بگذارید ممنونتون میشم و البته نه به خاطر خودم بلکه به خاطر قدردانی از تلاش ادمین این فروم که مانند همه ادمینها و تمام همکارانش کلی زحمت کشیده تا فرومی به این زیبائی بزنه، پس استخقاقش رو داره که ازش یادی هم بشه.
[IMG]****************************/104.gif[/IMG]
ضمنا من اینو تو مسنجرم سند تو آل میکنم و ممنونتون میشم اینو سندتوآل کنید تا حرکتی یکدست و متحد بشه و روند رو به رشد مطلوبی داشته باشه.
[IMG]****************************/226.gif[/IMG]
اینجوری مطمئنا فرهنگ و ادب و توان بالای ذهنی و همچنین آداب برخورد بین المللی خودمون را نشون میدیم.
[IMG]****************************/87.gif[/IMG] ما ایرانی هستیم داعیه دار فرهنگ سازی در دنیا[IMG]****************************/301.gif[/IMG] [IMG]****************************/301.gif[/IMG]
اینو هرگز فراموش نکنیم[IMG]****************************/281.gif[/IMG] [IMG]****************************/281.gif[/IMG]

از عنایت و توجه شما دوستان بسیار متشکرم
[IMG]****************************/282.gif[/IMG]
ارادتمند... امیر عباس... بچه تهرانپارس!!
[IMG]****************************/87.gif[/IMG]

مرجع: یک پزشک

ویرایش توسط امیر عباس انصاری : 11-11-2007 در ساعت 04:09 PM دلیل: از بیکاری!!
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 11-10-2007
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام

این تاپیک رو برای مدتی در امضایمان قرار بدهیم تا کاربران ببینند و بیایند اینجا
در این مورد سعی میکنیم راههای دیگه ای هم که مقدور باشد انجام بدهیم و
ما هم سهم خود را ادا کرده باشیم
از شما هم تشکر میکنم

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش