بازگشت   پی سی سیتی > ادب فرهنگ و تاریخ > فرهنگ و تاریخ > ایران ما

ایران ما در این تالار هرآنچه به استانها و شهرهای ایران عزیز ما مرتبط میشه قرار داده میشه به طور ویژه تر کاربران مختلف از نقاط مختلف ایران در این تالار به معرفی شهر و استان خودشون میپردازند.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 03-21-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض سفر به دنیای رنگین کمان (استان گلستان)

سفر به دنیای رنگین کمان

گلستان رنگین کمان ایران است! جایی که «تنوع» اصلی ترین وجه اشتراک آدم ها، شهر ها و فرهنگ ها به شمار می رود! همنشینی كوهستان و جلگه و دریا... همزیستی فارس و ترك و كرد و تركمن و بلوچ و قزاق و سیستانی و سمنانی و خراسانی... و در هم آمیختگی اقلیم مدیترانه ای و بیابانی، سرزمین 22 هزار کیلومتری گلستان را آلبوم اقلیمی ایران کرده است که تنها با یک بار سفر به این استان، می توانید مجموعه ای از طبیعت و فرهنگ سراسر ایران را ببینید.

ناهارخوران گرگان

اگر گذارتان به شهرستان گرگان افتاد، پارك جنگلی ناهارخوران این شهر را از دست ندهید. این پارك یکی از قدیمی ترین تفرجگاه های استان گلستان است که در 4 كیلومتری جنوب شهر گرگان قرار دارد. دامنه پر شیب جنگلی در این پارک فرصت خوبی برای گشت و گذار خواهد بود. به خصوص اگر با خانواده به این استان سفر می کنید، فرصت این را هم خواهید داشت که یکی دو شب را در مهمانسرا و كمپ های اقامتی پارک اقامت کنید و از طبیعت زیبای پارک ناهارخوران بیشتر بهره ببرید. اما حواستان باشد که آنقدر جذب زیبایی های این پارک نشوید که فرصت گشت و گذار در بقیه نقاط دیدنی منطقه را از دست بدهید!
پارك ملی گلستان را هم که حتما می شناسید! زیباترین مجموعه اقلیمی شمال ایران که اتفاقا لقب اولین پارك ملی ایران را هم با خود یدک می کشد. پارك ملی گلستان را باید در 150 كیلومتری شرق گرگان ببینید. این پارك با اقلیم های متفاوت و مناطق زیستی متنوع جنگلی، استپی و چشم اندازها و مناظر زیبایی که دارد، مشهورترین جاذبه گردشگری استان گلستان محسوب می شود. به خصوص که جامعه زیستی، گیاهی و جانوری و اكوسیستم های طبیعی این پارک دست نخورده باقی مانده و تنوع ژنتیكی بسیار جالبی را در منطقه به وجود آورده است.

جزیره تنها

آشورا ده بکرترین و زیباترین جزیره دریای خزر است که تنها جزیره ایرانی دریای خزر هم محسوب می شود. اگر گشت و گذاری در منابع تاریخی داشته باشید، می بینید که آشورا ده را به عنوان مجمع الجزایر آشوراده می شناخته اند. سه جزیره ای که در دوران صفوی رونق زیادی داشتند اما کم کم با بالا آمدن سطح آب دو جزیره کوچک انتهای آن در آب فرو رفتند و در حال حاضر تنها یک جزیره باقی مانده‌است. دژهایی که در کوشه و کنار روستا دیده می شود، یادگار روزهایی است که آشورا ده شکارگاه پادشاهان صفوی بوده است. برای

سفر به آشوراده کافیست بیست و پنج كیلومتر از گرگان فاصله بگیرید تا جزیره آشوراده رو به رویتان ظاهر شود. اگر گذارتان به این جزیره افتاد می توانید دو بنای تاریخی آن را ببینید. قلعه روس‌ها و خانه وزیر مختار روس.
در زمان رضاشاه بنای قلعه تجدید شد اما این روزها چیز زیادی از این قلعه مخروبه باقی نمانده است. خانه وزیر مختار هم اگرچه وضعی بهتر از قلعه ندارد، اما هنوز هم مورد توجه گردشگران قرار می گیرد.

سفر به عمق تصاویر!

