بازگشت   پی سی سیتی > کامپیوتر اینترنت و شبکه Computer internet > سیستم عامل

سیستم عامل در این تالار مجموعه مباحث مرتبط با سیستم عاملهای ویندوز / یونیکس لینوکس و .... گنجانده خواهد شد

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-20-2011
bigbang آواتار ها
bigbang bigbang آنلاین نیست.
مدیر بخش مکانیک - ویندوز و رفع اشکال

سپاسها: : 5,427

6,159 سپاس در 1,794 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض درد و دل از جنس بایتی !

هر روز که به 2012 نزدیکتر میشیم به روزهایی که مایکروسافت دیگه ویندوز ایکس پی رو پشتیبانی نمیکنه هم نزدیکتر میشیم باید هر چه زودتر اسباب کشی کنیم چون بعد از اعلام عدم پشتیبانی یواش یواش شرکتهای تولید نرم افزار هم بساطشون رو از ایکس پی جمع میکنن اسباب کشی میکنن همه به 7 ویستا یه جورایی کمک کرد تا توجه کمپانی های تولید نرم افزار به ایکس پی بیشتر بشه به خاطر همین هم این ویندوز یواش یواش تونست همون مقامی که نسخه های قبلیش پیدا کردند رو به دست بیاره . اما ناچار و ناگزیر هستیم که دیگه از ایکس پی دل بکنیم چون یواش یواش بوی موندگی داره ازش بلند میشه و حس میکنم که دیگه نمیشه باهاش پا به دنیای جدیدتری گذاشت هر چند که الان یه سری اخباری هست از آمدن ویندوز 8 در آینده که بعید میدونم بتونه مثل 7 انقلابی باشه ! فکر کنم یه چیزایی تو مایه های ویستا باشه ×!
الان کمپانی ها به خاطر اینکه بازار رو از دست ندن به دور شماره انداز رو آوردن نمونه اش همین فایر فاکس هنوز عرق نسخه 5 خشک نشده بود که نسخه 6 اومد بدتر از همه اینکه همیشه بعد از آپدیت با افزونه ها دچار مشکل میشه مخصوصاً دانلودا منیجر ها من یه بار تو قسمت پشتیبانی اعتراض کردم که این چه وضعشه و الان ما باید چی کار کنیم که به من پاسخ دادن میری تو سایت آی دی ام و افزونه جدید رو دانلود میکنی به همین سادگی !
حالا دیگه نگفت مثلاً اگر افزونه دیگری از کار افتاد ما باید چی کار کنیم
این منو به یاد اینتل و سالهای افزایش پنتیوم میندازه اول پنتیوم 2 بعد 3 بعد چهار ....
یه دور لوپ که اخرش خود شرکت اینتل به این اشتباه خودش پی برد و بعد بحث سی پی یوهای چند هسته ای رو کشید وسط که رقابتش با ای ام دی رو به مسیر دیگه ای بکشونه
گوگل کروم هم نسخه جدیدش عوض نشده زیاد هنوز سرعتش بهتر از بقیه هست اما مرورگر پخته ای نیست
دوستای من همه لینوکس توی سیستمشون نصب کردن (توامان با ویندوز) هنوز مردد هستم لینوکس نصب کنم یا نه ؟
راستی نرم افزار گوگل ارث وقتی نسخه فارسی جدید رو دانلود کردم تغییرات زیادی کرده بود هر چند بعضی عکسهاش دیگه واقعاً قدیمی هست و باید عوضشون کنه
هنوز تو کف این هستم که چرا این دور مسخره ارتقاء سخت افزاری تموم نمیشه چون ما نمیتونیم هی سیستم خودمون رو آپدیت کنیم بعضیها از پردازش ابری انتقاد کردند و گفتند به حریم شخصی تجاوز میشه ولی من به عنوان یک کاربر ساده مثلاً میخوام یک فایل گرافیکی سنگین رو لود کنم یا یک پروژه بزرگ کتیا ممکنه در جایی باشم که به رایانه ی قدرتمندی دسترسی نداشته باشم اونوقت مثلاً نوع و مختصات شکل و حجم و اندازه و کلاً همه مولفه های تاثیر گذار رو در یک فایل نوشتاری مثلاً به یه سایت میدم اونوقت اون سایت از چند زاویه از اون قطعه عکس با حجم پایین تهیه میکنه یا فایل کتیا تولید میکنه و به من تحویل میده خوب این چه تجاوزی به حریم خصوصی هست ؟
یه دوست دارم که دیوانه سخت افزار هست همیشه قطعات قدیمی رو پیش خودش نگه میداره و با قطعات جدید مقایسه میکنه یادمه آخرین باری که تو اتاقش رفتم جای تابلو سی پی یو و مادر برد آویزون بود به من گفت که حجم سخت افزارها در حال کاهش نیست بلکه همون تجربه ای که در مورد کارت وودوو در گذشته بوده داره تکرار میشه آخه این یک سنت هست که شرکتهای آمریکایی تا میتونن از یک فناوری استفاده میکنن تا بتوننن جایگزینی براش پیدا کنن اونوقت رهاش میکنن تا اون موقع هی اتصالات جدید به صورت پچ روی قطعات اصلی سوار میشه تا بتونه قدرت و سرعت زیادی از اون فناوری دریافت کنه مثلاً تجربه کراس فایر انودیا اینقدر حالا از پی سی آی اسلات استفاده میشه تا یه جایگزین بتونن رو ی مادربرد سوار کنن ولی گفت تجربه ثابت کرده تا یک حرکت انقلابی برای تکون دادن بازار فاصله ای نداریم فقط اینکه نمیدونم کدوم شرکت هست که حاضره شاه مهره اش رو رو کنه !
البته من بعید میدونم مخصوصاً الان که همچین وضیت اقتصادی خوب نیست !
در هر صورت تو ایران به حال ما فرقی نمیکنه دوباره کی میخواد واردات قطعات رایانه ای رو میسر کنه معلوم نیست ولی ظاهراً کارشون خیلی درسته چون به ساعت نکشیده یه قطعه تولیده نمونه اش تو بازار پایتخت تهران هست رسوندنش هم به شهرستانها همچین کار سختی نیست !!
ولی چیزی که بیشتر از همه منو آزار میده این رواج دیوانه وار تنوع هست دیگه دنیای 8 بیتی یا 16 بیتی نیست دنیا واقعاً عوض شده هر روز با پیشرفت خیره کننده امکانات مواجه هستیم این تغییر دیوانه وار زیرساخت ها میتونه جداً قوه خلاقیت رو از آدم بگیره چون وقتی هیچ محدودیتی نباشه هیچ خلاقیتی هم نخواهد بود
همین دوستم که تو یک شرکت کار میکنه و نصف درآمد ماهانه اش رو هم صرف خرید همین قطعات میکنه میگه من هنوز ترجیح میدم با همون کامپیوتر قدیمی مکینتاش کار کنم چون هنوز فکر میکنم نتونستم به آخرین مرحله ی استفاده از توانایی های اون برسم
مشکل اینجاست که ما آدمها به جای اینکه رو توانایی های خودمون کار کنیم مدام قالب رو عوض میکنیم همین باعث شده که روی یک رنج باقی بمونیم منتها فقط شکلش تغییر کرده
برای من به عنوان یک کاربر ساده همین که بدونم امروز مرز واقعی ابتکار و خلاقیت و نبوغ کجاست کافی است !
واقعاًرویایی نیست تصور کنید رایانه دارید با قدرت یک ابر رایانه ی امروزی که میتونه رمزهای 128 بیتی رو به سادگی بشکنه ! مثل یک رویاسست ! کی میشه یه دونه از اینا من هم داشته باشم !
فعلاً که درگیر درس و دانشگاه هستم ولی حقیقتاً ته قلبم عاشق کامپیوتر هستم نمیتونم بهش فکر نکنم محض تفنن هم که شده باید پشتش بشینم چرا که همین که احساس میکنم وقتی پشتش نشستم هیچ محدودیتی ندارم و آزاد آزادم برخلاف زندگی بیرونی ما که مردم همش واسه ادم حرف در میارن ! کامی جونم دوباره دانشگاه شروع شده و باید ازت دل بکنم دلم برات تنگ شده واسه صدای فنت جیر جیر بار سیپیو واسه قرمز چشمک زنت جیگرتو کامی !