سفر به میانکاله درست مثل سفر کردن به دل تصاویر و پوسترهای طبیعت شناسی است! طبیعت میانکاله آنقدر زیبا و متنوع است که شاید تنها در عکس ها نمونه اش را دیده باشید. شبه جزیره‌ای که در منتهی الیه جنوب شرقی دریای خزر درست در دوازده کیلومتری شمال شهر بهشهر واقع شده و خلیج گرگان را از دریای خزر جدا می‌کند. فاصله کوتاه میانکاله تا جزیره آشوراده بهانه خوبی است تا این دو منطقه زیبا را یکجا ببینید.
تالاب میانکاله دیدنی ترین بخش این شبه جزیره به شمار می رود. تالابی که اتفاقا به عنوان اولین تالاب بین‌المللی ثبت شده در فهرست تالاب‌های کنوانسیون رامسر هم شناخته می شود. در این تالاب که 100 هزار هکتار مساحت دارد 40 گونه پرنده زندگی می‌کنند و اگر فرصت کنید و در زمان کوچ پرندگان سری به این تالاب بزنید، زیباترین صحنه های عمرتان را خواهید دید.

شاید به همین دلیل است که بیشتر بوم شناسان معتقدند میان‌کاله دقیقا باب دل کسانی است که به پرنده‌نگری علاقه دارند. اما میانکاله به جز مرغان دریایی، جانوران دیگری هم دارد که بعضی از آنها جزو کمیاب ترین گونه های ایران هستند. گرگ، شغال، روباه، جوجه تیغی، گربه وحشی، خوک و خوک دریای خزر، همه از حیواناتی هستند که در کنار فلامینگو،

دراج، شاهین، بحری و زنگوله‌بال (مهاجر عبوری) میانکاله زندگی می کنند. این ها همه در حالی است که هر سال در فصول مشخصی حدود پانصد هزار پرنده از سیبری وارد اقلیم میانکاله می شوند و به جمع این حیوانات می پیوندند. به این ها جانوارن در حال انقراضی مثل قوی فریادکش، پلیکان پاخاکستری، فلامینگو، اردک سرسفید، عروس‌غاز، غاز پازرد، طاووسک، چنگر و مرگونس سفید را که در فهرست ممنوعیت تجارت جهانی پرندگان در معرض خطر هم? قرار دارند اضافه کنید تا اطلاعات دقیق تری از میانکاله کوچک اما پر برکت به دست آورید.
اما این تمام ماجرا نیست! میانکاله حتی در جنگل هایش هم برگ هایی برای رو کزدن دارد که شما را انگشت به دهان می گذارد! اگر تصمیم گرفتید در طبیعت سرسبز میانکاله قدم بزنید، نیم نگاهی هم به درختان انارترش وحشی، تمشک، سازیل، ازگیل، داغداغان، سیاه‌تلو، سپیدار، علف شور، جگن و علف هفت‌بند این جنگل ها بیندازید تا مطمئن شوید که طبیعت میانکاله یکی از غنی ترین بخش های کشور است!

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 03-21-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض اقامتگاه های شهرستان گرگان

اقامتگاه های شهرستان گرگان

سرفراز
**
3357866
گرگان* بلوار جرجان

طهماسبی جدید
**
4422780
گرگان* خیابان جمهوری

طهماسبی قدیم
*
09111717791
گرگان* خیابان جمهوری

معروف
*
4425591
گرگان* خیابان جمهوری

مجتمع جهانگردی ناهارخوران
**
5521278
گرگان*ناهارخوران

شهرداری
**
5524077
گرگان*ناهارخوران

آذین
7-4423004
گرگان* 5 کیلومتری جاده تهران

راه و ماه
**
5520050
گرگان* بلوار ناهارخوران

فرهنگیان گرگان
3-5521652
گرگان* بلوار ناهارخوران

مهمانپذیرهای شهرستان گرگان

توریست
**
3353797

بنفشه
**
2224647

رازی
**
2224613

پارس
**
2229550

خیام
2224924

استاد فاضل نظری

ویرایش توسط رزیتا : 03-21-2010 در ساعت 03:36 PM
قدیمی 03-21-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض نقشه گردشگری استان گلستان

نقشه گردشگری استان گلستان

برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کرده و تصویر را روی سیستم خود ذخیره نمایید.

استاد فاضل نظری
قدیمی 03-21-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض گلستان به روايت تصوير

گلستان به روايت تصوير

برای دیدن اندازه واقعی عکس بر روی تصویر مورد نظر کلیک کنید
  • گلستان به روايت تصوير
  • گلستان به روايت تصوير
  • گلستان به روايت تصوير
  • گلستان به روايت تصوير
  • گلستان به روايت تصوير
  • گلستان به روايت تصوير
  • گلستان به روايت تصوير
  • گلستان به روايت تصوير
  • گلستان به روايت تصوير
  • گلستان به روايت تصوير
  • گلستان به روايت تصوير
  • گلستان به روايت تصوير
  • گلستان به روايت تصوير
  • گلستان به روايت تصوير
  • گلستان به روايت تصوير
  • گلستان به روايت تصوير

استاد فاضل نظری
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)