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

هیچ چیز تجربه نمیشه اینو یادت باشه !!
ترفند هایی براي ويندوز 7

عیب یابی سخت افزاری سیستم در کسری از دقیقه

ویرایش توسط bigbang : 09-20-2011 در ساعت 07:09 PM
قدیمی 03-06-2012
bigbang آواتار ها

هنوز پس از مدتها به دنبال نصب ویندوز هفت هستم خوب چیکار کنم دلم نمیاد ویندوزم ایکس پی رو پاک کنم خوب ! آدم وقتی به یک سیستم عامل عادت نمیتونه ازش دل بکنه
جدای از اینا من اصلاً نمیتونم با این حقیقت کنار بیام که یک ویندوزی مثل ویندوز هفت فعلاً بتونه مثل ایکس پی تو دلم جا باز کنه
هر چند الان صحبت از اومدن ویندوز هشت هست که البته از نظر من اون بیشتر به یک فاجعه شبیه هست چون استاندارد های یک سیستم عامل شناسنامه اون سیستم عامل هست وقتی دستکاری تو اساسش میشه و مثلاً منوی استارت رو اصلاً میگیرن برمیدارن خوب این چه حرکتی هست ؟

مایکروسافت میترسه لینوکس جاشو بگیره ؟ و این ترس هست که هی شماره های جدید عرضه میکنه ؟ خدا میدونه ! ولی جدای از همه این مسائل چند روز پیش صحبت از اتصال ابر رایانه های چند دانشگاه در سطح کشور به هم هست که شبکه ملی اطلاعات به وجود بیاد سوای بحث های اینترنت ملی و از این جور مسائل اگر به یک دید دیگه به این مسئله نگاه کنی تازه خیلی هم هیجان انگیزه ! تصور کن چندین ابر رایانه بزرگ با هم متصل میشن و اولین شبکه بومی کشور شکل میگیره و لازم نیست که اطلاعات تو دور دنیا رو بچرخه و بایت ها و بیت هاش به تو برسه
در یک شبکه داخلی که قرار نیست هیچ کشتی از روی کابلهاش رد بشه !
تصور این که ما بتونیم تو ایران به راحتی و با سرعت آنلاین بالا بازی انجام بدیم

یا تو یک کار با یک نرم افزار به اشتراکی کار کنیم مثلاً من تو خونه ام کتیا باز میکنم و یک نفر دیگه اون سر ایران هم داره با کتیا کار میکنه دو نفری رو یک مدل 3 بعدی کار میکنیم و در موردش بحث میکنیم و یا اینکه شروع به کد نویسی میکنیم مثلاً یک همایشی میزاریم همایش برنامه نویس ها بعد یک هدف تعیین میکنیم و از تمام نقاط ایران با سرعت عالی شروع به تحلیل و تفسیر میکنیم
یک سایت اشتراک فایل میزنیم و با سرعت بالا و بدون این که هزینه ای کنیم فایل های همدیگه رو به اشتراک میزاریم تا بتونیم از فایل های همدیگه استفاده کنیم برای من که خیلی هیجان انگیزه !

من اگر یک روزی یک مهندس موفق بشم اولین سرگرمی ام خرید سیستم های قوی برای خودم هست اگر پول به اندازه کافی داشته باشم یا با کلاسترینگ یا با متودهای دیگه ایجاد سرور پردازش مرکزی میکنم !

واقعاً امروز فقط پول حلال مشکلات نیست مهارت ، در بدترین شرایط اگر مهارت داشته باشی میتونی دست به هر کاری که دلت میخواد بزنی و از کاری که میکنی لذت ببری

مثلاً برای ما مهندس های مکانیک نرم افزارهایی مثل انسیس یا کتیا یا سالید ورک هست

من دوست دارم به همشون کاملاً تسلط داشته باشم
نه از این تسلط های الکی که دوره آموزشی میبینن و بعد میان میرن تو آموزشگاها همون چیزهایی که خودشون یاد گرفتند رو به بقیه یاد میدن !
نه خیلی بیشتر از این میخوام واقعاً بتونم یک نرم افزار داشته باشم که به معنای واقعی بتونم ازش کار بکشم و بزنم پدرش رو در بیارم
یادم میاد روزهایی رو که دوستم با تری دی مکس کار میکرد اون موقع کامپیوتر پنتیوم 2 داشت
و من الان هم نمیتونم بگم یک نرم افزار غولی مثل تری دی مکس رو دیگه اصلاً بهش مسلط هستم نه ولی اینقدر شجاعت داشتم که باهاش کار کنم البته به نظر من ابزار هاش بیش از حد زیاد هست و مایا یک نرم افزار متعادل هست برای همین هم تونسته محبوب بشه ! و تری دی مکس با افزایش ابزارهاش فقط خودش رو ضایع کرده !

حالا از بحث دور نشم اون موقع با اون کامپیوتر بوقی وقتی میخواستی یه چیزی رو رندر کنی ممکن بود بیشتر از 10 دقیقه طول بکشه بسته به لایه ها و پیچیدگی شکلی که انتخاب کردی
و ما خیلی لذت میبردیم که مثلاً داریم پدر کامپیوتر رو در میاریم !
ولی امروز این لذت رو نداریم چون هیچ کجا نمیتونی مهارت محور باشی اطلاعات متفاوت اینقدر دور و برت زیاد شده که فرصت تحلیل نداری فقط یاد میگیری
دنیا یونیورسیته شده یعنی دانشجوها در سراسر دنیا صرفاً یک پروژه رو به عنوان پایان نامه انتخاب میکنن و ارائه میدن یک تحقیق آبکی هم بغلش میزارن !
دانشجوهای دیروز با دانشجوهای امروز خیلی متفاوت بودن ، و کار رو به خاطر حسن انجام کار ، انجام میدادن مثلاً یکی از استادامون تعریف میکرد میگفت ما 4 ماه رو یک پروژه کار کردیم بعد به این نتیجه رسیدیم که اگر هم موفق بشیم در عمل پروژه ما قابلیت عملیاتی شدن رو نداره ، خوب ما اگه بودیم چیکار میکردیم ؟ پروژه رو ارائه میدادیم و نمره مون رو میگرفتیم !
ولی استاد گفت ما همه چیز رو بهم زدیم و دوباره از اول شروع کردیم چون برای ما نتیجه مهم هست دیدید شما وقتی یک موضوع رو در اینترنت سرچ میکنید یک نرم افزار با یک کاربرد با زبان های مختلف نوشته میشه و تحت مارکها و برندهای مختلف عرضه میشه
مردم خیلی در بند این هستن که حالا این نرم افزار خیلی بهتر هست و نمیدونم حالا این خیلی فوق العاده هست از این جور داستانا دیگه ! دیگه نمیدوننن کدها به لحاظ ماهیتی تغییر پیدا نمیکنن در مفهومشون حالا ممکنه اگر یک کدی با یک کامپایلر خاصی تبدیل به نرم افزار بشه ممکنه سرعت اون نرم افزار بهتر باشه هر نرم افزاری یک هسته داره یک هسته پردازشی و یک موتور که کار تمام نرم افزار توسط اون موتور انجام میشه مثلاً گوگل کروم یک موتور پردازشی داره و فایر فاکس هم یک موتور پردازشی تفاوتی که بین اینها هست باعث میشه کروم سرعت بالاتری داشته باشه چون سرمایه گذاری گوگل روی توسعه هسته نرم افزار بوده و و سرمایه گذاری فایر فاکس روی توسعه نرم افزار و همگانی بودنش! به خاطر همین کروم به پختگی فایرفاکس نیست
هر چند اگر یک فایل فلشی در مرورگر فایر فاکستون اجرا کنید و ctrl+Alt+del رو بزنید یک فایلی هست به نام plug in container که حجم زیادی از پردازش رو به خودش اختصاص میده !

و اکثراً همین فایل هست که موجب هنگ کردن سیستم میشه ! به محض این که این فایل رو end task کنید میبینید دوباره فایر فاکستون مثل روز اولش داره کار میکنه !
و جالب اینکه موزیلا در گیر و دار اومدن شماره های جدید که نکنه از بقیه عقب بمونه نتونسته وضعیت این نوع پردازش رو بهبود بده و دوباره به جای بهبود در هسته تمرکزش روی بازار و توسعه افزونه ها هست ! شرکتها خصوصی شدن و شما ممکنه یافته های امروزی این شرکتهای خصوصی رو 10 سال بعد ببینید چون همیشه برای خودشون یک برگ آسی برای موندن در بازار و یک چراغ راهی برای آینده دارن . یاد اون روزهایی به خیر که کدها به شکلی خیلی زیبا نوشته میشد و در اختیار همه قرار میگرفت و گیگا پدیا پولی نبود و مگا آپلود بسته نشده بود

یاد اون روزها به خیر که ما در ایران میتونستیم از هر سرویسی در اینترنت استفاده کنیم
یاد روزهای که سایت ها و وبلاگ ها تازه پا گرفته بودن و چه روزهای خوبی بود اون روزها چون همه دغدغه داشتن تا حضور داشته باشن تو یک پدیده جدید مثل مسنجر یاهو که واقعاً به نظر من تو اون زمان همون نقشی رو بازی کرد که الان فایرفاکس داره تو مرورگرها ایفا میکنه
یاد اون روزها به خیر !

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

ترفند هایی براي ويندوز 7

ویرایش توسط bigbang : 03-06-2012 در ساعت 04:50 PM
قدیمی 02-26-2013
bigbang آواتار ها

شده گاهی اوقات آدم تصور میکنه خالی از هر گونه ایده تو مغزش هست و احساس میکنه دیگه نمیتونه کاری انجام بده انگار که قوه ادارکش رو از دشت داده ، چون یه زمانی تصور میکنی همه چیز اونطور که تو انتظار داری نیست و بعد میبینی یکدفعه همه چیز یه جوری درست از آب درمیاد ! این حرفم در مورد افرادی هست که نسبت به چیزهای جدید از خودشون حساسیت نشون میدن ، مثلاً من نسبت ویندوز 8 فوبیا دارم یعنی ترس دارم از این که برم سراغش حتی دوستم نصبش هم کرد ولی اصلاً از کار کردن باهاش لذت یه جور پس زدگی ، انگار سرعت رابطه ها با هم جور نیست تکنولوژی سعی داره تا به صورت مکانیکی سرعت و نوع فکر کردن آدم رو تغییر بده
ولی مشکل اینجا هست که این فناوری ها اگر توجیه و فلسفه ای پشتش نباشه به تمسخر گرفته میشه ، مثلاً دوباره همین ویندوز هشت رو مثال میزنم
خوب ببینید گرفتن منوی استارت رو از ویندوز هشت برداشتن ، خوب این چه دلیلی آخه میتونست داشته باشه ؟ چه فلسفه ای پشتش بوده ، حالا حتماً برای این که نشون بدیم از فناوری عقب نیستیم باید یک تغییر تو چشم به وجود بیاریم
از کجا معلوم همه علاقه داشتن به فناوری لمسی ؟ ؟ ها ؟
مگه کیندل آمازون ، یا انواع کتابخوانهای مختلف تونستن جای کتاب رو بگیرن رسانه ها و خبرگزاری های آنلاین تونستن تقریباً جای رسانه هایی مکتوب و روزنامه ها رو بگیرن ولی پی دی اف ها و فایل های کتاب عرضه شده نمیتونن جای کتاب رو بگیرن
چون اینها چیزهایی هستن که با انسان میمونن نه این که یک متغیر باشند
مثلاً همین برداشتن منوی استارت تو ویندوز 8 ، خوب کاربرای ویندوز با یک حرکت ساده اینه ابتکار احمقانه مایکروسافت به مسخره گرفتن :

When Microsoft stood their ground and removed that old start menu altogether, the independent solutions began. Now you’ve got a variety of solutions like Classic Shell and Start8, that “solve” the problem that Microsoft has created. Some of these guys are even making money off of the fact that the start menu is gone, and Samsung is actually considering shipping their own alternative. A quick search online shows just how passionately the media feels about the issue.
نوشته های بالا رو خوندید ؟ بزارید براتون بگم سرجمع چی گفته در حالی که مایکروسافت روی ابتکار بی سر و تهش اصرار داشت ، راه حل هایی مثل classic shell و start8 رو کاربرای ویندوز 8 به وجود آوردن که منوی استارت عزیز رو برمیگردونه ، که رسانه ها از اون با لفظ "solve " یاد میکنن که به معنای حل مشکل هست ، یعنی مایکروسافت یک مشکلی به وجود آورده و حالا کاربرا اومدن اون مشکل رو حل کردن !
این تازه تنها غد بازی مایکروسافت نیست ، به تمام استفاده کننده های ایکس باکس گفته که بازی و استفاده از ایکس باکس بدون اینترنت میسر نخواهد بود
خوب این یک خودکشی هست ، البته ممکنه که بتونن هکش کنن ، همونطور که همیشه اینکار رو انجام دادن و دوباره مایکروسافت خودش رو کنف میکنه
این در حالی هست که شرکت رقیب با اطلاع از این که در همه کشورها استفاده از اینترنت پرسرعت در شرایطی خاص میسر نیست به خاطر همین این محدودیت رو اعمال نکرده ، بله منظورم پلی استیشن هست ! پلی استیشن 4 تحولات بزرگی داره
و با پشتوانه ps3 به بازار خواهد اومد و موفقیتش تضمین شده هست در حالی که ایکس باکس به سیاستهای احمقانه خودش ادامه بده
یادتون هست یه مدتی سرویس راه انداخته بودن مایکروسافت genuine ؟ بعد تصور کردن دیگه از این به بعد میتونن با خیال راحت پول دربیارن چون کسی نمیتونه با استفاده از نسخه غیر قانونی آپدیت رو انجام بده یا اصلاً از ویندوز استفاده کنه
همین داستان رو سر 7 آوردن ! خوب مایکروسافت درسته که باید بازار خودش رو حفظ کنه ولی وقتی مطلع هست که نرم افزارهایی که تولید میکنه جهانی هستند و در سطح جهان استفاده میشن ، هیچ راه امنیتی نمیتونه جلوی جهان رو بگیره !
همه میگن بدست آوردن سورس کد مایکروسافت غیر ممکن هست ولی من میگم هیچ چیزی غیر ممکن نیست ، وقتی جامعه هدف تو 2 میلیارد مصرف کننده هستن هیچی چیزی غیر ممکن نیست و اگر سیاستهای تو سازنده باشه خیلی نتایج بهتری میگیری تا این که سیاست هایی که انتخاب میکنی تقابلی باشه

به نظرم ویندوز هفت مظهر کامل تعامل مایکروسافت با کاربراش هست و من بسیار به این ویندوز توجه دارم و تو نخش هستم ، معماری و نوع آپشن هایی که در اختیار آدم قرار میده حاصل شاید میلیون ها بازخورد مشتریان مایکروسافت باشه که این شاهکار به وجود اومده ، اونوقت همین مایکروسافت میاد همچین کاری میکنه !
انگار همه مجبور باید باشند از سورفیس مایکروسافت استفاده کنن
حالا چون بازار لمسی ها داغه ، کاربرای مایکروسافت هم باید قربانی بشن من برای نوکیا احترام خاصی قائل هستم همونطور که برای اپل هر چند اپل قافیه رو برای نوکیا تنگ کرد ولی رقابت بسیار خوبی بود چون در نهایت به نفع کاربران و مصرف کننده ها تموم شد مثلاً همین اپل اومد معماری نرم افزارش (سیستم عامل شیر کوهی رو تغییر داد ؟ ) برای سیستم دسکتاپ و رومیزی کیبورد محور هست
اما استیو بالمر از اونجایی که فکر میکنه خیلی نخبه هست بر خلاف عقاید بیل گیتس که برای نرم افزار ارزش بیشتری قائل بود تا سخت افزار دست به همچین کاری زد

بگذریم دوست ندارم مثل پیرزنها غر غر کنم !

--------------------------------------------------------------
یه سری مسائل دیگه ای هم این تو ایران مطرح هست مثلاً شنیدم که مسابقه برنامه نویسی راه انداختن چه خوب و جالب ! بسیار مفیده اتفاقاً البته ایکاش این مسابقات مثل جریان المپیاد ها نشه که خروجی داشته باشیم نه ورودی ! چون خیلی ها شرکت میکنن که بپرن و برن
گذر از اینها روزها شایعاتی هم میشنویم از این که اینترنت در ایران دچار یک تغییر بنیادی شده ولی بدون سر و صدا ! حالا من نمیدونم این تغییر بنیادی چی هست ولی اینطور که ما شنیدیم ، بستر ها و زیر ساختها عوض و به شکلی در اومده که هر بیت و بایتی وارد خطوط شبکه ای ایران میشه براحتی میتونه ردگیری و دیکود بشه !
مهم نیست وی پی ان باشه ، ساکس باشه هر چی که میخواد باشه در بستر این فناوری باید سکه بندازه
ما نمیگیم ! میگننننننننننننن !
-----------------------------------------------
چه خوب هست واقعاً این تورنت مخصوصاً برای ما ایرانی ها ! البته من خودم زیاد شخصاً دانلود تورنت ندارم ولی هستن کسایی که اطرافم تورنت خورشون ملسه و حسابی دانلود میکنن
حالا فیلم بازم فیلم ! بازم فیلم ! همش فیلم ! بیایم واقعاً صادق باشیم چند درصد از دانلود های ما رو دانلود فیلم تشکیل میده ؟ چرا آخه ما باید بریم از اینترنت فیلم دانلود کنیم ؟ چرا اینجوریه آخه ؟
من خودم شخصاً جایی رو سراغ ندارم که آثار دلخواهم رو بتونم از اونجا تهیه کنم ، برای این ممانعتی هست که اجازه نمیدن به کسی فعالیت عمده داشته باشه
یه جوری عمل در سایه ، حالا تو شانس داشته گذرت بخوره بهش بتونی بگیری فیلم ازش وگرنه باید حالا حالاها دانلود کنی !
چه بیتها و بایتهایی که از اینترنت دانلود کردیم تاسف خوردیم که چرا این حجم و زمان رو صرف یک کار مفید تر نکردیم !

---------------------------------------------------

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

ترفند هایی براي ويندوز 7

ویرایش توسط bigbang : 02-26-2013 در ساعت 06:08 PM
قدیمی 02-26-2013
bigbang آواتار ها

پیش فرض چیزهایی که ما بلد نیستیم !

چند روز پیش خونه پسر خاله ام بود با تلفن خونشون تماس گرفته شد ، گفتن ما از یک موسسه نظر سنجی در استانبول با شما تماس میگیریم در مورد گرانی اینجور چیزها داشت صحبت میکرد باهام ! که حالا وضعیت مملکت چطوریه حالا من گفتم هیچ علاقه ای ندارم و گوشی رو قطع کردم
چیزی که برام سوال شده این هست که چطور این تماس ها برقرار میشه از ناکجا آباد مگه اینطور نیست که تماس های خارجی باید از صافی مخابرات عبور کنه

پس این تماسها از پروتکل مخابراتی استفاده میکنن که یکدفعه گوشی تلفن خونه ما زنگ میخوره ، آیا این تماس های روی شبکه ی ایران برقرار میشه یا این که نه با ارسال امواج با ما تماس برقرار میکنن ، یا این مخابرات رو هک میکنن خلاصه فکرم یه مدتی هست که بدجور مشغول کرده این تنها چیز عجیبی نیست که باهاش مواجه شدم

-----------------------------------------------------------
یه فیلم دارم no country for old man فکر کنم جایز اسکار هم گرفته
این دی وی دی فیلم رو که میزارم تو دی وی دی پلیر، میخوام فیلمو جلو بزنم فیلم جلو نمیره عوضش تو اون محلی که ساعت و زمان فیلم رو میده یک نوشته عجیب غرییب انگلیسی میاد ، خلاصه ما که کف و خون قاطی کردیم اینو دیدیم
ظاهرا ً اونهایی که استاندارهای مخابراتی امروزی رو تعریف کردن به پروتکل و رمز هایی در معماری این سیستمها دسترسی دارند که ما حتی روحمون هم خبر نداره و گاهی اینچنان چشم آدم در میاد که نمیتونه اصلاً باور کنه
میگن آمریکا مهد مهندسی برق تو کل جهانه و اسرائیل هم سر آمد هست آدم تا خودش نبینه باور نمیکنه ، نمونش همین ویروس استاکس نت !
من یک کلیپی فکر کنم قبلاً تو خود فروم گذاشتم
یک چیزی هست بین هکرها بهش میگن zero codes یا zero days یا همچین چیزی که این کدها یا حالا هر چی باگهایی هست که در سخت افزار ها هکرهای سراسر دنیا پیدا میکنن این کدها رو روش های هک سخت افزارهای خاص میتونن مورد سوءاسفاده قرار بگیرن ، گاهی اوقات حتی شرکت های سازنده اون سخت افزار ها هم روحشون خبر نداره ، نمونه معروفش داستان استیو جابز و دوستش استیو وزنیاک هست که شرکت مخابراتی at&T رو هک کردن ! اگه منم یکی از این کدها داشتم و یک برنامه نویس قهار بودم خدا میدونست چه کارهای که میتونستم انجام بدم
گاهی اوقات آدم وسوسه میشه که وارد این مقولات بشه ولی این که تو نقش آدمی رو داشته باشی که به جای ساختن یک چیزی صرفاً نفوذ کننده باشی یا بهتره بگیم یک باگ فایندر ( چه لفظ قلم ! ) خوب خیلی مسخره هستش
ولی خیلی هیجان انگیز هست که از همین باگ ها بتونی برای سرکار گذاشتن مثلاً رفیقات استفاده کنی ، الان دیگه سخت افزار زیاد اهمیت نداره بلکه چیزی که مهمه منطق و روشی هست که استفاده میکنی . چقدر شعار میدم من !
واسه کسی در حد یک مبتدی سی پلاس پلاس بلده اینا بیشتر در حد باد و برود هست !
-----------------------------------------
گاهی اوقات خیلی خیالاتی میشم تو خیالاتم یک برنامه نویس قهار هستم که یک نسخه شخصی از لینوکس نوشتم که رو دست مایکروسافت بلند شده از فناوری پشتیبانی میکنه که دیگه نیازی به نسب درایور برای سخت افزار نیست
end سیستم عامل ، بیل گیتس زنگ بزنه بهم بگه : غلط کردم بیا مایکروسافت خودم استخدامت میکنم ، بعد من بهش محل سگ نذارم بگم : hey bill don,t make it such a big deal . it an open source world.you can steak to your stupid source code but are not making money any more
بعد مثلاً این مکالمه تلفنی تو یوتیوب پخش شه بعد تو یک کنفرانس بهم حمله شه
وای خدا چه خیالات خامی !
چرت و پرت میگم دیگه ولی دنیای اوپن سورس دنیای آینده هست ، سورس کد بسته مثل قرون وسطا هست ، که بیل گیتس سردم دارش هست !

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

ترفند هایی براي ويندوز 7

ویرایش توسط bigbang : 02-26-2013 در ساعت 06:44 PM
2 کاربر زیر از bigbang سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش